Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.09.2017., 10:28   #3301
A na sto mislis?

Ako ti je prvi put u gradu, valjda Stephensplatz i okolo prosetati. Ako volis neku izlozbu impresioniste, onda muzej Albertina: http://www.visitmuseums.com/exhibiti...albertina-1223
Ako volis grandiozne zgrade onda kvart muzeja i okolica.

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
Bezveze is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 11:24   #3302
Quote:
Bezveze kaže: Pogledaj post
A na sto mislis?

Ako ti je prvi put u gradu, valjda Stephensplatz i okolo prosetati. Ako volis neku izlozbu impresioniste, onda muzej Albertina: http://www.visitmuseums.com/exhibiti...albertina-1223
Ako volis grandiozne zgrade onda kvart muzeja i okolica.

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
Hvala ti. bila sam jednom davno u srednjoj i vidjela sve glavne atrakcije. A ništa, malo ću švrljati po centru, nadam se da će pasti i kakav šoping
__________________
I don't wanna claim that I'm special
Noomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 14:42   #3303
ako si slobodna prijepodne, otiđi na tržnicu, Naschmarkt.
Lizzie M is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 18:29   #3304
Quote:
Lizzie M kaže: Pogledaj post
ako si slobodna prijepodne, otiđi na tržnicu, Naschmarkt.
Jel to neki buvljak? guglala sam...vidim voće i povrće...

Nego kaj se događa sa stranicama Hž-a? Vlak za Beč ne postoji više, ne nalazim ga nigdje

Stranice su im užasne i konfuzne. Stvarno su sramota od kompanije. Vjerujem da u Albaniji imaju preglednije web stranice. I bolje i brže vlakove. I jeftinije!
__________________
I don't wanna claim that I'm special
Noomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 19:56   #3305
Quote:
Noomi kaže: Pogledaj post
Jel to neki buvljak? guglala sam...vidim voće i povrće...

Nego kaj se događa sa stranicama Hž-a? Vlak za Beč ne postoji više, ne nalazim ga nigdje

Stranice su im užasne i konfuzne. Stvarno su sramota od kompanije. Vjerujem da u Albaniji imaju preglednije web stranice. I bolje i brže vlakove. I jeftinije!
u donjem dijelu je hrana, u gornjem buvljak - meni je bilo interesantno i jedno i drugo.

za međunarodni vozni red klikne se desno na link koji baca na stranice Deutsche Bahn. nema izravne veze, tj. ne bez presjedanja.
Lizzie M is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 02:14   #3306
Quote:
Noomi kaže: Pogledaj post
Jel to neki buvljak? guglala sam...vidim voće i povrće...

Nego kaj se događa sa stranicama Hž-a? Vlak za Beč ne postoji više, ne nalazim ga nigdje

Stranice su im užasne i konfuzne. Stvarno su sramota od kompanije. Vjerujem da u Albaniji imaju preglednije web stranice. I bolje i brže vlakove. I jeftinije!


Sta nisi pitala za vlak s aerodroma?


Sent from my iPad using Tapatalk
Bezveze is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 11:30   #3307
Ima li tko za preporučiti restoran baš u samom centru Beča, a da je cjenovno prihvatljiv (znači u rangu ovih pivnica tipa centimetar ili 7 sterne) za ručak?

I isto tako u onom kvartu Landstrasse.
aliceblue is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 11:37   #3308
Gasthaus Pöschl

Sent from my SM-G531F using Tapatalk
cMaltese is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 12:02   #3309
Quote:
Bezveze kaže: Pogledaj post
Sta nisi pitala za vlak s aerodroma?


Sent from my iPad using Tapatalk
Ma razmišljala sam i da putujem vlakom iz Zagreba pa odustala kad sam vidila trajanje, cijenu i presjedanja...stvarno smo podpazušje Europe što se povezanosti tiče.

Nego, kad smo kod city airport vlaka, pokušavam kupiti karte online i nude mi povratnu za 26, 60 EUR (uključena je i cjelodnevna karta za bus/metro). Onak, možda zvučim blesavo ali pošto nikad nisam kupovala i kartu za metro/bus/ online molim samo da mi netko potvrdi: kad uplatim kartu, samo isprintam taj list i pokažem na ulazu u vlak, ali kak to ide s metroom, da li se skenira kod i gdje? (vjerojatno tamo gdje i pokazi i obične karte, ali just to be sure..) Ili s mobitelom. Prislonim mob na skener ili kak?
__________________
I don't wanna claim that I'm special
Noomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 14:05   #3310
Ja sam koristila S-Bahn S7, jedan smjer ispod 4 EUR. Prilicno sam sigurna da sam kupila kartu na automatu. Inace vrijedi odredjeno vrijeme i za prijevoz po gradu. Kupis jedan smjer i onda u gradu cjelodnevnu kartu koja ukljucuje put do aerodroma.

Ako firma placa, mozes i CAT... Ustedi se 10 min.

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
Bezveze is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 17:35   #3311
Quote:
Bezveze kaže: Pogledaj post

Ako firma placa, mozes i CAT... Ustedi se 10 min.

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
Da, CAT sam mislila uzeti, jedino ne znam kako se očita kod s mobitela kad se ulazi u Metro. Gdje se to skenira?
__________________
I don't wanna claim that I'm special
Noomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 18:08   #3312
Ako se negdje skenira, vidjet ces. Ne bih se cudila da samo imas pokazat kontroloru kad prodje.
Bezveze is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 09:25   #3313
Pozdrav svim ljudima dobre volje. Obracam Vam se jer planiram s prijateljima posjetiti Bec krajem 11.mjeseca ili pocetkom 12. pa se nadam da ce mi netko iskusan odgovoriti i rijesiti sve dileme. Pa krenimo: 1. Niti prijatelji niti ja pricamo njemacki, ali znamo engleski, je li to dosta za restorane, trznice i ostale prodavace po ulicama ili je dobro malo njemackog nauciti, ako bas ne ide bez njega? 2. Je li bolje ici u vlastitoj organizaciji ili preko neke turisticke agencije, ako se radi o jednodnevnom? 3.Sta ponjeti od kuce znaci koji odjecu i koliko novaca po osobi i treba li u rh zamijeniti kune u eure ? 4. Sto pogledati u Becu u 1 danu, a da nema puno jahanja s jednog kraja grada na drugi ? 5.Gdje jesti jeftino dobar Wienerschnitzel i Sacher torte. 6. Ima koji dobar soping centar? 7.Kako se kretat po gradu, koliko kosta javni prijevoz? 8. Jel ima koji jeftin hostel, ako slucajno odlucimo prenociti? 9. Koliko kosta bus Zagreb-Bec po osobi i jel jeftinije odma uzet povratnu? 10. Isplati li se otici u Graz i Klagenfurt? 11. Molim Vas dajte mi jos info i savjeta, ako sam zaboravio pitati nesto bitno. Hvala.
EarthExplorer is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 13:40   #3314
Ima netko da je isao u Hotel sacher u onaj njihov caffe? Jel treba rezervacija stola ili kako?
Mala Masha is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 23:04   #3315
Quote:
Mala Masha kaže: Pogledaj post
Ima netko da je isao u Hotel sacher u onaj njihov caffe? Jel treba rezervacija stola ili kako?
Ja sam bio prije par tjedana. Isao sam u vrijeme prije rucka oko 11 i samo sam usao bez ikakve rezervacije. Nije bila neka prejerana guzva
kaji is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 10:14   #3316
Quote:
bambi68 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima, nova sam tu. Dečko i ja idemo u Beč 3 dana, pronašli smo A&T Holiday Hostel sa povoljnom cijenom. Da li je netko bio možda tu i jel to puno daleko od centra?

https://www.booking.com/hotel/at/a-a...al;type=total&
Kako vam je bilo u tom hostelu?
Planiram na Advent pa tražim smještaj na par dana.
__________________
When the power of Love overcomes the love of power, the world will know peace.
skorpionka87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 23:54   #3317
vecer, trebam preporuku za nocenje u Grazu(cca 700kn), tema Graz zamrla zato pitam ovdje, zahvaljujem


Sent from my iPad using Tapatalk
cMaltese is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 00:25   #3318
Pozz svima na temi!

Muž, dijete od 6 godina i ja planiramo u Beč od 2.-5.1. Rezz smo preko booking.com noćenje s doručkom ovdje https://www.booking.com/hotel/at/gab...597a7c0e53d3d7 (ima netko osobno iskustvo s tim hotelom)? Bio je prilično jeftin, recenzije su dobre, ne moram razmišljati o doručku ujutro, piše da govore hrvatski... nije baš blizu centra ali koliko sam shvatila za 10-tak minuta javnim prijevozom smo tamo

E sad, ja sam izdvojila neke znamenitosti što bi obišli pa molim da netko prokomentira jel' to o.k. Ima li još nešto zanimljivo za vidjeti? Ne želim trčati cijeli dan okolo i vozikati se kako bih obišla što više toga...želimo uživati opušteno + vidjeti neke od najzanimljivijih znemenitosti i Beču
Planiramo kupiti tjednu kartu za javni prijevoz (čini mi se zgodnije nego stalno kupovati pojedinačne). Trebam li kartu za dijete od 6 godina?

1. dan: Strogi centar - Stephansdom, crkva sv.Petra + šetnja centrom
2. dan: Zoo vrt prijepodne, Schonbrunn dvorac (vanjski dio + park) poslijepodne
3. dan: Kuća leptira, Prirodoslovni muzej
4. dan: shopping (Mariahilferstrase) + Parndorf na povratku u HR

P.S. Od Pratera tj. velikog kotača smo odustali jer se panično bojim visine
Merry Gentry is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 11:48   #3319
S obzirom da se može dogoditi da vrijeme bude loše, uzmi kao rezervnu opciju odlazak u akvarij https://www.haus-des-meeres.at/ U centru je a za dijete je zanimljivo.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 21:38   #3320
Quote:
Merry Gentry kaže: Pogledaj post
Pozz svima na temi!

Muž, dijete od 6 godina i ja planiramo u Beč od 2.-5.1. Rezz smo preko booking.com noćenje s doručkom ovdje https://www.booking.com/hotel/at/gab...597a7c0e53d3d7 (ima netko osobno iskustvo s tim hotelom)? Bio je prilično jeftin, recenzije su dobre, ne moram razmišljati o doručku ujutro, piše da govore hrvatski... nije baš blizu centra ali koliko sam shvatila za 10-tak minuta javnim prijevozom smo tamo

E sad, ja sam izdvojila neke znamenitosti što bi obišli pa molim da netko prokomentira jel' to o.k. Ima li još nešto zanimljivo za vidjeti? Ne želim trčati cijeli dan okolo i vozikati se kako bih obišla što više toga...želimo uživati opušteno + vidjeti neke od najzanimljivijih znemenitosti i Beču
Planiramo kupiti tjednu kartu za javni prijevoz (čini mi se zgodnije nego stalno kupovati pojedinačne). Trebam li kartu za dijete od 6 godina?

1. dan: Strogi centar - Stephansdom, crkva sv.Petra + šetnja centrom
2. dan: Zoo vrt prijepodne, Schonbrunn dvorac (vanjski dio + park) poslijepodne
3. dan: Kuća leptira, Prirodoslovni muzej
4. dan: shopping (Mariahilferstrase) + Parndorf na povratku u HR

P.S. Od Pratera tj. velikog kotača smo odustali jer se panično bojim visine
Nemam iskustva s hotelom, ali da ste ekstra brzo u centru - jeste 2-3 stanice podzemnom (U3) i na Stephansplatzu ste. Mislim da bi bilo bolje uzeti 72h karte (16.50€) i onda ili pojedinacne(2.20€) ili jos zadnji dan 24h (7.60€) kartu jer je povoljnije od tjedne. (38.40€) Djeca placaju karte nakon 6. rodjendana, ali se do 15. rodjendana voze besplatno tokom skolskih praznika (a vi ste bas u tom periodu ovdje), drzavnim praznicima i nedjeljama. (Ovo je info sa strane Wiener Linien tako da je sigurno tocna.)

Za prvi dan vam je 2 max 3h dosta. Tada vise nema Christkindlmarktova, ali je lijepo klizaliste kod vjecnice.
Za drugi dan - utoplite se brutalno. U Becu je stalno vjetrovito, ali kod Schönbrunna je ocajno hladno i vjetrovito u ovo zimsko doba.
Treci dan sto se mene tice Nas cetvoro odraslih je bilo u prirodoslovnom muzeju i s malo preskakanja (ja jako ne podnosim zmije i gmazove) trebalo nam je oko 3h. U meju se moze sjesti i popiti kava i nesto prigristi, ali mozete ponjeti i svoje grickalice, sokice, sendvice i slicno, pa sjesti sa strane, takvih je sad bilo hrpetina, a ni ja nisam bila bolja (trudnicka veselja).
Cetvrti dan pocinju vec snizenja pa se spremite na guzve.

As for Prater i ja se panicno bojim visine, natjerala sam se na kolut i to isto kad je vjetrovito bilo - nit bi ponovila, nit bi preporucila. Ali mozda bi se malom mogao svidjeti zabavni park sam po sebi jer ima dosta novih atrakcija.
*Aria* is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:07.