Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.05.2013., 16:39   #81
Quote:
miss daisy kaže: Pogledaj post
meni se čini da je odgovor na pitanje iz topica "većina mama smatra da je najbolje vrijeme za vrtić ono kad je njezino dijete krenulo"
jel to racionalizacija ili nešto drugo, tko zna.
ja bih rekla obrnuto - da svaka mama da dijete u vrtic onda kad misli da je najbolja dob

mi smo odlucili "pauzirati" jos jednu godinu. odnosno u svakom slucaju ne ju prijaviti i upisivati sada. (u rujnu ce imati 2 g. i 9 mj.)
u slucaju da prije sljedeceg svibnja procijenimo da bi bilo dobro da krene u vrtic (za sto postoji velika vjerojatnost) - morat cemo pokusati privatni. a s obzirom da se mozda u medjuvremenu selimo, bit ce zanimljivo.
arorua is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2013., 19:07   #82
Quote:
arorua kaže: Pogledaj post
ja bih rekla obrnuto - da svaka mama da dijete u vrtic onda kad misli da je najbolja dob :.
Ako netko ima mogucnost preskociti jaslice i birati kada da upise dijete u vrtic, da...vjerojatno to napravi onda kada misli da je najbolje.
Ali jaslice su krcate, tesko je dobiti mjesto...cisto sumnjam da bas sve mame misle da je idealno da im dijete krene u jaslice sa 12 mjeseci. Pretpostavljam da je kod veceg dijela to jednostavno nuzda.
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2013., 19:59   #83
Ma da, naravno. Imas pravo sto se toga tice.

Bit ce da je onda ipak Miss Daisy u pravu s racionalizacijom.
arorua is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2013., 20:55   #84
evo, moje je krenulo s 12 mjeseci, jer nismo imali izbora, ali ja sigurno ne mislim da je to najbolje vrijeme za krenuti u kolektiv. pa cak kad se uzme u obzir i nasa prelaka adaptacija i njeno odusevljenje jaslicama, ne, i dalje ne mislim da je super duper da 12-mjesecna beba (a vecina su jos tada ono fakat bebe) ide u jaslice i da je to bas super vrijeme za strpati ih u kolektiv.
jer nije.
bez obzira na neke primjere lakih adaptacija i dobrog napretka djeteta te prilicno dobrog imuniteta, ne, 12 mjeseci nije dob kada je djetetu bolje u kolektivu (pogotovo ovom nasem pretrpanom gdje je 19+ beba na jednu tetu; kazem jednu, jer se preklapaju samo u vrijeme rucka).
to odgovorno tvrdim i kao odgojitelj i kao roditelj, i ne, necu lagati samu sebe i sve nas pa reci kak je zbilja suuuuuper kad dijete krene u jaslice s 12 mjeseci zato sto je moje tad krenulo i zato sto je to proslo bolje nego sto sam se nadala.
jer nije. bolje je polazak odgoditi odgoditi bar za jos godinu dana.
al da. realnost is a bitch. tih godinu dana dijete nece jesti zrak pa se raditi mora..
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...
La_LuNa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2013., 09:21   #85
laLuna potpis
Moj kreće s 01 09 tad će imat skoro 15mj..mora..nemam drugog izbora
nety is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2013., 14:07   #86
moja kreće sa nepunih 13 mj. također nemamo drugog izbora.

da imamo bake u mirovini, upisala bi ju sa 2 godine svakako.
Keksić... is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2015., 08:51   #87
Dilema

Voljela bih cuti vaša mišljenja i savjete,curica mi ima tri i pol godine i do sada ju je čuvala baka,išla je tri puta tjedno u igraonicu i sada prije mjesec dana krenula je u vrtić.Nakon dva tjedna razbolila se jako,temperatura 40,povračanje,proljev,grozno.ja sam sada u dilemi dali da nastavimo dalje dok suprug inzistira na vrtiću (mada je on nezaposlen) a ja radim i ne mogu svako malo na bolovanje a mala kada je bolesna želi sa mnom biti). Sada trenutno u vrtiću vladaju vodene kozice i uši i strah me i pomisliti da sada ponovno krenemo.Imam stariju djevojčicu koja nije išla u vrtić i nije imala problema u školi s djecom i družnjem.Nisam pamtna šta da napravim pa me zanimaju vaša mišljenja,pozz.
leonica12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2015., 08:59   #88
a zašto ne ako joj je tamo ok? od kozica i ostalih viroza joj ne bu niš tak strašno, ozdravt će kao i ostala djeca. jest da je iritantno, al kaj tu možeš? ako ima dugu kosu ovdje možeš pronaći prirodan recept. maloj od moje sestriče koja ima dugu kosu je preventivno pomogao i nije pobrala uši.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2015., 09:34   #89
leonica 12. Mislim da ipak ti znaš što je najbolje za tvoje dijete i ovisi i o tome kakvo je dijete karakterno fizički emotivnop i to sve.

Evo iskreno iako sam osobno veliki protivnik vrtića i smatram da su nužno zlo opet sam svoje dala u vrtić iako bi moždam mogla kombinirati vrtić dan dva pa čuvanje i tako to opet sam nekako mišljenja da je možda i bolje za dijete da ide u vrtić da bude s vršnjacima i da uopće od malenih nogu shvati kako društvo i općenito socijalizacija funkcionira u realnom svijetu.

A što ti se tiče bolesti i viroza joj iskreno bolje i da neke stvari prebole sada kad su mali nego kasnije kad krene u školu pa onda zaostaje s gradivom jer zbog viroza stalno izostaje. Iskreno ako ti je ima tko čuvati ja bi ju dala možda kroz tjedan tri dana vrtića pa čuvanje i tak kako se već odlučiš. Ali što se tiče viroza moraš znati da nije bitno hoće li ti dijete biti u vrtiću 20 min ili 5 dana za redom jer ako je netko u grupi bolestan onda je velika vjerojatnost da će i tvoje pokupiti jer to je neizbježno i tako je u svim kolektivima. A ne mora značiti da što je to sad pokupila da će stlano kupiti gle neka djeca su bolesna svaka 4 dana a neka izdrže po dva tri tjedna u komadu i sve bude ok. Ali da će biti bolesna to je neizbježno jer mora prebolit sve te vrtićke beštije da bi stekla imunitet. Imaš sreeć pa ako joj tata ne radi a ona se razboli onda ju lijepo ostaviš kod kuće koji dan duže dok se skroz ne oporavi pa onda opet u vrtić. Znam da to ispada tako da dijete ozdravi pa ga odvedeš samo da nešto novo opet pokupi ali tako je većini ljudi.

Ne znam ja sam svoje dala od 1.09 i do sada nije uopće bila nešto bolesna imala je jedan petak popodne temperaturu i onda je još dobila onu petu bolestkoju nitko nije ni skužio da ima dok se nije osula a djetetu baš ništa i stalno ide u vrtić Eto samo pun nos i balice kao i kašalj koji nerijetko traje sve do proljeća nastoj zanemariti jer 95% djece kašlje kiše i bali sve do proljeća i ništa im nije.

I još jedna stvar evo ja koliko god da sam svoju pokušavala neke stvari usadit ili naučiti je nešto ma nema šanse da me ikada poslušala za te neke stvari a nakon dva tjedna vrtića je puno stvari usvojila i naučila tako da mislim da je i to jako dobra strana svega

Eto to je moje iskustvo ali ipak je na tebi da odlučiš za svoje dijete što je najbolje za nju.
bembolina 09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2015., 13:57   #90
Dilema

eonica 12. Mislim da ipak ti znaš što je najbolje za tvoje dijete i ovisi i o tome kakvo je dijete karakterno fizički emotivnop i to sve.

Evo iskreno iako sam osobno veliki protivnik vrtića i smatram da su nužno zlo opet sam svoje dala u vrtić iako bi moždam mogla kombinirati vrtić dan dva pa čuvanje i tako to opet sam nekako mišljenja da je možda i bolje za dijete da ide u vrtić da bude s vršnjacima i da uopće od malenih nogu shvati kako društvo i općenito socijalizacija funkcionira u realnom svijetu.

A što ti se tiče bolesti i viroza joj iskreno bolje i da neke stvari prebole sada kad su mali nego kasnije kad krene u školu pa onda zaostaje s gradivom jer zbog viroza stalno izostaje. Iskreno ako ti je ima tko čuvati ja bi ju dala možda kroz tjedan tri dana vrtića pa čuvanje i tak kako se već odlučiš. Ali što se tiče viroza moraš znati da nije bitno hoće li ti dijete biti u vrtiću 20 min ili 5 dana za redom jer ako je netko u grupi bolestan onda je velika vjerojatnost da će i tvoje pokupiti jer to je neizbježno i tako je u svim kolektivima. A ne mora značiti da što je to sad pokupila da će stlano kupiti gle neka djeca su bolesna svaka 4 dana a neka izdrže po dva tri tjedna u komadu i sve bude ok. Ali da će biti bolesna to je neizbježno jer mora prebolit sve te vrtićke beštije da bi stekla imunitet. Imaš sreeć pa ako joj tata ne radi a ona se razboli onda ju lijepo ostaviš kod kuće koji dan duže dok se skroz ne oporavi pa onda opet u vrtić. Znam da to ispada tako da dijete ozdravi pa ga odvedeš samo da nešto novo opet pokupi ali tako je većini ljudi.

Ne znam ja sam svoje dala od 1.09 i do sada nije uopće bila nešto bolesna imala je jedan petak popodne temperaturu i onda je još dobila onu petu bolestkoju nitko nije ni skužio da ima dok se nije osula a djetetu baš ništa i stalno ide u vrtić Eto samo pun nos i balice kao i kašalj koji nerijetko traje sve do proljeća nastoj zanemariti jer 95% djece kašlje kiše i bali sve do proljeća i ništa im nije.

I još jedna stvar evo ja koliko god da sam svoju pokušavala neke stvari usadit ili naučiti je nešto ma nema šanse da me ikada poslušala za te neke stvari a nakon dva tjedna vrtića je puno stvari usvojila i naučila tako da mislim da je i to jako dobra strana svega

Eto to je moje iskustvo ali ipak je na tebi da odlučiš za svoje dijete što je najbolje za nju.

Hvala puno na opsežnom i i pozitivnom odgovoru i mislim da ću je ipak dati u vrtić upravo tako u kombinaciji čuvanja i vrtića ili možda na pola vremena svakodnevno,ona je stvarno to sve super prihvatila i jedina u grupi nije plakala na privikavanju i to mi je jedna olakotna okolnost.I sama sam bila vrtičko dijete i imala sam pozitivno iskustvo i nisam imala niti jednu dječju bolest da bih na kraju dobila vodene kozice prije par godina to je bio užas..
leonica12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2015., 13:59   #91
Dilema

Quote:
gargamišamel kaže: Pogledaj post
a zašto ne ako joj je tamo ok? od kozica i ostalih viroza joj ne bu niš tak strašno, ozdravt će kao i ostala djeca. jest da je iritantno, al kaj tu možeš? ako ima dugu kosu ovdje možeš pronaći prirodan recept. maloj od moje sestriče koja ima dugu kosu je preventivno pomogao i nije pobrala uši.
Hvala na receptu to će mi svakako koristiti jer sve tri imamo dugu kosu i to bi bilo ludilo da dobijemo
leonica12 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:02.