Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Kuhinja bez mesa

Kuhinja bez mesa Vegetarijanstvo, veganstvo, makrobiotika i ostala bezmesna prehrana

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.01.2010., 12:40   #21
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
Vise od grama??? Sto si ti bodibilder? Pa visak proteina, a posebno visak metionina, skracuje zivot sisavaca. Dobivam barem 100% svih potrebnih aminokiselina na dan, sto ce mi onda vise grama proteina?
Da, ja ih fakat potrošim, a čini mi se da što se tiče metionina griješiš. Esencijalan je, na hrpi ga puno ima uglavnom u bučinim košticama, a ja ne mogu narast samo od ugljikohidrata i šumećih tableta
__________________
Raj na Zemlji postoji, no ljudima ipak treba neko prikladnije mjesto.
Slaven is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2010., 12:49   #22
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
Pa visak proteina, a posebno visak metionina, skracuje zivot sisavaca.
Znam da je riječ o argumentu kruške i jabuke, no ne mogu se suspregnuti. Kad već spominješ skraćivanje života, FDA i marketinški čarobnjaci pobrinuli su se da u sebe uneseš dovoljno umjetnih zaslađivača za nekoliko maštovitih terminalnih boleština. Pepsi pomalo prelazi na Steviu, Coca Cola uskoro, a kad ćeš ti?
__________________
Raj na Zemlji postoji, no ljudima ipak treba neko prikladnije mjesto.
Slaven is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2010., 13:17   #23
Nikad, ima ogavan okus i preskupa je. Osim ako ju mozda iskombiniraju s malo saharina, ciklamata i acesulfama (znam da s aspartamom nece) da bude prihvatljivijeg okusa. Nego, moze neko peer reviewed placebo controlled nezavisno financirano (ne od secerane, ne i od aspartamane, ali bogami ne i od stevijane) istrazivanje objavljeno u peer reviewed znanstvenom casopisu koje je pokazalo da unos umjetnih zasladjivaca u kolicinama u kojima ih covjek prosjecno unese u danu na kg tjelesne mase skracuje zivot ili povecava incidenciju terminalnih bolestina?

Naime, za secer je dokazano da skracuje zivot (glikozilacija). Usto visak kila povecava rizik od raka. A da ni ne pocinjem o karijesu.

Da, metionin je esencijalan, ali ljudi na niskometioninskoj dijeti (iz zdravstvenih razloga) prezive iz nekog razloga - mozda zato sto je interchangable s cisteinom. Osim toga, ne kazem da ne treba unijeti 100% RDA/RDI metionina, kazem da ne treba unijeti vise od toga. No, vegani opcenito ne unose tako puno, mozda 150% (gledam po svom tipicnom danu kad sam na nekih 1500 kcal na dan), na tipicnoj zapadnjackoj prehrani unosi se i 250%.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2010., 13:28   #24
Da za Aspartam su priznali da je otrov za štaksije, a i za ovo drugo postoje istraživanja no već smo otišli u ne-temu stoga odustajem od lobiranja za Steviu. Niti sam ovlašteni zastupnik, nit se lobira se tamo gdje ne ide. :/ Konačno, tko puno dokazuje, ne dokaže niš. Nadam se da ćeš se sama zainteresirati za temu, a s obzirom da pretpostavljam da se brineš za svoje zdravlje - budeš.
__________________
Raj na Zemlji postoji, no ljudima ipak treba neko prikladnije mjesto.
Slaven is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2010., 13:30   #25
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
mozda zato sto je interchangable s cisteinom.
Pa bilo je nekih koji su to isto tvrdili za Stroncij u odnosu na Kalcij. Ipak se s tim ne bi zafrkaval.
__________________
Raj na Zemlji postoji, no ljudima ipak treba neko prikladnije mjesto.
Slaven is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2010., 13:33   #26
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
Osim ako ju mozda iskombiniraju s malo saharina, ciklamata i acesulfama (znam da s aspartamom nece) da bude prihvatljivijeg okusa.
__________________
Raj na Zemlji postoji, no ljudima ipak treba neko prikladnije mjesto.
Slaven is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2010., 13:40   #27
Imas gore na Gastronomiji temu o steviji, pa mozes lobirat gdje je ontopic. Nemoj misliti na mene, misli na lurkere. Mozes i napisati u kojim tocno dozama je aspartam otrov za stakore.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2010., 13:46   #28
Quote:
Slaven kaže: Pogledaj post
Pa bilo je nekih koji su to isto tvrdili za Stroncij u odnosu na Kalcij. Ipak se s tim ne bi zafrkaval.
http://en.wikipedia.org/wiki/False_analogy

Takodjer:
http://en.wikipedia.org/wiki/Appeal_to_nature
(da, stevija je prirodni zasladjivac, ali i olovni acetat je prirodni zasladjivac)

I jos:
http://en.wikipedia.org/wiki/Chemophobia
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2010., 14:33   #29
Dobro, dakle odgovor prenosim tamo. Štrukli nadam se ostaju.
__________________
Raj na Zemlji postoji, no ljudima ipak treba neko prikladnije mjesto.
Slaven is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2010., 15:03   #30
Znas sto, ja bas i nisam luda za struklima, jednom sam ih sigurno jela, mozda dvaput, vise od triput nisam, e sad, mozda ih ovi u pizzeriji na Savi ne znaju pripremiti, kao uostalom ni pizzu. No, ima nekih jela koje ni u ludilu ne bih probala dok sam bila mesozderka (vecina kobasica, fasiranci), a u veganskoj verziji su mi sasvim fina. Kad netko tko se sjeca kakvi strukli trebaju ispast napravi vegansku verziju, nek objavi recept, pa cu probati.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2010., 16:44   #31
Redovito papanje štrukli kod kuće, ovisi o regionalnom podrijetlu uživatelja. Nadam se da ovo ne moram dokazivati. Kak sam trećinom Zagorec, kod nas doma je to bila česta klopa. Naravno, štrukli su bili iz bakine kuhinje, a ne Ledo hladnjaka ili nedajbog restača. Dakle, dobrih štrukli sam se u životu najel na puno načina. Pretpostavljam da bi stanovnicima južne i istočne Hrvatske najneobičniji način bio onaj u pri kojem se pripremaju u juhi, jer većina štrukle prepoznaje kao kuhane pa apšmalcane. Da i ne spominjem blasfemiju kao što je ideja o tofu štruklima. Kako bilo, držim da približavanje zainteresiranih vegetarijanskoj i veganskoj kuhinji ovisi ponajviše o modificiranju tradicijske prehrane u ono s "V" predznakom. Mojim barekima f Zigorju nemrem objasnit kaj je Yakisoba. No v bučnicu se dobro razmeju i to se pak more fino napravit i s tofuom. Pretpostavljam i štrukli.
__________________
Raj na Zemlji postoji, no ljudima ipak treba neko prikladnije mjesto.
Slaven is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2010., 17:19   #32
Kako to mislis trecinom Zagorec???!!!
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2010., 18:29   #33
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
Kako to mislis trecinom Zagorec???!!!
http://en.wikipedia.org/wiki/Off_Topic
__________________
Raj na Zemlji postoji, no ljudima ipak treba neko prikladnije mjesto.
Slaven is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2010., 18:43   #34
Super, mozes mi odgovoriti na Pocetnickom topicu. Ili jos bolje nemoj, ako se zaista radi o trecini, bolje da sto manje znam o tome.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2010., 12:51   #35
štrukli s preljevom

ŠTRUKLE S PRELJEVOM
1 1 ½ šalice brašna t-1100, ½ šalice raženog brašna (kukuruzno), ½ žlice praška za pecivo,
sol, 2-3 žlice kukuruznog ulja, voda
500 g tofua, 1 žlica ume octa, 1 žlica limunova soka, 2 žlice tahinija
4-5 žlica zobenog, sojinog ili soja jogurt, ½ sojine kreme, žličica senfa, malo soli, vezica vlasca
malo mišancije
Tijesto: u suhe sastojke dodamo ulje i polako dolijevamo vodu dok ne dobijemo mekano vučeno tijesto. Malo ga nauljimo i stavimo da se odmara (oko ½ sata).
Punjenje: mišanciju kuhamo u malo kipuće vode (2-3 min). Kad se malo ohladi usitniti. Dodati izmrvljeni tofu, ume ocat, lim. sok, tahini.
Razvaljamo tijesto na njega stavimo nadjev, preklopimo i režemo tanjurom. složimo u uljem premazani protvan prelijemo preljevom i zapečemo na 200°C oko ½ sata (da porumene)
lijepa.cura is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:39.