Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.02.2013., 00:58   #5681
Quote:
maramicaa kaže: Pogledaj post
Bok ekipa, s obzirom da nemam vremena čitati sve postove ovim putem se ispričavam na sigurno već postavljenom pitanju
Planiram u Istanbul na ljeto, pa me zanima kakve su cijene, te što bi preporučili za obilaske? Hvalaaa
Po tvom pitanju se da zaključiti da ideš prvi put u Istanbul. Za obilaske ti sve ovisi koliko dana ostaješ, tj. koliko imaš vremena na raspolaganju. Osim glavnih znamenitosti grada, ako ostaješ 4-5 dana preporučujem da ne letiš na sve strane.. već da onako laganini osluškuješ grad... vjeruj neće te ostavit ravnodušnom.
Što se tiče cijena hrane i pića, može se fino papati za nekih 20 lira po osobi, još ako zađeš u uličice di se turisti toliko i ne kreću..
Ako misliš šopingirati, nikako ne kupuj na Grand B. jer će te oderat maximalno... Jeftine robe ima, ali se meni baš i nije svidjela, puno fejkova kojih možeš naći i kod nas... Oni koji robu kupuju "na veliko" pa prodaju u Hr. mogu dobro proći... Dućani poput Zare i sl. su cijene kao i kod nas... Od starijih čujem da roba u Istanbulu i nije toliko jeftina kao što je nekad bila, kažu da su ta vremena prošla..
jacobs kofi is offline  
Old 05.02.2013., 23:57   #5682
Quote:
jacobs kofi kaže: Pogledaj post
Po tvom pitanju se da zaključiti da ideš prvi put u Istanbul. Za obilaske ti sve ovisi koliko dana ostaješ, tj. koliko imaš vremena na raspolaganju. Osim glavnih znamenitosti grada, ako ostaješ 4-5 dana preporučujem da ne letiš na sve strane.. već da onako laganini osluškuješ grad... vjeruj neće te ostavit ravnodušnom.
Što se tiče cijena hrane i pića, može se fino papati za nekih 20 lira po osobi, još ako zađeš u uličice di se turisti toliko i ne kreću..
Ako misliš šopingirati, nikako ne kupuj na Grand B. jer će te oderat maximalno... Jeftine robe ima, ali se meni baš i nije svidjela, puno fejkova kojih možeš naći i kod nas... Oni koji robu kupuju "na veliko" pa prodaju u Hr. mogu dobro proći... Dućani poput Zare i sl. su cijene kao i kod nas... Od starijih čujem da roba u Istanbulu i nije toliko jeftina kao što je nekad bila, kažu da su ta vremena prošla..

da, da prvi put idem a ostala bi nekih 5-6 dana sad ne znam tocno, uglavnom me zanimalo misljenje nekoga tko je vec bio hvala
maramicaa is offline  
Old 06.02.2013., 07:25   #5683
Quote:
maramicaa kaže: Pogledaj post
da, da prvi put idem a ostala bi nekih 5-6 dana sad ne znam tocno, uglavnom me zanimalo misljenje nekoga tko je vec bio hvala
Tako je i meni bilo prije odlaska.. ali svakako ti savjetujem, ako ikako imaš vremena da malo bolje pročešljaš ovaj forum. Vjeruj mi da će ti pomoći, i to dobro
jacobs kofi is offline  
Old 06.02.2013., 21:45   #5684
e idem na samo 25 dana , j.... takav posao !
Ezel Bayraktar is offline  
Old 07.02.2013., 18:53   #5685
Quote:
Ezel Bayraktar kaže: Pogledaj post
e idem na samo 25 dana , j.... takav posao !
Ovo je čista provokacija kako ti nije žao dražit nas obične smrtnike
jacobs kofi is offline  
Old 07.02.2013., 23:59   #5686
Quote:
jacobs kofi kaže: Pogledaj post
Ovo je čista provokacija kako ti nije žao dražit nas obične smrtnike
ma nije provokacija , inace imam posla i vise , nego ovo je pustanje tog necega u pogon , pa se ide to pustit u pogon i probni rad , naravno to je 4 sata svaki dan , a ostatak dana freeeeee , a onda ......jao ,Ist je moj ,opet cu sve prekopat
Ezel Bayraktar is offline  
Old 08.02.2013., 04:46   #5687
Evo ja u Americi, trenutacno studiram. Bio sam takve srece pa mi je u timu turcin iz Istanbula. Bas smo pricali o ljetu, i sve mi se cini da cu 6. mjesec iskoristiti i skokniti do Turske. Karte su tako-tako ok, iz Splita 1500kn povratna... al kad gledam da mi je osim toga dzeparac jedina briga odmah mi je lakse
nazorrr is offline  
Old 08.02.2013., 09:22   #5688
Quote:
Ezel Bayraktar kaže: Pogledaj post
ma nije provokacija , inace imam posla i vise , nego ovo je pustanje tog necega u pogon , pa se ide to pustit u pogon i probni rad , naravno to je 4 sata svaki dan , a ostatak dana freeeeee , a onda ......jao ,Ist je moj ,opet cu sve prekopat
Nego, jel ta tvoja firma prima nove zaposlenike?
Ili možda trebaš nekoga da se brine o stanu u Istanbulu dok te nema?
__________________
"There's a crack in everything. That's how the light gets in."
_Lolita_ is offline  
Old 08.02.2013., 11:52   #5689
Smile bok

Quote:
Ezel Bayraktar kaže: Pogledaj post
ma nije provokacija , inace imam posla i vise , nego ovo je pustanje tog necega u pogon , pa se ide to pustit u pogon i probni rad , naravno to je 4 sata svaki dan , a ostatak dana freeeeee , a onda ......jao ,Ist je moj ,opet cu sve prekopat

Zavidim ti, i ja bih u Istanbul...
airani is offline  
Old 09.02.2013., 00:00   #5690
Quote:
_Lolita_ kaže: Pogledaj post
Nego, jel ta tvoja firma prima nove zaposlenike?
Ili možda trebaš nekoga da se brine o stanu u Istanbulu dok te nema?
traže žensku osobu ,sa dobrim poznavanjem strukture istanbula , i znanjem turskog jezika .
Ezel Bayraktar is offline  
Old 09.02.2013., 13:08   #5691
Vidim da agencija Bravo i Elisa Tours ima vrlo dobar aranžman za Tursku i Bugarsku, 6 dana, 2.300 kn. Da li je možda netko već bio i ako je zanimaju me iskustva?

Zadnje uređivanje PAULA123 : 09.02.2013. at 13:09. Reason: xxxxx
PAULA123 is offline  
Old 09.02.2013., 16:46   #5692
Quote:
PAULA123 kaže: Pogledaj post
Vidim da agencija Bravo i Elisa Tours ima vrlo dobar aranžman za Tursku i Bugarsku, 6 dana, 2.300 kn. Da li je možda netko već bio i ako je zanimaju me iskustva?
Malo sam pogledala sta se nudi. Osobno mislim da nije ni malo povoljno. U pitanju je putovanje autobusom jelda?

Sorry bode me u oci ovo :

doplata na licu mjesta kod vodiča:
• Sultan Ahmet – € 45 po osobi (uključuje ulaznice za Plavu džamiju, Aya Sofiu i Topkapi muzej sa lokalnim vodičem),
• Posjet Haremu u Topkapi palači sa vodičem: € 10
• Ulaznica za Dolmabahce palaču - € 30,00 (uključuje državne odaje i Harem),
* Za izlete minimalno 20 prijavljenih osoba
Pogotovo prve dvije stavke. Jer da ides individualno to bi te sve kostalo 31 euro. Ovako izadje 55. Ok, imate vodica na nasem jeziku, ali da li on zaista vrijedi 480 eura (24 eura puta min 20 putnika )
Ukoliko ides sama moras nadoplatiti jos. Hm... izracunaj si...

Mozda ja grijesim, neka me netko ispravi ako pretjerujem...

A sto se tice tih agencija ja sam cula samo pozitivno... Isprobala nisam. Mi smo isli bez agencije...
suzana77 is offline  
Old 09.02.2013., 17:18   #5693
Quote:
suzana77 kaže: Pogledaj post
Malo sam pogledala sta se nudi. Osobno mislim da nije ni malo povoljno. U pitanju je putovanje autobusom jelda?

Sorry bode me u oci ovo :

doplata na licu mjesta kod vodiča:
• Sultan Ahmet – € 45 po osobi (uključuje ulaznice za Plavu džamiju, Aya Sofiu i Topkapi muzej sa lokalnim vodičem),
• Posjet Haremu u Topkapi palači sa vodičem: € 10
• Ulaznica za Dolmabahce palaču - € 30,00 (uključuje državne odaje i Harem),
* Za izlete minimalno 20 prijavljenih osoba
Pogotovo prve dvije stavke. Jer da ides individualno to bi te sve kostalo 31 euro. Ovako izadje 55. Ok, imate vodica na nasem jeziku, ali da li on zaista vrijedi 480 eura (24 eura puta min 20 putnika )
Ukoliko ides sama moras nadoplatiti jos. Hm... izracunaj si...

Mozda ja grijesim, neka me netko ispravi ako pretjerujem...

A sto se tice tih agencija ja sam cula samo pozitivno... Isprobala nisam. Mi smo isli bez agencije...
Ma znam sve to, vidjela sam i izračunala sam si, ali zaboravila sam napomenuti. Recimo sa svm tim nadoplatama plus jedna večera svaki dan (što mi je uz plaćeni doručak dovoljno) je 4.000,00 kn a meni je to ok.
Volim putovati busom, avion ne mogu smisliti, a naravno čim je bus vidiš puno i izvan grada što mene interesira, pa mi je ovo baš ok. Ipak si 3 dana u Istanbulu a plus tu je i Bugarska (Sofija i Plovdiv koji je prekrasan).

Zadnje uređivanje PAULA123 : 09.02.2013. at 17:22. Reason: xxxxx
PAULA123 is offline  
Old 09.02.2013., 21:14   #5694
@Paula123
A onda ok, sorry na mojoj racunici Jer meni je to malo puno novaca za kratak period, ali na kraju svatko poznaje svoj dzep. I kao sto kazes tu su i dva dana Bugarske....
Dakle sretno sa pripremama ako odlucis ici jer ne sumnjam da ces jos kojesta htjeti obici u slobodno vrijeme..
suzana77 is offline  
Old 09.02.2013., 21:16   #5695
idem prvi put z istanbul i zanima me kakve su tamo cijene, što mislite o grand bazaaru, jeste li kupovali tamo??
sara1611 is offline  
Old 09.02.2013., 22:02   #5696
Quote:
sara1611 kaže: Pogledaj post
idem prvi put z istanbul i zanima me kakve su tamo cijene, što mislite o grand bazaaru, jeste li kupovali tamo??
Cijene su uglavnom visoke Zavisi na cijene čega misliš, hrane, odjeće, obuće, nakita, smještaja...

Samo dvije stranice ranije se nadugo i naširoko pričalo o Kapali čaršiji (engl. Grand Bazar):
https://www.forum.hr/showthread.php?t=43090&page=283

Preporuke svih onih koji su posjetili Istanbul kreću se od onih da se zaobiđe u širokom luku, preko onih da se samo zaviri, do onih da se obiđe, ali isključivo kao srednjovjekovna znamenitost. Kupovinu uglavnom niko ne preporučuje, osim nekih sitnica, isključivo radi zabave i isprobavanja vještine cjenkanja. Ista roba koja se tamo prodaje može se naći skoro na svakoj pijaci po višestruko nižim cijenama.

Zadnje uređivanje Eylul : 09.02.2013. at 22:07.
Eylul is offline  
Old 10.02.2013., 01:18   #5697
Quote:
Eylul kaže: Pogledaj post
Cijene su uglavnom visoke Zavisi na cijene čega misliš, hrane, odjeće, obuće, nakita, smještaja...

Samo dvije stranice ranije se nadugo i naširoko pričalo o Kapali čaršiji (engl. Grand Bazar):
https://www.forum.hr/showthread.php?t=43090&page=283

Preporuke svih onih koji su posjetili Istanbul kreću se od onih da se zaobiđe u širokom luku, preko onih da se samo zaviri, do onih da se obiđe, ali isključivo kao srednjovjekovna znamenitost. Kupovinu uglavnom niko ne preporučuje, osim nekih sitnica, isključivo radi zabave i isprobavanja vještine cjenkanja. Ista roba koja se tamo prodaje može se naći skoro na svakoj pijaci po višestruko nižim cijenama.
puno hvala na odgovoru!!
a gdje preporučaš kupovinu?
sara1611 is offline  
Old 10.02.2013., 11:41   #5698
Quote:
sara1611 kaže: Pogledaj post
puno hvala na odgovoru!!
a gdje preporučaš kupovinu?
Na ovoj temi imaš sve moguće preporuke (sjedni 2-3 sata i pročitaj barem zadnjih 100 stranica, ili koristi pretragu da brže pronađeš informacije).

Sve zavisi od toga šta želiš i šta tražiš. U svakom slučaju, Istanbul više nije mjesto kakvim su ga ljudi s Balkana godinama doživljavali - mjesto gdje se može kupiti jeftina, kvalitetna roba. Standard je jako porastao i kvalitetne stvari u Istanbulu su skupe za balkanski džep.

Iako je kineska roba preplavila tržnice, ipak se još uvijek ponegdje može naći dobrog, turskog pamuka, ali ne više po nekadašnjim cijenama. Znači, moraš precizirati šta tačno želiš kupovati, da bismo ti dali informacije gdje to možeš naći.

Lično smatram da je trošiti previše vremena na kupovinu u Istanbulu zaista velika šteta, to je grad iz kojeg se nose uspomene za cio život, jedan od najljepših na svijetu i vrijedi ga doživjeti u punom smislu, ne trošeći dragocjeno vrijeme na stvari koje su dugoročno bezvrijedne.
Eylul is offline  
Old 10.02.2013., 12:53   #5699
Quote:
Eylul kaže: Pogledaj post
Na ovoj temi imaš sve moguće preporuke (sjedni 2-3 sata i pročitaj barem zadnjih 100 stranica, ili koristi pretragu da brže pronađeš informacije).

Sve zavisi od toga šta želiš i šta tražiš. U svakom slučaju, Istanbul više nije mjesto kakvim su ga ljudi s Balkana godinama doživljavali - mjesto gdje se može kupiti jeftina, kvalitetna roba. Standard je jako porastao i kvalitetne stvari u Istanbulu su skupe za balkanski džep.

Iako je kineska roba preplavila tržnice, ipak se još uvijek ponegdje može naći dobrog, turskog pamuka, ali ne više po nekadašnjim cijenama. Znači, moraš precizirati šta tačno želiš kupovati, da bismo ti dali informacije gdje to možeš naći.

Lično smatram da je trošiti previše vremena na kupovinu u Istanbulu zaista velika šteta, to je grad iz kojeg se nose uspomene za cio život, jedan od najljepših na svijetu i vrijedi ga doživjeti u punom smislu, ne trošeći dragocjeno vrijeme na stvari koje su dugoročno bezvrijedne.
pročitala sam sve, međutim nisam nigdje pronašla informaciju gdje je najidealnije shoopingirati pa zato pitam!!
u svakom slučaju hvala na informacijama, ako se nečega sjetite samo recite ja pratim sve što pišete..
sara1611 is offline  
Old 10.02.2013., 20:08   #5700
pozdrav

Quote:
PAULA123 kaže: Pogledaj post
Vidim da agencija Bravo i
Elisa Tours ima vrlo dobar aranžman za Tursku i Bugarsku, 6 dana,
2.300 kn. Da li je možda netko već bio i ako je zanimaju me
iskustva?
Prošle godine sam bila s Elisa tours ali nismo imali noćenje u Plovdivu. Bilo mi je lijepo jer je bila dobra organizcija putovanja
airani is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:46.