Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.10.2017., 08:16   #1
Nalet vepra na auto

Ujutro dok sam išao na posao s autom izletio mi je vepar na cestu, te pogodio bočnu vozačevu stranu. Prije njega su prošla dva vepra te sam još više usporio skoro stao. Postoji znak za upozorenje na divljač. Pozvana je policija, napravljen zapisnik po kojem nisam ja kriv(nema brzine, alkotest 0), zapisnik sam i dobio. Zanima me koga ja mogu tražiti za popravak auta, tj. koga teretiti? Lovačko društvo ili ceste? Lovačko društvo kaže da oni nemaju veze s tim jer nije bio lov taj dan pa nisu zbog toga istjerani van iz lovišta, da ceste nisu lovište, a ceste(cesta je županijska) da su oni postavili znak i nemaju ništa s time. Ukoliko mi možete dati savjet bio bih Vam jako zahvalan, da li se mogu pozvati na koji zakon, članak ili nešto. Jer bih htio to pokušati mirnim putem riješiti ,bez suda ukoliko može. Hvala
ivana51 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 09:22   #2
Odgovorno je lovačko društvo, a s obzirom na njihovo držanje, teško da ćete moći nešto učiniti bez sudskog postupka... Kolika je šteta na vozilu?
goliath is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 09:39   #3
Za sada sam kaj se vidljiv dijelova tiće 12.000,00kn
ivana51 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 09:43   #4
sigurnost prometa osigurava koncesionar prometnice.
lokalne ceste grad ili općina
županijske ceste županija
državne ceste -hrvatske ceste
zakon o izmjenama i dopunama zakona o lovstvu NN 75/09
članak 37, stavak 3
dakle, zahtjev za naknadu štete podnosiš županiji
__________________
"neidem gore po pečat ali to nazivam planinarskim orgazmom, kad ga lupim u hpo il svoj dnevnik" by osbourne
C71 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 09:44   #5
mislim da tamo gdje je znak divljač na cesti lovačko društvo nije odgovorno, tamo gdje ga nema onda je

to sam negdje pročitao davnih dana
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 09:46   #6
Quote:
goliath kaže: Pogledaj post
Odgovorno je lovačko društvo, a s obzirom na njihovo držanje, teško da ćete moći nešto učiniti bez sudskog postupka... Kolika je šteta na vozilu?
nije odgovorno lovačko društvo, jer ono nema koncesiju na ceste
__________________
"neidem gore po pečat ali to nazivam planinarskim orgazmom, kad ga lupim u hpo il svoj dnevnik" by osbourne
C71 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 09:57   #7
Ne možeš ništa...ako nisi imao dodatno doplaćeno na polici za divljač, kreni lagano sam popravljati auto. Ni prvi ni zadnji
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 11:18   #8
Probaj se obratiti HUO-u. Ako imaš sreće možda LD ima osiguranje od odgovornosti prema trećim osobama pa možda možeš na osnovu te police tražiti popravak.
SnakeDoc is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 11:33   #9
Quote:
SnakeDoc kaže: Pogledaj post
Probaj se obratiti HUO-u. Ako imaš sreće možda LD ima osiguranje od odgovornosti prema trećim osobama pa možda možeš na osnovu te police tražiti popravak.
Imaju Croatia osiguranje.
ivana51 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 12:48   #10
Bez obzira na neke prijašnje postove, lovačko društvo je u svakom slučaju odgovorno za predmetnu štetu, odnosno CO ako su ih osigurali.

Probajte doći do te police osiguranja, pa vidite da li pokriva i takve štete, koja je eventualna franšiza i slično.

Ako već niste, u svakom slučaju napravite uslužni izvid štete, da se evidentiraju oštećenja na vozilu, kao i eventualno utvrdi cijena popravka.
goliath is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 15:26   #11
Uvijek se bojim ovakvim nezgoda kad prolazim dijeloev gdje ima divljači... sva sreća pa sad nitko nije stradao
Klarajson is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2017., 12:24   #12
Imao sam 4 slićnih susreta trećeg stupnja u żivotu...

Ako je bio postavljen znak upozorenja za divljać i ako nemaś AC, zaboravi na bilo kakvu odśtetu od bilo koga. Samo ako imaś AC możeś dobiti odśtetu -ako Tvoja osig. firma nije iskljućila divljać u jelovniku tj ugovoru.

Budi sretan śto se Tebi/Vama nije niśta desilo, jer ne svi imaju takvu sreću, a mnogi i poginu...
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:26.