Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.11.2017., 12:57   #1421
Quote:
Cossworth kaže: Pogledaj post
Sve pet. Ajd bas vidite kako to kod Vas ide...ali vjerujem da su iste te plastike...
Evo moze se ovdje vidjeti na 8:29 min...

https://www.youtube.com/watch?v=4y3qlMfllgc

Sve se to lipo stavi al jednostavno sve ispod te plastike prođe u mašinu...

__________________
https://t.me/pump_upp
Cossworth is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 12:58   #1422
Ma da, nije to nešto za zabrinjavanje. Taj detardžent ionako mora završit u perilici. Jedino može biti škakljivo ako pereš s odgodom pa ti scuri i koncentrirano stoji na nekom određenom komadu odjeće...
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 01:11   #1423
jel ima neko iskustva s ugradbenim perilicama sušilicama,koja bi bila dobra,vidim u hr nema puno izbora,ima candy,bosch,electrolux i aeg.naravno bosch je najskuplja a candy najjeftinija,oprilike sve vrte 14000 okretaja,ako več ne model preporucite mi marku
tonchido is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 18:54   #1424
14000? Nije to Formula 1 unutra
student80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 20:25   #1425
Očito je tipfeler 1400

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2017., 17:07   #1426
AEG dojmovi
Jučer stigla doma nakon kvara stare 2u1 Gorenje.
Do sada uvijek imao Gorenje zbog garancije 5g. Jedna od prvih marki koja je uvela 5.g. jamstvo bar kad sam prošlu kupovao.

Za sada ja ko zadovoljan sa novom AEG.
Javit ću dojmove kroz 10ak dana bar da nešto opere i osuši .

Jako tih rad u odnosu na moju prošlu cca 13 godina staru Gorenje WD63110 Španjolska tvornica nema dijelova više.

Nova AEG:
AEG L8WBC61S 
https://www.emmezeta.hr/bijela-tehni...silica-rublja/

Jamstvo:

2g. + 3g. Registracijom na proizvođačevoj stranici.
10g. Na inverter motor

http://uploads.tapatalk-cdn.com/201...b92d72c82b.jpg

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
btihomir is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 10:02   #1427
Quote:
btihomir kaže: Pogledaj post
AEG dojmovi
Za sada ja ko zadovoljan sa novom AEG.
Javit ću dojmove kroz 10ak dana bar da nešto opere i osuši .

Jako tih rad u odnosu na moju prošlu cca 13 godina staru Gorenje WD63110 Španjolska tvornica nema dijelova više.

Nova AEG:
AEG L8WBC61S 
https://www.emmezeta.hr/bijela-tehni...silica-rublja/

Jamstvo:

2g. + 3g. Registracijom na proizvođačevoj stranici.
10g. Na inverter motor
Kakvi su dojmovi nakon 10-ak dana?
Na Emmezetinim web stranicama stoji da opcija produljenog jamstva vrijedi za proizvode kupljene do 15.12.2017.
Našao sam najjeftinije u Kralju

Da li je to OK cijena? Koliko je tebe došla (ako nije tajna)?

Dvoumim se između tog AEG-a i Electrolux EWW1685SWD
Mr Jordan is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 12:54   #1428
Sa ovom drugom ja i dalje prezadovoljna... sad zadnjih dana je svaku noć prala i sušila kad je ovakvo jadno vrijeme
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 13:39   #1429
Quote:
tiluriumm kaže: Pogledaj post
Sa ovom drugom ja i dalje prezadovoljna... sad zadnjih dana je svaku noć prala i sušila kad je ovakvo jadno vrijeme
Hvala za info!
Vidim ova akcija za 5 godina jamstva na Electrolux traje do 15.12.2017. Ako idem na to onda bih to morao odmah kupiti!

Da li je netko imao iskustva sa Gorenje perilocom/sušilicom, npr. Gorenje WD94141. Također 5 godina jamstva...
Mr Jordan is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 16:01   #1430
Quote:
Mr Jordan kaže: Pogledaj post
Hvala za info!
Vidim ova akcija za 5 godina jamstva na Electrolux traje do 15.12.2017. Ako idem na to onda bih to morao odmah kupiti!

Da li je netko imao iskustva sa Gorenje perilocom/sušilicom, npr. Gorenje WD94141. Također 5 godina jamstva...
Gorenje ne proizvodi kombinirku, odnosno 2u1 uređaje.
Taj, jedan jedini, model je proizveden u Turskoj. Proizvođač Vestel. Usporedite Končar, Quadro i Gorenje i zapanjit ćete se kako su 99% identične. Zato jer stižu iz spomenutog Vestela sa različitim oznakama proizvođača i eventualno (ako) kojim programom više ili manje.
gubetz is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 17:05   #1431
molim vas pomozite pri odabiru!

Vidim da ovdje ima nekoliko stručnjaka oko perilica/sušilica, a budući sam ja totalni neznalica oko istih, molim vas pomoć pri odabiru. Imam prvo jedno pitanje, a to je ova dubina koja je službeno navedena kod opisa uređaja. Koliko na nju moram računati da još moram imati mjesta zbog cijevi iza, konkretno s postojećom mi treba još nekih 3 cm.

Obzirom da imam dubinu od 55 cm max, stavljam link na 2 koje su 40 i par cm dubine koje mi sigurno stanu pa vas molim da mi kažete šta bi po vama bio bolji odabir.

https://www.emmezeta.hr/bijela-tehni...silica-rublja/

https://www.emmezeta.hr/bijela-tehni...silica-rublja/

Još sam ih nekoliko izdvojila od 52-54 cm dubine pa ako bi neka od tih bila bolja od ovih plitkih, molim vas mišljenje i o tome...

https://www.emmezeta.hr/bijela-tehni...silica-rublja/

https://www.emmezeta.hr/bijela-tehni...silica-rublja/

https://www.emmezeta.hr/bijela-tehni...silica-rublja/

https://www.emmezeta.hr/bijela-tehni...silica-rublja/

https://www.emmezeta.hr/bijela-tehni...silica-rublja/

https://www.emmezeta.hr/bijela-tehni...silica-rublja/


Hvala unaprijed, znam da ćete mi vi pomoći.
Gea Rijeka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 08:34   #1432
Hvala na komentarima.
Na kraju sam se odlučio za Electrolux EWW1696SWD
Izgleda slično kao EWW1685SWD, iste funkcije, samo malo veći kapacitet.
Valjda će biti OK.
Mr Jordan is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 09:03   #1433
Quote:
Gea Rijeka kaže: Pogledaj post
Obzirom da imam dubinu od 55 cm max,
Previše šetaš u tim svojim linkovima i osim dubine ne znam uopće što tražiš i što ti treba... Nisi stalna ni u odabiru, ni u zapremnini bubnja, ni u centrifugi, ni u energetskoj klasi, u ničemu zapravo Pokušaj malo sve te linkove profiltrirati.

Od ona prva dva svakako LG, jer - inverter motor s 10 g garancije, daleko tiši i kvalitetniji, energetska klasa A, veći kapacitet.

Od ostalih imam zadnju, EWW1685SWD, a forumski kolega poviše je taman odabrao kilogram jaču. Odlična perilica, ali mislim da ti prelazi tvoje gabarite od 55cm, jer je ja još držim sigurno desetak cm udaljenu od zida zbog cijevi dovoda i odvoda vode.

Quote:
Mr Jordan kaže: Pogledaj post
Hvala na komentarima.
Na kraju sam se odlučio za Electrolux EWW1696SWD
Izgleda slično kao EWW1685SWD, iste funkcije, samo malo veći kapacitet.
Valjda će biti OK.
Čestitam na kupnji Da, kg više... meni nije trebalo više pa mi nije bilo vrijedno razlike u cijeni Čisto zbog toga sam uzela 8/4. Trebao bi biti zadovoljan, ne vidim razloga da bude ikakvih problema. Meni evo skoro godinu dana vrti 3-4 puta tjedno i prezadovoljna sam. Radi noću, zatvorim vrata od wc-a i sobe i ništa ne čujemo.
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 21:03   #1434
Trenutno imamo odvojenu perilicu i sušilicu od 6kg.
Razmišljamo o kupovini perilice/sušilice u jednom.
Muči nas jer sve takve mašine imaju veći kapacitet pranja i manji sušenja. Do sad bi oprali cijelu mašinu i potom osušili što kod ovih kombiniranih nije moguće. Ispada da bi uvijek morali stavljati manje rublja za pranje zbog sušenja.

Koliko Vam to predstavlja problem u korištenju i kako ga rješavate ?
Lucky is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 23:28   #1435
Ja sam uzela perilicu-susilicu kapacitet 8kg pranje,6kg susenje.. al nikad ju ne napunim do 8kg,pa ako ti je 6kg dovoljna za pranje, ne napunis masinu do maximuma i to je to.. super je sto masine danas prilagode (bar tako deklariraju) potrosnju vode prema kolicini rublja..

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
sofijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 22:28   #1436
Ne samo da prilagođavaju vrijeme nego i skraćuju ciklus trajanja pranja i sušenja sukladno količini
Svakako se ne preporučuje prepunjavanje bubnja jer tako izbjegneš i peglanje, a roba se bolje tumba i opere.
Radim isto kao i sofijica, Stavim cca 2/3 rublja i toliko uredno operem i osušim.
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2017., 15:20   #1437
Odnedavno smo ponosni vlasnici Electrolux EWW1607SWD perilice i sušilice.

To mi je prvi kontakt sa sušilicom uopće, pa imam par pitanja.

Kako znate kolika je težina veša kojeg stavljate u mašinu. Važete li ga prvo, mašina vam ispisuje trenutnu težinu ili nešto treće? Moja samo označava koja je max težina, ali ne i koja je težina veša kojeg sam upravo stavila unutra. Ono - kak da znam jel' unutra 7 kg veša npr.?

Po kojem kriteriju birate program za sušenje? Odokativnom duljinom sušenja (sami birate duljinu) ili 'suho za ormar' i slično? Ne znam kak da skužim da je veš suh i gotov, ali ne presuh...

Kod sušenja jel' moguće izabrati temperaturu sušenja?
Koliko znam, ne...

Pridržavate li se striktno oznaka na vešu 'nije za sušilicu' ili ne ?
U mom kratkom stažu sušenja, mislim da su se neki komadi robe već uspjeli stisnuti , a i ako bih slijedile te oznake, pola veša ne bi smjelo u sušilicu...

Najučinkovitiji način čišćenja mucica je ...?
Pilica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2017., 16:48   #1438
Quote:
Pilica1 kaže: Pogledaj post
Kako znate kolika je težina veša kojeg stavljate u mašinu. Važete li ga prvo, mašina vam ispisuje trenutnu težinu ili nešto treće? Moja samo označava koja je max težina, ali ne i koja je težina veša kojeg sam upravo stavila unutra. Ono - kak da znam jel' unutra 7 kg veša npr.?
Ne znam/ne mjerim. Stavljam robu otprilike i napunim malo više od pola bubnja ili 2/3 (da gore još možeš staviti u bubanj dlan okomito) kako kad se skupi. Preporučene težine odnose ti se na napisano trajanje programa. Ako se dogodi da imaš malo više to znači samo da će ti se trajanje pranja/sušenja malo produljiti i mašina će uzeti više vode. Preporučam ti nabavku košare za rublje kolika ti je zapremnina (ili kg manje) bubnja tako da odokativno kad ti se napuni košara znaš da imaš pun bubanj, više manje.
Bitno ti je samo da ne guraš robu do maksimuma jer će ti se sve zgužvati, a može ti se i loše isprati detardžent.

Quote:
Pilica1 kaže: Pogledaj post
Po kojem kriteriju birate program za sušenje? Odokativnom duljinom sušenja (sami birate duljinu) ili 'suho za ormar' i slično? Ne znam kak da skužim da je veš suh i gotov, ali ne presuh...
Ako pereš stolnjake, zavjese, osjetljive košulje isl, stavi suho za peglu. Kad objesiš na bonograciju ili vješalice osušit će se do kraja i nećeš trebati peglati. Sve ostalo sušim na suho za ormar, sasvim dovoljno. Za neke stvari (sportska odjeća koja slabo upija i ne zadržava vodu) shvatila sam da mi treba nekih 30-40 minuta da bude suho pa to stavim ručno.

Quote:
Pilica1 kaže: Pogledaj post
Kod sušenja jel' moguće izabrati temperaturu sušenja?
Koliko znam, ne...
Tako je, ne biraš temperaturu, nego način pranja. Pamuk ti suši na najjačoj temperaturi, sintetika na nešto manjoj, vuna na najmanjoj.

Quote:
Pilica1 kaže: Pogledaj post
Pridržavate li se striktno oznaka na vešu 'nije za sušilicu' ili ne ?
U mom kratkom stažu sušenja, mislim da su se neki komadi robe već uspjeli stisnuti , a i ako bih slijedile te oznake, pola veša ne bi smjelo u sušilicu...
Uglavnom da, što izričito kaže da nije za sušilicu i bitno mi je stavim na vješalicu da se osuši. Što mi je manje bitno sušim na sintetika/vuna programu i nije mi se ništa još stisnulo. S vremenom ćeš odjeću kupovati prema perilici pa će ti se loše tkanine prorijediti. Ja imam tek par nekih haljinica/košulja koje nisu za sušilicu. Treba razlikovat "stiskanje" od "vraćanja" u prvotno stanje. Sušilica će ti redovito razvučene stvari vratiti u stanje kao da je sad iz dućana, pogotovo one s elastinom.

Quote:
Pilica1 kaže: Pogledaj post
Najučinkovitiji način čišćenja mucica je ...?
Imaš program, baci oko u upute, meni ide staviti na ispiranje/ccentrifugu pa stisnuti istovremeno odgodu pranja i brzinu centriuge. Onda ti se pokrene program od pola sata 400 okretaja čišćenje bubnja od mucica. Mimo toga ja imam kraj mašine mali bijeli ručnik koji navlažim čim završi pranje/sušenje i prođem njime vrata, gumu okolo oba utora i posušim ladicu za prašak. To ti je sve skupa dvije minute, a nakon godinu dana mašina mi je kao da je sad smontirana iz dućana.
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2017., 21:12   #1439
Tiluriumm, hvala puno na odgovorima!

Ako ću imati još pitanja - bum pitala .
Pilica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2017., 11:58   #1440
Sjetila sam se .

Kod sušenja: postoji li varijanta da sušilica sama prestane sušiti kad procijeni da je sav veš unutra suh?
Ono - da ne suši više ako za tim nema potrebe i da ga ne presuši, pa ne daj Bože moram peglati...

I drugo: koju centrifugu bih trebala namjestiti na kraju pranja da mokar veš bude optimalno pripremljen za sušenje?

Ok, kužim da ako stavim max centrifugu (mislim 1600) da će veš izaći prilično ocijeđen.
To onda znači da trebam staviti na kraće (i koliko dugo?) sušenje ?
Pilica1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:49.