Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.05.2011., 11:18   #181
Nije da ja želin bit srčani bolesnik(dapače, tribala bi se lupat nogama u guzicu što nisan), al bilo bi lipo jedan put dobit nekakvu dijagnozu koja se ne svodi samo, jedino i isključivo na stres i ništa drugo. Ne kažen da stres ne igra ulogu u svemu tome, ali stresno je i bit potpuno zdrav dok te probada sa svih strana.
Relativno mlada, 22g i 62 kg, al teško se ne brigat, možda u tome i je problem.
linguzza is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2011., 18:55   #182
Ja ne mislim da si zdrava. Stres je ozbiljno stanje (bolest), na koje trebaš obratiti pažnju i osloboditi ga se, tj. i osloboditi i izbjegavati u budućnosti, kao i uzimati za ozbiljno. Stres nije zauzetost. Stres je reakcija (pokazatelj) tijela da mu nije dobro, da se nešto loše dešava s njim, a to nikako nije za ignorirati, jer te upravo to ignoriranje može dovesti do pravih bolesti.
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2011., 00:00   #183
neugodni bolovi u lijevo dijelu prsa(oko srca)

e ovako,vec jedno mjesec dana,konstantno,osjecam bolove u lijevom dijelu grudi,tocnije oko srca..nije to neka jaka bol,ali vrlo neugodna,iritantna..imam osjecaj kad da mi neko u jednom trenutku zabode noz..uglavnom tu bol ne osjecam preko dana,rijetko kad,uglavnom se to desava nocu,prije spavanja tacnije..ali nisu toliko konstantni,javljaju se svakih mozda 5-10 minuta
a recimo danas,bol je bila malo konstantnija,ali dok lezim na lijevoj strani,dok lezim potrbuske,ne javlja se..vec kad se ustanem,tek onda osjetim bol,ali imam osjecaj kao da je izmedju lijevog dijela grudi i lijevog dijela ledja...i uglavnom ta bol se javlja kad se sagnem,kad savijem ledja

e sad bi htio pitati,dal neko zna o cemu se radi,dal je to ustvari srce,jer me u nekim trenucima zna biti itekako strah,budem zabrinut...jel se to radio o nekakvim bolestima srca..

molim vas ako mozete da napisete svoja iskustva i svoja vidjenja,hvala vam unaprijed
igorbihac is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2011., 00:42   #184
Kad je srce onda bol ni osjećaj nisu takvi. To su mi dva kardiologa objasnila. U pitanju je ili nešto psihosomatsko ili mišić koji nešto zeza malo. Ne brini.
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2011., 03:32   #185
Moze biti i zeludac ako na brzinu jedes hranu ili mozda cak disanje (pluca) ne vjerujem da je srce,nekad se i ti srcani misici znaju zgrciti od pognutog drzanja duze vrijeme, moze biti sto stvari.
DarkStar is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2011., 10:28   #186
Quote:
igorbihac kaže: Pogledaj post
e ovako,vec jedno mjesec dana,konstantno,osjecam bolove u lijevom dijelu grudi,tocnije oko srca..nije to neka jaka bol,ali vrlo neugodna,iritantna..imam osjecaj kad da mi neko u jednom trenutku zabode noz..uglavnom tu bol ne osjecam preko dana,rijetko kad,uglavnom se to desava nocu,prije spavanja tacnije..ali nisu toliko konstantni,javljaju se svakih mozda 5-10 minuta
a recimo danas,bol je bila malo konstantnija,ali dok lezim na lijevoj strani,dok lezim potrbuske,ne javlja se..vec kad se ustanem,tek onda osjetim bol,ali imam osjecaj kao da je izmedju lijevog dijela grudi i lijevog dijela ledja...i uglavnom ta bol se javlja kad se sagnem,kad savijem ledja

e sad bi htio pitati,dal neko zna o cemu se radi,dal je to ustvari srce,jer me u nekim trenucima zna biti itekako strah,budem zabrinut...jel se to radio o nekakvim bolestima srca..

molim vas ako mozete da napisete svoja iskustva i svoja vidjenja,hvala vam unaprijed
Najvjerojatnije je mišićni uzrok vašim tegobama. Imalte li mućnine,pečenje ili neke druge želučane tegobe?
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2011., 12:12   #187
Quote:
DarkStar kaže: Pogledaj post
Moze biti i zeludac ako na brzinu jedes hranu ili mozda cak disanje (pluca) ne vjerujem da je srce,nekad se i ti srcani misici znaju zgrciti od pognutog drzanja duze vrijeme, moze biti sto stvari.
sa disanjem nemam nikakav problem,jer bas samo se testirao par puta,mogu bez problema jako jako duboko udahnuti,a da ne osjecam nikakvu bol
igorbihac is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2011., 12:15   #188
Quote:
hrvoje dr. kaže: Pogledaj post
Najvjerojatnije je mišićni uzrok vašim tegobama. Imalte li mućnine,pečenje ili neke druge želučane tegobe?
rijetko kad osjecam mucninu..mozda nisam najbolje objasnio,ali ta bol mi se javi kad ustanem iz lezeceg polozaja,i najvise je osjetim u onom trenutku dok ustajem..dok sam u lezecem polozaju,apsolutno nista ne osjecam
recimo jutros,kad sam se probudio i ustao sa kreveta,osjecam da je bol slabija..i onda onako kad se pokusao rastegnuti,kad sam savio ledja prema nazad,a ne naprijed,onda sam osjetio istu tu bol
igorbihac is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2011., 14:30   #189
Quote:
igorbihac kaže: Pogledaj post
rijetko kad osjecam mucninu..mozda nisam najbolje objasnio,ali ta bol mi se javi kad ustanem iz lezeceg polozaja,i najvise je osjetim u onom trenutku dok ustajem..dok sam u lezecem polozaju,apsolutno nista ne osjecam
recimo jutros,kad sam se probudio i ustao sa kreveta,osjecam da je bol slabija..i onda onako kad se pokusao rastegnuti,kad sam savio ledja prema nazad,a ne naprijed,onda sam osjetio istu tu bol
Misici.
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2011., 20:45   #190
Quote:
igorbihac kaže: Pogledaj post
rijetko kad osjecam mucninu..mozda nisam najbolje objasnio,ali ta bol mi se javi kad ustanem iz lezeceg polozaja,i najvise je osjetim u onom trenutku dok ustajem..dok sam u lezecem polozaju,apsolutno nista ne osjecam
recimo jutros,kad sam se probudio i ustao sa kreveta,osjecam da je bol slabija..i onda onako kad se pokusao rastegnuti,kad sam savio ledja prema nazad,a ne naprijed,onda sam osjetio istu tu bol
Da,misići.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2011., 21:32   #191
mene ne probada, nego kao da me stišće u tom predjelu. uz to redovito ide i nekakva mučnina. i općenito se totalno slabo osjećam za vrijeme tih "napada". isključivo se javlja navečer.
inače imam anksiozni poremećaj i pod jakim sam stresom. godina 28.

jel srce ili psihosomatski?
*SpHeRe* is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2011., 21:56   #192
Quote:
*SpHeRe* kaže: Pogledaj post
mene ne probada, nego kao da me stišće u tom predjelu. uz to redovito ide i nekakva mučnina. i općenito se totalno slabo osjećam za vrijeme tih "napada". isključivo se javlja navečer.
inače imam anksiozni poremećaj i pod jakim sam stresom. godina 28.

jel srce ili psihosomatski?
Psihosomatski.
Tako je meni jako cesto.
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2011., 08:22   #193
Quote:
Cinnamon Girl kaže: Pogledaj post
Psihosomatski.
Tako je meni jako cesto.
nadam se.
*SpHeRe* is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2011., 10:17   #194
Quote:
*SpHeRe* kaže: Pogledaj post
nadam se.
Cega te je strah da bi moglo biti?

Ako mislis da je nesto sa srcem, odmah da ti kazem, problemi sa srcem se ne manifestuju na taj nacin!
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2011., 12:59   #195
Quote:
*SpHeRe* kaže: Pogledaj post
mene ne probada, nego kao da me stišće u tom predjelu. uz to redovito ide i nekakva mučnina. i općenito se totalno slabo osjećam za vrijeme tih "napada". isključivo se javlja navečer.
inače imam anksiozni poremećaj i pod jakim sam stresom. godina 28.

jel srce ili psihosomatski?
Nije srce,ali mogao bi biti GERD,dali imate kakve želučane tegobe.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2011., 14:46   #196
Quote:
Cinnamon Girl kaže: Pogledaj post
Cega te je strah da bi moglo biti?

Ako mislis da je nesto sa srcem, odmah da ti kazem, problemi sa srcem se ne manifestuju na taj nacin!
A srca, naravno.

Quote:
hrvoje dr. kaže: Pogledaj post
Nije srce,ali mogao bi biti GERD,dali imate kakve želučane tegobe.
želučane tegobe, ne baš. vrhunac je kad me od živčanosti zaboli želudac. i tada mi pomaže čaj od kamilice.
*SpHeRe* is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2011., 14:51   #197
Quote:
*SpHeRe* kaže: Pogledaj post
A srca, naravno.



želučane tegobe, ne baš. vrhunac je kad me od živčanosti zaboli želudac. i tada mi pomaže čaj od kamilice.
Imate li mučninu kad se sagibate? Možete probati u "napadu"pocuclati Gastal.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2011., 10:28   #198
hvala hrvoje, imam bolove kao i svi ostali ovdije, probadanje i nedostatak zraka i sl. ustanovljena mi je lagana tahikardija koja se kod ostalih ljudi ne lijeci uopce, a kod mene rytmonormom po potrebi. danas ce izgleda biti i psihoterapija pošto vidim da si sam nazalost nemogu pomoči. dali se rytmonorm i neki AD kao npr xanax mogu kombinirati?
White Strike is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2011., 10:33   #199
Quote:
White Strike kaže: Pogledaj post
hvala hrvoje, imam bolove kao i svi ostali ovdije, probadanje i nedostatak zraka i sl. ustanovljena mi je lagana tahikardija koja se kod ostalih ljudi ne lijeci uopce, a kod mene rytmonormom po potrebi. danas ce izgleda biti i psihoterapija pošto vidim da si sam nazalost nemogu pomoči. dali se rytmonorm i neki AD kao npr xanax mogu kombinirati?
bez brige, ja pijem xanax i propranolol...
Tinkerbell 8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2011., 10:20   #200
Quote:
Tinkerbell 8 kaže: Pogledaj post
bez brige, ja pijem xanax i propranolol...
Ovisi koji,nemogu svi. Xanax nije antidepresiv. Niti je Rytmonorm isto što i Propranolol. Neke stvari jednostavno neidu i nisu iste.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:19.