Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.10.2017., 18:27   #861
Ma glupost, i da je po ovoj kao full cijeni, opet bi bilo smijesno.
coralicious is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 21:09   #862
u zagrebu, neboder iz 60-ih, kuhinja i ostava su nam uz otvor za lift, i na ostavi na strani do lifta ima kao neka ventilacija (citaj: resetkasto prekrivalo koje se moze zatvoriti/otvoriti). jel bi to mogao biti i izlaz za napu? ima ko iskustva? ili te stare gradnje takvo sto nisu predvidali?
zzzzml is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2017., 14:47   #863
Pozdrav, u kuhinji iznad pečnice mi je kosi krov pa me zanima dali postoje posebne nape za to, dali tko naletio na kakvu kad. hvala
kupujem dom is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 15:24   #864
Pozz...
Nas problem je sto ne mozemo busiti odvod nape. Nema opcije jer je projet kuhinje mrvicu zeznut. 😁 😁 😁
Dakle treba nam teleskopska napa sa jakom usisnom snagom... Ima netko prijedlog.... Da napomenem ploca za kuhanje je sa pet otvora sirine 70cm... A napa mora ici sa 60cm... Ima li netko takvu situaciju i kako to funkcionira??
ive04 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 12:50   #865
Trebam zidnu napu širine 60, bitno da jako vuče jer je kuhinja spojena s dnevnom, prostor je oko 70 m3, poželjno led osvjetljenje i 5 g jamstva. Ako netko ima preporuku, savjet ili svoje iskustvo molim lijepo
__________________
Svaka žena je bespomoćna - dok joj se ne osuši lak na noktima!
mirta2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 12:11   #866
Molim znalce...

...info da li postoji bilo kakva teleskopska napa koja se može samo montirati pod gornji element bez uzurpiranja prostora u njemu?
Dovoljni su mi samo filteri...vikendica, povremeni najam,malo kuhanja, ploča s 2 električna kuhala.
Hvala unaprijed.
nepis is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 18:39   #867
Quote:
nepis kaže: Pogledaj post
...info da li postoji bilo kakva teleskopska napa koja se može samo montirati pod gornji element bez uzurpiranja prostora u njemu?
Dovoljni su mi samo filteri...vikendica, povremeni najam,malo kuhanja, ploča s 2 električna kuhala.
Hvala unaprijed.
Mora biti cijev koja ce izbacivati zrak iz elementa nazad u kuhinju ali osim nje ostatak prostora se moze koristiti
student80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 19:23   #868
Quote:
student80 kaže: Pogledaj post
Mora biti cijev koja ce izbacivati zrak iz elementa nazad u kuhinju ali osim nje ostatak prostora se moze koristiti
Samo cijev?
Da li to znači da bi se trebao urezati samo otvor za cijev?
Koliko bi ona morala ući u element?
nepis is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 21:01   #869
Quote:
nepis kaže: Pogledaj post
...info da li postoji bilo kakva teleskopska napa koja se može samo montirati pod gornji element bez uzurpiranja prostora u njemu?
Dovoljni su mi samo filteri...vikendica, povremeni najam,malo kuhanja, ploča s 2 električna kuhala.
Hvala unaprijed.
kako samo pod element, a gdje misliš da joj je motor?

Quote:
student80 kaže: Pogledaj post
Mora biti cijev koja ce izbacivati zrak iz elementa nazad u kuhinju ali osim nje ostatak prostora se moze koristiti
kakva sad pak cijev ako joj napa radi na filter???
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 22:05   #870
Pise zasto cijev.

Nadji upute za ugradnju neke teleskopske nape na webu i biti ce ti jasno. Ako ti i onda nije jasno trazi nekog stolara ili stavi podelemetnu napu umjesto nje
student80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2017., 17:16   #871
Postoje li nape s "vanjskim" motorom, pod tim mislim da motor nije u napi nego je zaseban pa ga montiraš 1-5 metara dalje, to bi možda manje bučilo?
Postoje li uopče tihe mape ali i da pokupe 100% pare? Po meni napa ne smije biti mala, logično da če veča površina uhvatiti više pare?
Bio bih zahvalan za preporuku dobre nape ili ako postoji alternativno riješenje.
__________________
NE porezu na nekretnine!
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2017., 22:02   #872
Quote:
VDCOTO kaže: Pogledaj post
Postoje li nape s "vanjskim" motorom, pod tim mislim da motor nije u napi nego je zaseban pa ga montiraš 1-5 metara dalje, to bi možda manje bučilo?
Postoje li uopče tihe mape ali i da pokupe 100% pare? Po meni napa ne smije biti mala, logično da če veča površina uhvatiti više pare?
Bio bih zahvalan za preporuku dobre nape ili ako postoji alternativno riješenje.
Mozda indukcija sa napom u sredini bi bilo dobro rjesenje
student80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2017., 22:12   #873
Ima neki link da razmotrim o čemu se radi bio bih zahvalan, ovako na prvu ne razumijem.
__________________
NE porezu na nekretnine!
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 17:01   #874
Imam i ja pitanje: spojili bismo napokon našu kamin napu na odvod, treba probiti rupu prije toga. Koliki je idealan razmak od odvoda na napi do odvoda u zidu? Kako nam kuhinja ima niže gornje elemente, ne bismo išli u nikakvu visinu niti bismo negdje sastrane probijali, već smo planirali direktno iza "dimnjaka" nape bušiti rupu. Je li to ok?

Radi se o ovakvoj napi: https://www.myareadesign.it/en/appli....44.gp.3552.uw

Kako se radi o zidu koji je okrenut užem prolazu između dvije kuće, refuli vjetra znaju biti dosta jaki. Kakvu zaštitu da stavimo na vanjski otvor? Nešto s klapnama ili?
hours is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 01:24   #875
Zanima me par stvari u vezi napi pa ako netko nešto zna od toga molio bih da napiše.

Koje se cijene kreću oko sintetskih filtera ? i gdje ih ima za kupiti inače ? jer ih u trgovinama ne vidim.
Isto i za "Filter za masnoće od pusta" cijene ?
Jel bolje uzeti napu sa aluminijskim filterom za masnoću ? i da se oni mogu prati ručno bez perilice?

I ima li netko neku od ove dve nape:
Bosch DUL62FA20 - 230 m³/h 71dB Filter od pusta
Electrolux EFT635X - 185 m³/h 62dB Aluminijski filter

I jeste li imali ikakvih kvarova s njima i da li vam se čine previše bučnima ?
Meni bi trebalo raditi na 208m³/h (možda i nešto manje zbog zamrzivača i hladnjaka) na odvodnju kroz dimnjak, pa sad zavisi od filtera i razine buke što bih odabrao.
Don Michael is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 21:37   #876
Hmm nakon silnog planiranja i organiziranja kuhinje desilo se da je peć došla upravo ispod krovnog prozora. Visina od poda do prozora 220, prozor je od zida udaljen 10cm. E sad koju napu bi tu mogla staviti,a da mi ne smeta prozoru; pri tom ne mislim samo na otvaranje nego na zaklanjanje svjetlosti??

Dali se "dimnjak" nape može smjestiti u prostoriju iza zida na kojem je napa montirana??
__________________
This life is short, baby that’s a fact
Better live it right, you ain’t comin back

Zadnje uređivanje jall : 21.01.2018. at 22:27.
jall is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 08:51   #877
Pošto od klasičnih napa ništa neće stati pod prozor razmišljam o ugradbenoj izvlačnoj napi na filter kakva su iskustva ?
__________________
This life is short, baby that’s a fact
Better live it right, you ain’t comin back
jall is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2018., 10:17   #878
bok!

trebali bi napu za otvoren prostor između kuhinje i dnevne (cca oko 25m2), po izračunima bi nam trebala napa mogućnosti filtriranja do 650m3/h, zidna, 60 cm dužine, spaja se na cijev odvoda zraka prema van.

Kakva je razlika u efektivnosti filtriranja između klasičnih zidnih, onih kosih zidnih i ugradbenih napa koje se montiraju unutar ormarića? Klasične zidne imaju najveću površinu filtera direktno iznad, onim kosim zidnim staklenim napama se prednjica izvlači, a ugradbene pokrivaju dosta manju površinu (s obzirom da nekih 28-32 cm širine, te od toga još dio otpada na njenu rasvjetu/rubove).

Da li su ove kose zidne nape isto efektivne u izvlačenju pare kak i klasične zidne? Koje modele imate tj. koje bi preporučili? Faberove hvale ali su skupe ko sam vrag, većina jačih Boshovih su isto paprenih cijena. Kakve su od Elice?
Missread is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2018., 15:30   #879
Ja imam potpuno ugradnu i fino sve povuče. Otvoren prostor 28 m2, kada je blagovaona otvorena i 37 m2. Ako dobro vuče, nema problema. Jedino što bih možda rađe da ugradna izvlačna jer ako kuham tipa juhu ili vodu za paštu onda mi dio pare lagano, ne da se cijedi, ode na fronte ormarića iznad, ali nije to sad strašno. Ako uključim na 2. ili 3. brzinu onda ni to, ali je tada glasnija, kao i sve ostale.

Ja imam ovu:
http://www.tehnopolis.hr/napa-smeg-k...22002/product/
__________________
Što jest,jest
old_time is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2018., 16:13   #880
U teoriji ne bi trebalo biti previse razlike jer usisava usis, a ne velicina filtera. Napa bi trebala biti dimenzijama prikladna dimenziji ploce. Kose nape rade zatvorene, a ne otvorene
student80 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:34.