Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Internet

Internet Sve o internetu, sadržaju i tehnologiji
Podforumi: Web, Web development, Internet biznis, Nove web stranice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.01.2017., 14:07   #41
Produžena akcija homebox turbo do 28.02.17.
Kažu u szk vipa.
lemy56 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2017., 21:23   #42
. . .vrijedi akcija i dalje . . .
Bezumnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2017., 08:33   #43
ja jucer uzo vip homebox turbo. rečeno mi je da su brzine od 70 do 112 mbps te da ni u kom trenutku ne pada ispod 70. nakon sto su mi gospoda to instalirala i aktivirala, isprobao sam homebox na raznim mjestima u stanu i najvise sto sam dobio je bilo 42 mbps. danas raskidam ugovor i vracam homebox.
traceur-wannabe is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2017., 19:34   #44
Ne skače to kolega /kod VIPa/ samo tako na 70 i više mbps, treba se jako puno oznojiti, treba antene postaviti i onda vidjeti situaciju. Kada je gospoda "tehničari" to aktivirala mogla je i izmjeriti brzinu, jačinu signala i prekontrolirati i podesiti druge parametre. Koliko ja pratim temu nikome dosad nije išlo preko 30-35 mbps bez antena pa neće ni tebi. Ak nisi dobio očekivano vrati i šlus.
Više mi liči na onu nikad neće na 70 mbps nego na onu da nikad neće ispod 70 mbps.
Mislim i dijelim mišljenje mnogih, realno netreba ti više od 35 mbps.

Zadnje uređivanje lemy56 : 01.05.2017. at 20:16.
lemy56 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2017., 10:10   #45
Quote:
lemy56 kaže: Pogledaj post
Ne skače to kolega /kod VIPa/ samo tako na 70 i više mbps, treba se jako puno oznojiti, treba antene postaviti i onda vidjeti situaciju. Kada je gospoda "tehničari" to aktivirala mogla je i izmjeriti brzinu, jačinu signala i prekontrolirati i podesiti druge parametre. Koliko ja pratim temu nikome dosad nije išlo preko 30-35 mbps bez antena pa neće ni tebi. Ak nisi dobio očekivano vrati i šlus.
Više mi liči na onu nikad neće na 70 mbps nego na onu da nikad neće ispod 70 mbps.
Mislim i dijelim mišljenje mnogih, realno netreba ti više od 35 mbps.
Daleko od toga da mi treba. Iskreno, da mi je rečeno da će bit brzine od 30 naviše, nema problema, ovako sam vratio čisto iz principa... ako mi prodajes po minimum 70, onda to i ocekujem... s druge strane, sigurno bi njima bilo ok da kazem da ću plaćat 100 kn umjesto dogovorenih 150... naravno da ne bi.
traceur-wannabe is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2017., 10:42   #46
Tko je tebi rekao da to ide sve iznad 70 mbps pitanje je. Ovi terenski za prodat će ti svašta obećati pa i nemoguću brzinu iznad 70 mbps, koliko prodaju tolika će biti plaća. Djeluješ mi jako neuvjerljivo kao da nisi nikad ni namjeru imao uzeti navedeno.
lemy56 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2017., 11:46   #47
Quote:
lemy56 kaže: Pogledaj post
Tko je tebi rekao da to ide sve iznad 70 mbps pitanje je. Ovi terenski za prodat će ti svašta obećati pa i nemoguću brzinu iznad 70 mbps, koliko prodaju tolika će biti plaća. Djeluješ mi jako neuvjerljivo kao da nisi nikad ni namjeru imao uzeti navedeno.
Prodajni predstavnik mi došao doma na vrata, prodao priču za homebox turbo i rekao da su brzine od 70 do 112 mbit/s s tim da nikad ne pada ispod 70... točno tim riječima.

S obzirom da nam preko fiksne linije nije dostupno ništa preko 10 mbit/s (sto sad imamo bez ugovorne obveze i po cijeni VEĆOJ od cijene za homebox) ja zinuo u čudu... reko javit ću se.

Malo sam čitao po forumima i vidim da ekipa ima od 70-90 bez problema (prema screenshotovima sa speedtesta), pa sam sukladno tome očekivao i kod sebe tako.

Pitao sam ima li opcija da mi izmjere kolika je brzina PRIJE nego uzmem, ali su rekli da moram prvo potpisat i da cu vidjet tek kad mi aktiviraju, no da imam mogućnost vratit u roku od 14 dana s obzirom da je ugovor potpisan van prodajnog mjesta.

Kad su mi došli to instalirat, pitao sam jel mogu izmjerit, no trebalo je čekat da ovi iz centrale aktiviraju uslugu, pa naravno ni to nisu obavili, nego sam morao sam nakon aktivacije...

No s obzirom da i u najboljem mjerenju (obavio ih jedno 30-ak po cijelom stanu) brzina jedva dostiže 60% "garantirane", zatražio sam raskid IZ PRINCIPA, dakle bez obzira sta mi je 4x puta brža veza od trenutne i po nižoj cijeni, jednostavno ne želim plaćat to šta neko drugi mulja da zaradi pare.

Ne znam jesam li ti pojasnio, ili i dalje misliš da nisam uopće imao namjeru uzimat?
traceur-wannabe is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2017., 13:47   #48
"....30-ak po stanu....." Ne razumijem kako to misliš jer garancija je na LAN priključku a ne za wifi po stanu kojeg možda u okolini rutera ima toliko da nemožeš ni pola od mogućnosti koristiti.
Još ako si mjerio sa wifi uređajem na "g" modu i 30Mbps je punooo.

Zadnje uređivanje G/Duki : 02.05.2017. at 14:16.
G/Duki is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2017., 15:32   #49
Quote:
G/Duki kaže: Pogledaj post
"....30-ak po stanu....." Ne razumijem kako to misliš jer garancija je na LAN priključku a ne za wifi po stanu kojeg možda u okolini rutera ima toliko da nemožeš ni pola od mogućnosti koristiti.
Još ako si mjerio sa wifi uređajem na "g" modu i 30Mbps je punooo.
htio sam rec da sam obavio 30-ak mjerenja brzine nakon što sam ruter ukljucio u svaku mogucu uticnicu u stanu i seljakao ga kolko je kabel dopustao skupa s antenama. Mjerenja su radena i na LAN kablu i preko wi-fija (nije bilo neke značajne razlike).

Najviša dobivena brzina od 42 Mbit/s dobivena je i preko LAN kabla i preko wi-fija.
traceur-wannabe is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2017., 22:53   #50
42 Mb/s je ograničenje HSPA+ mreže. Možda na tvojoj lokaciji nije dostupna LTE mreža?
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2017., 08:16   #51
Quote:
Mephisto kaže: Pogledaj post
42 Mb/s je ograničenje HSPA+ mreže. Možda na tvojoj lokaciji nije dostupna LTE mreža?
Mislim da nije to, jer je rekao da je prije nekih mjesec dana pušten 4g, a odašiljač se nalazi nekih 500m zračne linije od mene. Na karti pokrivenosti se također vidi pokrivenost s 4g. Čak je i jačina signala oko -47dBm što je vrlo jaki signal ako se ne varam.
traceur-wannabe is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 07:00   #52
Kako je kod vas na VIPu, jel pala jačina signala i brzina. Naime, preko ljeta zbog veće opterećenosti i više korisnika moguće su poteškoće zbog propusnosti. Kod mene konstantno, 35-45 mbit/s dl i nikad manje od 30 mbit/s up. Da malo oživimo temu. Ima li nekih novosti oko opcije Volte i prekida interneta prilikom telefoniranja?
lemy56 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2017., 07:31   #53
VIP Homebox turbo - Čujem na drugim forumima da je ukoliko vam nije dosta 100 gb po punoj brzini moguće nadoplatiti sa 30 kn još 100 gb. Kod mene to riješava problem, dajem turistima pa još 100 gb biti će nam dosta.
lemy56 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 16:16   #54
Sad me nazvao agent vip-a za taj turbo internet i telefon, 4G. Da se samo stavi modem u struju i to je to. 150 kn mjesečno.
Jel to valja išta, i koliko je ograničenje 100GB. Trenutno sam na HT na optici.
goldentip is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 19:12   #55
Quote:
goldentip kaže: Pogledaj post
Sad me nazvao agent vip-a za taj turbo internet i telefon, 4G. Da se samo stavi modem u struju i to je to. 150 kn mjesečno.
Jel to valja išta, i koliko je ograničenje 100GB. Trenutno sam na HT na optici.
Samo ludjak bi presao s optike na internet preko mobilne mreze. Ostani na optici.
Anonimi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 20:59   #56
Definitivno ostani na optici.
cortomaltese is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 18:04   #57
Ljeto prošlo VIPovci jesu opet narasle brzine ili isto ostalo? Kod mene bilo isto skroz preko ljeta.
lemy56 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 20:33   #58
vjerojatno ne nude jer ce se pomamiti svi onda za 4g, cemu placati vece dozvole za frekvencije i antene kada mozes cijediti ljude kroz bakrene kabele iz 80ih.

imaju cak i nekakav speedport ili misle uvesti to sam cuo koji je kao Hibrid za ta neka podrucja gdje su im velike duzine parice.
ugl. spojen je kao obicni adsl a paralelno se u njega kao moze spojiti usb stick koji onda gura jos megabita kroz 3/4 g + ovo na parici
kurijoza is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 21:01   #59
LTE mora ostat fluidan i brz, a ne opterećen homeboxovima da u peak satima 4G pada ispod brzine adsla.
Europium is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 09:31   #60
Na Vipnet stranici nude Homebox i "Neograničen Internet promet 4G brzine do 112 Mbit/s "

Zna netko jel smanjuju brzinu nakon određene količine prometa?
__________________
- "Your secretary bit me!"
- "Were you teasing him?"
- "Well…sure, but…"
Baklja is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:35.