Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.12.2009., 09:43   #1001
Quote:
tinkerbell kaže: Pogledaj post
1. kod moje struke nema problema....razlike ispita nema koliko su mi objasnili (znastveni rihtung )....poprilično su slični fakulteti pa nije bed...ali idem osobno tamo sljedeći tjedan...
2. ne tražim po bračnom statusu državljanstvo pa nije bed
3. imam svoju vlastitu familiju u sloveniji koju posjećujem cjeli život (nevezano za dragog) i nikada nisam imala problema.I nisam ovisna samo o njemu tj neću biti Pale sam na sviejtu ovisan o njemu...Otkad sam s njim više se krećem u slovenskom društvu(da nije family) i NIKADA se nisam osjećala kao outsider......avi su me jako dobro prihvatili...možda jednostavno nisam naletila na takve ljude.....sada radim snjima djelomično a vidjet ću akda krenem full time..
4. što se jezika tiče...ima onih koji su osjetljivi i onih koji nisu...riijetko tko govori školski slovenski jezik...ja sam ga savladala i nemam s njim problema...a ići će mi još bolje kada ću biti okružena s njim 24/7...a rekli su mi da masa slovenaca ne govori svoj jezik dobro (što sam se i uvjerila)....
dakle iskustva mogu varirati sve ovisi o ljudima ne kažem kada se jednom nađem tamo da neću imati koje loše iskustvo ali jbga imam ih i iz RH ...
4. ja se krećem po Ljubljani iliti užoj okolici : pa možda zato imam takva pozitivna iskustva

skonala neku greškicu pa promijenila...
__________________
I am already kindly disposed towards you. My friendship it is not in my power to give: this is a gift which no man can make, it is not in our own power: a sound and healthy friendship is the growth of time and circumstance, it will spring up and thrive like a wildflower when these favour, and when they do not, it is in vain to look for it.
William Wordsworth
tinkerbell is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2010., 02:46   #1002
Agencije za rad u inozemstvu

Pozdrav ljudi

Evo da kratko ispucam, radio sam na kruzeru godinu dana (USA/Mexico/Bahamas/Jamaica) ,al mi je pun kufer vise zivota na brodu i htio bih se prebaciti na kopno. E sad, jel ima koja agencija u HR/SRB/BIH koja se bavim time ? USA/Kanada/Australija je jedino sto me zanima

Puno hvala
Gameseller is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2010., 18:22   #1003
Koliko ja znam nema.
__________________
Pošteni ljudi uvijek počinju ispočetka ;)
iksan is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2010., 05:04   #1004
ima raznih agencija koje vode ljude u US na H2 i J1 vize, ali su uglavnom prevaranti
miloshz is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2010., 05:15   #1005
Wink

Quote:
auslander kaže: Pogledaj post
evo ljudi da vam velim ja sam dosao radit u austria u karten ,ove godine dobio sam radnu dozvolu sezonsku tj ljetna sezona traje od 6 mj do 11 i sad idem u hr do 12 mj od 12 do 4 mi traje zimska sezona . znaci radim 9 mj godisnje ili 2 sezone za sto je moguce dobit radne papire iskljucivo za ugostiteljstvo u hr imam samo osnovnu skolu ak nekog zanjima detaljno kako sam dobio papire na koju foru nek mi se javi na pm jer to i nije bash za javnost .ak mislite it radit u inozemstvo ja recimo raim kao housemaistor placa vam je oko 1200 e imate smjestaj i hranu ,imate 4 dana slobodno mjesecno da mozete otic doma ,al sve ostale dane radim po 14 sati dnevno ... ko ima zelju za rad u austriji mogu pomoci nek se javi.
Hallo..Auslander...

Schön gruß ..
Citam veceras na Net-u svasta nesta i....jedino nesta vredno je bilo ovo tvoje...sto se tice sezonskog posla !! i treba mi par saveta.....ako je moguce.. Danke schön für alles..LG Kris
koje ime is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2010., 17:48   #1006
Posao u SAD-u

Znam da je ova tema već bila postavljena na forum.hr ali nisam dobila odgovor na pitanje koje me zanima pa sam odlučila ponovno otvoriti ovu temu.
Znači ovako stvari stoje, apsolventica sam na ekonomskom fakultetu u ZG i želim stupiti u kontakt sa firmom iz USA koja mi može omogućiti H1B vizu. Pa me zanima, da li netko ima odgovor na pitanje kako pronaći takvu firmu i kontaktirati ih iz RH? Postoji li možda nešto tipa naših portala posao.hr i mojposao.hr ali za nas koji smo izvan USA pa nemožemo "doći" na razgovor?

P.S. Molim sve one koji imaju potrebu pljuvati po Americi, njihovom kapitalizmu i one koji mi misle soliti pamet na temu da u Americi ne teče med i mlijeko da zaobiđu ovu temu jer nisam glupa pa da pojma nemam kako stvari u svijetu izgledaju.

Hvala unaprijed!
itana1102 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2010., 17:43   #1007
Jedino rješenje koje ja vidim je da probaš pronaći posao u američkoj firmi koja je kod nas pa nakon roka od mislim 2 godine odeš preko njih u USA.
__________________
Pošteni ljudi uvijek počinju ispočetka ;)
iksan is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2010., 16:11   #1008
Quote:
iksan kaže: Pogledaj post
Jedino rješenje koje ja vidim je da probaš pronaći posao u američkoj firmi koja je kod nas pa nakon roka od mislim 2 godine odeš preko njih u USA.
Hvala na informaciji...to mi je opcija u svakom slučaju, naravno ako ovaj pokušaj stupanja u kontakt sa firmom u Americi ne uspije.
itana1102 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2010., 17:58   #1009
jesi se zapitala zasto bi tebe neki amerikanac zaposlio ako zna da ce mu se na isti taj posao prijavit 2,3 tisuce ekonomista iz amerike, koji su zavrsili bolje fakultete (ako mislis rec kako ekonomija kod nas nije losa, kako se puno toga nauci ili da se moze mjerit sa americkim fakultetima, onda cu ti samo rec : pokusaj to objasnit amerikancu), koji bolje znaju jezik, kojima ne mora sredivat mali miljun papira da bi mogli pocet radit itd.
Po mom misljenju nema nikakvog razloga da zaposli nekog hrvata ako ima domacih ljudi na raspolaganju pa ti cjela prica pada u vodu. A hvala bogu, ekonomista svugdje ima ko blata.
Jedini nacin na koji to funkcionira je ako se neka firma bavi upravo investicijama na podrucju balkana i bivse jugoslavije pa im treba netko tko poznaje podrucje. Konkretno znam za neke slucaje, ne iz podrucja ekonomije ali iz bliskih podrucja. Ali se za takve poslove opet zaposljavaju visoko strucni ljudi koji uglavnom imaju doktorat, razne kontakte na domacem podrucju, politicku pozadinu ili nesto slicno.
Sve u svemu, nema srece od SAD-a osim ako ne zelis cuvat neciju djecu ili vozit taksi tamo
zzz_zzz is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2010., 21:13   #1010
Quote:
zzz_zzz kaže: Pogledaj post
Sve u svemu, nema srece od SAD-a osim vozit taksi tamo
hm možeš li pojasniti kako se dođe do opcije vožnje taksija
__________________
Pošteni ljudi uvijek počinju ispočetka ;)
iksan is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2010., 21:54   #1011
Quote:
iksan kaže: Pogledaj post
hm možeš li pojasniti kako se dođe do opcije vožnje taksija
upises faks kod nas, odes ili na razmjenu studenata ili direktno sa studentskom vizom tamo i mozes radit u SADu do pola godine kao takstista, na bausteli ili bilo koji drugi posao koji rade i nasi studenti samo eto za malo bolju lovu. Vizu mozes onda produzivat pod uvjetom da te firma zeli zadrzat.
zzz_zzz is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2010., 13:27   #1012
Quote:
zzz_zzz kaže: Pogledaj post
upises faks kod nas, odes ili na razmjenu studenata ili direktno sa studentskom vizom tamo i mozes radit u SADu do pola godine kao takstista, na bausteli ili bilo koji drugi posao koji rade i nasi studenti samo eto za malo bolju lovu. Vizu mozes onda produzivat pod uvjetom da te firma zeli zadrzat.
Eh, kad bi to bilo samo tako..studirati i raditi full time job.
__________________
Pošteni ljudi uvijek počinju ispočetka ;)
iksan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2010., 13:51   #1013
ionak nemres na studentskoj vizi radit full time
__________________
-
"There is no love sincerer than the love of food."
o-killed is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2010., 18:03   #1014
Quote:
o-killed kaže: Pogledaj post
ionak nemres na studentskoj vizi radit full time
1. ovisi ti sta konkretno hoces, imas vizu sa kojom mozes radit full time do pola godine, ali moras bit student u svojoj drzavi ne i u americi
2. nije ni nuzno da u pocetku radis full time, puno je bitnije da nades poslodavca koji te zeli zadrzat.
zzz_zzz is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2010., 18:16   #1015
Quote:
zzz_zzz kaže: Pogledaj post
1. ovisi ti sta konkretno hoces, imas vizu sa kojom mozes radit full time do pola godine, ali moras bit student u svojoj drzavi ne i u americi
2. nije ni nuzno da u pocetku radis full time, puno je bitnije da nades poslodavca koji te zeli zadrzat.
Misliš na work and travel opciju?dal postoji uopće mogućnost da te poslodavac "zadrži" i nakon 6 mjeseci?primjerice da dobiješ stalan posao
__________________
Pošteni ljudi uvijek počinju ispočetka ;)
iksan is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2010., 20:58   #1016
H1 vizu je poprilicno tesko dobiti iz jednostavnog razloga sto ima cap i iznosi 50000 godisnje. Taj se cap jako brzo popuni i onda moras cekati sljedecu godinu.
Radna viza koja nema cap je L1 viza, ali da bi bio/la "eligible" za istu moras raditi za odredjenu (americku) firmu najmanje jednu godinu overseas (recimo u Hrvatskoj) pa da onda ta ista firma ima pravo aplicirati za tebe kod INS (imigraciono).

U vezi kontaktiranja firme, najlakse ti je otici na www.monster.com i tamo postirati svoj rezime. Ukoliko su tvoje kvalifikacije ono sto odredjenoj firmi u tom trenutku treba, kontaktirace te.

Sretno
el-ing is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2010., 21:02   #1017
Quote:
iksan kaže: Pogledaj post
Misliš na work and travel opciju?dal postoji uopće mogućnost da te poslodavac "zadrži" i nakon 6 mjeseci?primjerice da dobiješ stalan posao
U Americi ne postoji kategorija "stalan" posao - postoji "full time employee" ali to ne znaci da je posao "za stalno", vec samo da ces biti zaposlen puno radno vrijeme dok im trebas (ili ima posla).
el-ing is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2010., 15:39   #1018
Quote:
el-ing kaže: Pogledaj post
U Americi ne postoji kategorija "stalan" posao - postoji "full time employee" ali to ne znaci da je posao "za stalno", vec samo da ces biti zaposlen puno radno vrijeme dok im trebas (ili ima posla).
Što misliš dal kao studenta bi te mogao neko zapazit tamo i ponudit ti stalan (full time)posao..ne znam kako to kod njih ide..tipa da radiš u nekoj firmi pa da ti obećaju posao
__________________
Pošteni ljudi uvijek počinju ispočetka ;)
iksan is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2010., 17:23   #1019
zatvaram ovu temu jer niste u stanju odgovoriti na postavljena pitanja nego se prepucavate nepotrebno oko načina funkcioniranja američkog gospodarstva i toga koliko oni cijene europske fakultete....pa, dragi moji, za to imate malo more drugih tema ovdje pa uživajte.
vidim da nitko nije dovoljno informiran da mi odgovori na pitanje čiji odgovor nije moguće naći na google-u, pa se da zaključiti da od vas nikakve koristi (čast iznimkama).

pozz.....zahvala ovoj dvojici pametnjakovića koji su me doveli do ovog zaključka
itana1102 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2010., 21:47   #1020
Quote:
el-ing kaže: Pogledaj post
U vezi kontaktiranja firme, najlakse ti je otici na www.monster.com i tamo postirati svoj rezime. Ukoliko su tvoje kvalifikacije ono sto odredjenoj firmi u tom trenutku treba, kontaktirace te.
Evo ti dobar trag!probaj se pronaći tu,ja sam našao par kvalifikacija koje mi odgovaraju..e sad ostalo je na njima
__________________
Pošteni ljudi uvijek počinju ispočetka ;)
iksan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:11.