Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.12.2017., 13:29   #621
Quote:
dragone kaže: Pogledaj post

ma je li to uz živicu još jedan stol i klupe Wow!
i ovo na ovom stablu do, jesu li to nanizane duž debla još neke lončance?
sve je pic pic. pa je li to moguće?!!

... ne znam što prije. i ono što jesam renovirala bih mogla nanovo prepravljat

.. zaista moram naučit pravilno kompostirat i naprvit pošteni komposter!

tu i tamo se bavim vrtom, tako da ima i ja ponekad tikvica, poma, parika, tikvi, balancana, kukumara... ili još idealnije na terasu na vrhu kuće. samo će trebat riješi zaljevanje. bez toga ništa.

od stabala imam par naranči, mandarine, limune, kukumvat, japansku jabuku, trešnju (trebala bih koju novu zasadit, jer je nažalost najboljoj sa najlipšim trešnjama došao kraj), smokve, grožđe, šipak i orah.

Tu di je orah bi bilo dobro mjesto za povrtnjak tu ima masu sunca, ali meni ga je žao. divano je stablo. na proljeće beremo zelene orahe pa radimo orahovicu i ja macerat.

HVALA ZA UPUTE!

stavit ću ove tvoje slike na desktop. ionako mi neće izać iz glave nikad
a ja sam ljubomorna na ovaj bold. zvuci divno i voljela bih vidjeti. posto je nasa kucica u madjarskoj, mogu zaboraviti na svo to primorsko drvece i rastlinje, mada mi je velika zelja zasaditi smokvu. ima je kuca do nas i lijepo uspijeva.

ovaj dio sto pises da bi stalno mogla nanovo prepravljati..poznato mi je. i ja isto tako. ali bojim se da iduce proljece/ljeto necu imati sta puno raditi. meksicki kutak je zavrsen, napravili smo na jednoj maloj padini kamenjar i posadili cvijece izmedju, poviseni vrt je gotov, osim mozda da napravimo jos jedan jer upravo to sto kazes... lako ga mozes sama odrzavati, stavis kvalitetnu zemlju, relativno se brzo napravi uz ne tako veliki trosak.
kad odemo na odmor nekad zamolimo komsije da nam zalijevaju, a ove godine smo napravili sistem navodnjavanja s tajmerom. provukli perforirano crijevo kroz citav povseni vrt, nastimali tajmer da kapa dva puta dnevno po sat vremena..tako da smo i taj dio rijesili. isto tako smo uradili i sa cvijecem. tako i za zalijevanje ima rjesenje

da..uz zivicu je jos jedan drveni stol i dvije klupe, a bome ima i jos jedan na jednom drugom mjestu, kao i jos dvije lezaljke
kao sto moja kuma kaze, kod vas ce covjek ne moze umoriti, gdje kod da krenes imas gdje da prisjednes i da se odmoris vrt je bas velik, pa smo strateski rasporedili, kad hocemo sunce, kad hocemo sjenu i tako..

i da..duz debla su loncanice. bude jako slatko kad se posadi cvijece u njih
inace to drvo je japanska jabuka, poklon od sestre, ona je zasadila, od brata imam brezu, on zasadio, od mame i tate jorgovan, od svekija javor, od kume japansku sljivu, od prijatelja magnolija, od drugih nektarina, pa tresnja, pa andaluzijska jela...sve posadjeno od osoba koje su nam poklonile.
to je nas vrt prijateljstva i ljubavi. na svakom drvetu visi plastificirana kartica sa slikom tek posadjenog drveta, od koga je i datum.
kao sto vidite malo sam opicena, ali vrt i priroda su mi jedna od najvecih radosti u zivotu.
gnjavila bih vas do sutra sa slikama, ali nije bas tema za to.

i da..komposter. nismo ni mi jos eksperti. i kod nas je jos uvijek to na nekom amaterskom nivou, ali eto trudimo se, prevrcemo da se susi ali opet ne smije previse biti suho, koristimo nesto malo za vrt i tako..

al se raspisah
Alica72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 13:30   #622
Quote:
tiluriumm kaže: Pogledaj post
Nemam riječi, i kod mene je lijepo, al ovo je raj
hvala
pokazi i ti svoje

Quote:
Rossa kaže: Pogledaj post
Alica, ljubomorna sam...

diiivno!
thanx svima

Zadnje uređivanje Alica72 : 07.12.2017. at 13:42.
Alica72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 13:53   #623
Stavljala sam ja na vrt i biljno uzgojnu i tako te biljne Nemam baš ovako DIY materijala mimo vrta, cvijeća, voća, povrća. Ljuljačke, stolice, stolove smo kupili, samo neke kamene stolove napravili, al to je ono- imaš kamenu ploču, staviš je na postolje postolje i dobiješ stol navodnjavanje isto, muž sagradio komin/pečenjaru, al to mi nije nešto fotogenično
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 14:01   #624
Quote:
tiluriumm kaže: Pogledaj post
Stavljala sam ja na vrt i biljno uzgojnu i tako te biljne ..
ok..prosnjuhacu malo po tim biljnim temama
Alica72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 22:26   #625
Samo ti stavljaj, Alice, ako ne tu, javi di pa da zapratimo jer zvuči jako zanimljivo
__________________
Don't confuse my personality with my attitude. My personality is who I am. My attitude depends on who you are.
(Frank Ocean)
MarLov is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 23:47   #626
Nije moj diy, vec Pirgin, moram ju pohvalit i konacno pokazat njen rad za moj stancic







Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
sofijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 00:14   #627
Quote:
sofijica kaže: Pogledaj post
Nije moj diy, vec Pirgin, moram ju pohvalit i konacno pokazat njen rad za moj stancic







Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
Pirga is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 10:28   #628
Ljepo, ljepo!
__________________
Što jest,jest
old_time is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 14:19   #629
Super je slika
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 15:00   #630
pirga
jerry16 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 01:09   #631
bravo, Pirgica!
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2018., 09:20   #632
Nasla sam u haustoru stari barski stolac koji mi se bas svidio pa smo ga malo preuredili i sada imamo novog clana za sankom
Prije:

Poslije:


U drustvu:
Pirga is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2018., 11:08   #633
Super malo truda, a puno dobivenog. Baš se uklopio.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2018., 11:33   #634
Da, super je!
__________________
Don't confuse my personality with my attitude. My personality is who I am. My attitude depends on who you are.
(Frank Ocean)
MarLov is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2018., 18:10   #635
Bravo Pirga!
__________________
Što jest,jest
old_time is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 01:06   #636
Ovakve su mi transformacije omiljene. Minimalni zahvat, zadržan originalan oblik i namjena, čista petica! Nebitno je jeste li radili sami ili ste dali nekome da radi.
__________________
Svi ljudi znaju sve
BILJEŽNIK is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2018., 14:27   #637
Evo jedan Kik hack

Pirga is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2018., 18:14   #638
brutalno! svaka cast
buba-e is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2018., 20:05   #639
Super!
__________________
Don't confuse my personality with my attitude. My personality is who I am. My attitude depends on who you are.
(Frank Ocean)
MarLov is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2018., 00:45   #640
Jel to meni poklon za useljenje

Odlicno si to napravila
Dadushka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:55.