Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.12.2017., 11:52   #7001
Quote:
L U N kaže: Pogledaj post
Velika Piramida poplavljena je prije cca 12 000 godina...Čini se da je Noin veliki Biblijski potop bio uzrokovan dijelovima kometa koji su pogodili zemlju. Isaac Newton bio je prvi koji je došao do teorije koja povezuje veliki potop s udarcem kometa u zemlju , davne 1 680 godine. Newton je izjavio da je komet prošao blizu Zemlje prije tisuće godina i svojom blizinom dao dovoljno gravitacijske sile da izvadi oceane i one ispod podloge našeg planeta .

http://news.nationalgeographic.com/2...avity-science/

Sada, nova teorija daje dokaze koji podupiru Newtonovu ideju da je u potop bio uključen ogromni komet. Prema toj teoriji, između 10.000 i 12.000 godina, dio kometa je ušao u atmosferu zemlje i razbio se u tisuće komada, ti su se ulomci srušili na zemlju . Udari nekih fragmenata kometa vidljivi su i danas diljem svijeta, uključujući Europu i Daleki istok. Procjenjuje se da je više od cca 500 000 komada udarilo samo u Sjevernu Ameriku .
Kako ti samo ne dosadi pisati gluposti i neistine? Shvati da puko prepisivanje budalaština uz tvrdnje da te budalaštine podupiru tvoje tvrdnje pretvaraju tvoje stavove u budalaštine.
Kad citiraš tekst na engleskom, potrudi se pročitati ga. Jer da si ga pročitao shvatio bi da to nije bila Newtonova tvrdnja nego ..... pročitaj pa ćeš vidjeti. Ali Newtonova nije. U tekstu jasno i nedvosmisleno piše tko je autor te tvrdnje. I zašto je na kraju neprihvaćena te zašto ju je taj koji ju je napisao tako postavio.

Quote:
L U N kaže: Pogledaj post
Kometni fragmenti koji su udarili u oceane uzrokovali su poplave diljem svijeta. ....... Valovi tsunamija uništavali su sve na svom putu , ...... Valovi tsunamija našli su svoj put i kroz Gibraltarski tjesnac te preplavili Mediteranski bazen. Voda je velikom brzinom i svojom masom ispunila taj bazen, nije imala vremena za povratak kroz tjesnac. Dok je bazen prelijevao, voda je preplavila gradove, sela i morske luke. Razine mora u Mediteranskom bazenu se povećavala dok se nije izlila i u pustinju. Velika Poplava je potopila Aleksandriju , Kairo i cijeli Egipat . Kad se voda od poplave počela vračati u svoje korito, tone stabala, brodova zgrada i mostova bili su povučeni u more. Ove plutajuće krhotine zatvorile su tjesnac , i tako spriječile brži protok vode natrag u ocean. Te poplavne vode napunile su i bazen Crnog mora.
Hrpa neistina i činjeničnih i logičkih prebacivanja izšupljeg u prazno. Terminološki netočno, povjesno netočno, činjenično netočno.
- Točno se zna kad je i kako Mediteran postao more.
- Brojne civilizacije spominju poplave. Što ne znači da se dogodila jedna sveopća poplava kako to piše u Bibliji nego više njih uzrokovano različitim događajima na više različitih mjesta.
- Autor tvrdnje na koju se u tekstu iznad pozivaš (nije Newton) smatrao je da je Biblija potpuno pouzdani izvor (govorim o Starom zavjetu) povjesnih događaja pa je kao takav uzeo kao apsolutnu činjenicu i priču općem potopu i Noinoj arci. Ne možeš čitati Stari zavjet kao Novi zavjet. Zato se ipak treba školovati da bi se shvatilo.
- Za imalo dublju raspravu o ovim pitanjima nedostaju ti temeljna znanja iz fizike, a sva znanja iz mehanike fluida:
--Krhotine su po tebi zatvorile tjesnac i spriječile povratak vode u ocean? Gdje? Kakve krhotine?
--Voda koja velikom brzinom puni određeni prostor po tebi nema vremena za "povratak kroz tjesnac"? To nema veze s vremenom nego s fizikom. Voda nije živa da ima ili nema vrijeme u smislu u kojem ti navodiš.

Ukratko Lun, sramotiš se svakim teksotm koji kopiraš s portala nesvjesti.....

Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Odlično LUN. Jako zanimljiv tekst, bravo
Nije ni čudo da mu ti daješ komplimente. Samo, kako se to uklapa u tvoje tvrdnje o faraonima koji lete u letećim oktaedrima ležeći u tekućem metalu kojeg nema na Zemlji? Kad su onda doletjeli ti faraoni i jesu li i oni preživjeli taj Lunov potop?
HepokS2 is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 11.12.2017., 14:25   #7002
Quote:
HepokS2 kaže: Pogledaj post
Nije ni čudo da mu ti daješ komplimente. Samo, kako se to uklapa u tvoje tvrdnje o faraonima koji lete u letećim oktaedrima ležeći u tekućem metalu kojeg nema na Zemlji? Kad su onda doletjeli ti faraoni i jesu li i oni preživjeli taj Lunov potop?
Samo izazivaš svađu Hepoks. Nisi nimalo shvatio tekst koji je LUN stavio, a tvoja recenzija je nevaljala jer ne pratiš kronološki slijed zbivanja. To što jedna uvala nije nastala udarom meteora i što je kasnije objašnjeno da je nastala utjecajem ledenjaka, ne govori apsolutno ništa drugo kontra te teorije u globalu, pošto dokazi postoje da su krhotine asteroida stvorile razne druge uvale po zemlji..itd. itd..
Tako da vidiš Hepoks, tvoj komentar na teoriju udara meteora je jedna velika budalaština.
A i ti zbog tog detalja misliš pobiti tu teoriju vrlo nevješto, mada je i taj detalj sa ledenjacima, ukomponiran u tu teoriju, a što ti nisi shvatio, pošto nakon masivnog udara meteora nastaje ledeno doba i pargodišnje "zamračenje" zbog dizanja miliona tona prašine i pepela u atmosferu.
I Hepokse, ajde daj nam reci, opet se spominješ lebdećih piramida i letećih faraona, mislim da smo konstatirali, barem ja da se radi o dobrom SF-u, no ti , pošto su ti iznimno interesantni, možda vidiš i nešto više od toga.
Rorion is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 20:53   #7003
Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Samo izazivaš svađu Hepoks. Nisi nimalo shvatio tekst koji je LUN stavio, a tvoja recenzija je nevaljala jer ne pratiš kronološki slijed zbivanja. To što jedna uvala nije nastala udarom meteora i što je kasnije objašnjeno da je nastala utjecajem ledenjaka, ne govori apsolutno ništa drugo kontra te teorije u globalu, pošto dokazi postoje da su krhotine asteroida stvorile razne druge uvale po zemlji..itd. itd..
Tako da vidiš Hepoks, tvoj komentar na teoriju udara meteora je jedna velika budalaština.
A i ti zbog tog detalja misliš pobiti tu teoriju vrlo nevješto, mada je i taj detalj sa ledenjacima, ukomponiran u tu teoriju, a što ti nisi shvatio, pošto nakon masivnog udara meteora nastaje ledeno doba i pargodišnje "zamračenje" zbog dizanja miliona tona prašine i pepela u atmosferu.
I Hepokse, ajde daj nam reci, opet se spominješ lebdećih piramida i letećih faraona, mislim da smo konstatirali, barem ja da se radi o dobrom SF-u, no ti , pošto su ti iznimno interesantni, možda vidiš i nešto više od toga.
Ne izazivam svađu. Meni je to super da netko drži da je to s faraonima bila stvarna mogućnost i sad još da napiše d aje to dobar SF.
Dobar je koliko i ovo što je Lun napisao a ti nisi shvatio.
Treba naučiti engleski pa shvatiti da u članku na koji se Lun poziva nema ni 50% napisanog od njegove interpretacije članka. Zato sam i napisao da je normalno da ga ti podržavaš jer je i tvoe znanje engleksog očito oskudno (inače bi znao za pregršt dokaza da Zemlja nije ravna ploča npr.).
Kad ti već podržavaš taj tekst, i kad si ga shvatio, pojasni ove tvrdnje:

1. "Voda je velikom brzinom i svojom masom ispunila taj bazen, nije imala vremena za povratak kroz tjesnac."
2. "Kad se voda od poplave počela vračati u svoje korito, tone stabala, brodova zgrada i mostova bili su povučeni u more."
3. "Ove plutajuće krhotine zatvorile su tjesnac , i tako spriječile brži protok vode natrag u ocean."

Shvaćaš li ova pitanja:
- koji je to odnos vode i vremena povratka?
- o kojem/kakvom se koritu ovdje radi?
- "krhotine" su zatvorile tjesnac? Protok natrag u "ocean" (a maloprije spominje korito?

Hrpa nasumice nabacanih pojomva koji o stvarnim događajima govor eu potpuno novom kontekstu koji nema veze sa stvarnosti. Ni s matematikom ni s fizikom.... shvaćaš li rorione?
HepokS2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 22:01   #7004
Navodno da se energija zemlje, niskofrekventni valovi kojima se tehnologija ii znanost ne bave jer su pre slabi da bi bili upotrebljivi,
poznatiji ko teslinii valovi, ako se koncentriraju oko određeniih geometrisjjkih oblika, kugla, specificnih mnogokuta ili unutar trokuta, ppiramida, stozca, kupola... u određenim stanjima koncentracije stvaraju antigravitacijski efekt

to postavlja pitanje smisla piramide, pod njom je bila rijeka koju su graditelji sproveli da bii iz toka vode usmjerili energijju gemetrijom hodnika i visih djelova piramide prema vrhu
možda su htjeli poslat signal u svemir u nadi za nekim živim a onom ko ga je spazio se nije svidjela moć tehnnologije kojom čovjek upravlja pa je sve pocistio, ostale samo piramide i pitanja
nije čovjek dovolljno zreli oblik života da bi upravljao tako močnom tehnologijom u svemiru
možda su zato i napravili utrku na mjesec i zagušili teslu da izbrišu to i prave se da raketno razumiju svijet u strahu od ko zna koga tamo ko zna di... udžbenici i national geographic, nasa, ili zvjezdari kojji prenašaju zapažanja....
mi u nekom ludom svemiru živimo, gusto je tu....
3zuteminute is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 22:06   #7005
[=HepokS2;
Quote:
]Ne izazivam svađu. Meni je to super da netko drži da je to s faraonima bila stvarna mogućnost i sad još da napiše d aje to dobar SF.
Hepoče , pratiš li thread ? koliko puta sam napisao da to SF priča publiciste Milana Vidojevića ?
Znaš i sam da sam to više puta napisao, kako se radi o SF-u.
Zašto se stalno vraćaš na tu SF bajku ?
Što s tim konstantnim spominjanjem i natezanjem sa lebdećim piramidama i letećim faraonima želiš postići ?
I onda nemoj meni zamjerati, što sa pravom tvrdim da si upravo ti sa tom SF bajkom fasciniran.

Quote:
Dobar je koliko i ovo što je Lun napisao a ti nisi shvatio.
Treba naučiti engleski pa shvatiti da u članku na koji se Lun poziva nema ni 50% napisanog od njegove interpretacije članka. Zato sam i napisao da je normalno da ga ti podržavaš jer je i tvoe znanje engleksog očito oskudno (inače bi znao za pregršt dokaza da Zemlja nije ravna ploča npr.).
Kad ti već podržavaš taj tekst, i kad si ga shvatio, pojasni ove tvrdnje:
Nisi u pravu Hepokse. Slijedi objašnjenje.
Quote:
1. "Voda je velikom brzinom i svojom masom ispunila taj bazen, nije imala vremena za povratak kroz tjesnac."
2. "Kad se voda od poplave počela vračati u svoje korito, tone stabala, brodova zgrada i mostova bili su povučeni u more."
3. "Ove plutajuće krhotine zatvorile su tjesnac , i tako spriječile brži protok vode natrag u ocean."
Dakle tu si ušao u razmatranje prelijevanje vode simo tamo, tj. jednog od mnogobrojnih segmenata i događaja što se moglo i kako se moglo odigrati. No nisi se niti osvrnu na poantu u globalu. A to je da je uslijed masivnog udara meteora nastao veliki plimni val, koji je došao i do piramida, ostali su tragovi morske soli oko/i u piramida.I to je ono, što je bitno u svezi te teorije, kao i to, da je piramida, ako se odigralo tako, izgrađena prije tog udara meteora, tj. prije potopa i velikog mega cunamija iliti vodenog vala.
Prelijevanje vode iz tjesnaca sim tam u zaljev ovaj iz zaljeva onog, ti slobodno prouči, mislim bravo, ali pokušaj i u globalu shvatiti tu teoriju, bez obzira negirao ju ili ne, tj. vidi argumente za i protiv.
Quote:
Hrpa nasumice nabacanih pojomva koji o stvarnim događajima govor eu potpuno novom kontekstu koji nema veze sa stvarnosti. Ni s matematikom ni s fizikom.... shvaćaš li rorione?
A kaj da ti velim ako si ti to tako shvatio, svi znanstvenici tvrde da bi udar meteora i njegovih krhotina u mora izazvao golemi cunami, a ti dalje vidi naknadne poslijedice takovog udara na piramidu, tj da li bi plimni val došao/potopio i piramide. Ako je sol pronađena u piramidi, tada bi se ta teorija trebala uzeti u razmatranje.
Rorion is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 22:18   #7006
svakave mi letjelice šaljemo ko zna di i trosimo sve na to i na cern...
moš misllit, ide letjelica na luksuzno multimilijardno putovanjje do jupitera da bi izmjerila plin i potvrdila vec sto puta potvrdjene zakone pucanstvu u obrazovanju
a oni tamo ko zan sta salju i sudaraju u cernu dok se igraju matematikom da nam smisleno objasne nedostatke

tamna materija je arguument da gravitacija u svemiru je takva kakva je
velki prasak je argument energiji koja prožima cijeli svemir, koja ga širi, koju su i graditelji piramida koristili
zapravo, širi ga tamna energija, zna se samo da je tamna ko i materija
širi ga antigravitacija koju su tupsoni koristili da dižu kamenje u piramide
a ta antigravitacija je samo energija električnih gibanja materije
materija sama sebe odbija silom slabom ko i gravitacija koja ju veže, oboje su elektromagnetne sile,, gdjje jje više gravitacje manje je one antii pa planeti teže suncu, zvijezde zvijezdama, tamo gdje je manjje svemir se širi u međugalaktičnom prostoru
samo je gravitacija malo pobjjedila antigravitacju kao sto je i materija antimateriju i zato svemir postoji
ko jing jang, na krrajuu prevllada anntigravitacija i raspršenu materju progutaju crne rupe i prevlada antimaterija jer crne rupe su gladne, moraju gutat, na kraju progutaju same sebe i iizbiju bijelom rupom i nastaje svemir antimaterije
i tako se vrte u krug, crna bijela, ko jing jang
i kinezi su znali jos pre no su rižu naucili jest

tako su nekako gradili oni i svoje piramide

Zadnje uređivanje 3zuteminute : 11.12.2017. at 22:58.
3zuteminute is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 22:43   #7007
Quote:
3zuteminute kaže: Pogledaj post
......pod njom je bila rijeka koju su graditelji sproveli da bi iz toka vode usmjerili energijju gemetrijom hodnika i visih djelova piramide prema vrhu
Ne želim se upuštati u ocjenu ostalih navoda jer bih te samo upitao imaš li kakav dokaz za ove tvrdnje?

Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
[=HepokS2;Hepoče , pratiš li thread ? koliko puta sam napisao da to SF priča publiciste Milana Vidojevića ?
Znaš i sam da sam to više puta napisao, kako se radi o SF-u.
Zašto se stalno vraćaš na tu SF bajku ?
Što s tim konstantnim spominjanjem i natezanjem sa lebdećim piramidama i letećim faraonima želiš postići ?
I onda nemoj meni zamjerati, što sa pravom tvrdim da si upravo ti sa tom SF bajkom fasciniran.
Tako je. To je tvoja budalaština koju si nakon nekoliko mjeseci uvjeravanja (a ti si je zdušno branio) ipak povukao. Ali i dalje lažeš tako što je u svom potpisu pripisuješ meni. A to mi smeta (iako ako te lažljivac naziva neznalicom, onda valjda nisi neznalica). I kako da ti išta drugo vjerujem kad išta napišeš?

Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Nisi u pravu Hepokse. Slijedi objašnjenje.
Dakle tu si ušao u razmatranje prelijevanje vode simo tamo, tj. jednog od mnogobrojnih segmenata i događaja što se moglo i kako se moglo odigrati. No nisi se niti osvrnu na poantu u globalu. A to je da je uslijed masivnog udara meteora nastao veliki plimni val, koji je došao i do piramida, ostali su tragovi morske soli oko/i u piramida.I to je ono, što je bitno u svezi te teorije, kao i to, da je piramida, ako se odigralo tako, izgrađena prije tog udara meteora, tj. prije potopa i velikog mega cunamija iliti vodenog vala.
Prelijevanje vode iz tjesnaca sim tam u zaljev ovaj iz zaljeva onog, ti slobodno prouči, mislim bravo, ali pokušaj i u globalu shvatiti tu teoriju, bez obzira negirao ju ili ne, tj. vidi argumente za i protiv.
A kaj da ti velim ako si ti to tako shvatio, svi znanstvenici tvrde da bi udar meteora i njegovih krhotina u mora izazvao golemi cunami, a ti dalje vidi naknadne poslijedice takovog udara na piramidu, tj da li bi plimni val došao/potopio i piramide. Ako je sol pronađena u piramidi, tada bi se ta teorija trebala uzeti u razmatranje.
1. Ne shvaćaš da stvarni autor ovog teksta nem v eze s fizikalnim svojstvima fluida. "Vraćanje" vode na određena područja (ili tekućine) nema veze s vremenom nego s gravitacijom i niveliranjem (zakonom spojenih posuda; instrumentom koji ni danas ne razumiješ da je korišten u ravnanju površine).
2. Ocean nema korito. Mediteran nije ocean. Krhotine su krhotine koje pak nisu zatvorile Gibraltar. Došlo je do niveliranja, primjene zakonitosti opsianih zakonom o spojenim posudama.
3. Gdje je to u koji ocean lupio meteor da je proizveo tsunami u Mediteranu i poplavio veliku piramidu? Nema ga. Malo znanja fizike i geologije, i znao bi da je poplava/tsunami u Mediteranu (na egipatskim obalama) bila posljedica erupcija vulkana (ne samo jednog). Puštam ti da sam pronađeš kojih i kad. Nema veze s meteorima koji su zasipali SAD.
4. To što spominjete meteorske kiše jest činjenica. Ali i one su imale ograničeni doseg, posebno u izazivanju tsunamija. Znaš li može li se u Jadranu razviti tsunami i kakve posljedice može uzrokovati pojedinom obalnom području?
5. To tvoje "svi znanstvenici" možeš staviti mačku pod rep jer ozbiljni znanstvenici znaju razlikovati različitost posljedica ovisno o veličini, brzini, obliku, kutu upada, sastavu meteora koji pogađa Zemlju. Zato su tvoje i Lunove generalizacije i poopćavanja u smislu jednog jedinog mega meteora netočne. Misliš li da je meteor koji je stvorio Meksički zaljev izazvao tsunami u Egiptu? Možeš li potvrditi tu tvoju tvrdnju nekim dokazom?
Dok razmišljaš, pogledaj ova dva filma. Poučni su.

Chicxulub Tsunami

Gibraltar i Mediteran i Crno more
HepokS2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 23:03   #7008
svemir je jedno veliko elektromagnentno ždriielo koje samo sebe guta iz plusa u minus i tako se hrani
probajte LSD, vidit čete ga kako u svojoj erotičnosti pulsira
3zuteminute is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 23:16   #7009
Quote:
HepokS2 kaže: Pogledaj post
Ne želim se upuštati u ocjenu ostalih navoda jer bih te samo upitao imaš li kakav dokaz za ove tvrdnje?

nešto se kopalo al all su egipatskke vlasti zabranile bilo kakva daljnja istrazivanja kopanjem ili micanjem orgnalne strukture pozicije predmeta i gradivvih objekata
pa se nikad nje utvrdilo jesu li to sve bili tuneli za vodu ili sta iispod piramida...
ipak klimatologija kaze da je prije 12000 god na podrucuju egipta bila plodna nizina i drevna rijeka
tako da postoje samo nagađanja, nema dokaza jer u piramidama i oko ne smijes kopat ni da si bog... niko ne smije
sta se iskopalo se iskopalo, nema... to je jos i dobro, kineskim se ne smijes ni prblizit da vidiš
3zuteminute is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 23:30   #7010
[=HepokS2]
Quote:
Ne želim se upuštati u ocjenu ostalih navoda jer bih te samo upitao imaš li kakav dokaz za ove tvrdnje?
Samo razmatramo mogućnost te teorije, koja je do sada , a pokazal se imala logike.
Quote:
Tako je. To je tvoja budalaština koju si nakon nekoliko mjeseci uvjeravanja (a ti si je zdušno branio) ipak povukao. Ali i dalje lažeš tako što je u svom potpisu pripisuješ meni. A to mi smeta (iako ako te lažljivac naziva neznalicom, onda valjda nisi neznalica). I kako da ti išta drugo vjerujem kad išta napišeš?
Da, poštovani Hepoče, samo ti si se te budalaštine kako veliš dotakao barem tri puta više od mene. Pa si je nabrajao i doticao i na onim temama koje nemaju nikakove veze sa piramidama. Pa te zanimalo, kako bi izgledala lebdeća piramida kada bi se zabila u pijesak.
Zatim si je stavio i u svoj potpis, ali si i još više i još ćešće nakon toga ćina, krenu da je spominješ u raznoraznim kontekstima, izrugujućim i posprdnim, mada nisi niti upoznat sa likom i djelima publiciste M.V.
I zato Hepokse , ona ponosito stoji tamo gdje joj je mjesto. No povuci ti povlačim i ja -mirna Bosna.
Quote:
1. Ne shvaćaš da stvarni autor ovog teksta nem v eze s fizikalnim svojstvima fluida. "Vraćanje" vode na određena područja (ili tekućine) nema veze s vremenom nego s gravitacijom i niveliranjem (zakonom spojenih posuda; instrumentom koji ni danas ne razumiješ da je korišten u ravnanju površine).
Pogledaj što sam ti boldao. Uviđaš li svoju grešku. Da li je isto ako curi iz kante kroz rupicu ili rupu. Ima li vrijeme utjecaj ?
.
Quote:
Misliš li da je meteor koji je stvorio Meksički zaljev izazvao tsunami u Egiptu? Možeš li potvrditi tu tvoju tvrdnju nekim dokazom?
Taj koji je uzrokovao Meksički zaljev da se danas ponovi ne bi nitko živ ostao ili vrlo malo nas.
Rorion is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 05:44   #7011
Rori upornim izvrtanjem enećeś od govna napravit pitu. Tko želi lako ode pročitat tvoje gluosti koje su odjednom postale śala i sf prića
Śto da ti rećem. Izvalio si glupost pokuśavajući trolat a kad te se isprdalo prominio si ploću. Ući na greśkama
__________________
Kad bi oni koji provode pravila po istim živili svijet bi bio bolje mjesto- vlastita
Lakše umrit nego kopat toliko- vlastita
Arseface is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 14:31   #7012
[=Arseface;]
Quote:
Rori upornim izvrtanjem enećeś od govna napravit pitu.
Nema izvrtanja, samo doslijednost i konciznost, pratiti kronologiju događaja.
Quote:
Tko želi lako ode pročitat tvoje gluosti koje su odjednom postale śala i sf prića
A tko je bio najviše fasciniran tom temom.Aha, ili želiš reći da je konstantno i opetovano repetativno ponavljanje i spominjanje letećih piramida u pogrdnom kontekstu, nekakav doprinos temi ?
Quote:
Śto da ti rećem. Izvalio si glupost pokuśavajući trolat a kad te se isprdalo prominio si ploću. Ući na greśkama
Nemoj ništa. Pogledaj koliko se prije zalaufala vaša dogmatska teza, i vaše okretanje leđa mnogobrojnim argumentima kontra te vaše ustaljene teorije, okretanje leđa mnogim rupama vaše teorije gradnje, bez argumenata.
Mislim, teorija koja je prihvaćena samo na pretpostavkama bez argumenata i bez dokaza bilo koje sekvence gradnje, ono bull shit-teorija, tako da je to bilo prejadno, te je iziskivalo malo svježine, nešto novo, što će uzdrmati i razbuditi uspavane mozgove.
Rorion is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 15:02   #7013
Možda i postane istina ako dovoljno puta ponoviš laž
__________________
Kad bi oni koji provode pravila po istim živili svijet bi bio bolje mjesto- vlastita
Lakše umrit nego kopat toliko- vlastita
Arseface is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 16:30   #7014
Oko 1.01.00 pocinje prica o piramidama iz Gize https://www.youtube.com/watch?v=j6dO91N0ZbQ a i ostatak predavanja je zanimljiv...

Stvarno je naivno misliti kako se to sve moglo obraditi bez neke naprednije tehnologije nego sto se komercijalno predstavlja.

Nije Giza jedino mesto na svetu gde se to moze uociti samo sto ko nece taj nece.. iz ko zna kojih razloga... da razume tako sto.

Ajde da se na citovom svetu naslo samo par tako lepo obradjenih kamena koje jos i mozemo zamisliti da se urade rucno ali ima artefakata koji se ni danas ne bi mogli izraditi cak ni masinski ni nikako..ima artifakata od fuzija materijala koje mi danas ne znamo spajati...

i sto su stariji artefakti stim su sofisticiraniji uglavnom...

Za piramide u Gizi se uporno tvrdi kako su ne starije od 4500/5000 godina a sve ukazuje na to da su starije...

nije ni bitno kad eto vecina ljudi zbog skolstva/politike/medija veruje kako su piramide grobnice
__________________
end
iormas is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 11:15   #7015
Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Samo razmatramo mogućnost te teorije, koja je do sada , a pokazal se imala logike.
Logika o tome da su ljudi iskopali prolaz rijeci ispod Velike piramide da bi ona crpila vodu iz energije? Dobra logika. Na temelju kojih podataka si došao do takvih zaključaka?

Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Da, poštovani Hepoče, samo ti si se te budalaštine kako veliš dotakao barem tri puta više od mene. Pa si je nabrajao i doticao i na onim temama koje nemaju nikakove veze sa piramidama. Pa te zanimalo, kako bi izgledala lebdeća piramida kada bi se zabila u pijesak.
Zatim si je stavio i u svoj potpis, ali si i još više i još ćešće nakon toga ćina, krenu da je spominješ u raznoraznim kontekstima, izrugujućim i posprdnim, mada nisi niti upoznat sa likom i djelima publiciste M.V.
I zato Hepokse , ona ponosito stoji tamo gdje joj je mjesto. No povuci ti povlačim i ja -mirna Bosna.
Tako je. Ta ideja koju si zdušno branio nekoliko mjeseci je po meni od početka bila budalaština. Ali si je ti, kao i o rijeci ispod Velike piramide, proglašavao mogućom i vjerojatnom temeljem svojih logičkih zaključaka.
Za razliku od onoga što je u mom potpisu istina, u tvom potpisu je laž. Nikad nisam podržavao ni tu kao ni druge tvoje budalaštine koje nemilo ovdje izljevaš. Prema tome, ostat će u potpisu. Još će se uskoro pridružiti i tvoj vapaj da ti konačno pružimo valjane a ne krivotvorene dokaze da Zemlja nije ravna ploča.

Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Pogledaj što sam ti boldao. Uviđaš li svoju grešku. Da li je isto ako curi iz kante kroz rupicu ili rupu. Ima li vrijeme utjecaj ?
Naravno da ti ne možeš shvatiti da je tu vrijeme samo posljedica dok je uzrok promjer "rupice". Toliko o tvojoj logici i znanju mehanike fluida.

Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Taj koji je uzrokovao Meksički zaljev da se danas ponovi ne bi nitko živ ostao ili vrlo malo nas.
Ostalo je tad života, ostalo bi i danas.
HepokS2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 11:17   #7016
Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
......Nema izvrtanja, samo doslijednost i konciznost, pratiti kronologiju događaja.A tko je bio najviše fasciniran tom temom.Aha, ili želiš reći da je konstantno i opetovano repetativno ponavljanje i spominjanje letećih piramida u pogrdnom kontekstu, nekakav doprinos temi ?
Nemoj ništa. Pogledaj koliko se prije zalaufala vaša dogmatska teza, i vaše okretanje leđa mnogobrojnim argumentima kontra te vaše ustaljene teorije, okretanje leđa mnogim rupama vaše teorije gradnje, bez argumenata.
Mislim, teorija koja je prihvaćena samo na pretpostavkama bez argumenata i bez dokaza bilo koje sekvence gradnje, ono bull shit-teorija, tako da je to bilo prejadno, te je iziskivalo malo svježine, nešto novo, što će uzdrmati i razbuditi uspavane mozgove.
Još nisi ponudio odgovor na pitanje koji je to meteor koji je udario u zemlju uzrokovao plimni val koji je potopio Veliku piramidu skoro do njenog vrha kako je to opisao stručnjak Lun, a ti zdušno pohvalio i podržao?
HepokS2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 14:26   #7017
HepokS2
Quote:
Logika o tome da su ljudi iskopali prolaz rijeci ispod Velike piramide da bi ona crpila vodu iz energije? Dobra logika. Na temelju kojih podataka si došao do takvih zaključaka?
Malo smiri tenzije Hepokse, ja sam rekao da ako je meteorom uzrokovan cunami poplavio piramide, a morska sol je nađena u piramidi, da bi to mogao biti dokaz da je piramida izgrađena prije tog udara. No ti blebećeš i imputiraš po starome.
Quote:
Tako je. Ta ideja koju si zdušno branio nekoliko mjeseci je po meni od početka bila budalaština. Ali si je ti, kao i o rijeci ispod Velike piramide, proglašavao mogućom i vjerojatnom temeljem svojih logičkih zaključaka.Za razliku od onoga što je u mom potpisu istina, u tvom potpisu je laž. Nikad nisam podržavao ni tu kao ni druge tvoje budalaštine koje nemilo ovdje izljevaš. Prema tome, ostat će u potpisu. Još će se uskoro pridružiti i tvoj vapaj da ti konačno pružimo valjane a ne krivotvorene dokaze da Zemlja nije ravna ploča.
Udahni duboko Hepokse i ne bavi se samnom niti sa LUN-om, drži se teme. Dakle za tebe je to bila velika budalaština, no spomenuo si ju 50-tak puta i to mnogo puta van svakog konteksta.
Quote:
Naravno da ti ne možeš shvatiti da je tu vrijeme samo posljedica dok je uzrok promjer "rupice". Toliko o tvojoj logici i znanju mehanike fluida.
Hepokse pogubio si se. Vrijeme i događaji u nekom vremenu su uzročno-posljedično vezani. Ne razlikuješ bitno od nebitnoga, pa su zbog toga u tvojem središtu vrlo često konkretni neposredni dojmovi rupica i prelijevanja vode iz zaljeva u tjesnac, niti si upoznat sa pojmom vremena. Ako bi se želio naznačiti pojam koji je ponajviše obilježio dvadeseto stoljeće u transdisciplinarnom znanstvenom diskursu, onda bi se na prvo mjesto zacijelo mogao staviti problem vremena.
No ti niti ne razumiješ da ako je plimni val zahvatio piramidu, te da ako se nađena sol nataložila u i oko nje, da je sama piramida trebala biti izrađena prije toga morskog potopa, i nadam se da ti je sada jasnije.
Rorion is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 17:23   #7018
Krenimo redom pa ćeš shvatiti rorione da je ključni preduvjet znanja čitanje s razumijevanjme. zato se to u školi uči od prvih dana.

Quote:
3zuteminute kaže: Pogledaj post
..to postavlja pitanje smisla piramide, pod njom je bila rijeka koju su graditelji sproveli da bii iz toka vode usmjerili energijju gemetrijom hodnika i visih djelova piramide prema vrhu
možda su htjeli poslat signal u svemir ......
Quote:
HepokS2 kaže: Pogledaj post
Ne želim se upuštati u ocjenu ostalih navoda jer bih te samo upitao imaš li kakav dokaz za ove tvrdnje?
Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Samo razmatramo mogućnost te teorije, koja je do sada , a pokazal se imala logike.
Quote:
HepokS2 kaže: Pogledaj post
Logika o tome da su ljudi iskopali prolaz rijeci ispod Velike piramide da bi ona crpila vodu iz energije? Dobra logika. Na temelju kojih podataka si došao do takvih zaključaka?
Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Malo smiri tenzije Hepokse, ja sam rekao da ako je meteorom uzrokovan cunami poplavio piramide, a morska sol je nađena u piramidi, da bi to mogao biti dokaz da je piramida izgrađena prije tog udara. No ti blebećeš i imputiraš po starome.
Dakle, referirao sam se na izjavu koja je gore na vrhu. Shvaćaš li gdje si pogriješio?
Usput, možeš li odgovoriti na ovih par jednostavnih pitanja?
Quote:
HepokS2 kaže: Pogledaj post
3. Gdje je to u koji ocean lupio meteor da je proizveo tsunami u Mediteranu i poplavio veliku piramidu?
4. Znaš li može li se u Jadranu razviti tsunami i kakve posljedice može uzrokovati pojedinom obalnom području?
5. Misliš li da je meteor koji je stvorio Meksički zaljev izazvao tsunami u Egiptu? Možeš li potvrditi tu tvoju tvrdnju nekim dokazom?
Dok razmišljaš, pogledaj ova dva filma. Poučni su.
Chicxulub Tsunami
Gibraltar i Mediteran i Crno more
Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Malo smiri tenzije Hepokse, ja sam rekao da ako je meteorom uzrokovan cunami poplavio piramide, a morska sol je nađena u piramidi, da bi to mogao biti dokaz da je piramida izgrađena prije tog udara. No ti blebećeš i imputiraš po starome.
Meteori su padali i padali na planet (ne na ravnu ploču) i uzrokovali brojne promjene. Međutim niti jedan meteor nije pao, a da je uzrokovao tsunami koji je poplavio piramide. Štoviše, njih je poplaviti mogla jedino voda rijeke Nil. A to su egipćani naučili kontrolirati.

Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Pogledaj što sam ti boldao. Uviđaš li svoju grešku. Da li je isto ako curi iz kante kroz rupicu ili rupu. Ima li vrijeme utjecaj ?
Quote:
HepokS2 kaže: Pogledaj post
Naravno da ti ne možeš shvatiti da je tu vrijeme samo posljedica dok je uzrok promjer "rupice". Toliko o tvojoj logici i znanju mehanike fluida.
Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Hepokse pogubio si se. Vrijeme i događaji u nekom vremenu su uzročno-posljedično vezani.
A što sam ja napisao? Znači ipak si nešto naučio od toga što sam napisao, samo nisi shvatio da si to shvatio. Sve OK. dakle, vrijeme pražnjenja odnosno vrijeme punjenja nekog bazena ovisi o dimenzijama "kanala" koji te bazene spaja. Imaš u mehanici fluida nešto što se zove Venturijeva cijev. Prouči. Pa ćeš shvatiti što je uzrok, a što posljedica.

Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
No ti niti ne razumiješ da ako je plimni val zahvatio piramidu, te da ako se nađena sol nataložila u i oko nje, da je sama piramida trebala biti izrađena prije toga morskog potopa, i nadam se da ti je sada jasnije.
Nije je zahvatio morski plimni val izazvan udarom meteora (čak nisam siguran ni da ju je zahvatio plimni val izazvan stvarnim kataklizmičkim događajem koji se dogodio oko 1500-1600 godina prije Krista). Stoga su ti sve ostali zaključci sporni.
HepokS2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 22:57   #7019
Talking

Quote:
HepokS2 kaže: Pogledaj post
Krenimo redom pa ćeš shvatiti rorione da je ključni preduvjet znanja čitanje s razumijevanjme. zato se to u školi uči od prvih dana.
Dakle, referirao sam se na izjavu koja je gore na vrhu. Shvaćaš li gdje si pogriješio? .
Dakle Hepokse blebečeš bez veze. To na što si se ti referirao nema veze sa mojim komentarom i pohvalom na teoriju koju je iznio LUN, tj. teoriju potopa prije gradnje piramide. Dakle vrati se u nazad pa izvidi da ja nisam razglabao o slanju signala u svemir iz piramide i nekakvom rijekom ispod piramide na što si se ti zakačio.
A zatim postavljaš nerazumljivo pitanje ;
"ljudi iskopali prolaz rijeci ispod Velike piramide da bi ona crpila vodu iz energije?
Možeš li formulirati pitanje da se shvati što ti pitaš, jer očito si krivo formulirao pitanje ?
I zašto to pokušavaš imputirati meni Hepokse ?
Nadalje, ponovno se gubiš sa orijentacijom u vremenu. Spominješ potope i udare meteora prije nekih 1500-1600 godina prije Krista, a mi pričamo o potopu starom minimalno 5000 godina ili još starijem.
Zatim tvrdiš da tsunami nije mogao potopiti piramide, i sa tom izjavom negiraš kompletnu teoriju, mada opet nemaš nikakav argument kojim bi to potkrijepio.
Rorion is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 10:55   #7020
Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Dakle Hepokse blebečeš bez veze.
O tome tko blebeće, laže, insinuira na svim pdf-ovima ovdje nema potrebe razglabati. Nenadmašan si. Odnosno, teško nadmašiv.

Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
To na što si se ti referirao nema veze sa mojim komentarom i pohvalom na teoriju koju je iznio LUN, tj. teoriju potopa prije gradnje piramide.
Griješiš. Ti si se upleo u komunikaciju između mene i #3zuteminute. Prati slijed tekstova.

Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
A zatim postavljaš nerazumljivo pitanje ;
"ljudi iskopali prolaz rijeci ispod Velike piramide da bi ona crpila vodu iz energije?
Moja greška. Hvala na ispravci.

Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Nadalje, ponovno se gubiš sa orijentacijom u vremenu. Spominješ potope i udare meteora prije nekih 1500-1600 godina prije Krista, a mi pričamo o potopu starom minimalno 5000 godina ili još starijem.
Ne spominjem udare meteora prije 1500-1600 godina. Spominjem kataklizmički događaj koji nije povezan s meteorskim udarom.
Ne spominjem da se taj događaj dogodio prije 1500-1600 godina nego da se dogodio 1500-1600 prije Krista. A to je prije 3500-3600 godina. Toliko o matematici. I čitanju s razumijevanjem.

Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Zatim tvrdiš da tsunami nije mogao potopiti piramide, i sa tom izjavom negiraš kompletnu teoriju, mada opet nemaš nikakav argument kojim bi to potkrijepio.
Imam hrpu argumenata. I zdravu logiku. Recimo da je Veliku piramidu zapljusnuo tsunami od 75 metara visine (manje od pola visine) te da je ta voda neko vrijeme tamo i stajala jer inače ne bi bilo toliko soli koliko vi tvrdite da je ima.
Shvaćaš li ti posljedice takve tvrdnje?
1. Bila bi potopljena te za poljoprivredu gotovo beskorisna polja uzduž Nila na udaljenosti od još nekoliko desetaka (ako ne i stotinjak) kilometara uzvodno. I to na relativno duže vrijeme.
2. S obzirom na visinu predviđenog vala od 75 m, kolika bi okolna područja bia izložena djelovanju tog tsunamia? Prilično široka, a još znatno dublja duž rijeke Nil, s obzirom na okolni reljef.



3. Zar ne misliš da bi u tom slučaju našlo ostatke i brojne tragove tog tsunamia na drugim građevinama iz tog doba ili je baš jedino i samo Velika piramida "preživjela" taj tusnami?
4. Zar ne misliš da bi takav tsunami zapljusnuo i druge obale na Sredozemlju? Gdje su njegove vidljive posljedice na drugim mjestima?
5. Ukratko rorione. Nemaš pojma. Logika ti ne ide točnim putem. Nedostaje ti jako pno znanja o povezanim događajima, uzrocima i posljedicama koje moraš znati sagledati.
6. Ponavljam pitanje: koji je to meteor, po tebi i Lunu, udario, kad i gdje na planet (ne ravnu ploču) Zemlju da je prouzročio tsunami koji je poplavio Veliku piramidu?
HepokS2 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:18.