Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.09.2008., 12:46   #1
Krvarenje između menstruacija

prekjucer mi je pocela kapkati krvca (10ti mi je dan, dakle menga upravo (pr)osla) i to traje jucer i danas. nista puno, par kapi al ide

buduci da sam na zadnjem pregledu imala endometrijski polip, odma sam u cet. otisla ginici koja je zakljucila da je polip otisao i da sad sve izgleda ok. isto tako je rekla da ne vidi ovulaciju jer u mojim godinama (35+) kroz godinu imamo vise anovulacijskih ciklusa pa je ovo valjda jedan od njih. za krv nije nasla objasnjenje.

dakle, ovo ne bi imalo veze s ovulacijom a ni s necim drugim jer sam sad bila na pregledu.

imao netko slicnu situaciju? dijagnozu? ideje? zbunjena sam.
__________________
Bože molim cuvaj nase klince
To love and be loved is to feel sun on both sides. D.V.
tough_cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2008., 13:45   #2
i ja sam isto zbunjena...a si mislila mozda dal bi bilo dobro da potrzis drugo misljenje,jel ti to krvarenje stalo?
leptirica 2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2008., 14:51   #3
Quote:
leptirica 2 kaže: Pogledaj post
i ja sam isto zbunjena...a si mislila mozda dal bi bilo dobro da potrzis drugo misljenje,jel ti to krvarenje stalo?
jutros je jos malo islo, sad nema nis

sad moram ionak pustit jer je vikend i nemam kamo drugo ic. a i preslabo je to da bih negdje na hitno isla.

vidjet cu u ponedjeljak kak ce biti. pa onda nazvat nekoga.

jedino sam mislila ovdje vidjet jel se to vec nekome dogodilo.
__________________
Bože molim cuvaj nase klince
To love and be loved is to feel sun on both sides. D.V.
tough_cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2008., 22:18   #4
Jesi sigurna da je iz vagine a ne debelog crijeva (hemići)? Mojoj pokojnoj mami je znalo ići ko da mengu ima.
Bemti, ak si bila na pregledu, nema šanse da nije skužila od kud to ide
Ajde javi čim saznaš šta je. Nemoj samo paničariti. Mora se nešto pokazati.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2008., 20:15   #5
danas nije bilo nista

meni se cini da bi moglo bit vezano uz ovulaciju ali ona kaze da nema ni naznake.

ak je sad stalo, bum opet cekala ciklus il neke daljnje pretrage.

(ono kaj sam zamijetila recimo na papiru kad se obrisem nakon male n. su povremeno bile kao kapilarice puknute, mozda je nes tako. sigurno nisu hemici, imala, i ovo im nije slicno.)
__________________
Bože molim cuvaj nase klince
To love and be loved is to feel sun on both sides. D.V.
tough_cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2008., 15:56   #6
da nije od neke upale?

meni se tako javljalo poslje seksa i onako nekad bez ikakvog razloga

ginekolog mi kaže da je vjerojatno od upale, a jesam imala jaku upalu u to vrijeme
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2008., 22:49   #7
proslo danas skroz.

sad sam se sjetila da je dokica rekla da su se onda hormoni valjda malo posemerili. ako bude dalje cudnih pojava, valjda ce me poslat vadit.
__________________
Bože molim cuvaj nase klince
To love and be loved is to feel sun on both sides. D.V.
tough_cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2008., 23:47   #8
meni se to desilo jednom, 2 mjeseca zaredom. Kad sam ginekologa pitala šta je, rekao je da je sve to normalno i da ponekad tijelo tako reagira na stres( u mom slučaju bilo je stresa, i promjena klime i mjesta i posla) pa sam mu odlučila vjerovati. krvarenje se nije više ponovilo.
šta je to anovulacijski cilkus? eto mislila sam da znam sve pojmove oko ovulacije, ovo prvi put čujem. da li to znači da ima koji mjesec da nema ovulacije? ili?
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2008., 23:04   #9
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
meni se to desilo jednom, 2 mjeseca zaredom. Kad sam ginekologa pitala šta je, rekao je da je sve to normalno i da ponekad tijelo tako reagira na stres( u mom slučaju bilo je stresa, i promjena klime i mjesta i posla) pa sam mu odlučila vjerovati. krvarenje se nije više ponovilo.
šta je to anovulacijski cilkus? eto mislila sam da znam sve pojmove oko ovulacije, ovo prvi put čujem. da li to znači da ima koji mjesec da nema ovulacije? ili?
da, ima ih i to sve vise s godinama ...
__________________
Bože molim cuvaj nase klince
To love and be loved is to feel sun on both sides. D.V.
tough_cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2009., 11:34   #10
Krvarenje izmedju menstruacija

Imam pitanjce koje me zanima, a i vjerujem da nisam jedina sa time.
Menstrualni ciklus mi je sve uredu možda koji dan vamo tamo, ali sve u svemu po rasporedu.
No sad si postavljam jedno pitanje, desi mi se da nakon menstrualnog ciklusa kroz neko vrijeme usred mjeseca dođe do krvarenja, nekad obilnog nekad slabog, bila sam kod ginekologa i rekla mi je da se dešava i prerana ovulacija a i drugim riječima koda mi se menstrualni ciklus ponavlja po drugi puta.
Istom imam poremečaj hormona,pa to liječim, pa dali to nešto utječe na sve to?
Krvna slika mi je uredu, i bila sam na ultrazvuku jajnika i ta slika mi je sasvim uredu i sve teče po špagi.
Što se tiće iscdjeka, nekad je smeđkast a nekad svijetliji, pa sam se i u vezi toga zapitala, no ginekologinja mi je rekla da to ništa nemože ničemu zasmetat. Pa pijem tablete da to maknem, sad da me ubijete nebi se mogla sjetit kako se zovu no na slovo K su.
Ja vas pitam sada, dali to može stvarat neke probleme, ako mi se dešava kao po drugi put krvarenje koda imam po drugi put?
i ginekologinja mi želi dat kontracepciske da se smiri to, no nisam nešto sigurna u njih jer obično su ljudi govorili da nisu dobre. (pila sam ih jedno vrijeme i smirile su sve to, no malo se ih bojim, neželim se zaribat)
Dali se ja moram više zabrinut u vezi toga, jer mi to ide već na živce.
sunasce1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2009., 18:35   #11
kod nekih se cura za vrijeme ovulacije izlučuje malo krvi, ili smeđi iscjedak. normalno je, ne trebaš se zabrinjavati ako je sve ostalo u redu.
no, pošto si spomenula poremećaj hormona (kakav?) moguće je da je to vezano i da ti stvarno dolazi do druge menstruacije.
nemaš se što bojati kontracepcijskih pilula. one ti mogu dovesti jajnike u red (tada nema ovulacije, zato nema niti krvarenja nikakvog), i imaju dosta drugih pogodnosti. ali naravno, ako si jako mlada i ako nemaš drugih problema, ako nije zbog kontracepcije, bolje je da ih ne piješ. prirodno je najbolje, ali to ne znači da su pilule samim time loše.
odluka je zapravo na tebi- možeš se riješiti toga pilulama, ili stisni zube i zduraj. to je neovisno o hormonalnom poremećaju. ako njega liječiš, moguće je da je taj por ili terapija razlog krvarenju.
__________________
"This above all: to thine own self be true, And it must follow, as the night the day, Thou cans't not be false to any man " (Hamlet, ll.78-80)

Bowties are cool.
nephthys is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2009., 11:49   #12
Krv usred ciklusa???

Ok, sad sam bila na wc-u i primjetila sam na dnu wc školjke grudicu krvi, kao kad imaš mengu. Negdje sam usred ciklusa, menga mi je bila točno prije 2 tjedna. Ne znam jel to može biti pojava kod ovulacije? ili da jednostavno trčim kod ginića?
laura17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2009., 12:15   #13
Quote:
laura17 kaže: Pogledaj post
Ok, sad sam bila na wc-u i primjetila sam na dnu wc školjke grudicu krvi, kao kad imaš mengu. Negdje sam usred ciklusa, menga mi je bila točno prije 2 tjedna. Ne znam jel to može biti pojava kod ovulacije? ili da jednostavno trčim kod ginića?
Ako je bio kao ugrušak trči kod gin,jer kod nekih žena postoji tzv.ovulacijsko krvarenje ali koliko ja znam ono je oskudno a ne kao ugruščić,tj.grudica-ali možda to kod tebe nije slučaj već ti je nešto drugo
leptirica 2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2009., 10:21   #14
Question

prošlu men.sam dobila 11.2,30 dana nakon prethodne.budući da mi ciklus traje 35 dana to me dosta iznenadilo(znači došla je 5 dana ranije).uopće nije bila obilna i trajala je vrlo kratko.i nakon 18 dana jučer opetznači ovaj put je uranila 17 dana!wtf??!sad je dosta obilna.ništa me ne boli,dakle rekla bi da je sve normalno osim toga da mi je došla 18 dan ciklusa!i vidim da če trejati još kojih par dana.ovo mi se nikad nije dogodilo pa sam zbunjena.da li da idem ginekologu odmah ili da čekam koji dan da prođe?jer ako mi se počne ovim tempom skraćivat ciklus dobivat ću svako 10 dana!
xdth is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2009., 11:26   #15
Meni su rekli da ovulacijsko krvarenje nema neko kliničko značenje (mali disbalans hormona, pad jednog hormona dok drugi još nije porastao, pa se zato događa), no kako sam dva puta zatrudnila u ciklusu kad sam imala ovulacijsko krvarenje i oba puta je završilo spontanim (missed ab.), mislim da to može imati veze. Kad sam svog priv. gin. pitala znači li ovulacijsko krvarenje neki defekt ovulacije (kakav god), rekao je da može biti. E, sad
Saffron is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2009., 15:59   #16
vec sat vremena trazim po internetu o uranjenoj menstruaciji i napokon sam nesto nasla...uglavnom, studentica sam i imam decka vec 2 god i imamo redovite spolne odnose, naravno sa zastitom...ne pijem tablete jer sam ucila o njima u srednjoj skoli i znam kakve su sve nuspojave moguce...e sad ovo me muci:


u osnovnoj sam bila sportski tip, ali dolaskom u srednju skolu prestala sam se bavit sportom, sve se svodilo na tjelesni.dolaskom u zagreb na studij postalo mi je malo dosadno pa sam se htjela necim pocet bavit i prije par dana pocela sam se bavit tajlandskim boksom, malo za rekreaciju. menstruaciju sam zadnju dobila 14.02.2009., i istu vecer kad sam se vratila sa treninga (04.03.2009.) primjetila sam svijetlo crveni iscjedak na gacicama...mislila sam da da je to zbog toga sto je trening bio isrpljujući i sto se dugo nisam bavila sportom...medutim danas kad sam se probudila shvatila sam da sam dobila menstruaciju i to 8-10 dana ranije (ciklus mi traje 28-30 dana)...sad jel moguce to da je to zbog toga sta sam opet pocela sa pojacanom tjelesnom aktivnoscu ili je posrijedi nesto drugo...

molim vas da mi napiste bilo sta jer me strah...
maja0106 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2009., 16:10   #17
ja znala krvariti izmedju dvije menstruacije jer sam imala cistu...eto...kako tko...
aina_mo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2009., 23:58   #18
Quote:
tough_cookie kaže: Pogledaj post
danas nije bilo nista

meni se cini da bi moglo bit vezano uz ovulaciju ali ona kaze da nema ni naznake.

ak je sad stalo, bum opet cekala ciklus il neke daljnje pretrage.

(ono kaj sam zamijetila recimo na papiru kad se obrisem nakon male n. su povremeno bile kao kapilarice puknute, mozda je nes tako. sigurno nisu hemici, imala, i ovo im nije slicno.)
stara tema ali iscitavam pa... kako izgledaju kapilarice puknute? nasla sam na par topica i clanak to da mogu pucat kapilare ali mi nije jasno ni di su te kapilare ni kako to izgleda
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2009., 17:51   #19
[B] imam pitanje, mozda se kome desila slicna situacija... uglavnom, na zadnji dan menstruacije imala sam spolni odnos i kondom nije puknuo, ali kad je decko svrsio nastavio je dalje s istim kondomom, pa sadrzaj nije ostao u kapici, vec se razlijao iznutra, no da budem sigurna opila sam pilule cilest ( za jutro poslije ), i sve je bilo normalno, menstruacija je zavrsila proslu subotu, ali jucer mi se pojavilo neko krvarenje, isto ko i menstruacija, ali ima grudice u sebi... moguce da je zbog tableta, ili?! :S
merlinka6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2009., 12:52   #20
Krvarenje prije menstruacije

Pozdrav svima!
Ugl, problem se pojavio prije par dana. samo tu jednu večer izgledalo je kao da sam dobila mengu, no ipak je bilo malo rijeđe, kao da je zadnji dan menstruacije. sljedeći dan više nisam krvarila. menstruaciju bih trebala dobiti sredinom/krajem ovog tjedna. tad mi je bio 25. dan ciklusa. nije me ništa boljelo, niti sam osjećala ikakvu napetost u zdjelici, kao kad dobijem menstruaciju. ići ću kod ginekologa, samo je pitanje kad će me naručiti... zna li netko o čem se možda radi, tako da se pripremim?
i da,još jedna napomena. ne uzimam kontracepcijske pilule već 10 mjeseci. i dosad je sve bilo u redu
tashee is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:13.