Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Državna matura

Državna matura Matura-tortura

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.11.2016., 21:01   #241
Dakle ista situacija par postova gore. Upisao ove godine faks, vidim da to nece biti to, pa molim za pomoc. Da li je moguce ostaviti nekoliko rezultata od 1. mature (npr. mat) a ponovno pisati neki predmet u nadi za bolju ocjenu (npr. hrv)? I da li se moze normalno ostati upisan na trenutnom faksu do tamo negdje 6. mjeseca, radi studentskih prava? Hvala na odgovoru!
pekto1200 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2016., 21:19   #242
Quote:
pekto1200 kaže: Pogledaj post
Dakle ista situacija par postova gore. Upisao ove godine faks, vidim da to nece biti to, pa molim za pomoc. Da li je moguce ostaviti nekoliko rezultata od 1. mature (npr. mat) a ponovno pisati neki predmet u nadi za bolju ocjenu (npr. hrv)? I da li se moze normalno ostati upisan na trenutnom faksu do tamo negdje 6. mjeseca, radi studentskih prava? Hvala na odgovoru!
Može i može Samo pazi kod ponovnog pisanja istih ispita - ako ove godine ostvariš manje bodova, gleda ti se ovaj noviji rezultat.
__________________
Fairy tales are more than true:
not because they tell us that dragons exist,
but because they tell us that dragons can be tamed.
Querencia is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2016., 00:28   #243
Kao i mnogi ovdje prije mene dolazim sa istom pričom, upisao fakultet koji mi se ne sviđa. Ne znam što mi je bilo kada sam to odabrao(lijenost) i sada ponovno želim polagat dva izborna predmeta koji mi fale za upis. Te da ne duljim, zanima me jedino gdje ću pisati tu novu maturu. Pročitao sam da biram između 5 gradova, sada jesu li to zg,st,os,ri ili dobijem detaljniji izbor. Pretpostavljam ovo prvo i ako tako odabrao bi Split, pa me zanima gdje se to obično u Splitu piše( svake godine različita škola, pisanje sa maturantima 4. razreda, ili pisanje sa ostalim ponavljačima).
Tricer is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2016., 11:36   #244
DM

Zna kakav je princip ako ponovno pišem maturu pa dobijem slabiju ocjenu, znam da se onda slabija računa. Međutim, kakva je procedura ako imam položenu B razinu matematike, sad idem na A razinu i padnem? Računa li se kao pad ili mi još ostane B razina?
anadij is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2016., 18:45   #245
Računa se kao pad, uvijek se gleda noviji rezultat. :Đ
Hlvdna is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2016., 23:12   #246
Quote:
Hlvdna kaže: Pogledaj post
Računa se kao pad, uvijek se gleda noviji rezultat. :Đ
A šteta, bila je ovo dobra ideja
anadij is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2016., 18:43   #247
Quote:
Hlvdna kaže: Pogledaj post
Računa se kao pad, uvijek se gleda noviji rezultat. :Đ
Unutar iste školske godine se gleda bolji rezultat (tipa ako pišeš u ljetnom i opet u jesenskom roku).
Rakkatakka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2017., 14:08   #248
bok svima....imam slično pitanje kao od prije par postova...naime pisao sam maturu i upisao fax od kojeg sam nedavno odustao...jednostano je pretežak...zanima me ako sam zadovoljan sa svojim rezultatima od mature, ja sam dužan sam prijaviti studijske programe...nakon što sam prijavio studijske programe, da li sam ja dužan stisnuti ono : "Potvrđujem konačnu prijavu ispita državne mature"...taj dio me jednostavno zbunjuje zato jer mi crvenim slovima piše: "Nema prijavljenih ispita"...dok ispod tog dijela imam položene ispite prema razinama...hvala puno
ivan0101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2017., 13:55   #249
pozdrav,imam sve položeno al htio sam popraviti eng sa B na A razinu...odabrao sam B razinu(ne pitajte kako nemam pojma )
i nisam imao pristup racunalu sve do sad..vidim da je promjena ispita bila 15.2

Zanima me imam li ikakve sanse da to promjenim,njih da zovem u ncvvo il nesto tako

edit:vidim da je moguca promjena ispita al treba navesti valjan razlog..Pošto sam gotovo siguran da ovaj moj razlog (nemogućnost promjene) mi nece proc,ima tko kakav savjet što navesti
ajmoplavi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2017., 00:03   #250
Quote:
ajmoplavi kaže: Pogledaj post
edit:vidim da je moguca promjena ispita al treba navesti valjan razlog..Pošto sam gotovo siguran da ovaj moj razlog (nemogućnost promjene) mi nece proc,ima tko kakav savjet što navesti
Pa napiši da si prijavio B razinu i u međuvremenu odlučio da želiš na fakultet koji traži A razinu i nema problema.
Rakkatakka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 11:13   #251
Bok ljudi!

Jel mi može netko reći koliko dugo se priznaje matura? Položila sam obvezne predmete 2015., a 2018. mislim ponovno pisati neke izborne, ali me zanima hoću li morati pisati i obvezne ponovno? I ako se plaća, koliko se plaća?

Hvala
Gorgona789 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 19:58   #252
Quote:
Gorgona789 kaže: Pogledaj post
Bok ljudi!

Jel mi može netko reći koliko dugo se priznaje matura? Položila sam obvezne predmete 2015., a 2018. mislim ponovno pisati neke izborne, ali me zanima hoću li morati pisati i obvezne ponovno? I ako se plaća, koliko se plaća?

Hvala
Cijeli život ti traje. Možeš pisati samo izborne. Mislim da je 175kn po ispitu ili tako nešto -- sigurno piše na stranicama ncvvo-a.
Rakkatakka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2019., 21:20   #253
Što ako padnem izborni predmet na prvom roku DM

Naslov sve govori, znači za dva dana pišem izborni predmet koji sam prijavila ali eto malo sam se zeznula i znam da ću ga pasti. Ako ga padnem, moram li ja njega ponovo pisati na jesenjskom roku ili mogu jednostavno odustat od njega kao da ga nikad nisam prijavila, riješit sve glavne predmete i upisat se na faks bez problema.
Hvala na pomoći
SakiKavasaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2019., 11:48   #254
Quote:
SakiKavasaki kaže: Pogledaj post
Naslov sve govori, znači za dva dana pišem izborni predmet koji sam prijavila ali eto malo sam se zeznula i znam da ću ga pasti. Ako ga padnem, moram li ja njega ponovo pisati na jesenjskom roku ili mogu jednostavno odustat od njega kao da ga nikad nisam prijavila, riješit sve glavne predmete i upisat se na faks bez problema.
Hvala na pomoći
Izborni slobodno padneš ako ti ne treba za upis faks.
Clara Nyx is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2019., 12:08   #255
dal se može negdje naći poredak učenika iz prošlih generacija?
__________________
#ShiffrinGOAT
weasley is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2019., 09:59   #256
Htjela bi ponovo polagati maturu mat razina A i eng razina A.
Završila sam srednju prije 4 god, upisala faks, završavam preddiplomski i htjela bi ponovo drugi preddiplomski upisati.

Ima netko informaciju kako ide postupak? Odem na postani student i prijavim ispite? Moram li slati kakvu dokumentaciju ili samo uplatiti?
I lokacija pisanja? Mogu sama odrediti ili idem pisati gdje mi je mjesto prebivališta?
Nickta is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2019., 12:03   #257
Najsigurnije ti je da nazoveš NCVVO i pitaš ih. Ovo rekla-kazala nije baš najbolja opcija, mišljenja se razlikuju.
honeysell is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:05.