Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > IT Help service

IT Help service Ovdje postavite sva vaša pitanja i probleme informatičke prirode
Podforumi: Tutorials, Security

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.12.2017., 13:07   #1
Bios AHCI mode

pozdrav, imam sljedeci problem:

zelim instalirat windowse na SSD i kad to napravim kako bi optimizirao rad SSD-a trebam se u biosu prebacit na AHCI mode no ja ga tamo ne nalazim. da li je moguce da mi bios nema tu opciju? probao sam updejtati bios s sluzbenim Gigabyte updejtovima al cim ih pokrenem samo se sruse. probao sam preko regedita ali i dalje mi Samsung magician govori da mi nije AHCI mode ugasen. maticna je GA-P31-S3G, a ovo je slika biosa:
soap is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2017., 13:22   #2
Quote:
soap kaže: Pogledaj post
pozdrav, imam sljedeci problem:

zelim instalirat windowse na SSD i kad to napravim kako bi optimizirao rad SSD-a trebam se u biosu prebacit na AHCI mode no ja ga tamo ne nalazim. da li je moguce da mi bios nema tu opciju? probao sam updejtati bios s sluzbenim Gigabyte updejtovima al cim ih pokrenem samo se sruse. probao sam preko regedita ali i dalje mi Samsung magician govori da mi nije AHCI mode ugasen. maticna je GA-P31-S3G, a ovo je slika biosa:
Imaš problem, u manualu za tu ploču stoji Hard drives in RAID/AHCI mode are not supported.
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2017., 14:11   #3
Quote:
Roy kaže: Pogledaj post
Imaš problem, u manualu za tu ploču stoji Hard drives in RAID/AHCI mode are not supported.


hvala.
soap is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2017., 14:30   #4
Uh,, znam da ti necu pomoci ali moj savjet je uzeti bolju ploču koja podrzava AHCI jer SSD nije napravljen da radi u IDE načinu i uostalom SSD nece "disati punim plucima" i nece raditi na 100%
__________________
ne znaš se ni oprat
Osmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2017., 16:33   #5
Quote:
Osmi kaže: Pogledaj post
Uh,, znam da ti necu pomoci ali moj savjet je uzeti bolju ploču koja podrzava AHCI jer SSD nije napravljen da radi u IDE načinu i uostalom SSD nece "disati punim plucima" i nece raditi na 100%


PC je star 10 godina tako da mi nema smisla ulagat sad u njega. posluzit ce me ovako jos pola godine, a onda cu ili uzimat novi ili uzet laptop.
soap is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:22.