Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.06.2017., 15:45   #61
Quote:
Gzena kaže: Pogledaj post
u totalno sjebanim odnosima bolje je uzeti ono što će samo pripadati tebi (1/1) i onda s tim raspolagati.

ovo kad imaš trećinu kuće/zemljišta/stana/dionica je najgori scenarij ukoliko nema volje za dogovorom.

moja mama već 15 godina ima trećinu kuće jer brat ne želi prodati, a sestra će prodati samo za velike novce.
Ovo se dogodilo mom prijatelju, godinama su gljivili nekakve šesnaestine, kurac-palac, i na kraju morali prodati nekretninu za polovicu cijene jer je toliko nudio kupac, a to je bio prvi put da su svi bili istovremeno za prodaju.


Quote:
The White Rabbit kaže: Pogledaj post
Pa vidiš, lijepo. Onda neka se mama odrekne u njihovu korist te svoje trećine kuće, onako kako ste se vas dvije odrekle svega u njezinu korist.
I svi hepi.
Pa Gzena i sestra će svejedno naslijediti ono što su mami "prepustile", a ako se mama odrekne u korist brata ostane joj ništa u svakom scenariju
Flying Buttress is offline  
Old 09.06.2017., 15:49   #62
Quote:
The White Rabbit kaže: Pogledaj post
Pa vidiš, lijepo. Onda neka se mama odrekne u njihovu korist te svoje trećine kuće, onako kako ste se vas dvije odrekle svega u njezinu korist.
I svi hepi.
Ti brkaš odnose roditelj - djeca i braća/sestre - braća/sestre. Nije isto ustupiti nasljedstvo drugom, živom, roditelju i odreći se nasljedstva u korist brata/sestre. Imam u obitelji primjera i gdje su se odricali nasljedstva u korist braće i sestara, zato što su oni ostajali živjeti u toj imovini, a oni koji su se odrekli su već imali svoje obitelji, kuće i živote. Ima svakakvih slučajeva i svatko treba za sebe odlučiti što želi, a zakon je jasan. I nitko se ne smije dati prisiliti od bilo koga da se odriče nečega što želi i na što ima pravo. A nas nekoliko je samo iznijelo drugačija iskustva od onih gdje se ljudi zakrve zbog nasljedstva (a i takvih slučajeva nažalost imam u obitelji).
erin78 is offline  
Old 09.06.2017., 15:51   #63
Quote:
Flying Buttress kaže: Pogledaj post
gljivili


Quote:
Pa Gzena i sestra će svejedno naslijediti ono što su mami "prepustile"
Hoće, možda.
Quote:
a ako se mama odrekne u korist brata ostane joj ništa u svakom scenariju
Pa kaj onda ako joj ne ostane, nismo mi neki sad lešinari i materijalisti i lowliferi valjda.
__________________
čak i sunce ima pjege
Dalje krunice od moje vunice
:Serek:
The White Rabbit is offline  
Old 09.06.2017., 15:53   #64
Quote:
nalij pero kaže: Pogledaj post
Realno, ništa od toga po zaslugama ne pripada nikome od vas.
Tako funkcionira nasljedstvo. Nit orao nit kopao, ali po zakonu je dio tvoj. Da se ništa od ovoga nije dogodilo i da je žena fino naslijedila svoj dio, a onda joj se unutra uselila recimo ona Maričina lujka, sigurno joj ne bi rekla "ali Lijano, ti nisi zaradila tu kuću, pa šta ima veze ako ti netko u nju useli".

Da nekome ukradu dobitak na lotu vjerojatno isto ne bi rekla "bog dao, bog uzeo".

Lijanin otac nažalost više ne može posjedovati imovinu. U ovom trenutku trećina imovine koja je pripadala njemu pripada njegovoj kćeri. I pošteno je tako.

Nekakva idiotska kvaziplemenitost, bivanje iznad tričarija poput materijalnog i odricanje u korist bitanaga koje nastoje okrasti vlastitu kćer i sestru neće joj poboljšati život.



Ovi debili koji seru o gramzivosti i lijenosti nek se napuše. Jebote, čovjek stvarno može o sebi znat da je prokleto dno kad počne biti oduran prema nekome zbog imovine koji će ta osoba steći na ostavinskoj raspravi, a njegovi prokleti roditelji nikako da odapnu.

__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Old 09.06.2017., 15:57   #65
Quote:
The White Rabbit kaže: Pogledaj post
Hoće, možda.
a čuj, jedino ak mi se mama zaljubi i ostavi sve svom preplanulom dečku iz teretane
Gzena is offline  
Old 09.06.2017., 16:01   #66
Quote:
The White Rabbit kaže: Pogledaj post
Pa kaj onda ako joj ne ostane, nismo mi neki sad lešinari i materijalisti i lowliferi valjda.
Hej! Speak for yourself!

-----

Za Lyannu, ako se izgubi u moru postova:
1.
Quote:
partyboy kaže: Pogledaj post
Uvijek se lakše boriti udvoje.
Drž' se tete, barem kao moralne podrške.



2.
Quote:
pipi21 kaže: Pogledaj post
Možeš se ti i ne pojaviti na ostavinskoj, tko šuti smatra se da pristaje veli pravo, ako se dobro sjećam trećina bi automatizmom trebala u tom slučaju ići tebi.
Meni zvoni da ovo stoji, ali svakako istraži tu opciju.
Flying Buttress is offline  
Old 09.06.2017., 16:01   #67
Ne mora ostaviti sve, dovoljno je da s nekime živi dovoljno dugo da ih zakon smatra izvanbračnim partnerima, i da ne napiše oporuku, i solidan komad je njegov.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Old 09.06.2017., 16:04   #68
Kad smo kod 1/n vlasnistva, Lyanno, pogledaj i je li ta zemlja sva na tvom tati ili je on jedan od petsto vlasnika terena.
__________________
Et viens avec moi!
Xiang Chi is offline  
Old 09.06.2017., 16:06   #69
Quote:
Gzena kaže: Pogledaj post
a čuj, jedino ak mi se mama zaljubi i ostavi sve svom preplanulom dečku iz teretane
Ha, znam za nekoliko slucaja gdje su se djeca nakon smrti matere svega odrekla u korist oca, a onda dobili tocno nista, jer je sve otislo novoj zeni i njenoj djeci. Mislim, jebe me se, nek svak radi kako mu drago, ali ja se svog dijela ne bih odrekla u niciju korist. Nedajboze da bi ista trazila dok su roditelji (ili jedno od njih) zivi, al nek u papirima pise sto treba pisati.
A odnosi u obitelji su mi, i nadam se, ostat ce, super.
__________________
Oronulost mi se dobro drži.
kukuriku is offline  
Old 09.06.2017., 16:10   #70
Ti ljudi su baš napisali oporuke kojima razbaštinjuju djecu zbog nerada i koji su već ono drugi razlozi, i sve nasljeđuju nove žene i njihova djeca, ili kako?
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Old 09.06.2017., 16:12   #71
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Tako funkcionira nasljedstvo. Nit orao nit kopao, ali po zakonu je dio tvoj. Da se ništa od ovoga nije dogodilo i da je žena fino naslijedila svoj dio, a onda joj se unutra uselila recimo ona Maričina lujka, sigurno joj ne bi rekla "ali Lijano, ti nisi zaradila tu kuću, pa šta ima veze ako ti netko u nju useli".

Da nekome ukradu dobitak na lotu vjerojatno isto ne bi rekla "bog dao, bog uzeo".

Lijanin otac nažalost više ne može posjedovati imovinu. U ovom trenutku trećina imovine koja je pripadala njemu pripada njegovoj kćeri. I pošteno je tako.

Nekakva idiotska kvaziplemenitost, bivanje iznad tričarija poput materijalnog i odricanje u korist bitanaga koje nastoje okrasti vlastitu kćer i sestru neće joj poboljšati život.



Ovi debili koji seru o gramzivosti i lijenosti nek se napuše. Jebote, čovjek stvarno može o sebi znat da je prokleto dno kad počne biti oduran prema nekome zbog imovine koji će ta osoba steći na ostavinskoj raspravi, a njegovi prokleti roditelji nikako da odapnu.
Nadam se da youtube nije bitan dio posta jer sam preskočila.

Kužim sve to i vidljivo je da nisam pametovala, a sigurno nisam niti posebno plemenita ili indiferentna prema novcu. Nasljedstvo je jednostavno polje na kojem bih odustala zbog sebe. Tako bih da me pita rekla i drugome u dobroj namjeri.
nalij pero is offline  
Old 09.06.2017., 16:16   #72
Quote:
Cranesbill kaže: Pogledaj post
I znači da je u redu da njena mama koja ju je podigla i školovala ostane na 1/3 imovine jer žena nije tražila da se svugdje upiše kao suvlasnik i jer ima pohlepnu lijenu balavurdiju od djece?

Lešinari.
Žena će imati više imovine nego što je imala prije smrti supruga (barem službeno) tako da je tom logikom i sama lešinar.

Inače, riječ je o zakonu o nasljeđivanju, "lešinarenje" se nekako podrazumijeva.
jopko_bopko is offline  
Old 09.06.2017., 16:19   #73
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Ti ljudi su baš napisali oporuke kojima razbaštinjuju djecu zbog nerada i koji su već ono drugi razlozi, i sve nasljeđuju nove žene i njihova djeca, ili kako?
moj poznanik
odrekao se u korist oca
onda mu tata predložio da pretvore stare štale u apartmane
pa je ovaj napravio apartmane
pa se tata zaljubio
pa je sve ostavio novoj ženi
moj poznanik je uložio lovu u te apartmane, puno love
imao je i račune
pa je išao na sud

hrvatsko pravosuđe
brzina hrvatskog pravosuđa
pa je dobio infarkt i umro
pa se njegova žena s dvoje male djece vratila mami

nda, ljudi se mjenjaju, čovjek može propalit i sve ostavit preplanulom maseru
svašta se desiti može

e da, to nije bila tatina imovina, već materina starina
starina koju je njezin sin uredio i obnovio
koka iznajmljuje sada 80 eura na dan
svaki apartmančić
komada četiri
__________________
očaravanje

paralelni svijet
Modesti is offline  
Old 09.06.2017., 16:25   #74
Quote:
Modesti kaže: Pogledaj post
e da, to nije bila tatina imovina, već materina starina
starina koju je njezin sin uredio i obnovio
koka iznajmljuje sada 80 eura na dan
svaki apartmančić
komada četiri
Ovo je toliko smijesno i tuzno da...
__________________
Et viens avec moi!
Xiang Chi is offline  
Old 09.06.2017., 16:26   #75
Quote:
Modesti kaže: Pogledaj post
e da, to nije bila tatina imovina, već materina starina
starina koju je njezin sin uredio i obnovio
koka iznajmljuje sada 80 eura na dan
svaki apartmančić
komada četiri
Za ovo isto moraš imati džon obraz svoje vrste.
__________________
Me. But prettier. And naked. ;)
Malo Derište is offline  
Old 09.06.2017., 16:27   #76
Pretpostavljam da bi isti taj gledao u sto čuda da mu netko dođe i kaže da mu vrati lopticu skočicu koju mu je poklonio za rođendan u trećem razredu.
nalij pero is offline  
Old 09.06.2017., 16:27   #77
Quote:
Malo Derište kaže: Pogledaj post
Za ovo isto moraš imati džon-obraz svoje vrste.
Totalno. Samo nije neka utjeha sto ti to ne bi nikom napravio ni u ludilu kad netko to napravi tebi.

Uzas.
__________________
Et viens avec moi!
Xiang Chi is offline  
Old 09.06.2017., 16:28   #78
Quote:
Cranesbill kaže: Pogledaj post
@Scarlett
A da proba sama zaraditi. Autorica posta u životu nije jedan dan radila. Sve je dobila na tanjuru, a ni tanjur nije oprala.
Jako ne volim gotovane.
A da proba gospođa majka sama zaraditi? Možda nikad nije radila. Kako se uopće usuđuje dobiti muževu imovinu?

I jel ti znaš Lyannu da imaš neke osnove pisati ovo?

Uostalom, radila ili ne, činjenica je da ima pravo na tu imovinu isto kao i živi roditelj. Isto bi imala da su oba roditelja pokojna. Ništa ne mijenja na stvari. Ili po tebi, pisanje nije način da se zaradi za život?
Scarlett_O_Hara is offline  
Old 09.06.2017., 16:28   #79
A koji je kurac pak tom ocu bio da isključi sina??
Flying Buttress is offline  
Old 09.06.2017., 16:31   #80
Dobro, šta je sad problem? Ona je koristila zakonsko pravo?
Nije li do malo prije bio problem uplitati moral?
nalij pero is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:29.