Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.12.2017., 13:45   #7901
jel ima tko kafic u blizini? naime mi zivimo odmah preko puta kafica,,nemoram vam ni govorit kakav horor dozivljavamo od cetvrtka do nedjelje,,gala,amuzika najgore je ljeti kad sus vi na terasi i kad je zziva muzika a prozori otvoreni,,uzasss,,,zanima me dal netko zna koga zvat,,naime policiju ne vijedi ker se samo nasmiju i popiju s gazdom pice i odu,, nekakvu inspekciju ali koga?
__________________
zaraxyx
zaraxyx is offline  
Old 11.12.2017., 14:03   #7902
Odrasla sam iznad kafića, doduše 6 katova iznad... i danas imam traume od učenja grčkog uz treštanje cajki ... možda ih zato tako ne podnosim Ne znam koga zvat... mi bi zatvorili prozor. U međuvremenu kafić kroz godine više ne pušta tako glasnu muziku... Čekaš da propadne, pustiš kontru, pušiš cigare, treseš stolnjak isl... kroz prozor?
Zoveš sanitarnu isl... sve redom pa će se neko odazvat, iako je to sve kratkog vijeka, a kad otvore obično bude još gore. Bolje sredstva uložit u poboljšavanje svoje unutarnje izolacije.
tiluriumm is offline  
Old 11.12.2017., 21:35   #7903
Sanitarna rijesava ako su skinuli blokadu na pojačalu.
Alfa Romeo is offline  
Old 12.12.2017., 00:39   #7904
Stvarno suosjecam sa svima koji redovito trpe buku ili iritirajuce zvukove na bilo koji nacin.
Bezveze is offline  
Old 12.12.2017., 09:48   #7905
Evo nocas vjetar na Tresnjevci nikako da prestane puhat, a susjed iznad ima balkon sa nekakvim plasticnim krovicem koji nije dobro pricvrscen. Kako to lupa, svakih 10sec, a ko da mi netko kraj glave nabija. Cijelu noc nisam spavo. Kako je tek njemu lupalo mogu samo zamislit. Ali lik je takav da 99% nece nista poduzet u vezi toga. I sta sad da ja idem popravljat njegov krov balkona?
Astral07 is offline  
Old 12.12.2017., 12:34   #7906
Ne nego u prvu ljekarnu/dm/muller/bipu... i potrošiš par kuna na čepove za uši i spavaš kao beba s vjetrom i bez njega.
tiluriumm is offline  
Old 12.12.2017., 14:04   #7907
Eh, pa da propustim poziv sa posla dok sam dezuran
Astral07 is offline  
Old 12.12.2017., 20:11   #7908
Xiaomi Miband 2 na ruci zavibrira i probudiš se
Alfa Romeo is offline  
Old 12.12.2017., 20:53   #7909
Ja bih ipak isla popravljati krov susjedu

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
Bezveze is offline  
Old 13.12.2017., 08:49   #7910
I meni se cini tako Makar ovo sa Xiaomi nije losa fora
Astral07 is offline  
Old 13.12.2017., 14:06   #7911
Quote:
Astral07 kaže: Pogledaj post
Eh, pa da propustim poziv sa posla dok sam dezuran
ako poglasniš mobitel i staviš ga blizu, čut ćeš ga kroz čepiće, oni stišavaju zvukove ali ne blokiraju ih potpuno. alarm uredno budi, nema problema.
uzadnjicas is offline  
Old 13.12.2017., 15:56   #7912
Trebali bi napisati zakon koji obavezuje isporuku cepica za usi kupcima stanova, standardno uz kupnju stana.
Tuzno.
__________________
reminder
tonijel is offline  
Old 13.12.2017., 16:40   #7913
Quote:
tonijel kaže: Pogledaj post
Trebali bi napisati zakon koji obavezuje isporuku cepica za usi kupcima stanova, standardno uz kupnju stana.
Tuzno.
ipak bolja opcija od gutanja tableta, sloma živaca, podmetanja požara i ubojstva suseda.
uzadnjicas is offline  
Old 13.12.2017., 18:07   #7914
protiv basova, slonovskog hoda i lupanja namještajem i vratima ne pomažu čepovi za uši, isprobano više vrsta ... uglavnom uzaludno za svu udarnu buku koja se prenosi konstrukcijom pa udarci i vibracije zvuče kao da su ti ispod jastuka
josephine_ is offline  
Old 13.12.2017., 18:31   #7915
Ne pomazu ni protiv hrkanja bas, eventualno glasnog disanja
Bezveze is offline  
Old 17.12.2017., 20:37   #7916
Kao u srednjoj školi.

Valjda potrebno se potući i razbiti zube nekome da mu krv poteče.

Onda ne samo da prestaju lupati, galamiti, nego se pročuje, pa imaš mir i miran san gdje god odselio.

Dođeš u novu zgradu, a babe počnu šaputati "ovaj je bio u zatvoru jer je istukao nekoga"

I svi mirni ko bubice.

Poštuju te i onda si pravi dasa. Oni koji su te jučer pljuvali danas te grle.

A dok si molio da prestanu onda su još jače...trajalo 15 godina..

Koje društvo? Koji odgoj? Koje vrijednosti?

Samo da znam Njemački malo bolje, ne bi mene više ovo vidjelo. Ne, ovaj Balkan ne.

Ljudi, učite jezike. I recite svojoj djeci da uče jezike.
Dameeer is offline  
Old 17.12.2017., 23:08   #7917
Quote:
Dameeer kaže: Pogledaj post
Kao u srednjoj školi.

Valjda potrebno se potući i razbiti zube nekome da mu krv poteče.

Onda ne samo da prestaju lupati, galamiti, nego se pročuje, pa imaš mir i miran san gdje god odselio.

To ti pali dok se namjeriš na slabije od sebe.
A onda se jednom namjeriš na jače i luđe pa on tebe prebije, kako si slikovito rekao - krv ti poteče i onda on lupa i galami, a ti miran ko bubica.
Alfa Romeo is offline  
Old 21.12.2017., 15:04   #7918
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Ja ne kazem nista ta te ekstremne skucajeve, ali da nekome od moje obitelji ili prijateljica kazes da je moje dijete divlje ili neodgojeno - umrli bi od smijeha ker je on jedan zaista miran djecak i zaista smo jako malo doma, po lijepom vremenu smo vani a i sad gledam da smo cesto negdje jer ima toliko aktivnosti po gradu koje su zabimljivije od biti doma

Velim, ovima ispod mene smeta i njegova normalna igra

Evo jedan primjer: cuvali su ga moji mama i tata i on je donosio mom tati autice iz sobe i par puta je prosao preko cijelog stana, dijete od 4 godine u carapicama, i oni su zvali da sta on gore radi i nek prestane
Mama mi je rekla da je do tada mislila da pretjerujem ali da se sad stvarno uvjerila da nisu bas svi svoji

No vec preko godinu dana je mir, ne zovu i ne dolaze otkad me zvao od zenske tata (koji zivi u dalmaciji ) pa sam mu pustila snimku na telefon kad je njegova ljubljena kcerkica nabijala o strop svaki put kad smo presli preko sobe
Čarapice su problem. Kad bi dijete na nogicama imalo papuče, te da je još na podu tepih, susjedi ne bi ništa čuli. Odmorili bi živce....
Isto vrijedi i za odrasle kad hodajući bosi (ili u čarapicama (!) ) nabijaju petama - ovima oko njih (i ispod i pored) se čini kao da žive pokraj slonova...malo međususjedskog razumijevanja ne bi bilo na odmet.
Beppinna is offline  
Old 21.12.2017., 19:32   #7919
to mnogi ne kuze, odnosno ne zele kuziti. kad hodas bos po parketu/plocicama/betonu to ce ispod cuje kao da netko iznad drzi stoku..
genius_one is offline  
Old 22.12.2017., 00:23   #7920
Quote:
Alfa Romeo kaže: Pogledaj post

To ti pali dok se namjeriš na slabije od sebe.
A onda se jednom namjeriš na jače i luđe pa on tebe prebije, kako si slikovito rekao - krv ti poteče i onda on lupa i galami, a ti miran ko bubica.
Da, ali ne bi se trebalo nikome pustiti bez obzira ako je netko npr. fizički jači, jedan primjer u školi, što mi je stari ispričao kad je on išao u školu,
došao je u njihov razred jedan bosanac nižeg rasta i sad kako je on novi, svi su ga klepali .. po meni to je užas, ja bi takve u tamnicu bacio
što iz čista mira tuću nekoga, i taj lik je sljedeći dan donio veliki nož u školu i više ga nikad nitko nije taknuo, a da nije ništa poduzeo klepali i
davali triske bi mu svaki dan .. nije se pustio toj gamadi
bez obzira što ih je više i jači su .. zaprijetio im je nožem ... da se pustio onda bi ga još više klepali, takvi su nasilnici, kad
nanjuše da se bojiš još je gore jbg.

ali što se tiče ovo kad ti netko lupa, to je specifičan problem .. imao sam takav problem prije 2 g. kad mi je lik koji ima 2 metra i jači je od mene fizički 10 puta, ali nisam se pustio, i ja sam njemu prijetio, svatko ima slabe točke da je ne znam koliko jak ..

problem je kad tako nekoga središ onda sljedi osveta, dovede ti ekipu ..

u početku je bolje probati na pristojan način riješiti problem, iako to nikad ne upali, a i nekad stvarno ne znaš je li netko lupa namjerno ili ima takav običaj, npr. meni baka uvijek lupa što god radi, jednostavno je tako navikla i teško je to promijeniti ... ali ovo kad netko radi partije u stanu, to ne
bi nikad tolerirao i otišao bi mu lupati na vrata, jer helou imaš kafiće, klubove pa tamo se izludiraj a ne u stanu ..

inače živim u kući, ali bilo mi je godinama kao u stanu jer donji kat nije moj
pa su živili svakakvi ljudi .. a i opet će to biti, ali spreman sam ovo je sad samo zatišje pred buru
Stranger FX is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:10.