Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.11.2017., 14:10   #561
zna netko za neku planinarsku školu u kojoj na izlete primaju pse?
općenito kakva je situacija s planinarskim društvima i psima?
ladytoto is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 15:05   #562
Quote:
ladytoto kaže: Pogledaj post
zna netko za neku planinarsku školu u kojoj na izlete primaju pse?
općenito kakva je situacija s planinarskim društvima i psima?
Meni se čini da je kod nas zabranjen ulazak psima u planinarske domove. Bar na Medvednici. Službeno. Možda negdje i nekoga puste, ali generalno ne mogu.

Istraživao sam jer sam jednom s Bellom (bostonac od 8 kg) došao do Grafičara koji je bio pod snijegom i baš je puhao hladan vjetar i nisu ju pustili unutra.

Frend je išao s minijaturnim šnaucerom u neki dom iznad Čučerja, mislim Lipa, i pas je mogao samo u neki hodnik.
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 15:27   #563
Quote:
Coco_Nut kaže: Pogledaj post
Meni se čini da je kod nas zabranjen ulazak psima u planinarske domove. Bar na Medvednici. Službeno. Možda negdje i nekoga puste, ali generalno ne mogu.

Istraživao sam jer sam jednom s Bellom (bostonac od 8 kg) došao do Grafičara koji je bio pod snijegom i baš je puhao hladan vjetar i nisu ju pustili unutra.

Frend je išao s minijaturnim šnaucerom u neki dom iznad Čučerja, mislim Lipa, i pas je mogao samo u neki hodnik.
to za domove znam, ni na medvednici ni na samoborskom mislim da nema ni jedan dom koji pušta pse
Iako na Puntijarki ima jedna tabla koja me razveselila "Zabranjeno vezanje pasa!"
No to mi je ok, jer može ostati pas vani ili mi svi biti vani dok smo u domu..

Više me zanima za škole, u zadnje vrijeme češće planinarim, pa razmišljam o školi, ali ako na izlete ne mogu s psom mi je bezveze..
ladytoto is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 20:32   #564
Smije pas u Groficu, u onaj vanjski dio koji su sad preuredili. I nas su pustili prije par godina u Staru Lugarnicu, doduše bili smo s četverogodišnjim djetetom pa je možda to presudilo.
Linai is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 14:21   #565
Ja ne razumijem diskriminaciju po veličini psa. Niti podržavam, jasno.
__________________
Sapere aude.
Quirita is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 15:37   #566
(Edit: područje "Bandićevih fontana")

Moje pitanje:
Quote:
Poštovani,
u Odluci o uvjetima i načinu držanja kućnih ljubimaca i načinu postupanja s napuštenim i izgubljenim životinjama, pročišćeni tekst objavljen u Službenom glasniku grada Zagreba, u članku 15 piše:
"Iznimno od članka 14. stavka 1. ove odluke, psi se mogu kretati bez povodca, uz nadzor posjednika na javnim površinama, i to:
...
47. na travnatoj površini omeđenoj Ulicom Hrvatske bratske zajednice s istoka i zapada, Ulicom grada Vukovara sa sjevera i Slavonskom avenijom s juga,
..."
Prema informacijama dostupnim na internetskim stranicama Službenog glasnika, nakon ovog pročišćenog teksta, rađena je dopuna odluke u 2016. godini kojom je samo dodana još jedna površina pod rednim brojem 71.
Zašto su na navedenoj površini (47) postavljeni znakovi kojima se zabranjuju psi ako je površina navedenom Odlukom eksplicitno definirana kao površina gdje se psi mogu kretati bez povodca?
Njihov odgovor (Gradski ured za prostorno uređenje, izgradnju Grada, graditeljstvo, komunalne poslove i promet):
Quote:
Poštovani,
Povodom Vašeg upita vezanog za znakove sa zabranjenim likom psa, obavještavamo Vas da oni nisu predviđeni važećom Odlukom o uvjetima i načinu držanja kućnih ljubimaca i načinu postupanja s napuštenim i izgubljenim životinjama. Navedena Odluka definira na kojim javnim površinama te na koji način je dozvoljeno kretanje kućnih ljubimaca:
Članak 7.
Kretanje kućnih ljubimaca dopušteno je na javnim površinama, te u prostorima i prostorijama javne namjene uz dopuštenje vlasnika, odnosno korisnika prostora, i uz odgovarajuće uvjete, osim ako ovom Odlukom nije drugačije određeno.
Članak 8.
Kućnim ljubimcima koji se kreću slobodno ili na povodcu zabranjeno je kretanje na dječjim igralištima, cvjetnjacima, neograđenim športskim terenima, neograđenim dvorištima škola i vrtića te na drugim mjestima gdje postoji opasnost ugrožavanja zdravstveno-higijenske sigurnosti i zdravlja ljudi.
Članak 14.
Psa se smije izvoditi na javne površine gdje je to ovom Odlukom dopušteno ako je označen mikročipom, na povodcu i pod nadzorom posjednika.
Opasnog psa se smije izvoditi na javne površine gdje je to ovom Odlukom dopušteno ako je označen mikročipom, ima brnjicu, na povodcu je i pod nadzorom vlasnika.
Iznimke od članka 14. pobrojane su u članku 15, kako ste i naveli.
Ako sam dobro shvatio, psi tamo smiju bez obzira na znak? S tim birokratima i njihovim odgovorima, nikad se ne zna.

Edit 2: Pitanje sam poslao 12. 6. 2017., a odgovor dobio danas, 28. 11. 2017. Preko pet mjeseci!!!
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 15:46   #567
Quote:
ladytoto kaže: Pogledaj post
to za domove znam, ni na medvednici ni na samoborskom mislim da nema ni jedan dom koji pušta pse
Iako na Puntijarki ima jedna tabla koja me razveselila "Zabranjeno vezanje pasa!"
No to mi je ok, jer može ostati pas vani ili mi svi biti vani dok smo u domu..

Više me zanima za škole, u zadnje vrijeme češće planinarim, pa razmišljam o školi, ali ako na izlete ne mogu s psom mi je bezveze..
Nažalost, meni baš nije opcija ostaviti psa vani. Mali, bez podlake, smrznut će se. Nije problem dok se krećemo.
Tada na Grafičaru, otišao sam po grah unutra. Bez obzira što sam ga jeo brzo koliko je bilo moguće, i ja sam odrvenio vani na tom vjetru.

A ovo "Zabranjeno vezanje pasa!", prije bih shvatio da ne žele da se na tom mjestu vežu psi jer smetaju ljudima koji tuda prolaze nego da žele da im psi trčkaraju okolo.
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 15:48   #568
Quote:
Linai kaže: Pogledaj post
Smije pas u Groficu, u onaj vanjski dio koji su sad preuredili. I nas su pustili prije par godina u Staru Lugarnicu, doduše bili smo s četverogodišnjim djetetom pa je možda to presudilo.
Nas su u Staroj lugarnici pustili samo na terasu prije nekoliko godina.
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 17:06   #569
Quote:
Quirita kaže: Pogledaj post
Ja ne razumijem diskriminaciju po veličini psa. Niti podržavam, jasno.
a razumijem, nije bas svejedno jel ti u kafic/ured/vlak/avion udje civava ili pet staforda.
velim, ne podrzavam ali mogu razumjeti. znam podosta ljudi koji se boje velikih pasa.
__________________
..generally an egocentric introvert with masses of self love and self loathing in equal measure..trying to stay sane is like a full time hobby.
electric_barbarella is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 19:12   #570
Quote:
Coco_Nut kaže: Pogledaj post
Nažalost, meni baš nije opcija ostaviti psa vani. Mali, bez podlake, smrznut će se. Nije problem dok se krećemo.
Tada na Grafičaru, otišao sam po grah unutra. Bez obzira što sam ga jeo brzo koliko je bilo moguće, i ja sam odrvenio vani na tom vjetru.
da, mom je uvijek vruće, ja više problema s ostavljanjem vani imam po ljeti

Quote:
Coco_Nut kaže: Pogledaj post
A ovo "Zabranjeno vezanje pasa!", prije bih shvatio da ne žele da se na tom mjestu vežu psi jer smetaju ljudima koji tuda prolaze nego da žele da im psi trčkaraju okolo.
kako tko odluči shvatiti
ladytoto is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 17:40   #571
Link.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2019., 17:01   #572
Zna li netko kakva je situacija sa psima na grobljima? Na stranicama zagrebačkih groblja stoji pravilnik iz 2017. da ne smiju, a znam da je bilo govora o tome da smiju i da su se skidale table sa zabranama. Hvala!
__________________
Ofsajd je zakon!
Bornich is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2019., 16:25   #573
Se meni cini ili u skoro sve sopping centre sad mogu dzukele? Bauhaus, ccone, wgate pustaju.
Arena? Ikea?
Gdje se jos mozemo neugodno iznenaditi da se sa psom ne smije?

E, da. Planinarski domovi?

Uvijek su psi sparkani vani, bit ce da im ne daju unutra.

Bas "logicno". Dakle, jako glupo da cuki vani cvokoce ako zelis sjest na caj i klopu. A u pitanju je objekt koji jedva da zadovoljava minimum uvjeta za konzumiranje hrane. Ne bi da je neki finjak..sto bi razumila da psi nisu pozeljni.

Jesam zabrijala to sa plan.domovima ili unutra ne smiju?

Sent from my SM-G928F using Tapatalk
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2019., 16:33   #574
Ja znam samo da je na Glavici znak prekrižen pas na vratima, a mi smo nekoliko puta sjedili unutra sa psom. Istina je da imam malog psa.
Tako da bih rekla da to ovisi o onome koga pitaš, a može biti i o veličini psa.
Za druge domove po Medvednici ne znam, jer nisam bila sa psom kad je hladno, pa sjedimo vani.

U Ikeu psi ne smiju. U shopping centre mislim da smiju u centar, ali moguće da ne smije u neki dućan.
aliceblue is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2019., 17:54   #575
Quote:
aliceblue kaže: Pogledaj post
Tako da bih rekla da to ovisi o onome koga pitaš, a može biti i o veličini psa.
.
Lako moguce i o dojmu. Ak vidis psa mirnog i "dostojanstvenog" a gazda fin coek sve skupa bolje prodje od klosarskog dvojca. Jbg.

Vrtila sam zadnjih 100 strana i spominje se da u zet smije. Sta stvarno? Pocackat cu pravilnije. To mi je izuzetno bitno radi smucanja po centru. Auto ostavimo nekam dalje pa nastavljamo tramom. Bilo bi mi zao da zbog psa moramo ici autom u centar.

Sent from my SM-G928F using Tapatalk
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2019., 20:20   #576
Pravilnike ne pravilnije

Sent from my SM-G928F using Tapatalk
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2019., 20:22   #577
U ZET-ove tramvaje i autobuse smije se od listopada 2013. godine. Pas treba imati brnjicu, vlasnik njegovu knjižicu u kojoj se vidi da je cijepljen (rijetko tko pita za nju), na kratkoj lajni i ulazak na prva vrata. Ovo s plaćanjem karte nisam shvatila najbolje, ali nisam vidjela da je itko ikada u gradskom prijevozu plaćao kartu za psa. Pas do 5 kg treba biti u potpuno zatvorenoj torbi.

Meni su dva ili tri vozača u autobusu i tramvaju jamrala da zašto Luna nije u torbi, a uvela sam je kao velikog, s brnjicom i na kratkoj lajni, uz nogu, na prednja vrata. Govorio mi je da kršim pravila dok je Luna s brnjicom nasmijavala putnike. Kad više nije znao što bi sa mnom, rekao je da platim kartu. Neću, rekoh! Zašto? Nema pet kilograma. Onda mora u torbu. Ne mora, jer ima brnjicu i na kratkoj je lajni. Sad se već cijeli autobus smijao i ludoj gazdarici i smiješnom malom psu s brnjicom. Mislim da bi vozač najradije meni stavio brnjicu. Kako pametniji popušta, tako je i on rezignirano odustao od daljnje rasprave.
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2019., 21:57   #578
Quote:
Bornich kaže: Pogledaj post
Zna li netko kakva je situacija sa psima na grobljima? Na stranicama zagrebačkih groblja stoji pravilnik iz 2017. da ne smiju, a znam da je bilo govora o tome da smiju i da su se skidale table sa zabranama. Hvala!
Ne smiju. Zašto bi šetao psa po groblju? https://www.gradskagroblja.hr/default.aspx?id=2408

Pretpostavljam da smiju na groblje za kućne ljubimce.

Edit: sad tek vidim da si već pročitao na ovoj stranici da ne smiju, valjda bi to maknuli da ne vrijedi više
hamova is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2019., 23:56   #579
Quote:
hamova kaže: Pogledaj post
Ne smiju. Zašto bi šetao psa po groblju? https://www.gradskagroblja.hr/default.aspx?id=2408

Pretpostavljam da smiju na groblje za kućne ljubimce.

Edit: sad tek vidim da si već pročitao na ovoj stranici da ne smiju, valjda bi to maknuli da ne vrijedi više
Hvala. Ma samo me interesiralo kakva iskustva imaju ljudi u novije vrijeme jer je jedno vrijeme, kao što sam tu čitao, bilo to sve dosta neodređeno.

S psom ne bi isao u setnju vec na grob, naravno ne bih mu dao da mokri po groblju. No necu riskirati kaznu u svakom slučaju.
__________________
Ofsajd je zakon!
Bornich is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2019., 23:56   #580
Quote:
fermina-daza kaže: Pogledaj post
U ZET-ove tramvaje i autobuse smije se od listopada 2013. godine. Pas treba imati brnjicu, vlasnik njegovu knjižicu u kojoj se vidi da je cijepljen (rijetko tko pita za nju), na kratkoj lajni i ulazak na prva vrata. Ovo s plaćanjem karte nisam shvatila najbolje, ali nisam vidjela da je itko ikada u gradskom prijevozu plaćao kartu za psa. Pas do 5 kg treba biti u potpuno zatvorenoj torbi.



Meni su dva ili tri vozača u autobusu i tramvaju jamrala da zašto Luna nije u torbi, a uvela sam je kao velikog, s brnjicom i na kratkoj lajni, uz nogu, na prednja vrata. Govorio mi je da kršim pravila dok je Luna s brnjicom nasmijavala putnike. Kad više nije znao što bi sa mnom, rekao je da platim kartu. Neću, rekoh! Zašto? Nema pet kilograma. Onda mora u torbu. Ne mora, jer ima brnjicu i na kratkoj je lajni. Sad se već cijeli autobus smijao i ludoj gazdarici i smiješnom malom psu s brnjicom. Mislim da bi vozač najradije meni stavio brnjicu. Kako pametniji popušta, tako je i on rezignirano odustao od daljnje rasprave.
5 kg? Valjda 30 cm.

Quote:
Psi visine do 30 centimetara, kao i mačke te druge male pitome životinje smiju se prevoziti, ali u odgovarajućim transportnim kutijama. Za njih se ne naplaćuje dodatna karta.

Dopušten je i prijevoz pasa koji u grebenu imaju više od 30 cm, uz uvjet da pas ima brnjicu i vodi se na kratkom povodcu, uz propisanu dokumentaciju, odnosno ispravu o upisu i cijepljenju protiv bjesnoće. Za njih se naplaćuje dodatna karta sukladno važećem Cjeniku.
Kako ovo tumačiti?

Da mali psi smiju samo u transporteru? Jer piše "smiju se prevoziti, ali u odgovarajućim transportnim kutijama". Ili ipak i mali smiju s brnjicom i kratkim povodcem?

Ne naplaćuje se dodatna karta za male nikad ili samo ako su u transporteru?

Zbunjen sam pa se vozimo tramvajem do 4 stanice u centru bez brnjice, na dugom povodcu i ne plaćamo kartu za psa od 8 kg. Uđemo na vrata gdje ima najmanje ljudi. Nismo još imali problema.

Sent from CocoNut Galaxy using Tapatalk
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:12.