Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija

Mobilna tehnologija Podforumi: Android, Android aplikacije, iOS, iOS aplikacije, Usporedbe mobitela

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.10.2005., 20:05   #1
Nevidljivi sms

u zadnjih desetak dan mi se par puta desilo da mobitel primi sms poruku [trepne ekran, djelić sekunde stoji sličica kovertice i tekst "primljena poruk"], ali to odmah nestane i poslije u inboxu nema nikakve novopristigle poruke, kao da ništa nije niti bilo.

ima li neko sličnih iskustava?

jednom sam u nekoj gsm specifikaciji našao da sms poruka osim teksta, ima i svoj heder, koji definiše kako će se mobitel ponašati kada primi poruku, ali da standardni mobiteli, kada šalju poruku u principu nemogu modificirati taj heder, pa sse toga formiraju samo obične poruke.
bila je i priča de se takvim specijalnim nevidljivim sms porukama mogu "pingati" mobiteli, naprimjer za provjeru lokacije [preko koje bazne stanice je spojen]

ima li nekih ideja?
sali is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2005., 08:45   #2
pingat mobitel......................o isuse i teorija zavjere



možda ti je jednostavno mob u kurcu....................stavi sim u drugi mob i čekaj*
__________________
*ma rašpam nokte i pričam glupostiBolje picek u krevetu nego pjetao u kokošinjcuzaboli me ako te smeta moj post[SIZE=1]goli picek; nije za decu i srčane bolesnike
cekpi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2005., 18:09   #3
koji mobitel imas?meni se dans desilo ne slicno , naime dolazila je stalno ejdan te ista poruka, a kad bih rapsklopio mob nie je nigde bilo



onda sam "restarto" mob , opet je dosla poruka ,al ovaj put se moib udostojio napisat "inbox full" tak nes...zbriso sam nes i odnaje normalno dosla...


totalno je glupo izvedeno to upozoreje na motoroli u vezi mjesta za poruke .. .vec 20 poruak prije full inboxa ti mob kaze "memory low- " , a kad ti vise fakat ne stane nsi , uopce nma nikakve ikonice da je full.

bezveze
Hrvoje xyz is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2005., 20:17   #4
moja je jedna stara n6210, i ta ideja ti nije loša, stvarno imam stotinjak neobrisanih poruka, znao sam ih imati i više, a da nisam imao problema. ko zna, možda je u pitanju ne količina nego ukupna dužina, a možda se stvarno i memorija isfragmentirala.
sali is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2005., 10:25   #5
Odgovor na ovo pianje je vrlo jednostavan
Poruka ti je na mob poslana preko PCa pomocu programa Mobile Agent

http://fma.sourceforge.net/index2.htm

FMA dodaje u header poruke info da je poruka nevidljiva, tj. odmah se otvori na ekranu i nema je kasnije u inboxu

Probaj
Lopud is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2005., 16:32   #6
tocno!
postoji nevidljiva poruka!!!
ali u principu je ona potpuno nevidljiva i ne mozes ju vidjeti, pa mi je cudno kako si ti vidio koverticu na mobu...
nevidljiva poruka sluzi upravo za pinganje mobitela (toliko o zavjerama i urotama) i sluzi za lokacijske platforme ili za neke usluge (poput vipnetovog i t-mobileovog) tko-je-zvao servisa...

nju u principu ne vidis, ali mozes cut ako ti je mobitel pored radio prijemnika pa cujes zvuk da nesto dolazi a poruke nema...

nevidljivu poruku u principu ne moze poslati nitko osim operatera!

meni se cini da si ti dobio flash-sms, to je poruka koja se po primitku ispisuje na displayu i cim nesto pritisnes ona nestane i nema je u inboxu... to mi je vjerojatnije, tim vise sto postoje programi po netu pomocu kojih saljes flash-sms...

sve gore navedeno je tocno, jer je opis mog posla (izmedju ostalog) SMS...
__________________

Walking in the street, Breath the only friend
Strangers pass me by, I'm moving, moving with the wind...
MisterNo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2005., 16:38   #7
Quote:
Hrvoje xyz kaže:



totalno je glupo izvedeno to upozoreje na motoroli u vezi mjesta za poruke .. .vec 20 poruak prije full inboxa ti mob kaze "memory low- " , a kad ti vise fakat ne stane nsi , uopce nma nikakve ikonice da je full.

bezveze
Meni na mojoj 525 radi odlično.
Inbox je full tek na 130poruka
I tek onda se pali ikonica u gornjem kutu da je inbox full.
Freek is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2005., 21:36   #8
Quote:
MisterNo kaže:
tocno!
postoji nevidljiva poruka!!!
ali u principu je ona potpuno nevidljiva i ne mozes ju vidjeti, pa mi je cudno kako si ti vidio koverticu na mobu...
nevidljiva poruka sluzi upravo za pinganje mobitela (toliko o zavjerama i urotama) i sluzi za lokacijske platforme ili za neke usluge (poput vipnetovog i t-mobileovog) tko-je-zvao servisa...

nju u principu ne vidis, ali mozes cut ako ti je mobitel pored radio prijemnika pa cujes zvuk da nesto dolazi a poruke nema...

nevidljivu poruku u principu ne moze poslati nitko osim operatera!

meni se cini da si ti dobio flash-sms, to je poruka koja se po primitku ispisuje na displayu i cim nesto pritisnes ona nestane i nema je u inboxu... to mi je vjerojatnije, tim vise sto postoje programi po netu pomocu kojih saljes flash-sms...

sve gore navedeno je tocno, jer je opis mog posla (izmedju ostalog) SMS...
1. kakve veze ima tko je zvao usluga sa "pinganjem" mobitela???

2. to kaj čuješ da se zvužnici igraju to ti je čisto šaltanje s jedne bazne postaje na drugu

3. a) a zašto bi operater slal nevidljivu poruku?

4. ako ti je opis posla ono gore navedeno onda bi trebal znat da se ono gore kaj si opisal ne zove flash sms nego najobičnija poruka koja je primljena USSD kodom.......

3. b) ako ti je opis posla ono gore onda bi trebal znat da 99% mobitela na tržištu može koristit USSD kodove a određeni modeli(Sony Z5) čak i mogu slat SMS poruke putem USSD-a


*
__________________
*ma rašpam nokte i pričam glupostiBolje picek u krevetu nego pjetao u kokošinjcuzaboli me ako te smeta moj post[SIZE=1]goli picek; nije za decu i srčane bolesnike
cekpi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2005., 14:39   #9
Quote:
cekpi kaže:
1. kakve veze ima tko je zvao usluga sa "pinganjem" mobitela???

2. to kaj čuješ da se zvužnici igraju to ti je čisto šaltanje s jedne bazne postaje na drugu

3. a) a zašto bi operater slal nevidljivu poruku?

4. ako ti je opis posla ono gore navedeno onda bi trebal znat da se ono gore kaj si opisal ne zove flash sms nego najobičnija poruka koja je primljena USSD kodom.......

3. b) ako ti je opis posla ono gore onda bi trebal znat da 99% mobitela na tržištu može koristit USSD kodove a određeni modeli(Sony Z5) čak i mogu slat SMS poruke putem USSD-a


*
1. tko je zvao nema veze sa pinganjem, ali pinganje (ne doslovno) sluzi za druge lokacijske servise
2. moguce, ali takodjer kad stize nevidljiva poruka
3.a) tko je zvao poruku salje prvi put nevidljivu i kad dobije report da je isporucena onda sve pozive slozi u jednu (1) poruku i posalje je. Kad ne bi tak radilo onda bi za svaki poziv stigla po jedna poruka.
4. da to je USSD, ali takodjer se to zove flash SMS
3.b) zanm da svi koriste USSD kodove (saldo...) a nisam znao da Z5 moze slati USSD poruku.
No to i nije neka mudrost, flash, report, invisible sms ti je sve vrsta kodiranja SMS-a u GSMu poznato kao DCS - data coding scheme...
evo ti izvadak pojedinih DCS-a (naravno, to ne mozes upisati u mobitel prije slanja ):

DCS 240 (F0) Direct Display - FLASH / USSD
DCS 216 (D8)Mailbox Symbol ein.
DCS 217 (D9)Fax Symbol ein.
DCS 218 (DA)E-Mail Symbol ein.
DCS 219 (DB) Netznachricht removal - network msg – CB sms ???
DCS 208 (D0)Message Send and remove Mailbox Symbol
DCS 209 (D1)Message Send and remove Fax Symbol
DCS 210 (D2)Message Send and remove E-Mail Symbol
DCS 211 (D3)Message Send and remove New Message symbol
DCS 245 (F5)hkennzeichnet eine Bildmitteilung. – picture message
DCS 200 (C8) Mailbox Symbol ein.
DCS 201 (C9) Fax Symbol ein.
DCS 202 (CA) E-Mail Symbol ein.
DCS 203 (CB) New Message on.
DCS 192 (C0)Mailbox Symbol aus.
DCS 193 (C1) Fax Symbol aus.
DCS 194 (C2) E-Mail Symbol aus.
DCS 193 (C3) New Message off - invisible
__________________

Walking in the street, Breath the only friend
Strangers pass me by, I'm moving, moving with the wind...
MisterNo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:49.