Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.10.2017., 11:41   #2601
Molim vas preporuke za gotove parkete (preferiram hrast ali i ne mora biti) a da ne koštaju ko suho zlato jer će nam trebati 75-80 kvadrata. Da li je netko u zadnje vrijeme kupovao a zadovoljan je?
ellzilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 23:14   #2602
Molim savjet vezano za popravak parketa.
Naime, imam u poslovnom prostoru parkete koji su u jako lošem stanju i ne mogu ih oprati iako smo pokušavali s raznim sredstvima. Ima svega tamo, od bijelih crta od knaufa do doslovno izgrebanih grubo dijelova. Ma stvarno su loši.
Problem je u tome što ne želim ulaziti u investiciju brušenja i cijelog tog procesa obnove iz razloga što ne želim uložiti jer nisam siguran koliko dugo ćemo biti tamo.

Ono što me zanima je da li bi mogao samo proći jednu ruku sa lakom u boji bez brušenja? Razumijem da to nije kako bi trebalo ali ono čisto da dobijem barem malo ljepšu situaciju.
Molim odgovor od onih koji su to radili ili imaju iskustva s postavljenjem parketa.
Hvala unaprijed!
red pepper is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 11:49   #2603
imam veliki problem s parketom u novogradnji, još neuseljeno..troslojni gotovi hrastov parket (po nalogu izvođača mora ići takav) po cijelom stanu bez prekida postavljen je (kako mi danas izvođač kaže) bez ljepljenja na neku spuvžu. škripi svuda,na nekim mjestima vrišti a kad se stane noga propada. uz kliznu stijenu gdje nema letvice točno se vidi kako se parket spusti dobrih 2 centimetra kad se na njega stane. što raditi, može li se zaljepiti taj parket za podlogu pa da bude čvrst? izvođač kaže da sam ga sama birala i da nisam zahtjevala ljepljenje i da je to moj problem. svaki savjet dobrodošao
__________________
..jednom bila
curafina is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 11:54   #2604
Quote:
webstartm kaže: Pogledaj post
Preko pola zgrada u Splitu je izvedeno sa nula/pijesak+ploce.

Nema nikakve potrebe to sve micati i stavljati glazuru.

Skinu se stare ploce, izravna se stari pijesak/nula, i nadoda ako treba još, da se izravna pod,
ili se makne višak ako se oće nivelirat cijeli stan a ta soba je npr uzdignutija.
Koristi se laser naravno,i postave visine.

Zatim ide najlon, ili paropropusna folija,ali nepotrebno,taj stari pjesak je suh kao barut.

Zatim idu OSB ploce u dva sloja, prvi npr u smjeru I-Z, drugi na njega u smjeru S-J , i nakon toga se povidaju skupa.

To je crvsto i dugotrajno rješenje.

Parket uvijek ide okomito na dominantni izbor svjetla u prostoriji.
Ako se hoće da je cijeli stan "uvezan", bez prekida, onda ipak uglavnom hodnik ne prati tu shemu,ali ne može se drukčije.
DB i sobe će ići okomito na izor, a hodnik vodoravno, naravno, ovisno o rasporedu stana.
Može li se između ova dva sloja osb ploča uvaliti neka zvučna izolacija? Trenutno nam je na drvenim gredama jedan sloj osb ploča. Podna obloga bi trebao biti masivni parket/seljački pod, samo nam izolacija fali. Pretpostavljam da npr. seljački pod ne možemo zalijepiti direkt na plutanu podlogu, pa tražim neko suvislo rješenje.
Schwesterica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 15:22   #2605
Quote:
curafina kaže: Pogledaj post
imam veliki problem s parketom u novogradnji, još neuseljeno..troslojni gotovi hrastov parket (po nalogu izvođača mora ići takav) po cijelom stanu bez prekida postavljen je (kako mi danas izvođač kaže) bez ljepljenja na neku spuvžu. škripi svuda,na nekim mjestima vrišti a kad se stane noga propada. uz kliznu stijenu gdje nema letvice točno se vidi kako se parket spusti dobrih 2 centimetra kad se na njega stane. što raditi, može li se zaljepiti taj parket za podlogu pa da bude čvrst? izvođač kaže da sam ga sama birala i da nisam zahtjevala ljepljenje i da je to moj problem. svaki savjet dobrodošao
Ovo je katastrofa! Parket lijepljen na spužvu? Ulegne se za 2cm pod?

Ma daj, vjerojatno su te pitali "Mora li biti lijepljen?" A ti si odgovorila da ne mora.

Očito su ga postavili kao seljački pod- na konstrukciju, ali ova tvoja ima prerijetko postavljene letve (smije li se gotovi parket uopće polagati kao seljački pod ). Seljački pod,onaj pravi, se drvene daske čavlaju za konstrukciju i to hoće škripati i zibati,ali to je čar takvih rustikalnih prostora.
Ali gotovi troslojni parket? Ne znam...

Ili su ga postavili kao laminat, na glazuru spužvica i onda parket,a sama glazura užasno neravno izvedena...ja ovo ne bih nikako prihvatila.
Rossa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 16:12   #2606
Quote:
Rossa kaže: Pogledaj post

Ili su ga postavili kao laminat, na glazuru spužvica i onda parket,a sama glazura užasno neravno izvedena...ja ovo ne bih nikako prihvatila.
ovako je stavljen..bila sam u dućanu gdje smo parket uzimali i čovjek zna što je investitor uzeo. pokazala sam mu snimke i nije mogao vjerovati. i on tvrdi da je do podloge. dao mi je riješenje.. preslagivanje s primerom,ljepilom i punoplošno ljepljenje. ovoliki problem zbog 2000kn za ljepilo nije me ni pitao želim li ljepljenje,samo smjer polaganja

ps: koliko bi mogao koštati rad parketara za preslagivanje i ljepljenje 90m2 parketa? samo okvirno
__________________
..jednom bila

Zadnje uređivanje curafina : 27.11.2017. at 16:26.
curafina is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 21:25   #2607
Znam za postavljanje, 70 kn bez materijala, a sad skidanje pa postavljanje je sigurno više...
Može na PM tko vam je to radio, samo da provjerim da nismo u nekim pregovorima za adaptaciju s tim ''majstorima''? Ne znam što ste potpisali, ali ja bi svakako tražila da to sve sanira izvođač...
__________________
''Be yourself'' is the worst advice you can give to some people.
Xanthe is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 10:59   #2608
Moze i meni pm Pa da eliminiramo odmah u startu neke ;-)
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 21:43   #2609
Planiram staviti po cijelom stanu osim kupatila i ispod elemenata kuhinje seljački pod 300-1200/130/15 hrast uljeni klasa B cca75m2.
Digao sam stare podove (loš parket, još gori brodski pod, pločice) i ispod je prilično ravan estrih (do par mm neravnina tu i tamo).
Estrih je suv ko barut i čvrst.
Šta kažete jeli bolja ideja raditi niveliranje ili pobrusiti?
Kakva su iskustva sa brušenjem estriha ako ima ko?
renpata is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 21:36   #2610
Ispravak...nakon skidanja poda ispod kuhinje i dijela hodnika ispod je iz nekog razloga meštar davno odlučio staviti estrih klase "smeće".
cca 15 m2 sad imam skinuti estrih koji moram nanovo napravit.
Mislim da od moje vizije kompletnog poda nema ništa jer ne usudim se riskirati sa sušenjem estriha pa će tamo ipak pločice =(
renpata is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 10:12   #2611
Ima nekih uber aditiva za brzo sušenje...
__________________
''Be yourself'' is the worst advice you can give to some people.
Xanthe is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 19:15   #2612
Quote:
renpata kaže: Pogledaj post
Ispravak...nakon skidanja poda ispod kuhinje i dijela hodnika ispod je iz nekog razloga meštar davno odlučio staviti estrih klase "smeće".
cca 15 m2 sad imam skinuti estrih koji moram nanovo napravit.
Mislim da od moje vizije kompletnog poda nema ništa jer ne usudim se riskirati sa sušenjem estriha pa će tamo ipak pločice =(
Hoće li ti se te pločice za poluvlažnoj glazuri doticati s parketom?

Pazite na to, taj cijeli red parketa bi se mogao dići.
Rossa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2017., 11:31   #2613
Zna li netko isplati li se otići u DIN Novoselec pogledati gotove parkete, jesu li parketi općenito jeftiniji izvan Zagreba?
tanisha03 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2017., 10:55   #2614
Hoće, doticati će se lice starog i novog estriha u dužini sve skupa cca 5m i mislio sam o tome. U svakom slučaju sigurno ide neka izolacija/dilatacija.
Moram dovest parketara da vidi sve to.
Također, proći će bar 3 ili 4 mjeseca od estriha do parketa pa će se valjda nešto i osušiti.
Novi estrih će biti debljine 5 - 6 cm.
S druge strane, sad kad sam ga već digao mislim se nebili u njega stavio podno grijanje...kupatilo, hodnik, kuhinja, povezao to sa postojećim centralnim na radijatore.
renpata is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2018., 18:30   #2615
Pozdrav,
zanima me da li je netko kupovao u Spačvi hrast uljani I. klasa? Kakva su iskustva nakon korištenja bar nekoliko mjeseci?
Da li vrijedi tih novaca ? I da, mislili smo ga postavljati u 2. ili 3.mj. ali stan nije još useljiv i nemamo grijanje, da li to predstavlja problem za parket?

Hvala na odg
sonceko is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 14:06   #2616
Pozdrav!

Ima tko preporucit osobu za postavljanje laminata u Zagrebu i info o cjeni u pm? Dakle to bi bio laminat na klik i ljepljenje lajsni.
__________________
~~Tina shop~~
tynaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 14:39   #2617
totalni sam tudum za radove pa tako i parkete pa ako nije problem da mi neki stručnjak odgovori. Trebam kupiti parkete za stan koji uređujem.. ne bismo riblju kost, to znamo. E sad ti parketi su slični laminatima, ali mene zanima da li se oni postave pa se onda bruse i lakiraju ili se mogu postaviti 'gotovi' parketi. Što je bolje, koja debljina..bilo kakav savjet dobro će doći.

Kažu da kod postavljanja treba čekati mjesec dana da se posuši sve..ako na to još ide lakiranje, to je duplo (ako se računa mjesec dana od postavljanja). Što napraviti??
spooky is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 19:45   #2618
je ljudi stavljaju parkete leva-leva

Još malo pa će i po plafonima i zidovima počet.
renpata is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2018., 09:30   #2619
Quote:
spooky kaže: Pogledaj post
totalni sam tudum za radove pa tako i parkete pa ako nije problem da mi neki stručnjak odgovori. Trebam kupiti parkete za stan koji uređujem.. ne bismo riblju kost, to znamo. E sad ti parketi su slični laminatima, ali mene zanima da li se oni postave pa se onda bruse i lakiraju ili se mogu postaviti 'gotovi' parketi. Što je bolje, koja debljina..bilo kakav savjet dobro će doći.

Kažu da kod postavljanja treba čekati mjesec dana da se posuši sve..ako na to još ide lakiranje, to je duplo (ako se računa mjesec dana od postavljanja). Što napraviti??
nisam stručnjak, ali trenutno tražim parkete za novogradnju.. glazura je suha, a planiramo stavljati gotove parkete..još nismo 100 % sigurni koje. kod njih nema lakiranja ni čekanja da se osuše. dovoljno ih je samo poslagati, no mi razmišljamo da ih svejedno i lijepimo.
tražimo svijetli hrast i planke dužine oko 2 metra + iznimne tvrdoće.. trenutno postoji opcija da uvezemo izvana jer su kod nas takvi parketi prilično skupi.. radi se o woodura patentu (googlaj)
Ps ako ima netko iskustva ili savjet u vezi tih parketa slobodno nek piše još stignemo odustati


Kod traženja ostalih gotovih parketa dobro je tražiti što deblje (troslojne), pitaj svakako kolika je garancija i koliko puta se mogu brusiti (u slučaju oštećenja)...i cijene naravno. ako plaćaš gotovinom svakako traži popust, svi će ti dati
tanisha03 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 23:13   #2620
Pozdrav. Mene zanima jedna stvar a to je:

1. Moze li se na postojeci parket (zgrada iz 90, onaj lamel parket, ako samdobro reka), postaviti laminat ili novi parket a da se prethodno ne skine ovaj stari?

2. Sto je bolje, laminat ili parket (u slucaju da se stavljaju na postojeci parket ako je to uopce moguce)?

3. Ako se to moze, koliko je to dobro i trajno?

3. Je li netko radio sa ovim novim vinil podovima? Ili ih mozda ima doma? Imitacija drva. Jel to dobro za stan?

Unaprijed hvala.

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
__________________
"Expirience is what you get when u don't get what you want!" (Randy Pausch)
zrixy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:34.