Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Državna matura

Državna matura Matura-tortura

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.02.2012., 11:11   #21
Hola a todos!

Ispričavam se ako ovo pitanje već negdje postoji, nemam baš previše vremena da bih sad kopala po svim temama pa ću ovdje pitat budući da neki koji su pisali tu studiraju španjolski

Zamolila bih nekoga da mi preporuči neki dobar online španjolsko-hrvatski rječnik. Znam da postoji milja španjolsko-engleskih, al znate ono kad vam baš fali neka riječ na hrvatskom i nikako je se ne možete sjetiti? E!

Hvala unaprijed!
Desdemon@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2012., 16:33   #22
Quote:
Desdemon@ kaže: Pogledaj post
Hola a todos!

Ispričavam se ako ovo pitanje već negdje postoji, nemam baš previše vremena da bih sad kopala po svim temama pa ću ovdje pitat budući da neki koji su pisali tu studiraju španjolski

Zamolila bih nekoga da mi preporuči neki dobar online španjolsko-hrvatski rječnik. Znam da postoji milja španjolsko-engleskih, al znate ono kad vam baš fali neka riječ na hrvatskom i nikako je se ne možete sjetiti? E!

Hvala unaprijed!
Probaj na www.eudict.hr ako nemozes nac neku rijec spanjolski-hrvatski probaj spanjolski-engleski, za engleski ima vise rijeci nadam se da ce bit od neke koristi
Operabag is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2012., 15:21   #23
Nisam učila španjolski u školi, ali bih ga htjela uzeti kao izborni predmet na maturi. Učila sam ga sama, komunikacija mi je ok, pisanje također, ali ne znam baš je li to dovoljno. Ima li tko kakav savjet? Zanimaju me i dojmovi onih koji su pisali maturu.
Caridad is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2012., 22:30   #24
Quote:
Operabag kaže: Pogledaj post
Probaj na www.eudict.hr ako nemozes nac neku rijec spanjolski-hrvatski probaj spanjolski-engleski, za engleski ima vise rijeci nadam se da ce bit od neke koristi
Hvala ti puno!
Desdemon@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2012., 23:50   #25
Ja ti svakako preporučam nekoliko sati instrukcija iz španjolskog prije mature. ja sam studentica 5. godine španjolskog i prošle godine sam pripremala 4 cure za maturu (isto kao i ti su učile same) i na kraju su rekle da bi im bilo preteško da im nisam objasnila neke stvari i neke cake koje se redovito pojavljuju u tim ispitima, jer tako rade selekciju.
espanola is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2012., 12:10   #26
Quote:
espanola kaže: Pogledaj post
Ja ti svakako preporučam nekoliko sati instrukcija iz španjolskog prije mature. ja sam studentica 5. godine španjolskog i prošle godine sam pripremala 4 cure za maturu (isto kao i ti su učile same) i na kraju su rekle da bi im bilo preteško da im nisam objasnila neke stvari i neke cake koje se redovito pojavljuju u tim ispitima, jer tako rade selekciju.
Može li i meni mala pomoć, zbunjena sam, prestrašena a vrimena premalo. I najmanja sitnica bi mi koristila puno! Ako može bilokakva pomoć, samo javi u inbox. Unaprid fala.
andree is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2012., 17:09   #27
zna li netko kako se piše esej na A razini? nisam učila španj. u srednjoj tako da nisam sigurna u pravila
__________________
"Crno je, u teškom vremenu živimo, a živimo jadno i sramotno. Utjeha je samo što će oni koji budu poslije nas živjeli, preturiti preko glave još teža vremena, i pominjati naše dane kao sretne."
Alice_05 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2012., 23:09   #28
Pozdrav.
Učila sam španjolski samostalno i sad ga razumijem, čitam i pomalo pričam, ali bojim se da to nije dovoljno za prolazak na državnoj maturi. Sad sam 4. razred pa nisam sigurna hoću li ga naučiti do mature. Zanima me znate li za neki studij španjolskog jezika koji ne zahtjeva predispit?
Zeleno0Pile is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2012., 00:27   #29
Quote:
Zeleno0Pile kaže: Pogledaj post
Pozdrav.
Učila sam španjolski samostalno i sad ga razumijem, čitam i pomalo pričam, ali bojim se da to nije dovoljno za prolazak na državnoj maturi. Sad sam 4. razred pa nisam sigurna hoću li ga naučiti do mature. Zanima me znate li za neki studij španjolskog jezika koji ne zahtjeva predispit?
Državnu maturu iz španjolskog nisi dužna polagati ako ne želiš. Hoću reći, ona nije uvjet za upis na studij španjolskog. Ako ju baš želiš polagati, pokušaj riješit ispite prošlih godina pa ocijeni kako ti ide.
Mislim da u Zadru za studij španjolskog nije potreban predispit, ali taj je predispit većinom razumijevanje i zadatak-dva naglasaka i rastavljanja riječi na slogove, tako da nije problem ako španj. dobro razumiješ. Kao i za maturu, pogledaj prošle predispite i procijeni.
__________________
"Crno je, u teškom vremenu živimo, a živimo jadno i sramotno. Utjeha je samo što će oni koji budu poslije nas živjeli, preturiti preko glave još teža vremena, i pominjati naše dane kao sretne."

Zadnje uređivanje Alice_05 : 07.09.2012. at 01:29.
Alice_05 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2012., 19:14   #30
Predispit možda i možete riješiti bez nekog velikog predznanja, makar sumnjam jer su u zadnjih nekoliko godina na fakultetu postrožili kriterije, no samo studiranje će vam biti jako teško ako nemate to predznanje jer se pretpostavlja da neke stvari već znate kad počnete studirati, a ne da ste početnici. Ja svakako preporučan neku kratku individualnu poduku prije predispita da vam netko objasni stvari koje će vas tamo sigurno tražiti. Ako ne to, onda barem godinu dana nekog tečaja - čisto da imate neke osnove.
chambao is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2012., 21:41   #31
Hola

Može li mi netko reći kako se piše esej na A razini iz španjolskog? plizić,uzimam ga na maturi,a pošto ga nisam učila u srednjoj,nisam sigurna kako ide struktura eseja i to..
__________________
“Everything you can imagine is real.” ♥
Luna62 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2012., 14:45   #32
Španjolski jezik nikada nije bio lakši.
uzurpator is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2013., 11:27   #33
Znate li nekog tko daje privatnu poduku iz katalonskog u Zagrebu? Hvala!
chambao is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2015., 20:52   #34
Španjolski na FFZG-u

Hej, planiram upisati španjolski jezik na Filozofskom fakultetu u Zagrebu.
Zanima me zna li netko koliko je minimalno bodova bilo potrebno prethodnih godina za upad na ovaj smjer?
Leviosa7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2015., 23:04   #35
Pozdrav! Zanima me mogu li prijaviti Španjolski jezik na maturi kao izborni predmet ako ga nisam učio u školi?
__________________
Jedine izgubljene bitke su one koje se ne vode. ~ Che Guevara
addi1207 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2016., 20:47   #36
Uvazeni forumasi i jos uvazenije forumasice;

mozete li mi reci da li je ovo ispravan prijevod
(s obzirom da je pobrano sa gUgle translatora)

"Sto se dogodi na brodu, ostaje na brodu."

"lo que sucede en un barco se queda en un barco"

Imam na brodu kolegu spanjolca pa ga zelim malo zaj#$%vat

Hvala


P.S.
Ispricavam se ako je post na krivoj temi,
net mi je slab pa ne mogu puno kopati po forumu :/
__________________
Carbonmade
elf_dalmatae is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:28.