Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.05.2009., 14:13   #21
Quote:
Caljka kaže: Pogledaj post
Vidiš, interesantno... i ja poznajem neke ljude koji rade tamo, nitko se nije žalio, dapače za razliku od drugih centara u ovom gradu, ovdje se redovno plaća rad subotom (ljeti i nedjeljom), prekovremeno, božićnice, regres za GO i ostalo, bez greške...
Ma koje prazne police, molim te koji odjel, di, ko, šta, malo pobliže...
Ponavljam, kome ne odgovara, vooozi! pa navali u Joker!! svi u Joker!!
Pa da mi lipo u miru i bez gužve kupujemo u Merca ka i dosad!

Ma o čemu ti pričaš?? ima par godina Mercatorov je kadar u (blago rečeno) krizi.... ljudi rade poslove koji ni blizu nisu u opisu njihova ''posla'' - da ne govorim da im to ne plaćaju; ostaju kad je inventura po cile noći po skladištu i slažu,broje artikle(čak i voditelji pojedinih objekata unutar Merca), prekovremeno im ne plaćaju,uskrsnicu da ne spominjem,onih 10 posto sta bi prije dobivali na plaću za promet i sl.. sad ne da ne dobivaju(pojedini unatoč prometu koji zna bit bolji nego prijašnjih godina),nego im je i smanjena plaća; nadređeni ih je...u u mozak kad god stignu jer to mogu a kadrovska ionako tu niš ne poduzima,i tako bi mogla do sutra nabrajat... Ono dobrih zaposlenih šta su imali su smijenili,one posli šta su došli također potirali, kvalificirani i sposobni ljudi im rade u najmanju ruku na nižim radnim mistima, ucjenjuju ih radnim mjestom kad god stignu. U ponudu i cijene se neću miješat,jer bas i ne kupujen često tamo pa ne bi mogla puno reć o tome.
coollerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2009., 18:05   #22
Ovo o čemu ti pričaš nema veze sa Mercom, već sa svim zaposlenim u trgovini, i situaciji u tom resoru općenito, ali i sa cjelokupnim stanjem u HR...
Pa i ja radim na svom radnom mjestu poslove koji mi uopće nisu u opisu radnog mjesta, ti ne?!
A nemam nikakve veze sa trgovinom....

Činjenice:
1. Plaće primaju redovno, ne kasne im!
2. Ako rade prekovremene to im je ili plaćeno ili imaju slobodne dane (ovo znam 100%)
3. Merc im redovno uplaćuje mirovinski, zdravstveni itd...
4. Božićnice dobivaju!
A ti valjda misliš da je u Keruma, Konzuma, Getroa, itd bolje.... ma daaaaaj!

Ponavljam, općenito je u trgovini situacija koma u cijeloj RH, glupo je sad izdvajati Merkator.
Caljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2009., 20:57   #23
ma dijelom se dobro slažemo, jedino 2 stvari moran izdvojit:
1. znam da božićnice stižu,al ja sam gore spominjala uskrsnicu,koju su prije redovito dobivali
2. prekovremeno možda i plate,ali ga nadoknade skidanjem/smanjenjem nekih drugih naknada(ili beneficija),tu se dosta kalkulira...
a općenito govoreć,znam da nije ni u Getroa,Lidla a pogotovo u Keruma bolje..
samo kazem da su u nekom opadanju prvo što se tiče sa stanja sa zaposlenima a onda i ostalo. ali da,imas pravo takvo je stanje u ciloj RH.

Iako san rekla da neću o cijenama i sl., moje skromno mišljenje je da JE Merc skuplji malo,ali oni ni ne ciljaju(ili barem nisu prvotno) na klijentelu koja bi hrlila na jeftino. Mislim da imaju neke svoje ''mušterije'' koje i dalje kupuju tamo, i da su tim ljudima cijene prihvatljive; pa sad....
coollerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2009., 21:17   #24
Quote:
coollerica kaže: Pogledaj post
ma dijelom se dobro slažemo, jedino 2 stvari moran izdvojit:
1. znam da božićnice stižu,al ja sam gore spominjala uskrsnicu,koju su prije redovito dobivali
2. prekovremeno možda i plate,ali ga nadoknade skidanjem/smanjenjem nekih drugih naknada(ili beneficija),tu se dosta kalkulira...
a općenito govoreć,znam da nije ni u Getroa,Lidla a pogotovo u Keruma bolje..
samo kazem da su u nekom opadanju prvo što se tiče sa stanja sa zaposlenima a onda i ostalo. ali da,imas pravo takvo je stanje u ciloj RH.

Iako san rekla da neću o cijenama i sl., moje skromno mišljenje je da JE Merc skuplji malo,ali oni ni ne ciljaju(ili barem nisu prvotno) na klijentelu koja bi hrlila na jeftino. Mislim da imaju neke svoje ''mušterije'' koje i dalje kupuju tamo, i da su tim ljudima cijene prihvatljive; pa sad....
Nema se šta dodat, sve je napisano OK, pa da, oni nisu nikad nikoga lovali na cijene i popuste, nego na čistoću, urednost, ljubaznost, inovacijama, ovdje mislim na TIK-TAK blagajne i PIKA kreditne kartice, inače jesu skuplji u nekoliko postotaka ali, eto imaju uglavnom iste kupce koji se iznova vračaju...
I ja spadam u te, i svaki put kad odem u recimo Tomy-a ili Keruma rečem sebi, e neš više....
Caljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2011., 21:52   #25
Kako je sad stanje tamo?
Ja znam da sam tamo bio 2000. ili 2001. čak nisam ni kupovao tamo, al cjela zgrada mi ej izgledala kao neka NASA-ina zgrada....
sunshinestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2011., 10:03   #26
kad sam vidila temu imala sam se potrebu ubacit s komentarom...
šta se samog mercatora tiče, činjenica je da se čini prazan, međutim pojedini dućani i dalje opstaju ( posebice onih kojih nema nigdje više u Splitu) , tipa Modiana, ponajprije zahvaljujući dugogodišnjim kupcima. Međutim ti kupci ne mogu stvoriti masu koja se može naći u Jokera i City-ju , ali je pitanje čiji dućani više profitiraju??
Konkretno ja odlazim tamo zbog Irisa, iako ih ima po cilom gradu, to radim isključivo radi cura koje tamo rade!! preljubazne su, uvik ih ima tri-četiri u smjeni( na tako mali dućan!!! šta dokazuje da ima posla), nije im teško šminkat me uru vrimena da bi ja kupila ruž od 100 kn..... svaka čast !!
spizu sam obavljala tamo prije, ali sve manje i manje, jer mi se čini da je samoposluga najviše propala, ponajprije po proizvodima koji imaju kratak rok trajanja, a nema ih ko kupit, pa je to često na nekakvoj granici... zato pravac konzum, jer se tamo ipak trenutačno priselilo pola splita ( do nekog novog otvaranja!)
mlada is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 09:28   #27
Tema je mrtva odavno, kao što ni centar nije bio nešto aktivan, iako je meni najdraže bilo otić tamo i obić Jyska, DM, Konzum, Ljekarnu, Douglas...

http://slobodnadalmacija.hr/dalmacij...ca-dugo-cekali

https://www.slobodnadalmacija.hr/dal...novih-brendova

Preuređenje je pri kraju, Jysk i onaj dućan madraca dole u prizemlju rade od prvog (išla u potragu za božićnim jastučnicama ) a za ovo drugo je isto pisalo da će bit zatvoreno zbog preuređenja do 1., Pepco je napisao na stranicu da otvara 7., ali na vrata su nekidan stavili od 15.

Drago mi je da stiže Pepco (svaki put u Zg poželim pola dućana vozit doma... žensko) i Dechatlon (mada sam naručivala neke stvari online, al dućan je dućan).
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:52.