Natrag   Forum.hr > Razno > Baš razno

Baš razno Teme za koje još nije otvoren specijalizirani podforum.
Podforumi: Kolekcionarstvo, Quizorama.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.10.2003., 18:44   #1
Debata

Da se ne bacim u duga i preduga opisivanja, zna netko sto je to? Jel imao iskustva dosad?
Sudden Sid is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2003., 19:20   #2
Pa zar to nije najobicnija rasprava?
Heart of darkness is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2003., 19:36   #3
Kae, vrbuju te u debatni klub, ha?

Eh, tog nije bilo u moje doba...
__________________
Bottom/top is the place where you change your mind only to find you were right before.
shef Sale is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2003., 20:07   #4
Prema mom iskustvu u tim debatnim klubovima su obično dosadnjakovići, kvazifilozofi i ljudi koji gledaju u nebo dok pričaju s nekim.
 
Odgovori s citatom
Old 14.10.2003., 22:12   #5
Bila sam u onom našem debatnom klubu Sagitto.
Nikad nisam dolazila na sastanke, išla sam samo na natjecanja i to je bilo zabavno.

Uglavnom, imaš dvije ekipe po tri govornika. Jedna je negacija, druga afirmacija. Prvi govornik daje definicje pojmova iz teze, iznosi argumente i sl. Drugi govornik pobija argumente suparničke ekipe i još više utvrđuje svoje. Treći govornik zaključuje raspravu. Onda još imaš i unakrsna ispitivanja, tak da cijelo vrijeme moraš svakog govornika pozorno slušati i tražiti sve moguće rupe u njegovom govoru.

Između govora možeš uzimati i pauze, tak da se još u zadnji treb stigneš posavjetovati s kolegama i dotjerati svoj govor.
__________________
"Out of the Great Sea to the Middle-earth I am come. In this place will I abide, and my heirs, unto the ending of the world"
Arwen Evenstar is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2003., 00:01   #6
hmmmmmmm....sounds fun,,,,,
__________________
If, after flushing,
The flow of water fails to stop,
Please give the handle A short, sharp jerk
Bercana is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2003., 08:03   #7
rasprava
 
Odgovori s citatom
Old 16.10.2003., 20:55   #8
Quote:
Arwen Evenstar kaže:
Bila sam u onom našem debatnom klubu Sagitto.
Nikad nisam dolazila na sastanke, išla sam samo na natjecanja i to je bilo zabavno.
Poznas Deu?

Da, shefe, sad sam u debatnom klubu i zasad imam samo sramotna iskustva s tim, ali moglo bi biti zanimljivo (koliko god to nekome izgledalo nevjerojatno)
Sudden Sid is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2003., 18:37   #9
mi na satu engleskog nekad imamo debatu i vrlo je zabavno nekad cak zna i zažestiti da pernice lete po razredu
__________________
*Pobjednik IMF Kladionice 2013* *Pobjednik IMF Kupa 2006* *Pobjednik Euro Kupa 2008*
Black Revenger is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2008., 16:32   #10
Ugl...to ti je argumentirana rasprava...ja sam se tek ove godine uključila jer je inače najbolje (kao) u 7. razzu...tu dobiješ tezu (temu) i postoji afirmacija i negacija...na afirmaciji je to da obrani i potvrdi, a na negaciji da je odbaci i dokaže zašto ta tvrdnja nije točna...i onda imaš crosseve (unakrsna postavljanja pitanja vezana u z tu temu)...debata je veoma dobar razvijatelj govorništva i proširitelj vokabulara...=)=)
pOZz iZ RiJeKa...=)
FLaMy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2008., 18:47   #11
Quote:
grandpa the du du monkey kaže: Pogledaj post
Prema mom iskustvu u tim debatnim klubovima su obično dosadnjakovići, kvazifilozofi i ljudi koji gledaju u nebo dok pričaju s nekim.
ko kaže!!!

Bila sam u debatnom klubu prva dva razreda srednje, i onda sam shvatila da su tamo svi dosadnjakovići, kvazifilozofi i ljudi koji gledaju u nebo dok pričaju s nekim.
Ne znam, prečesto mi je došlo da ustanem i nekom jednostavno kažem : 'Gle, ti si glup', tako da sam shvatila da to nije za mene.
vermicide is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2008., 19:41   #12
Bravo FLaMy, prvi post na forumu i odmah dignes temu 5 godina staru Ali dobro, bar je odgovor ontopic i konstruktivan

A ni ja bas nemam predobro misljenje o debatama. Previse ljudi se trudi djelovati intelektualno u debati pa paze da upotrijebe sto vise rijeci koje su valjda noc prije trazili u rijecniku (), a u hrpi toga sto izgovore gotovo da nema nikakvog konkretnog znacenja i stava. Skoro ko u saboru
Nex is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2008., 00:00   #13
Vidim, ovdje ima mojih školaraca.

OT: ne volim debatu. Preveliki sam emotivac da bih mogla zdušno i argumentirano braniti nešto s čim se apsolutno ne slažem. Onak, prije bih si glavu propucala, vjerojatno.
__________________
štraco retajska šupjaćo najružnija redikulice na modi retaju neodgojiti lajavi peškarušo bracero sa ružnin sisaman. (c) manitusha @forum.hr
Herp is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2009., 20:19   #14
Quote:
Herp kaže: Pogledaj post
Vidim, ovdje ima mojih školaraca.

OT: ne volim debatu. Preveliki sam emotivac da bih mogla zdušno i argumentirano braniti nešto s čim se apsolutno ne slažem. Onak, prije bih si glavu propucala, vjerojatno.
tvojih školaraca?
Nego da pitam,jel bi mogao istu temu otvoriti na kutku za školarce i studente.zanima me koliko ima AKTIVNIH debatanata kao što sam ja
__________________
I won't say no how could I?
revolution909 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:55.