Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.09.2014., 15:28   #321
Quote:
Bluzara stari kaže: Pogledaj post
Da, trebala si ostati u bolnici.

Sve ostalo je loše rješenje.

Evo mene ipak u Vrapcu i na moje veliko iznenadenje,zaista je jako dobro,od ljubaznih sestara i izuzetno drage i strucne dr.Jadranke Culav do sasvim okej supacijenata(zapravo su normalniji i obzirniji od mnogih vani).Psihijatar ovdje,drag i ljubazan,ne znam ime, se takoder cudio da mi je bio propisan Leponex,te mi je dao terapiju Normabela 5mg navecer i spavam dobro,samo sto je budenje u 7 a ja bi jos spavala.
nerea11111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2014., 16:22   #322
Ja vec duze vrijeme trosim leponex za spavanje. Prijem ga i preko dana, a navecer dobim puno vecu dozu. Ostalo nista nije pomagalo, cak ni leponex sam. Sada uz njega i jos neke tablete spavam jako dobro; tu i tamo se probudim po noci i ne treba mi vise 2 sata da zaspim.
learntofly is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2014., 16:45   #323
Thumbs up

Quote:
learntofly kaže: Pogledaj post
Ja vec duze vrijeme trosim leponex za spavanje. Prijem ga i preko dana, a navecer dobim puno vecu dozu. Ostalo nista nije pomagalo, cak ni leponex sam. Sada uz njega i jos neke tablete spavam jako dobro; tu i tamo se probudim po noci i ne treba mi vise 2 sata da zaspim.
Odlicno.Ne zelim imat nikakve predrasude za tablete da su neke bolje od drugih,ipak uplasis se kad cujes,uostalom nijedne nisu dobre dugorocno.Ugodne snove!
nerea11111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2014., 20:56   #324
Quote:
learntofly kaže: Pogledaj post
Ja vec duze vrijeme trosim leponex za spavanje. Prijem ga i preko dana, a navecer dobim puno vecu dozu. Ostalo nista nije pomagalo, cak ni leponex sam. Sada uz njega i jos neke tablete spavam jako dobro; tu i tamo se probudim po noci i ne treba mi vise 2 sata da zaspim.
Koje to tablete ?

Ti očito imaš psihotične elemente koji opravdavaju Leponex jer sumnjam da si ga dobila...za spavanje !!

U tom kontekstu tebi služi za suzbijanje psihoze, da li održava stanje kakvo je ili spriječava recidiv.

Bode me u oči činjenica da si rekla da ni Leponex SAM ne pomaže za spavanje što govori u prilog da kombinacijom nekih (volio bih čuti kojih) lijekova možeš kvalitetno spavati.

Zašto sad sve to drobim ?

Govorio sam i prije - čovjek koji pati od bilo kakvog poremećaja u kojima ima elemenata psihoze, ne spava od antipsihotika, ili vrlo malo.
Za razliku od osobe koja nema psihozu, ona se ubije spavajući od antipsihotika.
To je ta razlika koju je poprilično teško prihvatiti..
Bluzara stari is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2014., 12:23   #325
Quote:
Bluzara stari kaže: Pogledaj post
Koje to tablete ?

Ti očito imaš psihotične elemente koji opravdavaju Leponex jer sumnjam da si ga dobila...za spavanje !!

U tom kontekstu tebi služi za suzbijanje psihoze, da li održava stanje kakvo je ili spriječava recidiv.

Bode me u oči činjenica da si rekla da ni Leponex SAM ne pomaže za spavanje što govori u prilog da kombinacijom nekih (volio bih čuti kojih) lijekova možeš kvalitetno spavati.

Zašto sad sve to drobim ?

Govorio sam i prije - čovjek koji pati od bilo kakvog poremećaja u kojima ima elemenata psihoze, ne spava od antipsihotika, ili vrlo malo.
Za razliku od osobe koja nema psihozu, ona se ubije spavajući od antipsihotika.
To je ta razlika koju je poprilično teško prihvatiti..

Leponex mi je prepisan prije skoro godinu dana, pijem ga posebno sa Katenom od 400mg i Fluzepamom od 30mg (i Leponex 125mg) i to mi je terapja za spavanje koju pijem pola sata prije spavanja. U vecernjoj terapiji imam Prazine 75mg, Ladiomil 50mg, Arvind 50mg i Misar 1mg.

U otpusnim pismima mi ne pise nista o psihoticnim elementima.
learntofly is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2014., 00:17   #326
Quote:
learntofly kaže: Pogledaj post
Leponex mi je prepisan prije skoro godinu dana, pijem ga posebno sa Katenom od 400mg i Fluzepamom od 30mg (i Leponex 125mg) i to mi je terapja za spavanje koju pijem pola sata prije spavanja. U vecernjoj terapiji imam Prazine 75mg, Ladiomil 50mg, Arvind 50mg i Misar 1mg.

U otpusnim pismima mi ne pise nista o psihoticnim elementima.
Katena- antiepileptik
Fluzepam - Fluzepam se uzima:
kod svih vrsta nesanice za koje je značajno teško uspavljivanje, često buđenje tijekom noći ili prerano jutarnje buđenje;
kod svih akutnih i kroničnih bolesti koje prati nesanica.
Leponex- tvoja doza je primjerena za psihoze, sch.
Prazine - psihomotorna ekscitacija, sch.,delirium tremens; akutne alkoholne halucinoze
Ladiomil-maprotilin: 4.1. Terapijske indikacije
Depresija [unipolarna depresija, bipolarni poremećaj (manično-depresivna bolest), distImički poremećaji (depresivne neuroze)] i tjeskoba združena s depresijom.
Arvind- antiepileptik, u psihijatriji za BIPOLARNI AFEKTIVNI POREMEĆAJ (odrasli stariji od 18 godina)
Arvind se koristi za sprečavanje ekstremnih promjena raspoloženja - depresije (tuge/očaja) ili manije (uzbuđenja/euforije), u odraslih bolesnika s bipolarnim poremećajem (maničnom depresijom). Arvind je koristan u sprečavanju depresivnih raspoloženja.
Misar -anksiolitik

ti piješ jako puno lijekova i to ne bezazlenih, koja je tvoja dijagnoza ili koje su tvoje dijagnoze?
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2014., 12:10   #327
Quote:
rejoflajt kaže: Pogledaj post
Katena- antiepileptik
Fluzepam - Fluzepam se uzima:
kod svih vrsta nesanice za koje je značajno teško uspavljivanje, često buđenje tijekom noći ili prerano jutarnje buđenje;
kod svih akutnih i kroničnih bolesti koje prati nesanica.
Leponex- tvoja doza je primjerena za psihoze, sch.
Prazine - psihomotorna ekscitacija, sch.,delirium tremens; akutne alkoholne halucinoze
Ladiomil-maprotilin: 4.1. Terapijske indikacije
Depresija [unipolarna depresija, bipolarni poremećaj (manično-depresivna bolest), distImički poremećaji (depresivne neuroze)] i tjeskoba združena s depresijom.
Arvind- antiepileptik, u psihijatriji za BIPOLARNI AFEKTIVNI POREMEĆAJ (odrasli stariji od 18 godina)
Arvind se koristi za sprečavanje ekstremnih promjena raspoloženja - depresije (tuge/očaja) ili manije (uzbuđenja/euforije), u odraslih bolesnika s bipolarnim poremećajem (maničnom depresijom). Arvind je koristan u sprečavanju depresivnih raspoloženja.
Misar -anksiolitik

ti piješ jako puno lijekova i to ne bezazlenih, koja je tvoja dijagnoza ili koje su tvoje dijagnoze?

Znam da je puno, jos mi je to samo vecernja terapija. Uskoro cu pocet radit na smanjivanju doza.
Dijagnosticiran mi je granicni poremecaj licnosti i veliki depresivni poremecaj.
learntofly is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2014., 19:36   #328
Pozdrav!
I ja imam problema sa spavanjem i to još od djetinjstva, točnije imao sam nekih 3-4 godine kad je to sve počelo. Kako sam stario, tako mi se i stanje pogoršavalo.U zadnjih 5 godina je toliko loše da ako ne uzmem tablete ne mogu doslovno ni minute odspavati. Probali smo sve antipsihotike i jedini koji je djelovao je Leponex. Taj me lijek spasio, od njega normalno odspavam 8 sati. Doza je 50 mg ujutro i 200 mg navečer. Osim toga uzimam još od antipsihotika Solian i Risset, od antiepileptika Neurontin i Rivotril i od antidepresiva Fevarin i Zanfexu. Sve u jako visokim dozama. Čak je i doktor rekao da Leponex i Fevarin ne idu zajedno ali kad sam već tako dugo (godinama) na tim lijekovima da onda neće ništa mijenjati.
Nego zanima me da li je tko od vas uzimao Dormicum? Čuo sam da je odličan za spavanje pa ako netko ima pozitivna iskustva nek mi javi da pitam psihića za promjenu, jer od Leonexa sam dobio preko 50 kila i svaki dan sam sve deblji.
Hafnarfjordur is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2014., 19:49   #329
Quote:
Hafnarfjordur kaže: Pogledaj post
Pozdrav!
I ja imam problema sa spavanjem i to još od djetinjstva, točnije imao sam nekih 3-4 godine kad je to sve počelo. Kako sam stario, tako mi se i stanje pogoršavalo.U zadnjih 5 godina je toliko loše da ako ne uzmem tablete ne mogu doslovno ni minute odspavati. Probali smo sve antipsihotike i jedini koji je djelovao je Leponex. Taj me lijek spasio, od njega normalno odspavam 8 sati. Doza je 50 mg ujutro i 200 mg navečer. Osim toga uzimam još od antipsihotika Solian i Risset, od antiepileptika Neurontin i Rivotril i od antidepresiva Fevarin i Zanfexu. Sve u jako visokim dozama. Čak je i doktor rekao da Leponex i Fevarin ne idu zajedno ali kad sam već tako dugo (godinama) na tim lijekovima da onda neće ništa mijenjati.
Nego zanima me da li je tko od vas uzimao Dormicum? Čuo sam da je odličan za spavanje pa ako netko ima pozitivna iskustva nek mi javi da pitam psihića za promjenu, jer od Leonexa sam dobio preko 50 kila i svaki dan sam sve deblji.
Jedan moj susjed koji se ljecio od nesanice pio je Dormicum a on se daje cak prije operativnih zahvata tako da stvara ovisnost a ne ljeci nesanicu
__________________
Princezo borba je lakša kraj tebe!
Sarić is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2014., 20:36   #330
Quote:
Hafnarfjordur kaže: Pogledaj post
Pozdrav!
I ja imam problema sa spavanjem i to još od djetinjstva, točnije imao sam nekih 3-4 godine kad je to sve počelo. Kako sam stario, tako mi se i stanje pogoršavalo.U zadnjih 5 godina je toliko loše da ako ne uzmem tablete ne mogu doslovno ni minute odspavati. Probali smo sve antipsihotike i jedini koji je djelovao je Leponex. Taj me lijek spasio, od njega normalno odspavam 8 sati. Doza je 50 mg ujutro i 200 mg navečer. Osim toga uzimam još od antipsihotika Solian i Risset, od antiepileptika Neurontin i Rivotril i od antidepresiva Fevarin i Zanfexu. Sve u jako visokim dozama. Čak je i doktor rekao da Leponex i Fevarin ne idu zajedno ali kad sam već tako dugo (godinama) na tim lijekovima da onda neće ništa mijenjati.
Nego zanima me da li je tko od vas uzimao Dormicum? Čuo sam da je odličan za spavanje pa ako netko ima pozitivna iskustva nek mi javi da pitam psihića za promjenu, jer od Leonexa sam dobio preko 50 kila i svaki dan sam sve deblji.
Ja sam Dormicum trošila i nije mi ništa pomagao, uspavao me ali ne bih uspjela zaspati. I onda mi je bilo dosta tesko naci odgovarajucu terapiju za spavanje jer me niti jedan drugi osim Dormicuma nije mogao ni uspavati.
__________________
"You can cry mercy all you want, but nobody is listening. It's just you screaming into a void."~
learntofly is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2014., 20:49   #331
ni meni nije dormicum pomogao u jednoj fazi i znam da se daje prije operativnih zahvata, suspio me uspavati na sat vremena, al danas imam odgovarajuću terapiju tako da nemam više problema s nesanicom
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2014., 15:43   #332
Ako netko spava 3-4 sata to i nije razlog za toliku paniku..

Npr toliko ili čak manje bi spavali Thomas Edison i Staljin....
Nosonja_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2014., 22:57   #333
Quote:
Nosonja_ kaže: Pogledaj post
Ako netko spava 3-4 sata to i nije razlog za toliku paniku..

Npr toliko ili čak manje bi spavali Thomas Edison i Staljin....
Nekome 3-4 sata nisu dovoljna..
__________________
"You can cry mercy all you want, but nobody is listening. It's just you screaming into a void."~
learntofly is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2014., 23:49   #334
Zdravo! Imam nesanicu vec godinu dana. Treba mi 2-3 h u prosjeku da zaspim. Uvijek se budim po noci(barem jednom,a u zadnje vrijeme vise puta,no zaspim nakon toga). Posjecivao sam psihologa i pokusao s kognitivno-bihevioristickom terapijom(npr.relaksacija misica),no nije pomoglo. Pio sam normabel kratko(mjesec dana),bez uspjeha. Pokusao sam se i fizicki umoriti(trcanje,teretana) no ni to ne pomaze. Uglavnom,jako tesko usnem i mucim se zaspat i spavam u prosjeku 5-7 h s puno prekida. Drugi dan sam pospan i stalno zijevam,no ne osjecam nedostatk energije i nisan razdrazljiv. Jedino puno brinem oko nesanice,jer studiram i strahujem da ce mi to utjecati na faks. Legnem otp u 23h,kada pocnem zijevat i ne da mi se vise bit budan,zaspim oko 2 a budim se u 8 neispavan. San mi je isprekidan budenjima i nekvalitetan. Dok sam u krevetu i lezim prije nego zaspim,nepovezane misli mi lete glavom. U glavi cujem recenice(nalikuju na citate),razgovore,ali ne kao glasove vec vise kao misli koje ne produciram ja svjesno. Te misli su pojacane kad se probudim po noci. Bio sam kod psihijatrice kad nisu bile toliko intenzibne i ona je rekla da se radi o hipnagognim halucinacijaam u polusnu. Medutim,ja sam i dalje zabrinut zbog tih misli koje dolaze u kombinaciji s nesanicim svaku vecer. Misli(glasovi u glavi) nisu strasne i ja sam ih svjestan,a u budnom stanju ih nikad nemam. Zabrinjavaju me jer imam strah da su simptom psihoze. Moze li me netko savjetovati? Da odem kod psihijatra?
insomnia11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2015., 06:49   #335
Strašno i meni je višedosta tog nespavanja.Najradije bi se ubio.Time bi riješio svaki problem.Ako netko zna kako sigurno mogu zaspati pomoću prirodnih preparata neka mi pomogne.
danijel01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2015., 07:44   #336
Quote:
danijel01 kaže: Pogledaj post
Strašno i meni je višedosta tog nespavanja.Najradije bi se ubio.Time bi riješio svaki problem.Ako netko zna kako sigurno mogu zaspati pomoću prirodnih preparata neka mi pomogne.
hmmm ... moras sam probati i vidjeti sto ti pase ... neznam jesi bio kod psihijatra i tome slicno .. oni ti isto mogu preporuciti ljekove na prirodnoj bazi mada ne kuzim tu "modu" jer ljudi kemima j ekemija i priroda je puno otrovnih kemikalija .. ali dobro nije tema

inace ja sam si nasao povremeni nocni posao i ponekad jedva cekam san .. al nekad nemogu ni nakon nocne prespavat .. e onda je gadno
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2015., 13:36   #337
Želim podijeliti iskustvo vezano sa problemom nesanice.Uzeo sam na preporuku ljekarnika kapsule Dormirin.Prva kutija ništa doslovno ništa mi nijepomogla,hajde drugu kutiju,također ništa,nakon toga sam konaktirao ljude koji su ga također uzimali i rekli su mi isto,nema osobe s kojom sa pričao a da mu je taj nesretni Dormirin pomogao da usne u san.Stoga imam potrebu pomoći ljudima da ga se klone,ja sam bacio 100 kn i mnogi drugi,pa ako mogu tako pomoći biti će mi drago.
Međutim istraživanjem doša sam do broja na koji možemo kontaktirati tu tvrtku pharmaS,i danima zovem ne javljaju se,a kad se jave nikada nema tog tzv.medicinskog savjetnika.Ili je na ručku ili valjda nešto ševi,zaista neznam.
Nadalje našao sam razne brojeve na koje se nitko ne javlja.Zatim dolazim do broja do Nine Miholić,koja mi govori da ona nije za to,bahatim glasom i na kraju mi se podsmjehujemali zaista neznam tko je za što zadužen i da ona nije ta koja bi mi trebala dati savjet ili mi pomoći.
Tako da ne samo da nemaju proizvode koji nam mogu poomći nego imaju bahate,neprofesionalne ljude stoga bitno je naglasiti da Dormin kapsule ne pomažu apsolutno ništa a i da tvrtka zapošljava vrlo bahate i neprofesionalne ljude.
danijel03 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2015., 17:37   #338
Quote:
F.A.Q kaže: Pogledaj post

inace ja sam si nasao povremeni nocni posao i ponekad jedva cekam san .. al nekad nemogu ni nakon nocne prespavat .. e onda je gadno
pa jel to uopće ne spavaš nakon noćne ili nešto malo. Meni se dogadja da nakon noćne spavam samo nekih 2,5- 3h, posljedice su da ti je doslovno svaki koraktežak kao da ti je noga od olova, žicanje kroz glavu, krvave oči koje me peku i slični užasi. Ako uspijem odspavat 4 ure aj to nekako donekle na nešto liči...
Nosonja_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2015., 11:37   #339
Ja sam dugo uzimao čaj od matičnjaka, a prije pola godine sam imao lagani infarkt i doktor mi je pripisao normabel.valjda sam se navikao s njim za spavanje pa smo ga postepeno smanjivali, sad sam ga zamijenio umjesto čaja s tim dormirinom jer ima matičnjak i ok je..na drugoj kutiji sam😊👍
Alba1005 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2015., 22:09   #340
noćas sam bila na rubu suicida zbog nespavanja...To traje već mjesecima, možda i godinama, ne mogu spavati..odradim sve obaveze tijekom dana, pogledam koji seriju na TV-U (da me uspava), odem u krevet oko 2 u jutro i gledam u strop do 3. Onda se ustajem i palim tv. Gledam serije filmove do 4, pola pet...alarm zvoni u 6:00....i tako već mjesecima..
zelazny is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:04.