Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.02.2009., 13:24   #201
Quote:
rib@ kaže: Pogledaj post
@glupko - dobar post - tnx
Vidim da ima ljudi s iskustvom, pa da jos malo zagnjavim
Definitivno sam se odlucio za vrata 5 m širine i bil sam jako blizu rolo vratima od aluminijskih lamela, ali sam jucer razgovarao s osobom koja ugradjuje i takva i segmentna vrata, te me uvjerava da na raspon od 5 m nikako ne preporuca rolo vrata, dok me druga osoba uvjerava da nema nikakve razlike i da mi je sve jedno.
Molim osobe s iskustvom da mi poblize objasne prednosti i mane jednog i drugog sistema.
Jos napominjem da rolo za koji sam zainteresiran nema one kurble.
Prednost roloa je samo u iskoristivosti prostora u dubini garaže i ničemu više.Najčešće se ljudi odlučuju na rolo samo zato što nemaju uvjete za ugradnju sekcijskih.Ali ako već toliko želite taj rolo nemojte uzeti limena jer će Vam s vremenom ona toliko oksidirati i štekati(bez obzira na pocinčanost)da ćete prokleti dan kad su Vas "nagovorili"na njih.
sox11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2009., 13:58   #202
Ma za ojacanja mi je jasno, nego sam razmisljal, obzirom da imam ~1 m iznad vrata slobodnog prostora da vodilice idu do krova, i onda prate krov, pa u tom slucaju na 2 donja segmenta nisu potrebna ojacanja, ali je to sad nebitno. Ako bi isel na taj nacin onda moram stavljati bocni motor kaj poskupljuje vrata ~300 ojra, ali mi je takodjer receno da je to i puno kvalitetnije ?? rjesenje.
Od limenih sam odustal, nego sam samo navel tezine cisto zbog usporedbe.
Definitivno mi onda predlazete sekcijska?
Onda u pon startam sa zvrckanjima i onih koje do sad nisam , a na listi su
rib@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2009., 15:06   #203
Evo ti primjer ugradnje na jedan i drugi način sa približnim dimenzijama. Budući da nigdje nisi naveo koliko će biti visok otvor stavio sam 2500 mm. Ako se visina otvora razlikuje samo na dimenzije dodaj ili oduzmi razliku.

Primjer ugradnje
__________________
...dovedite mi poštenog političara pa ću ja vama dovesti nevinu kurvu...
in@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2009., 15:16   #204
rib@ ajd molim te ponovi točan svijetli otvor ; nadvoj ; širinu boka
__________________
SNOW_WHITE Prevuci mišem preko potpisa
glupko is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2009., 16:35   #205
Iduci mjesec idem u izgradnju, pa mi nije problem napraviti otvor po potrebi, zato mi je namjera sad definitivno odluciti koja ce vrata ici tak da mogu kontaktirati s proizvodjaca da utvrdimo detalje.
Garaza je 750x620 (vanjska mjera) i s prednje strane (750) gdje idu vrata visina zida je ~340 i krov pada na ~220 (sve u cm) do kraja.
in@ - puno hvala.
rib@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2009., 21:34   #206
Pa da zaključimo ovako : jedna vrata cca 5m x cca2.5m što je cca13m2 znači da je normalno staviti industrijski bočni motor (direkt na osovinu) pa bih ti preporučio da bude ili (Came CBY/T) ; (BFT Ulise) ; (NICE Sumo)to su opcije motora koji to zadovoljavaju u potpunosti .
Ako želiš perverziju uzmi Came ili BFT sa centralom koja ima više opcija (Nice je tu u k....)
Nemoj zaboraviti imati na umu da ćeš jednoga dana možda automatizirati i dvorišni ulaz (kapiju) pa kad budeš uzimao ponudu neka ti naprave i anex ponude za Kompatibilnost rada Centrale "garažnih vrata" s Centralom "kapije" te spoj na kućni portafon ; te si napravi i opciju tipkala za kapiju i garažu negdje u kući npr. "dnevni boravak ili hodnik" .
Opcije su neograničene samo kod Came-a i BFT-a .
Moraš samo znati šta želiš .
Puno sreće sa izborom firme i vrata.
Ako mogu kako pomći javi se na privatni.
__________________
SNOW_WHITE Prevuci mišem preko potpisa
glupko is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2009., 22:07   #207
Zahvaljujem na odgovoru i uopce nisam razmisljal o opciji za dvorisna vrata, a ostavil sam cijevi za zice.
Za sad toliko i jos jednom puno hvala obojici.

Zadnje uređivanje rib@ : 21.02.2009. at 22:16.
rib@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2009., 17:38   #208
@ glupko:
Prijatelju daj pomozi.
Nama na zgradi je stavljen Hoermann onaj HEI1 koji je spojen s motorom 460R.
Na prijamniku HEI1 gore ima taj gumb "P" koji služi za programiranje.
Ova vrata su došla s crvenim daljinskim koji može kopirati kodove s daljinskog na daljinski.

E sada ja imam kod sebe kodirani 4-kanalni HSM4 i supruga mi ima 2-kanalni HS2. To sve radi ok, medjutim susjed mi ima isti taj HS2 na kojem radi samo donji gumb, pa sam mu htio staviti da mu radi i gornji. Medjutim nikako ne uspijevam, čak sam i pritiskao onaj gumb otraga da ga resetiram, ali jednostavno ne ide.
Da stvar bude gora, odem do garaže i kratko pritisnem gumb na prijamniku i stisnem taj gumb na daljinskom na koji sam htio kodirati, kad ono ja kodiraoi garažu pa nitko nije mogao otvoriti, sva sreća brzo razmišljanje mi uspjelo pa sam ponovo stisnuo gumb na garaži i gumb sa svog daljinskog tako da sam vratio kak je bilo uhhhhh, sada opet svi stanari mogu otvarati ali taj gornji gumb na daljinskom kod susjeda ne radi i ne znam kako da ga osposobim.
Nažalost nemam kod sebe crveni daljinski HSS2, ali mislim da je to isto kao i onaj gumb "P" na prijamniku garaže ili se varam?

Hvala ti
Zagreb-Borongaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2009., 14:54   #209
Quote:
glupko kaže: Pogledaj post
Dragi prijatelji zlikovci od vrate evo i mene kod vas evo male edukacije:
Endres - srednja kvaliteta , stara teh. visoka cijena kompatibilan skoro s ničim
Came - visoka kvaliteta , nova teh, (i razvija se) , visoka cijena Kompatibilan i sa crnim vragom
Sompfy - što je Dacia Renaultu to je Sompfy Cameu (mlađi brat i jedan od najprodavanijih motora u europi) niža kvaliteta , jako niska cijena , slaba kompatibilnost
Beninca - Živo S----e prapovijesna teh. , nije jeftin i nije baš kompatibilan
BFT - trenutno najzastupljeniji kod nas , visoka kvaliteta (ne kao Came) nova teh. (jednostavnija elektronika "za upravljanje tj. programiranje" /ne i u izradi/) cijena pristupačna , kompatibilan sa dosta toga
Amcro-tech. - američka roba za naše tržište (robusno ružno i glasno) srednja kvaliteta takva i cijena i sve ostalo
Ditec - pogledaj Benincu i Amcro-tech. pa zbroji
Nice - srednja kvaliteta , stara tehnologija , visoka cijena (Ali definitivno lijepo izgleda)
Novomatic - jadna kvaliteta al ajd. , takva i cijena stara tehnologija kompatibilan kao prosti brojevi (sve u svemu ružan kao cijeli Hormann)Možda sam zabo ravio koji od onih motora koje VRIJEDI spominjati sve ostalo je blagi užas i ne preporučam.
Ovo je usporedba "ovih" motora koje sam godinama ugrađivao na različita vrata u različitim uvjetima.
Neka se nitko ne uvrijedi to je moje osobno mišljenje .
Što se panela tiče manje više je svejedno jer bilo kako izolirani panel mijenja izolaciju jednog bloka(građevinskog) samo treba obratiti da li ima oštećenja na panelima nastalih pri izradi i montaži jer paneli NISU bojani nego zapečeni plastičnom masom u večini slučajeva.
sve ostalo možete i vi pitati...............

OPROSTI MOLIM TE ...NOVOMATIC nije HORAMANN....HMMMM
KIP is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 23.02.2009., 23:26   #210
Zagreb-Borongaj daj mi reci jel to koji od ovih daljinaca pa da ti mogu reći šta ti je činiti !?

sorry
__________________
SNOW_WHITE Prevuci mišem preko potpisa

Zadnje uređivanje laella : 23.02.2009. at 23:31.
glupko is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2009., 23:37   #211
AH da KIP je dobro zamjetio za Novomatic
Ispravljam se supramatic i promatic rade u hormanu
__________________
SNOW_WHITE Prevuci mišem preko potpisa
glupko is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2009., 00:24   #212
Quote:
glupko kaže: Pogledaj post
Zagreb-Borongaj daj mi reci jel to koji od ovih daljinaca pa da ti mogu reći šta ti je činiti !?

sorry
Je, upravo ti daljinski, ali je navodno banana u crvenom daljinskom.
Probao sam sve i skužio, da samo crveni može kodirati kodove, ako pokušam s receiverom i plavim daljinskim onda preprogramiram garažna vrata.

Nećeš vjerovati, kod tasta nema problema ide s plavog na plavi bez problema ali kod mene ne ide jer nemam famozni crveni daljinski.
Jedino mi mozes pomoci ako znas kako bi iscitao eeprom ili tako nesto, sve opcije s receiverom na garazima je uzaludna.
Ma probao sam puno kombinacija, ne znam mozes li me pratiti ali recimo s jednim gornjim gumbom svoj plavoh daljinca programiram garazu i onda s tim gumbom mogu kopirati bez problema na druge daljinske taj kod, ali orginal kod koji se s crvenim daljinskim prenio ne mogu prenijeti na drugi gumb.
Iako sam elektrotehničar po struci i kužim se dosta nije mi jasno zašto služi taj crveni HSS4 valjda da drugi ne mogu kodirati jednostavno Hoermann daljinski.
Ja sam na svoj HSM 4, na jednom gumbu kodirao od tasta s njegovog HSM4daljinskog njegova garazna vrata tako da mu mogu uci u garazu, ali recimo ne mogu njegov HSM4 gumb na svoja vrata odnosno to moze napraviti samo crveni daljinski.
mogu i rijesiti se tog daljinskog na nacin da recimo s jednog svog gumba "koji nije isti kod kao crveni" kodiram svoju garazu i onda svim susjedima prebacim kod s svog plavog na njihove gumbe, ali previse nas je stanara u tom slucaju vise nikada ne bih trebao crveni, s druge strane crveni stiti da si ovakvi tipovi poput mene ne mogu prenositi kodove :-)
hajde pomozi ako znak kako iscitati kod ili ga preko programatora upisati, one sheme prenosa kodova s jednog na drugi s udaljenosti od 0-5cm ili resetiranje otraga na reset gumbu zaboravi to sam sve probao
Zagreb-Borongaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2009., 12:53   #213
__________________
SNOW_WHITE Prevuci mišem preko potpisa

Zadnje uređivanje fonemf : 05.03.2009. at 14:10.
glupko is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2009., 19:59   #214
Quote:
rib@ kaže: Pogledaj post
Iduci mjesec idem u izgradnju, pa mi nije problem napraviti otvor po potrebi, zato mi je namjera sad definitivno odluciti koja ce vrata ici tak da mogu kontaktirati s proizvodjaca da utvrdimo detalje.
Garaza je 750x620 (vanjska mjera) i s prednje strane (750) gdje idu vrata visina zida je ~340 i krov pada na ~220 (sve u cm) do kraja.
in@ - puno hvala.
Lega, pretpostavljam da ti je situacija slična ovome pa predlažem ti da napraviš ovako:

Ako nećeš koristiti garažu za gospodarska vozila(kombi, kamion, traktor, kombajn i sl.) i ako nisi slučajno debelo preko 2m preporučio bih ti da visinu vrata radiš na 220cm. A s obzirom na padajući krov, pretpostavljam da unutra jedino idu osobni automobili.

Krov vjerojatno budeš radio nekim gredicama, pa jedna na svaki metar dobro dođe za učvrstit vrata. Bitno je jedno učvršćenje na nekih metar dubine i na oko tri metra gdje ti dođe glava motora.


Na padajući krov ne bih ti preporučio nikakvu izvedbu s bočnim motorom, možda možeš podići vrata još nekih 30-40cm iznad pozicije u kojoj su u Normal liftu, ali sumnjam da time dobivaš išta konkretno.

Najbolji sistem za takvu garažu je Normal lift(38-40cm nadvoja). Paneli u podignutom stanju su cca. 20cm iznad svjetlog otvora. Otvaranje i zatvaranje pomoću stropnog motora s vodilicom. Moj osobni izbor za ovakva vrata bio bi BFT EOS 120 kao najbolji omjer kvalitete i cijene. Plus, sa stropnim motorom daljinski upravljači dolaze u paketu jer ima integriran prijemnik(za razliku od skoro svih bočnih).


Povuci si odma elektroinstalacije. Na dubini cca. 3m postavi utičnicu na sredini svjetlog otvora garažnih vrata. Od te točke povuci, ako želiš, instalacije za fotoćelije(po 4 žice na svaku stranu, min. 4 na jednu, dvije na drugu) i tipkalo(dvije žice). Ako hoćeš, povuci si i instalaciju za presostat(4 žice na sredini visine vrata, 10cm lijevo ili desno od svjetlog otvora).

S obzirom da je garaža dost velika, napravi si i drugi ulaz, dobro će ti doć, mogu se napravit i vrata u vratima, al nije baš zgodno kroz njih kad nosiš vreću krumpira ili slično zbog praga i zatvarača.

Ak te zanima konkretna ponuda za vrata, javi se na PM.

Zadnje uređivanje laella : 27.02.2009. at 22:44.
Cthulhu is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2009., 06:47   #215
@Cthulhu - Hvala na detaljnom opisu. Drugi ulaz imam, instalacije su planirane otprilike tak kak si napisal, jedino za sad nemam u planu za senzore, ali ni to nije problem.
Sve si odlicno nacrtal, jedino po širini garaze ide jedna greda (7,5m) i na koju onda idu drvene grede za krov.
Saljem ti pm.
rib@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2009., 13:39   #216
Cthulhu
EOS će to dizati NE
Ustvari oće ali će pocrveniti od muke
Malo mu je to previše ; Zar ne .
Kaj ne buš razmislil o tome još jednom
__________________
SNOW_WHITE Prevuci mišem preko potpisa
glupko is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2009., 16:38   #217
Uff.
Sad sam zbunjola.
Ne slazu se vrata s nekakvom oprugom da budu otprilike na "vagi"? Ako je tak onda nebi trebal biti problem (tak sam si ja prevel) za vrata jer pise na BFT-ovim stranicama da dizu do 120 kg.
Ili sam skroz u krivu?
rib@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2009., 17:09   #218
Quote:
glupko kaže: Pogledaj post
Cthulhu
EOS će to dizati NE
Ustvari oće ali će pocrveniti od muke
Malo mu je to previše ; Zar ne .
Kaj ne buš razmislil o tome još jednom
Dizati će ih i manji EOS, a EOS 120 će ga dizati bez pola muke. Razlog je jednostavan... EOS do 150 kg (11m2) i EOS 120 do 150-230 kg (cca 18 m2). Vrata od 5000x2200 se uklapaju u oba slučaja, dakle odlučuje količina dizanja i spuštanja.
__________________
...dovedite mi poštenog političara pa ću ja vama dovesti nevinu kurvu...

Zadnje uređivanje in@ : 28.02.2009. at 17:14.
in@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2009., 20:24   #219
Thumbs up

Quote:
glupko kaže: Pogledaj post
Cthulhu
EOS će to dizati NE
Ustvari oće ali će pocrveniti od muke
Malo mu je to previše ; Zar ne .
Kaj ne buš razmislil o tome još jednom
Ta vrata bi bez problema dizao i Botticelli,običan EOS 20 puta u sat vremena i tako 3 godine a EOS 120 ta i još jedna takva zajedno
sox11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2009., 12:41   #220
Da da samo u slučaju da su opruge odlično izračunate (što je rijedak slučaj kod tako velikih vrata) odstupanje je do 15%
pa računaj....
__________________
SNOW_WHITE Prevuci mišem preko potpisa
glupko is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:34.