Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.11.2016., 15:11   #21
A joooj!
Citati s razumijevanjem Nykas!!
Ja sam cijelo vrijeme mislila da se radi o postotku place od oca.

Poslano sa mog SM-G357FZ koristeći Tapatalk
Nykas is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2016., 10:23   #22
Quote:
Nykas kaže: Pogledaj post
Ovo ce sad mozda biti turbo glupo pitanje, al kaj sad
Ja se u to nista ne razumijem, a zanima me.

Ako su djeca prijavljena na oca i njemu su olaksica, zar onda on ne dobiva i vecu placu pa time placa i vecu alimentaciju (ako se racuna postotak od place)?
A ako mu nisu olaksica, placa je manja jer su porezi veci, pa je i alimentacija manja.

Ili nije to bas tako?

Poslano sa mog SM-G357FZ koristeći Tapatalk
Cak i da jest tako, meni to ne bi znacilo apsolutno nista s obzirom da nema alimentacije uopce i ako je ikad bude bit ce simbolican iznos. Dijelimo troskove za djecu i to je to.

Kad sam smotana

Zanimljivo mi je kako se jos uvijek podrazumijeva da tata placa alimentaciju.
__________________
Just when the caterpillar thought the world was over, it became a butterfly.
Carandiru is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2016., 11:42   #23
Quote:
Carandiru kaže: Pogledaj post
3. Ukoliko ne nagovorim bivseg da ih odjavi svih, koja matematika mi je najbolja? Imamo slicna primanja.
dugoročno najbolja matematika ti je da ostaviš ovako kako je

ti eventualno možeš izvući povrat za jednu godinu, ali računaj da će ti poslodavac prije ili kasnije sigurno smanjiti brutto ako imaš ugovor na netto

a manji brutto ti je manji prosjek za bolovanje, mirovinu i sve ostalo gdje se gleda brutto ili brutto minus doprinosi

ovo što ti hoćeš imalo bi smisla da i ti imaš plaću ugovorenu u bruttu i dobro je za tvojeg poslodavca jer će te manje plaćati

s obzirom da nema alimentacije i da troškove oko djece djelite računaj i da ćeš ti morati uložiti više nego do sada ukoliko njemu zbog porezne olakšice plaća padne
__________________
.
Opal Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2016., 17:55   #24
Quote:
Opal Zg kaže: Pogledaj post
dugoročno najbolja matematika ti je da ostaviš ovako kako je

ti eventualno možeš izvući povrat za jednu godinu, ali računaj da će ti poslodavac prije ili kasnije sigurno smanjiti brutto ako imaš ugovor na netto

a manji brutto ti je manji prosjek za bolovanje, mirovinu i sve ostalo gdje se gleda brutto ili brutto minus doprinosi

ovo što ti hoćeš imalo bi smisla da i ti imaš plaću ugovorenu u bruttu i dobro je za tvojeg poslodavca jer će te manje plaćati
Nemam razloga brinut da ce poslodavac napravit takvo sto. Nije takva firma. Eliminirajmo to kao mogucnost uopce.

Quote:
s obzirom da nema alimentacije i da troškove oko djece djelite računaj i da ćeš ti morati uložiti više nego do sada ukoliko njemu zbog porezne olakšice plaća padne
Zasto?
Ne razumijem. Sto ja imam s njegovom placom? Ili on s mojom?
Uzdrzavanje dice je uzdrzavanje dice i valjda je svatko od nas dvoje duzan se pobrinut da zaradi dovoljno da moze uzdrzavat svoju vlastitu dicu.

Ako on dobije povisicu hoce li on onda trebat sudjelovat u vecem dijelu nego sta sudjeluje sad? Mozemo onda uzeti u obzir i dodatna primanja koja ima od vlastitog obrta. Njegova ukupna primanja su veca od mojih. Jel to znaci da treba sudjelovat u vecem dijelu od mene?

Jer ako to jest tako, onda sam ja stvarno budala sta dijelim trosak popola s njim.
__________________
Just when the caterpillar thought the world was over, it became a butterfly.
Carandiru is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2016., 21:53   #25
Quote:
Carandiru kaže: Pogledaj post
Nemam razloga brinut da ce poslodavac napravit takvo sto. Nije takva firma. Eliminirajmo to kao mogucnost uopce.
ne kužim koji dio poslodavac neće napraviti... ti si dužna svoju Pk dostaviti u firmu, poslodavac je dužan imati PK od svih svojih djelatnika i dužan je obračunavati olakšice na plaći onako kako piše na poreznim karticama djelatnika... ako ti je plaća dogovorena u netto iznosu onda će ti smanjiti bruto kada povećaš olakšicu

i ne kužim kakva je firma jer ako radi po zakonu onda treba za svakog djelatnika na zadnjoj isplati u godini napraviti godišnji obračun poreza, a tada se u firmi "češljaju" sve PK i provjerava da li koja PK fali... ja sam radila u firmi sa preko 4 000 ljudi i nije se moglo dogoditi da krajem godine neka PK fali
__________________
.
Opal Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2016., 07:20   #26
Quote:
Opal Zg kaže: Pogledaj post
ne kužim koji dio poslodavac neće napraviti... ti si dužna svoju Pk dostaviti u firmu, poslodavac je dužan imati PK od svih svojih djelatnika i dužan je obračunavati olakšice na plaći onako kako piše na poreznim karticama djelatnika... ako ti je plaća dogovorena u netto iznosu onda će ti smanjiti bruto kada povećaš olakšicu
Ma cek...je li moja zakonska obveza upisati uzdrzavane clanove na PK?
To sto ti govoris je logicno ako bi upisala djecu na svoju PK al to nisam imala u planu jer je naravno sasvim besmisleno.
Zar ne mogu poreznu olaksicu iskoristavati na godisnjoj prijavi poreza svake godine?
__________________
Just when the caterpillar thought the world was over, it became a butterfly.
Carandiru is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2016., 09:32   #27
Quote:
Carandiru kaže: Pogledaj post
Ma cek...je li moja zakonska obveza upisati uzdrzavane clanove na PK?
ne znam da li gdje u zakonu to izričito piše, ali znam da ti neće samo tako skinuti djecu sa muževe kartice bez da ih stave kao olakšicu tebi

Quote:
Carandiru kaže: Pogledaj post
To sto ti govoris je logicno ako bi upisala djecu na svoju PK al to nisam imala u planu jer je naravno sasvim besmisleno.
naravno da je besmisleno... pogotovo dugoročno

Quote:
Carandiru kaže: Pogledaj post
Zar ne mogu poreznu olaksicu iskoristavati na godisnjoj prijavi poreza svake godine?
mislim da ne jer klasične godišnje prijave poreza više uopće ne postoje

uostalom, na temelju čega bi i iskoristila tu olakšicu ako ti ista nije upisana na PK
__________________
.
Opal Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2016., 12:14   #28
Quote:
Opal Zg kaže: Pogledaj post
ne znam da li gdje u zakonu to izričito piše, ali znam da ti neće samo tako skinuti djecu sa muževe kartice bez da ih stave kao olakšicu tebi



naravno da je besmisleno... pogotovo dugoročno



mislim da ne jer klasične godišnje prijave poreza više uopće ne postoje

uostalom, na temelju čega bi i iskoristila tu olakšicu ako ti ista nije upisana na PK
Kako sam ja razumjela, jos uvijek je moguce napraviti godisnju prijavu ako kroz godinu nije iskoristena neka olaksica (ukljucujuci uzdrzavane clanove).
Obrazac se zove 'Zahtjev za priznavanjem prava na porezne olakšice u posebnom postupku (Obrazac ZPP-DOH)'

Citala sam zakon, lipo to pise tamo. Pise cak da je moguce napraviti preraspodjelu olaksice izmedju roditelja kroz ovaj zahtjev al malo je cudno objasnjeno pa nisam sigurna sta bi zakljucila iz toga.

Znaci, u principu, ako bi on odjavio djecu sa svoje PK, sasvim sigurno bi mogli oboje predavati jednom godisnje zahtjev i dobiti povrat. Kad bi on odjavio jedno ili dvoje djece, isto bi bilo primjenjivo.

E al...s obzirom da ja njega ne mogu natjerat da to napravi ako odbije, mogu se jedino pouzdat u nekakav zakon. E, sad...to je ono sto ne znam...pise li negdje u zakonu da porezna uprava mora meni upisati na PK polovicu olaksice ako je njemu skine?

Teoretski, ta polovica ostane neiskoristena i slobodna za koristenje ako nije nikome upisana u PK. Logicno mi je da bude izvedivo al zakonski i u praksi...ne znam.

Da znam sve, ne bi pitala.
__________________
Just when the caterpillar thought the world was over, it became a butterfly.
Carandiru is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2016., 10:24   #29
Quote:
Opal Zg kaže: Pogledaj post
ne kužim koji dio poslodavac neće napraviti... ti si dužna svoju Pk dostaviti u firmu, poslodavac je dužan imati PK od svih svojih djelatnika i dužan je obračunavati olakšice na plaći onako kako piše na poreznim karticama djelatnika... ako ti je plaća dogovorena u netto iznosu onda će ti smanjiti bruto kada povećaš olakšicu

i ne kužim kakva je firma jer ako radi po zakonu onda treba za svakog djelatnika na zadnjoj isplati u godini napraviti godišnji obračun poreza, a tada se u firmi "češljaju" sve PK i provjerava da li koja PK fali... ja sam radila u firmi sa preko 4 000 ljudi i nije se moglo dogoditi da krajem godine neka PK fali
Baš to bi joj se i moglo desiti. Neće dobiti baš ništa s time što skine djecu s oceve PK nego će poslodavac to iskoristiti da ima manja bruto davanja. Ona ima svoj netto na koji se placaju odredjena davanja a ako postoji olaksica to sluzi samo poslodavcu. Ja nemam ugovorenu placu u nettu pa je meni svaki mjesec tisucu i nesto sitno kuna veca placa radi toga sto su djeca na mojoj PK. OK, bivsa je nedavno prebacila sebi pola olaksice pa se meni smanjila netto placa za pola tog iznosa.
Nisam porezni ekspert ali ja mislim da je u ovoj situaciji totalni nonsens skidati djecu s njegove kartice. Zato ti kazem da se jos jednom dobro savjetujes s nekim tko se razumije u te stvari. Ako treba plati nekom da ti to dobro objasni i razjasni. S onim babama u poreznoj nemoj uopce pricati jer su meni svaki put drugo rekle tak da su one tamo skroz nepouzdan izvor.
__________________
Želje ti, bozo, gramzivost daju,
rekli bi svinja si.
Nighttrain is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2017., 14:43   #30
Pozdrav! Ja i bivši se razišli prije skoro 3 god., rastavljeni formalno u svibnju ove god., nakon duuugo čekanja u Centru i na sudu. Djeca su na njegovoj poreznoj kartici. Ja bih ih stavila pola pola. Zvala sam Poreznu, žena mi kaže da se nas dvoje trebamo o tome dogovoriti i donijeti naše porezne kartice. Ako on odbija da se moramo obratiti sudu. Jel to istina? Ovdje na forumu piše da ja samo podnesem zahtjev i donesem rješenje o rastavi braka. Ima li itko svježe informacije? Hvala!
Sarah K is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2017., 14:47   #31
Quote:
Sarah K kaže: Pogledaj post
Pozdrav! Ja i bivši se razišli prije skoro 3 god., rastavljeni formalno u svibnju ove god., nakon duuugo čekanja u Centru i na sudu. Djeca su na njegovoj poreznoj kartici. Ja bih ih stavila pola pola. Zvala sam Poreznu, žena mi kaže da se nas dvoje trebamo o tome dogovoriti i donijeti naše porezne kartice. Ako on odbija da se moramo obratiti sudu. Jel to istina? Ovdje na forumu piše da ja samo podnesem zahtjev i donesem rješenje o rastavi braka. Ima li itko svježe informacije? Hvala!
Ne trebas na sud. Samo posalji dopis poreznoj i za par dana ces dobiti rjesenje od njih. Tako je moja bivsa napravila prije manje od godinu dana tako da je to relativno svjeze.
Nikakav sud niti njegov pristanak ne trebas.
__________________
Želje ti, bozo, gramzivost daju,
rekli bi svinja si.
Nighttrain is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:32.