Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija

Televizija Sve što trebam jest komad kruha i TV
Podforumi: Serije, Sapunice, Turske serije, Reality TV, Eurosong, Igre & ostalo (Eurosong)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.04.2017., 19:29   #481
Quote:
leMONZoo kaže: Pogledaj post
Može netko naći listu najskupljih TV-pretplata na svijetu za javnu televiziju u 2016.? Ukucavam na engleskom "most expensive tv prepayment + public television", ali ništa ne izbacuje. Zanima me gdje je HRT tu.

Edit: našao. Šveđani najviše deru. https://en.wikipedia.org/wiki/Televi...ound_the_world
Pitanje je sada koliki je to trošak za jednoga stranca,a koliki za jednog hrvata u usporedbi sa plaćama i troškovima života.
blackdragons is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2017., 12:21   #482
Jel itko odjavljivao pretplatu, što se tu točno događa? Stari mi govori da ti oni dođu u stan i "zapečate" TV.

EDIT : vrijedi li još uvijek ovo "Visoki upravni sud RH poništio je dio Odluke o načinu odjave prijemnika prema kojem vas kontrolor koji je došao utvrditi da doista nemate prijamnik, ukoliko ga ne biste željeli pustiti u stan, može ponovno prijaviti kao pretplatiti."

Zadnje uređivanje Erebus25 : 21.05.2017. at 12:38.
Erebus25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2017., 14:34   #483
Imamo stan do stana, nakon što je vlasnica jednog preminula iz tog stana smo odjavili. Došla je potvrda o odjavi i prestale su dolaziti uplatnice. Nakon nekih 6 mj. su došli u provjeru, rekli smo da je odjavljeno zbog smrti i da nasljednici tu ne žive. Samo su zapisali, vratili se opet nakon neke 2 godine, ponovili opet isto i to je to. Stan koristimo povremeno, ali nisu niti tražili da uđu niti išta. Ne znam kakvo je stanje ako je neki drugi razlog odjave i gnjave li više.
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 22:22   #484
Molim savjet:

Imamo 2 apartmana koja iznajmljujemo preko agencije.
Danas nam je na kućnu adresu stigla obavijest o pokretanju prekršajnog postupka, kaže da je kontrolor utvrdio da se na navedenoj adresi ne plaća pretplata za 2 tv prijamnika.
Iznos je 240 kn, a odnosi se na period od 5/2017 do 7/2017.

U agenciji nemaju pojma o tome, mi zapisnik koji se spominje ni vidli, ni potpisali, a obavijest je došla običnom poštom.

Kako dalje, ignorirati ili platiti pa odjaviti?
sMaCkS is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 23:10   #485
HRT pretplata

Ako i onako misliš odjavit, plati i bok, a ako i dalje misliš imat (i ne plaćat), ja bih zanemario, ko da nije došlo (jer nije slano preporučeno, neg obično).
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2017., 18:29   #486
Pozdrav, otvorila sam vrata inkasatoru, rekla sam mu da sam podstanar i nisam davala nikakve podatke svoje niti od vlasnika stana i nisam nista ispunjavala niti potpisivala. Čovjek nije ušao u stan i nije pitao da li imam tv ili neki drugi uređaj ali postoji mogućnost da je vidio tv jer se može vidjeti sa ulaznih vrata. Nakon nekoliko dana je stigla uplatnica 240,00 kn na ime i prezime vlasnika stana.

Na uplatnici piše: Kontrolor je utvrdio da se na navedenoj adresi ne plaća pristojba za 1 tv prijamnik. Zapisnik će biti predan pravnoj službi radi daljnjeg postupka. Plaćanjem po ovoj opomeni možete izbjeći nepotrebne troškove i prihvaćate da vas hrt prijavi kao obveznika plaćanja. Uplata je potvrda da pristajete biti obveznik plaćanja bez vođenja prekršajnog postupka. Rok za uplatu 8 dana. Informacije o zapisniku možete dobiti od kontrolora na broj 095...

Šta mi je činiti?
Unaprijed hvala
tina sch is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2017., 19:01   #487
Quote:
tina sch kaže: Pogledaj post
Pozdrav, otvorila sam vrata inkasatoru, rekla sam mu da sam podstanar i nisam davala nikakve podatke svoje niti od vlasnika stana i nisam nista ispunjavala niti potpisivala. Čovjek nije ušao u stan i nije pitao da li imam tv ili neki drugi uređaj ali postoji mogućnost da je vidio tv jer se može vidjeti sa ulaznih vrata. Nakon nekoliko dana je stigla uplatnica 240,00 kn na ime i prezime vlasnika stana.

Na uplatnici piše: Kontrolor je utvrdio da se na navedenoj adresi ne plaća pristojba za 1 tv prijamnik. Zapisnik će biti predan pravnoj službi radi daljnjeg postupka. Plaćanjem po ovoj opomeni možete izbjeći nepotrebne troškove i prihvaćate da vas hrt prijavi kao obveznika plaćanja. Uplata je potvrda da pristajete biti obveznik plaćanja bez vođenja prekršajnog postupka. Rok za uplatu 8 dana. Informacije o zapisniku možete dobiti od kontrolora na broj 095...

Šta mi je činiti?
Unaprijed hvala
Ne mogu ti reći što će biti od toga, ali nema šanse da bih platio išta ako ga nisam pustio u stan.
Erebus25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2017., 21:32   #488
Ja bih platio samo 1 mj. (80 kn) pa ako treba uz naknadno dokazivanje da sam u stanu samo mjesec dana, ne i duže, što mislim da bi i njima prošlo (jer, u dokazni postupak neće ići, kojim i kakvim (ne)relevantnim svjedocima).
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 14:33   #489
Ista priča. Niti je pitao imamo li TV, niti je usao u stan, niti je rekao da pise kakav zapisnik, niti smo ga vidjeli. Na opomeni jos pise da ako se ne plati tih 240 kn, troskovi prekrsajne prijave ce biti puno veci, a ako se plati DA TIME PRISTAJEMO DA NAM SE DALJE NAPLAĆUJE PRISTOJBA.

Pisali smo prigovor HRT-u, sluzbi za kontrolu, odgovorili su nam da je kontrolor zatekao naprijavljeni TV (a niti je usao u stan niti je pitao imamo li TV) i da smo i tada odbili prijaviti Tv (ni to nije pitao) i da HRT ne odustaje od prekrsajnog postupka.
seamless is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2017., 07:42   #490
Pozdrav, dobio sam od hrt-a poziv za prijavu prijamnika.

Da ga samo zanemarim?
__________________
"Tišina koja je nastala nikako mi se nije dopadala. Dovoljno sam odrastao da znam da se najgore vesti najlakše saopštavaju ćutanjem.."

Zadnje uređivanje Vesperian : 30.09.2017. at 07:53.
Vesperian is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 14:27   #491
Pozdrav,
Kontrolor je bio prije par mjeseci, nisam ga pustila u stan i rekla sam da nemam tv, što stvarno i nisam imala. Uselila sam se u prije 2 godine u dvosobni stan i do sada imala cimericu u drugoj sobi, dnevne sobe nije bilo, TV mi nije bio potreban. Kontrolor je tad prvo rekao da je vidio prijavljen laptop na mojoj mreži (kak on to smije vidjeti? kak smije HRT gledati spojene uređaje na mojem privatnom kućnom internetu??), ja sam mu zapravo odbrusila da nemam laptop i rekao je oke i otišao. Prije mjesec i pol se dečko uselio i pretvorili smo sobu od cimera u dnevnu sobu i dečko je donio svoj TV iz Zagreba. Ja sam ljepo prijavila plačanje naknade od 80kn za taj TV i uz internet sam uzela paket sa televizijom. Nakon mjesec dana došao je kontrolor na vrata da ispuni prijavnicu za plačanje naknade koju sam prijavila online. Ljepo je on to ispunio i onda mi rekao da ako nemogu dokazati sa računom da je TV kupljen prije par tjedana (onda kada sam i prijavila plačanje pristojbe), onda moram platiti unatrag 6 mjeseci kaznu/opomenu to što sam tek sad prijavila. Ja sam mu rekla da je TV došao tek prije mjesec i pol i da ga do sad nisam imala, ali nije TV novi kada ga je dečko donio iz Zagreba i kupio 2013.!!! I sad bi ja kao trebala platiti 480kn za HRT pretplatu zadnjih 6 mjeseci za TV koji nisam ni imala??? (Btw, još uvjek nemam televiziju jer mi ju Optima još nije dostavila) Pitam ja čovjeka što ako sam kupila TV preko Njuškala ili mi je otac poklonio njegov stari?? To su sve situacije koje bi mi se desile da dečko nije donio svoj. Što svi kupujemo samo izravno nove uređaje?? Sada više ne možeš ni prijaviti pristojbu bez da platiš 6 mjeseci zaostatka za ništa! Ne razumijem kako očekuju da im itko prijavi pretplatu??
Eto, dvaput sam imala susreta sa njima, dvaput su me naživcirali. Zašto sam uopće prijavila...
Pišem tu tek tolko da ljudi vide i znaju što će im sve HRT priuštiti.
vedranci is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 17:14   #492
ništa nova, nažalost
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 21:01   #493
Hrt

Primjer

Podstanar (neprijavljen kod stanodavca) otvara vrata inkasatoru hrt-a, inkasator sa ulaznih vrata primjeti stolno računalo na stolu i kaže podstanaru da mora prijaviti stolno računalo (dakle podstanar nema tv ni radio ni auto, samo komp) i zatraži osobne podatke od podstanara. Podstanar mu odbije dati ikakve podatke, na to inkasator kaže da će napisati prijavu na vlasnika stana te prepiše prezime vlasnika sa ulaznih vrata na taj svoj nekakav obrazac. Podstanar pozdravi inkasatora i zatvori vrata.

Btw (vlasnik stana čije je prezime na vratima je preminuo prije 15 godina)

Što podstanar može očekivati?
Petar Uriel Ori is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 23:42   #494
Ništa. Ev. zakonski nasljednici preminulog.
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 14:05   #495
Dakle nakon dvije godine neplaćanja pretplate nakon preseljenja u novu kuću, dolazi konačno inkasator dok sam ja na poslu. Supruga ga pušta unutra, bla bla bla, proceduru znate. Došla uplatnica za kao 6 mjeseci unatrag na iznos od 480 Kn. Interesira me da li je sada to gotovo ili imam još kakve mogućnosti ne platiti to? Kao što je netko iza pisao postupak, da dolazi poziv na sud itd. Ali to sve skupa vrijedi onda ako se ga ne pusti unutra i ništa ne potpiše jel tako? Jer supruga je potpisala zapisnik, pa me s toga zanima da li je to to i da li su tu oni pobijedili s tim potpisom?

hvala
M@tthew is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 15:59   #496
Quote:
M@tthew kaže: Pogledaj post
Dakle nakon dvije godine neplaćanja pretplate nakon preseljenja u novu kuću, dolazi konačno inkasator dok sam ja na poslu. Supruga ga pušta unutra, bla bla bla, proceduru znate. Došla uplatnica za kao 6 mjeseci unatrag na iznos od 480 Kn. Interesira me da li je sada to gotovo ili imam još kakve mogućnosti ne platiti to? Kao što je netko iza pisao postupak, da dolazi poziv na sud itd. Ali to sve skupa vrijedi onda ako se ga ne pusti unutra i ništa ne potpiše jel tako? Jer supruga je potpisala zapisnik, pa me s toga zanima da li je to to i da li su tu oni pobijedili s tim potpisom?

hvala
Sa onim što je tvoja supruga napravila.... oni su pobijedili..... sad, ti se možeš probati boriti ali ćeš u konačnici izgubiti....
NARAVOUČENJE: Nikada, ali baš NIKADA ne puštaj kontrolora u stan/kuću..... i onda nema problema jer ti ne može ( u biti ne smije ) ući u tvoj stambeni prostor na silu a sudski nalog za ulazak ne može dobiti.....
ULICA ULICE is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 16:17   #497
Quote:
ULICA ULICE kaže: Pogledaj post
Sa onim što je tvoja supruga napravila.... oni su pobijedili..... sad, ti se možeš probati boriti ali ćeš u konačnici izgubiti....
NARAVOUČENJE: Nikada, ali baš NIKADA ne puštaj kontrolora u stan/kuću..... i onda nema problema jer ti ne može ( u biti ne smije ) ući u tvoj stambeni prostor na silu a sudski nalog za ulazak ne može dobiti.....
tako sam si i mislio.

A sve je bilo pripremljeno već, i par puta sam joj rekao da će vjerojatno doći i neka ga ne pušta unutra. Ali, eto, žene ko žene. I eto još jedan dodatni račun u kolekciji za mjesečno plaćanje.

inače čujem od ljudi da je taj dan imao tour po selu jer je bio kod svih koji su novi stanari u novim kućama.
M@tthew is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 16:31   #498
Quote:
M@tthew kaže: Pogledaj post
tako sam si i mislio.

A sve je bilo pripremljeno već, i par puta sam joj rekao da će vjerojatno doći i neka ga ne pušta unutra. Ali, eto, žene ko žene. I eto još jedan dodatni račun u kolekciji za mjesečno plaćanje.

inače čujem od ljudi da je taj dan imao tour po selu jer je bio kod svih koji su novi stanari u novim kućama.
Kontrolori HRT zapravo rade u jednoj sivoj zoni odnosno njihov rad nije do kraja zakonski reguliran....što to zapravo znači????.....znači da je njihov posao kontrolirati tko ima prijavljen TV prijemnik a tko nema ( jer u biti po zakonu to plaćaš a ne pretplatu ) ali im nijedan važeći zakon ili propis ne dozovljava ulazak u nečiji stambeni prostor bez pristanka vlasnika.
Na taj način oni "pecaju" one koji to ne znaju i zapravo straše ljude i otvoreno ih lažu.... i idu na foru tko se upeca upeca se.....
ULICA ULICE is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 14:28   #499
Vec ako ga je i pustila mogla je reci da ste se doselili prije par tjedana,mada bagra i kod susjeda se raspitiva za vas, kao sto su rekli,najbolje ga ne puštat u unutra

Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk
__________________
---VOLIM SVOJU DOMOVINU!!!!---
kova11 is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2018., 10:43   #500
Pozdrav i sve naj u Novoj


Gledam teme hrt pretplate i sve su davno započete...2006.,2011.,2013 itd...znači li to da smo kapitulirali i pomirili se s tim da to zlo moramo plaćati?
Evo čitam- hrt mora zaposliti još 70ak ljudi jer na svoja nejaka pleća preuzimaju posao od odvjetničkih društava
'Hrvatska radiotelevizija dužna uskladiti svoj rad, poslovanje, opće akte i računalne programe obrade podataka o obveznicima i mjesečnim pristojbama s odredbama Zakona o dopuni Zakona o Hrvatskoj radioteleviziji'.

Sa žaljenjem konstatiraju da je, prije preuzimanja odvjetnika, samo 92% pretplatnika plaćalo a sad nakon 15godina ovrha i mizernih proganjanja ljudi koji ne mogu ili ne žele plaćat tu cirkusariju, utjerali su mak na konac i bome 98% ljudi plaća...da,da..slomili su kičmu neposlušnima:klap:

podržavam sve kolege suborce koji to ne rade i pišu ovdje ; voljela bih da imamo tu neki lanac podrške i organizirani pasivni otpor
Evo, primjerice, 8 godina sam živjela u maloj zgradi ali dobro zaštićenoj od neželjenih ulazaka i 1 se inkasator uspio provući te se čudio kako od 9 stanova ima prijavljena samo 3 nisam mu, naravno otvorila ali sam čula kad je docirao susjedi...
Tako da smo mi negdje imali prešutan dogovor, em ne otvarat vanjska vrata em ni unutarnja..Sve se može kad se ljudi slože..
sad sam uselila u jako veliku zgradu,u stanu je dugo otkazan tv i ne mislim se prijavljivati a nema ni pločice na vratima

Mislim si, pa u 8 god neplaćanja mi je u kućanstvu ostalo 8500kn, dajbože i u idućih 8 će ostati pri meni :klap:
U zgradama je to relativno izvedivo, naravno da su ljudi u kućama po manjim mjestima direktno na udaru..

I dalje ne otvaram nikome osim najavljenim gostima i samo ću se raspitati, postoji li neka zakonska odredba po kojoj na vratima mora stajati prezime

Nadam se obnovi teme i duha "ne moram ako neću"
__________________
Halben trinken,
halben Scharzu geben

Zadnje uređivanje milijana : 03.01.2018. at 10:44. Reason: pravopis
milijana is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:42.