Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija

Televizija Sve što trebam jest komad kruha i TV
Podforumi: Serije, Sapunice, Turske serije, Reality TV, Eurosong, Igre & ostalo (Eurosong)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.11.2017., 09:32   #1
Kako se u Hrvatskoj zovu ljudi koji pišu za emisije zabavnog programa?

Ne mislim na igrane serije nego neka emisija tipa američki late showovi. Oni to zovu jednostavno writers, a kako se ti ljudi zovu u Hrvatskoj?

Pretpostavljam da nije scenarist jer oni ne pišu scenarij.
Laki001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 11:40   #2
Jednostavno redatelji ili scenaristi
Zabranjeni is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 12:54   #3
Quote:
Zabranjeni kaže: Pogledaj post
Jednostavno redatelji ili scenaristi
Ali ne odgovara baš scenaristi za tipove koji pišu viceve za Lettermana ili nekog tako.
Laki001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 13:04   #4
Quote:
Laki001 kaže: Pogledaj post
Ali ne odgovara baš scenaristi za tipove koji pišu viceve za Lettermana ili nekog tako.
Mislim da sam negdje čitao da unajme komičare za Lettermana. Jedan od najpoznatijih je Chris Elliott.
petarpan5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 01:48   #5
Quote:
petarpan5 kaže: Pogledaj post
Mislim da sam negdje čitao da unajme komičare za Lettermana. Jedan od najpoznatijih je Chris Elliott.
Ma sve ti takve emisije tamo imaju zaposlene, kako ih oni zovu, writere. Dakle njih 5-10 il šta ja znam kolko, smiješnih likova čiji je zadatak smišljat viceve i ono što u Americi zovu segments, ne znam kako bi to nazvao na hrvatskom, stvari tipa Stupid Pet Tricks god Lettermana ili Top 10 List i sl.
Laki001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 09:44   #6
za SNL glumac (gostujući) koji ima svoj monolog on piše sam, ostali glumci koji glume skečeve, dio pišu sami, dio uz pomoć writera
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 16:52   #7
Quote:
Laki001 kaže: Pogledaj post
Ne mislim na igrane serije nego neka emisija tipa američki late showovi. Oni to zovu jednostavno writers, a kako se ti ljudi zovu u Hrvatskoj?

Pretpostavljam da nije scenarist jer oni ne pišu scenarij.

Ako se dobro sjećam dvoje scenarista nekakvog late nighta čiji je voditelj bio Marko Tolj bili su Joško Lokas i Šarić. Dakle ti ljudi u Hrvatskoj zovu se dosadni plagijatori.
logoff is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 15:00   #8
Quote:
log off kaže: Pogledaj post
Ako se dobro sjećam dvoje scenarista nekakvog late nighta čiji je voditelj bio Marko Tolj bili su Joško Lokas i Šarić. Dakle ti ljudi u Hrvatskoj zovu se dosadni plagijatori.
Dobro ne znam sad baš da su im to bile titule na televiziji.
Laki001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 21:51   #9
Zove se Stevo Cvikić.
ronac zg is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:16.