Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.08.2007., 23:15   #1
RBA - 3% veće kta na minuse po tekućem računu

promijenio posao, promijenio silom prilika ZABA-u za RBA što se primitka plaće tiće

sjela prva plaća, donosim ovjernu potvrdu o zaposlenju koju su tražili i želim da mi odobre minus po tekućem u visini 100%. Ptiam kolike su kta? Kaže - 9,95%

žena nešto tipka, kaže, evo u redu je, samo da prođe obradu, od sutra vam je odobren minus. Sutra...je subota? Nema veze, kaže biti će

to je bio zadnji petak u srpnju. Ja u sub na netu, ne vidi se minus, ne vidi se u ned, ne vidi se u pon, ne vidi se u uto....

ja u srijedu odem u RBA - šta mi s minusom? Joj... kaže greška u sistemu..nešto tipka...evo u redu je - odobren vam je sad minus

i dobro da pitah - a kolike su ono kta?

kaže 12,95%!!!! Kako molim??? zar nije 9 zarez nešto???

je, bilo je, danas je 01.08; povečali smo od danas kta

aha, zato mi niste odobravali minus tjedan dana? Ah, ma ne....kaže.......

i ja odoh, ljut naravno. Provjerim doma na netbankarstvu jel mi odobren minus

i je, odobren mi je, ali piše kta 9,95%

nazovem ja osobnu bankaricu, kaže ona...greška u sistemu izgleda da još nisu izmjenili....

e sad, da nisam 2x pitao kolike su kta i da sma se ravno prema tarifama koje sma dobio na papiru onaj zadnji petak u srpnju da sam se ravnao po onom što piše na netbankarstvu....i dalje bi živio uvjerenju da je kta 9,95%, a oni bi lagano računali po 12,95%

kažu greška u sistemu, pa kolike su im naknade, koje je to lihvarenje (prestrašno u odnosu na zaba-u) mogu si komotno svaka 2 mjeseca novi komp. sistem kupiti

jest da ima je kta bila niža u odnosu na zaba-u, ali ni pet ni šest - povečati je preko noći, bez ikakve obavijesti za čitava 3% to je.......
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2007., 01:52   #2
Po meni su oni dobro organizirane đukele zbog svoje perfidnosti. Pbz i Zaba su sada nedavno digli kamate na švicarce i to je čak u Dnevniku bilo jer puno građana ima kredite, a evo Rba krišom digne kamatu na minuse na tekućim računima na kojima zarađuju puste novce i eto da nije bila "greška u sistemu" ni ti ne bi saznao.

Sve mi se čini da koriste tu medijsku buku vezano za švicarce da bi mogli što tiše progurati svoj program.

Krasno za poluditi.
Neuson is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2007., 02:06   #3
upravo to i ja kažem

čisti bezobrazluk

a naknade su im blago lihvarske
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2007., 03:18   #4
Jel ' ti poznat moto "Jer ste VI na prvom mjestu!"??? Dođi, provjeri, jer kol'ko je meni poznato sve banke imaju iste šprehe i načine izvlačenja novaca, ali ovdje je ipak malo PUNO drugačije; ljudi nisu oholi kao u ZABI, uštogljeni kao u PBZ ili monotoni kao u RBA; razgovaraju s tobom, ODGOVARAJU na sva pitanja bez zavlačenja i muljanja- vjeruj mi, prošao sam dve od tri gore navedene banke, i dat ću ti prijateljski savjet- IDI PA VIDI!!! POZDRAV!
(btw. pišem sa nicka moje zaručnice jer mi se nije dalo prijavljivati na svoj; još uvijek nemam para za dva kompa u jednom stanu! )
__________________
Sorry, but my karma just ran over your dogma.
Teta2U is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2007., 09:27   #5
molim prijevod:
minusi po tekucem

rba: 12,95 %

zaba: 12,99% ako placas 360 kuna 1 za sve ako ne 14,99%
http://www.zaba.hr/info/pb/int/hpb_int_videnju.htm

pbz: od 7,98% moguce skinuti za 7% s inovacijama ???????????????????????
http://www.pbz.hr/default.asp?ru=54&...kcija=&jezik=1

da li je to greska za pbz na papiru?
__________________
Luta on tako, izgubljen i pomracen i ne cuje kako sve jos od davnih vremena odjekuju Nebo-planinom starceve rijeci: - Tko ti ga je to obecao? Ti ni ne znas sto je Legen-grad!
ruler is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2007., 11:42   #6
Quote:
ruler kaže: Pogledaj post
molim prijevod:
minusi po tekucem

rba: 12,95 %

zaba: 12,99% ako placas 360 kuna 1 za sve ako ne 14,99%
http://www.zaba.hr/info/pb/int/hpb_int_videnju.htm
da, istina, je nazivna kta je visoka, ali te stimuliraju smanjenjem kta da čim više koristiš njihove proizvode poput kojekakvih kreditnih kartica, sms poruka o stanju, ezabu itd.....uzimajući paket 1 za sve, neke stvari postaju puno jeftinije ili čak besplatne.

ti navodiš 360kn, ali ja plaćam expert model 1 za sve 480kn godišnje, kta na tekućem je 11,99% a kartice, e zaba, sms su džabe, trajni nalog košta 1 kn, sva plaćanja preko ezabe bez obzira na primatelja (ok, osim na vlastite račune unutar banke - onda je džabe) jest 1kn

rba nema takve pakete, kta po tekućem ovisi o visini minusa (100,200..300% veče od plaće) a za sve kartice uredno plaćaš upisninu/članarinu....trajni nalog ovisi o % iznosa, plaćanja preko idirekta isto je % od iznosa.

sve to je ispadne puno skuple nego da plaćaš 40kn mjesečno.....tj. zavisi koliko usluga banke koristiš
Quote:
ruler kaže: Pogledaj post
pbz: od 7,98% moguce skinuti za 7% s inovacijama ???????????????????????
http://www.pbz.hr/default.asp?ru=54&...kcija=&jezik=1

da li je to greska za pbz na papiru?
neznam za pbz, trentno mi se neda provjeravati sami iznos kta,ali da s inovacijama (tj. čim više usluga koristiš) skidaš kta, istina je, nešto slično kao kod zabe
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2007., 15:31   #7
Edgar meni na idirektu i dalje piše:
50% 7,95%
100% 9,95%
200% 12,95%
300% 13,95%

ovo dizanje kamata je vjerojatno za nove klijente...
getriba_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2007., 15:47   #8
Vrijedi za sve klijente.
Poslali su obavijest o povećanju kamata na prošlomjesečnom izvodu.
walter wingfield is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2007., 17:09   #9
je imaš pravo... sad sam vidio!
na netu onda to još nisu promjenili...
getriba_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2007., 17:33   #10
pa o tome i pričam, sirotinja, nemaju za novi program, a uz tolike naknade...
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2009., 22:09   #11
Raiffeisenbank (RBA) - iskustva

Obzirom da razmišljam o promjeni banke, zadnjih par dana ( preko vikenda) čui sam samo pohvale za RBA... pa sad molim ovdje ako možete malo napisati pohvale, zamjerke i tako to....
lugović is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2009., 12:12   #12
Quote:
lugović kaže: Pogledaj post
Obzirom da razmišljam o promjeni banke, zadnjih par dana ( preko vikenda) čui sam samo pohvale za RBA... pa sad molim ovdje ako možete malo napisati pohvale, zamjerke i tako to....
Ja ne znam čime su to ljudi zadovoljni u RBA; ali evo par nedostataka, onako kaok ih ja vidim:

1. loše internet bankarstvo, točnije, dio IB-a s kojim pratiš potrošnju po kreditnoj kartici. Živcira me ono njihovo "rezervirano po kartičnom poslovanju", želim sve lijepo po stavkama
2. IB ne pirkazuje saldo kod prikaza prometa
3. KAd digneš lovu sa bankomata, treba 2,3 dana da se ta transakcija vidi na IB.
4. Mastercard im nije vezan za tekući., tj., kad je datum dospijeća Mastera, moraš ga ručno plaćati. JA bih da to ide automatikom sa tekućeg, kao kod ZABA-e.
5. Odnos prema klijentima.

Meni je i to dosta da ih izbjegavam.
Zli_Ciko is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2009., 18:57   #13
moja iskustva se odnose samo na kredit i samo na dvije poslovnice.

kod dobivanja kredita bili su vrlo uslužni i sve je išlo bez problema

ali kod završetka i nije bilo tako dobro

po njihovom obračunu kredit naplaćuju zadnji dan u mjesecu. i dva tjedna prije datuma zadnje rate mi nisu htjeli dati knjižicu vozila iako im u tom trenutku nisam dugovala više ništa jer je sve već bilo plaćeno, a knjižica mi je trebala za registrirat auto jer sam kopije nedugo prije toga kod preseljenja bacila. trebala sam platiti 300kn za prijevremeno zatvaranje kredita da bi mi tada dali knjižicu vozila
ok, izdali su mi novu kopiju iako ne znam što bi se desilo da su mi i tada dali original
u međuvremenu od podizanja do završetka kredita sam se preselila tako da sam tj dan napravila 80km bezveze.

ajde, da opet ne dolazim nakon 2 tjedna po istu stvar, dogovoreno je da će me knjižica vozila čekati u poslovnici u gradu gdje stanujem
i kad sam došla tamo, prvo mi se službenica sva čudila što ja hoću jer sam rekla da sam došla da bi zatvorila kredit i po knjižicu vozila, a to je bio krivi izraz jer sam trebala reći da sam ja završila sa kreditom i da želim knjižicu vozila. potpuno nepotrebno sa njenje strane jer je iz stanja koje je pročitala na kompu bilo potpuno jasno koja je situacija.
nakon tog nadmudirivanja sa njene strane je došla izjava da knjižice vozila izdaju samo do 16 sati, iako je bilo 7min do 16, nije se moglo više dobiti jer valjda u 16 ta službenica koja je zadužena za to izlazi iz banke a ne da u 16 završava sa poslom.
ali ionako mi nije imala što niti dati , jer je iz prve poslovnice nisu niti poslali, zaboravili su iako smo se tako dogovorili.
kad sam zvala i pitala zašto je sad to ispalo tako kad smo se dogovorili, odgovor je bio da što sam se požurila jer ljudi obično dolaze par mjeseci nakon isteka kredita po to
ali ako se nisu sjetili da je pošalju odmah nakon dogovora, ne znam kako bi se sjetili nakon 6 mjeseci


iako ja ne mislim općenito smatrati pojedinu banku dobrom i lošijom samo na osnovu službenika,
imala sam i u zabi osobnu bankaricu sa kojom nisam bila zadovoljna, ali sam je promijenila, prvo sa drugim bankarom, pa onda i drugom bankaricom i sad sam jako zadovoljna.
cilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2009., 20:24   #14
Quote:
Zli_Ciko kaže: Pogledaj post
Ja ne znam čime su to ljudi zadovoljni u RBA; ali evo par nedostataka, onako kaok ih ja vidim:

1. loše internet bankarstvo, točnije, dio IB-a s kojim pratiš potrošnju po kreditnoj kartici. Živcira me ono njihovo "rezervirano po kartičnom poslovanju", želim sve lijepo po stavkama
To je na tekucem a ne na kartici?

Quote:
Zli_Ciko kaže: Pogledaj post
2. IB ne pirkazuje saldo kod prikaza prometa
To je najveca mana, ali se barem vidi na izvatku...

Quote:
Zli_Ciko kaže: Pogledaj post
3. KAd digneš lovu sa bankomata, treba 2,3 dana da se ta transakcija vidi na IB.
To je ono rezerviranje gore...

Quote:
Zli_Ciko kaže: Pogledaj post
4. Mastercard im nije vezan za tekući., tj., kad je datum dospijeća Mastera, moraš ga ručno plaćati. JA bih da to ide automatikom sa tekućeg, kao kod ZABA-e.
Stavis trajni nalog koji je besplatan za placanje kartice?

Quote:
Zli_Ciko kaže: Pogledaj post
5. Odnos prema klijentima.
Nikad nikakvih problema. Ja sam vec cca 5 godina kod njih i zadovoljan sam.
praetorian is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2009., 23:42   #15
jedno godinu i po sam primao plaću prek RBA

skupi su....od obične transakcije po IB do trajnog naloga......
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2009., 10:08   #16
rba-banka za ubit se.....dižem stambeni kredit i supruzi i meni je sve preko rba...priljevi na tekući i njoj i meni cca oko 100 000kn godišnje,u njihovom obveznom mirovinskom fondu,2 stambene štednje u RSŠ(4 god štednje u svakoj po 3000 €),udjeli u investicijskim fondovima( u početku bijaše lijepa suma a sad....),oročena sredstva (10000€) i tako ja lijepo odem da pitam za uvjete..kad ono za klijente kamata 7,5(kao i za ostale) ali trošak obrade kredita vam je 1% inače 1,5...pisao mail i u zagreb i u austriju i sad sve selim iz rba....na kraju kredit dižem u erste (kamata 6.6,obrada kredita 0,70....)nikad više....
dit is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2009., 15:20   #17
Zadovoljan s njima i s uslugama,nisu ni i oni bez mana,tak da nema ni jedna banka da bu bila svakom u svem dobra..kod njih sam 5 i pol godina...
zvonac_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2009., 16:01   #18
Odnos prema klijentu je vrlo bahat i neuljudan, čast rijetkim izuzecima.

Kod otvaranja kredita iznimno brzo su mi riješili sve, te sam kredit dobila u jednom danu, međutim za prijevremeno zatvaranje istog bilo mi je potrebno čak 3 dolaska u banku. Iako sam imala sve uredne papire i vrlo jednostavnu situaciju, službenice su nepotpunim informacijama, npr. nemoguće je kredit otvoriti ili zatvoriti prvi i zadnji dan u mjesecu i sl. to zatvaranje kredita nepotrebno odugovlačile. Iako sam im donijela knjižicu vozila u kojoj nije bilo zabrane otuđenja vozila, kao ni u Ugovoru, službenica je smatrala da je to trebalo biti te mi nije željela zatvoriti kredit dok nisam zahtijevala razgovor s voditeljem.

Pored toga naknade su im relativno visoke.
__________________
It could have been...
lili p. is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2009., 16:06   #19
Evo moje iskustvo sa RBA od prije cca pola godine:

Namjera mi je bila u RBA oročiti neka kunska sredstva. Riječ je bila o relativno malom iznosu, recimo desetak tisuća kuna, ne sjećam se točnog iznosa.

Ulazim ja dakle u banku, čekam na svoj red, dođem na šalter i kažem djelatnici da bi želio oročiti novac. Ona mi odgovori da za oročenje moram kod osobnog bankara, kaže sjednite tamo i pričekajte, doći će odmah.

Sad si ja mislim wtf, pa nije da sam došao sa koferom love, al dobro.. sjednem i čekam.

Nakon kojih 15, ako ne i više, minuta čekanja konačno se pojavljuje famozna osobna bankarica i vodi me u neki pregrađeni prostor i tu započinje razgovor.

- Koliko biste željeli oročiti?
Ja odgovaram.
- Jeste li već naš klijent?
- Nisam.
- Nemate ništa, ni tekući, niti štedite...?
- Ništa.
- Onda vas molim dokument sa jmbg-om.
- Molim?
- Treba nam jmbg kad nam dolazi novi klijent.

Sad ja gledam, imam osobnu, imam vozačku, niti na jednom ne piše jmbg.
- Nemam dokumenata sa jmbgom, al vam ga mogu reći napamet.
- Ne može tako, morate imati dokument.

Igrom slučaja imao sam kod sebe onu potvrdu o OIBu.
- Imam OIB, može to?
- Ne, mora biti jmbg.
- Pa jmbg je tajan već 5 godina!!
- Razumijem vas.
- Šta bi ja sad trebao ić na mup po potvrdu o jmbg-u da bi kod vas oročio novac?!?!
- Žao mi je, razumijem vas.
- Doviđenja.

:2up:
clouseau is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2009., 16:28   #20
Mene je najviše smetalo što kod otvorenja deviznog računa dobiješ neki plastificirani karton a ne karticu kao u pravim bankama.
Mođda nije loša banka ali niti nešto posebno dobra.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:42.