Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fantastika (SF, fantasy, horror...)

Fantastika (SF, fantasy, horror...) We create Worlds!
Podforum: A Song of Ice and Fire

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.11.2017., 17:06   #301
Nemaš se što mislit

@begemontica
Meni djeluje kao čisti distopijski sf

Da ne spojlam dalje
__________________
Kad bi oni koji provode pravila po istim živili svijet bi bio bolje mjesto- vlastita
Lakše umrit nego kopat toliko- vlastita
Arseface is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2017., 20:37   #302
Završila sam. Nije mi baš legao kraj.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2017., 22:46   #303
Meni baš je
Iako bi fantasy kao trebao biti odmak od ovozemaljskog meni je taj kraj ipak dokaz da je to čisti sf. Neke stvari se nikad nejenjaju. Niti će
Ljudi će uvik bit pohlepni, osvetoljubivi i gladni moći. Ne postoji čarobni štapić koji će izbrisat ili izmjenit našu narav. Evolucija je neumoljiva. Opstaju samo najsposobniji
__________________
Kad bi oni koji provode pravila po istim živili svijet bi bio bolje mjesto- vlastita
Lakše umrit nego kopat toliko- vlastita
Arseface is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 07:06   #304
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Završila sam. Nije mi baš legao kraj.
E sada, napisat ću spojler, ali neću stavljati bijela slova

SPOILER

Ovako, iako je dio s opsadom bio pomalo dosadnjikav, a dio s osvajanjem Skekenhousea ili put u tajanstveni Strokom su bili odlični, sam kraj mi dijeluje nekako slab.

Mene doslovno boli briga za lik princeze Skare, a nju su suporstavili Yarviju na kraju. Zašto bi mi marili za nju više nego za Yarvija, kojeg su vrlo dobro upoznali u prvoj knjizi. Yarvi je maltene postao potpuni negativac.

I drugi novi POV likovi mi nisu sjeli, dok su recimo u "Half the World" novi likovi bili odlični.

Također, meni je žao što nije više toga objašnjeno na kraju knjige i što likovi koji jesu otišli u Strokom, ruševine grada Stockholma, nisu više komentirali da je sve u što su vjerovali - laž.

Ali kažem, dio s osvajanjen Skekenhousea mi je zbilja bio dobar i gotovo filmski sam to sve vidio u glavi.
Mogla bi se prema ovome jako dobra triologija snimiti.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 09:55   #305
@Michael Collins, došla sam opisati svoj dojam, ali skoro da i nemam što dodati nakon tebe, jer dojam je skoro identičan. Jedino što mogu dodati, da su mi svidjeli ženski karakteri, koji u takvom žanru obično nisu baš dojmljivi.

Na temi o Star Trek Diskovery netko od forumaša je napisao da nema se s kim od likova poistovetiti, to je moj uobičajni problem, kad čitam fantasy, a u Smrskanom moru imam čak tri takva lika.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 12:25   #306
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Mene doslovno boli briga za lik princeze Skare, a nju su suporstavili Yarviju na kraju. Zašto bi mi marili za nju više nego za Yarvija, kojeg su vrlo dobro upoznali u prvoj knjizi. Yarvi je maltene postao potpuni negativac.

I drugi novi POV likovi mi nisu sjeli, dok su recimo u "Half the World" novi likovi bili odlični.

Također, meni je žao što nije više toga objašnjeno na kraju knjige i što likovi koji jesu otišli u Strokom, ruševine grada Stockholma, nisu više komentirali da je sve u što su vjerovali - laž.
Ja sam opet to doživjela kao prostor za nastavak. Kraj je ostao otvoren, a ja se nadam da će se on vratiti i u Smrskano more i dalje pisati o tome.
__________________
We've all got both light and dark inside us. What matters is the part we choose to act on. That's who we really are.

Drugarica iz komiteta
đezminka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2018., 07:44   #307
Stigli "Junaci"

http://znanje.hr/product/271312
__________________
8. padež dubravativ - koga, čime?
Valsharess is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2018., 23:05   #308
Baš danas gledao da je došao prijevod...jbg, ja je imam na eng, ali me baš zanima hrv prijevod kako je napravljen. Meni možda i najdraža knjiga od njega.
X-Plosiv is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2018., 15:12   #309
Kad sam prije mjesec dana vidio u prodaji, uopće nisam išao za tim da su to ti Heroji. Kad sam skužio bio sam presretan jedino mi se ne sviđa naslovnica. Original iz Algoritma je masu bolje. No svejedno kupit ću jer imam sve ostale.

Btw je netko pročitao "Junaci" da li je dobar prijevod kao kod Algoritma?

Ako se ne varam svi ste rekli da su vam Heroji najbolji od ove tri samostalne knjige. Meni je Poslužiti hladno bila top..
__________________
"When the snows fall and the white winds blow, the lone wolf dies but the pack survives."
Eddard Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2018., 19:42   #310
Čitam pomalo i guštam. Prijevod neznam kakav je jer sam prvi put čitao srpski a ne engleski zato što sam lijen probat. Inače "Junaci" su mi najbolja knjiga. Pravi antiratni fantasy.......
robil is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2018., 19:57   #311


Pa kao original je naslovnica
robil is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2018., 13:36   #312
Pa naša je poprilično ružnija.



Pogle kako su nam prije bile predivne, baš kao pravi original.

__________________
"When the snows fall and the white winds blow, the lone wolf dies but the pack survives."
Eddard Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2018., 14:35   #313
Quote:
Eddard Stark kaže: Pogledaj post
Pa naša je poprilično ružnija.
Meni naše naslovnice općenito nisu neke.

Sjećam se kada su kao naslovnicu Igre Prijestolja imali dva Konana iz nekog bizarnog razloga

https://www.njuskalo.hr/image-w920x6...a-55746732.jpg


Ali talijanski Harry Potter je apsolutni prvak u WTF naslovnicama:

https://media.bloomsbury.com/rep/bj/9788877827029.jpg
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2018., 18:11   #314
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Meni naše naslovnice općenito nisu neke.

Sjećam se kada su kao naslovnicu Igre Prijestolja imali dva Konana iz nekog bizarnog razloga

https://www.njuskalo.hr/image-w920x6...a-55746732.jpg


Ali talijanski Harry Potter je apsolutni prvak u WTF naslovnicama:

https://media.bloomsbury.com/rep/bj/9788877827029.jpg
Konani su možda Dothrakiji, a HP je teški cringe.
__________________
We've all got both light and dark inside us. What matters is the part we choose to act on. That's who we really are.

Drugarica iz komiteta
đezminka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2018., 13:32   #315
Prije nekoliko dana pročitao sam Heroes iliti Junaci. Meni se prijevod sviđa i zadovoljan sam. Knjiga mi je super iako mi je bolja Poslužiti hladno. Ako se ne varam većini je Poslužiti hladno najlošija od ove tri zasebne knjige. Obožavam sjevernjake i zakon mi je njihov humor.

Btw jedna odlična vijest za fanove hrv prijevoda. Prevedena je Red Country te nam izlazi već u veljači
__________________
"When the snows fall and the white winds blow, the lone wolf dies but the pack survives."
Eddard Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2018., 23:58   #316
Quote:
Eddard Stark kaže: Pogledaj post
Prije nekoliko dana pročitao sam Heroes iliti Junaci. Meni se prijevod sviđa i zadovoljan sam. Knjiga mi je super iako mi je bolja Poslužiti hladno. Ako se ne varam većini je Poslužiti hladno najlošija od ove tri zasebne knjige. Obožavam sjevernjake i zakon mi je njihov humor.

Btw jedna odlična vijest za fanove hrv prijevoda. Prevedena je Red Country te nam izlazi već u veljači
i men je "Hladno" puno zanimljivija no slažem se za sjevernjake.

Red Country je vjerojatno Volto Palabra, Neven dovlači sve što Algoritam nije stigao - navijam za treći Chalion, ali izgleda još nije blizu. Lijepa vijest.
krbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2018., 16:27   #317
Prijevod Heroja je (meni) užasan.
Prvo, odstupa od dosadašnje prevodilačke prakse.
Terminologija, nazivi mjesta, pokrajina itd.
Nadalje, greške, baš ono greške, krivi rod, padež, svašta, kao da lektora vidjela knjiga nije.
Ne razumijem i ne mogu shvatiti zašto ideš prevoditi knjigu koja je dio serijala o jednom svijetu i vremenu, a nisi bio u stanju pročitati bar jednu od prethodno prevedenih, pa se prilagoditi.

Edit: neovisno o prijevodu, Poslužiti hladno mi je daleko bolja.
__________________
Oronulost mi se dobro drži.
kukuriku is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2019., 19:42   #318
U rujnu bi trebala izaći nova knjiga A Little Hatred
__________________
kajjaznam
kajjaznam is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2019., 07:21   #319
Quote:
kajjaznam kaže: Pogledaj post
U rujnu bi trebala izaći nova knjiga A Little Hatred
Lajkam
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2019., 09:41   #320
Čitao sam trilogiju First Law i Poslužiti hladno. Kojim redosljedom dalje idu knjige ako može netko napisati ovdje pls? I dal ima na hrvatskom?
__________________
So never refuse an invitation, never resist the unfamiliar, never fail to be polite and never outstay the welcome. Just keep your mind open and suck in the experience. And if it hurts, you know what? It's probably worth it.
Cesc is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:33.