Natrag   Forum.hr > Razno > Baš razno > Quizorama

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.05.2007., 10:27   #201
Quote:
heheh kaže: Pogledaj post
procitaj moj post jos par puta pa ces uvidit kako znamo (pazi na ono kad dvi kugle promijene strane)

p.s. ili ti s ovim samo pokusavas izbjec 12 kuglica
Ne sikiriki,nisi u pravu,a rjesenje sa 12 kuglica je 99,99 % isto.....
__________________
Alergican na bibliotekarsku prasinu..!
kokobill is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2007., 19:15   #202
RJESENJE.....!!!!!!!

Poenta je sljedeca:

1. Mora se u prvom mjerenju odbaciti-eliminirati 4 kuglice
2. U drugom mjerenju odbaciti-eliminirati 2 kuglice,a u trecem mjeranju sa dvije preostale kuglice nema problema.

Idemo ovako: ab i cd na vagu,ako vaga miruje znaci da nije medju njima.
skidamo ab i stavljamo ef,ako vaga miruje onda je trazena kuglica u gf.....onda nije tesko dalje,uporedimo a i g bude sve jasno.

ako ab u odnosu cd nisu iste tezine onda je trazena kuglica medju njima,e dalje znate....

Rjesenje sa 12 kuglica je skoro identicno:naprave se tri grupe po 4 kuglice.Na prvom vaganju ostaju 4 kuglice,jel tak....a dalje znate

Jeste li zadovoljni sa odgovorom ?
__________________
Alergican na bibliotekarsku prasinu..!
kokobill is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2007., 19:42   #203
vidin da tebi nema smisla nesto govorit...
ako mi mozes logicki dokazat da sam napravio negdi gresku u razmisljanju, svaka cast i ispricat cu se zato sto san glup, ali ne mozes mi rec nesto i smatrat to tocnim samo zato sto si ti to rekao.

vise necu rjesavat tvoje zagonetke, ne znas logicno prihvatit stvari...
__________________
stvarnost je samo iluzija prouzrokovana nedostatkom alkohola
heheh is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2007., 19:58   #204
Quote:
heheh kaže: Pogledaj post
vidin da tebi nema smisla nesto govorit...
ako mi mozes logicki dokazat da sam napravio negdi gresku u razmisljanju, svaka cast i ispricat cu se zato sto san glup, ali ne mozes mi rec nesto i smatrat to tocnim samo zato sto si ti to rekao.

vise necu rjesavat tvoje zagonetke, ne znas logicno prihvatit stvari...

Izvini nisam tako mislio.Sutra dobijas konacno moje misljenjem,ako budem u krivu primas li izvinjenje ?
__________________
Alergican na bibliotekarsku prasinu..!
kokobill is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2007., 20:20   #205
Quote:
kokobill kaže: Pogledaj post
Jeste li zadovoljni sa odgovorom ?
Ja jesam. Nažalost, nisam dobro shvatio zadatak, odnosno princip mjerenja. Ja sam si vagu zamislio kao npr. analitičku (valjda zato što s takvom najviše volim radit), a ne onu tipa apotekarske. Inače, zadatak je dobar i nije tako težak.
__________________
Predzadnje uneređivanje Dr. Neo Cortex : 32-13-2007 pr. Kr. at 25:63.
Dr. Neo Cortex is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2007., 20:47   #206
Quote:
heheh kaže: Pogledaj post
vidin da tebi nema smisla nesto govorit...
ako mi mozes logicki dokazat da sam napravio negdi gresku u razmisljanju, svaka cast i ispricat cu se zato sto san glup, ali ne mozes mi rec nesto i smatrat to tocnim samo zato sto si ti to rekao.

vise necu rjesavat tvoje zagonetke, ne znas logicno prihvatit stvari...
Idemo polevko bez ljutnje:

1 abc i def tezina nije ista,kuglica je medju njima,jel tak?

2.ad i be ako nije ista tezina znaci da je medju njima,jel tak ?

Kako si zasnovao svoju tvrdnju da je......itd.

PS.
Kuglica moze biti teza,a moze biti i laksa.
__________________
Alergican na bibliotekarsku prasinu..!
kokobill is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2007., 21:50   #207
Quote:
Idemo polevko bez ljutnje:

1 abc i def tezina nije ista,kuglica je medju njima,jel tak?

2.ad i be ako nije ista tezina znaci da je medju njima,jel tak ?

Kako si zasnovao svoju tvrdnju da je......itd.

PS.
Kuglica moze biti teza,a moze biti i laksa.
stvar je u tome da on gleda na koju stranu vaga pada:

ako u 1. i 2. slucaju vaga prevagne na istu stranu iako su b i d zamijenili mjesta, to znaci da je stvar u a ili e.
ako u 1. vaga npr. padne lijevo, a u 2. slucaju desno, to znaci su b ili d jer je vaga razlicito prevagnula u drugom slucaju zbog zamjene mjesta.

i onda preostaje 3. korak u kojem se odredjuje koja je od te dvi loptice
miracidij u mom srcu is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2007., 21:52   #208
e i heheh, rjesenje ti je super
miracidij u mom srcu is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2007., 21:54   #209
Quote:
kokobill kaže: Pogledaj post
Idemo polevko bez ljutnje:

1 abc i def tezina nije ista,kuglica je medju njima,jel tak?

2.ad i be ako nije ista tezina znaci da je medju njima,jel tak ?

Kako si zasnovao svoju tvrdnju da je......itd.

PS.
Kuglica moze biti teza,a moze biti i laksa.
Ne pratiš momka dovoljno dobro, rješenje mu je točno:
NAPOMENA.koritit ću kasnije L/D za strane vage, try to keep up, people!
Očito se slažemo da u slučaju ravnoteže dovoljno staviti na vagu jednu od kuglica c/f i jednu od onih koje su dokazano ispravne-ako su u zadnjem mjerenju te dvije koje smo stavili u ravnoteži, onda je ona preostala neispravna.
Pogledajmo zato sada ovaj najsočniji dio-abc(L) i def(D) nisu bile u ravnoteži, a nisu ni ad(L) i be(D)-ključno je da su d i b zamijenili strane!Pretpostavimo da je L priteglo i u prvom i u drugom mjerenju-to znači da je ili a teža ili e lakša, (jer da je pogrešna b ili d, sada bi pritegla druga strana vage)pa usporedbom jedne od njih sa npr. c(ona je sad sigurno ispravna!) dobijamo našu lopticu.
Ekvivalentno i za slučaj kada D pritegne, uz zamijenjene uloge a i e. Ako se pak dogodilo da je u drugom mjerenju pritegla suprotna strana vage nego u prvom, to se očito moglo dogoditi samo zbog b ili d-pa smo prije posljednjeg mjerenja ponovno suzili izbor na samo 2 loptice-još jednom, svaka čast hehehu na rješenju , ispričavam se što sam ga malo izmasakrirao napotrebnim ulaženjem u detalje, ali nadam se da je sad svima malo jasnije
Ivocar is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2007., 22:43   #210
Quote:
miracidij u mom srcu kaže: Pogledaj post
e i heheh, rjesenje ti je super

thx

jos da se i kokobill slozi pa mozemo prec na slijedeci zadatak
__________________
stvarnost je samo iluzija prouzrokovana nedostatkom alkohola
heheh is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2007., 22:55   #211
Monty Hall

Evo nešto što nije baš za male matematičare, ali hrpa ljudi ovdje ispadne djetinjasto naivna-oni koji su na 'ti' sa teorijom vjerojatnosti i Bayesovom formulom ne moraju odgovarati,ali za sve druge:
Pretpostavimo da ste na kvizu i nudi vam se da izaberete jednu od tri zatvorene prostorije-u jednoj je automobil, a u preostale dvije koza. Nakon što ste odabrali vrata, voditelj, koji zna iza kojih vrata je automobil, otvara jednu od preostale 2 prostorije, onu u kojoj je koza. Tad vam se nudi da, ako želite, promijenite izbor-ako se predomislite i prihvatite promjenu, jesu li se time vaše šanse za dobitak povećale, smanjile ili možda ostale iste? Oni koji ovo znaju izračunati, bez spoilera, molim-vi drugi, bez obzira na godine, slobodno odgovarajte
Ivocar is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2007., 23:37   #212
ovakvim pristupom ti nece niko odgovorit...
onima koji znaju zabranio si da odgovore...
Pitanje nije bas novo, ali nadam se da se ovi put nece vodit zurne rasprave treba li ili ne treba

ali prije svega mislim da bi trebao odgovorit na jedno bitno pitanje, o kojem automobilu pricamo?
jer bi odgovor lako mogao promijeniti nacin razmisljanja
__________________
stvarnost je samo iluzija prouzrokovana nedostatkom alkohola
heheh is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2007., 00:40   #213
Hahahaha-nisam htio reći da ne odgovore-već samo da puste da par ljudi 'instinktivno' odgovori prije nego što kažu rješenje(s postupkom, dakako!)-nov sam na forumu, ali žao mi je kad teme brzo zamru-dan strpljenja, a onda odgovore, ispravke i sl. Još jednom se ispričavam zbog nesporazuma Evo i mali bonus za iskupljenje-kako rasporediti 4 točke tako da je svaka jedako udaljena od preostale 3? Također laganini, i u puno različitih verzija, konkretno mene su pitali za 4 naboja-ali to je čak i odalo rješenje(?)
Ivocar is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2007., 00:50   #214
Quote:
heheh kaže: Pogledaj post
ovakvim pristupom ti nece niko odgovorit...
onima koji znaju zabranio si da odgovore...
Pitanje nije bas novo, ali nadam se da se ovi put nece vodit zurne rasprave treba li ili ne treba
Ups-na to sam i ciljao to mi je kad ne koristim search...šteta što je bilo, jedna od meni dražih fora...
Quote:
heheh kaže: Pogledaj post
ali prije svega mislim da bi trebao odgovorit na jedno bitno pitanje, o kojem automobilu pricamo?
jer bi odgovor lako mogao promijeniti nacin razmisljanja
Jel treba i slika koze
Ivocar is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2007., 12:20   #215
Kokobill pogrjesio,kuglica u glavu....
__________________
Alergican na bibliotekarsku prasinu..!
kokobill is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2007., 17:24   #216
Quote:
Ivocar kaže: Pogledaj post
...Evo i mali bonus za iskupljenje-kako rasporediti 4 točke tako da je svaka jedako udaljena od preostale 3? Također laganini, i u puno različitih verzija, konkretno mene su pitali za 4 naboja-ali to je čak i odalo rješenje(?)
tetraedar (vrhovi tetraedra)
Euronymous is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2007., 19:43   #217
Quote:
Euronymous kaže: Pogledaj post
tetraedar (vrhovi tetraedra)
Točno to Ja ispalio odgovor iz prve pa je lik bio uvjeren da sam to već vidio, ali ja jednostavno naboje uvijek zamišljam u prostoru-profesionalna deformacija,valjda
Ivocar is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2007., 20:10   #218
Moze li novi...
__________________
Alergican na bibliotekarsku prasinu..!
kokobill is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2007., 20:15   #219
Tražiš zadatak ili dopuštenje da ga sam postaviš? Samo bacaj,prošli ti je bio zakon...
Ivocar is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2007., 11:32   #220
Quote:
Ivocar kaže: Pogledaj post
Tražiš zadatak ili dopuštenje da ga sam postaviš? Samo bacaj,prošli ti je bio zakon...
Nisam kontao da ima vise rjesenja....
__________________
Alergican na bibliotekarsku prasinu..!
kokobill is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:54.