Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija > Usporedbe mobitela

Usporedbe mobitela Usporedbe raznih modela, te savjeti i pomoć oko kupovine novog mobitela

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.12.2017., 09:54   #1
Samsung Galaxy S8 ili Huawei Mate 10 Pro

Pozdrav svima,

ne mogu se odlučiti između ova dva modela. Ključne stvari su mi:

- kamera (za početak point and shoot, kasnije bi se bavio i postavkama). Bavim se sportom i od toga pokušavam živjeti, fotke su mi sve
- social media (privatno ne, isključivo zbog posla)
- brzina, fluidnost u radu
- jednostavnost korištenja (ne želim gubiti vrijeme na postavke)

Isprobao sam oba i došao do sljedećeg zaključka: Samsung mi je dizajnerski ljepši, djeluje mi brži, ekran mi se više sviđa. Huawei ima veći potencijal s kamerom, noviji je uređaj i veći ekran.

Dolazim s iPhonea s kojim sam do sad bio prezadovoljan, ali jedini bitan model je X koji je za 10k kuna po meni bacanje novaca.

Na prvi pogled dajem blagu prednost Samsungu jer mi po brzini i fluidnosti djeluje najbliži iPhoneu, Huawei mi djeluje sporiji od iPhonea 6s. Doduše, radi se o demo modelu u trgovini. Razlika u cijeni mi ne igra ulogu.

Znam da niti s jednim neću pogriješiti, ali pokušavam se riješiti laptopa i tableta i svesti sve na jedan uređaj. Treba mi workhorse koji može sve, za čovjeka koji baš i ne voli tehnologiju

Hvala svima
piacere_dfn is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2017., 10:32   #2
1. post je u krivom podforumu (postoji zaseban forum za usporedbe mobitela)
2. prema svemu napisanom ti si već odabrao Samsung, samo tražiš potvrdu foruma jesi li odabrao ispravno
3. ako se pokušavaš riješiti laptopa, s Mate 10 Pro ti treba samo prikladan kabel i monitor/TV i imaš PC mode bez potrebe za kupovinom DeX-a što Samsung zahtijeva
4. Mate 10 Pro ima dual kameru s kojom možeš dobiti neke dodatne foto efekte
5. brzina/fluidnost je podjednako na oba, i jedan i drugi su high-end uređaji koji žvaču sve zadatke koje im daš bez pol' muke
6. čini ti se da je Huawei sporiji, imam Mate 9 koji ima prethodnu generaciju Kirin SoC-a (960) i ne mogu ga natjerati da uspori
7. S8 ima kvalitetniji ekran i tu jednostavno nema rasprave štogod ti drugi rekli
8. Mate 10 Pro ima 4000 mAh bateriju, pa uzmi i to u obzir
__________________
"I nek' se zna da su mi ostala samo dva komada!" (by Koralica)
R1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2017., 11:45   #3
Quote:
R1982 kaže: Pogledaj post
1. post je u krivom podforumu (postoji zaseban forum za usporedbe mobitela)
sigurno će netko od modova premjestit, my apologiez

Quote:
R1982 kaže: Pogledaj post
2. prema svemu napisanom ti si već odabrao Samsung, samo tražiš potvrdu foruma jesi li odabrao ispravno
pa i ne baš. samsung mi je ljepši i dimenzijama mi bolje odgovara, ali ne želim se zaletiti pogotovo jer je to model na zalasku kojem je drastično pala cijena od kad se pojavio do sad, a huawei je tek izašao. doduše ne bih htio da ga sad platim 6k, a za mjesec dana ga spuste na 4k.
piacere_dfn is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:22.