Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.12.2017., 14:06   #3761
može li se tražiti povrat preplate kredita (kredit je još u otplati ali su uplaćene tri rate viška) i, ako da, kolika je naknada za to?
PabloN is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 23:45   #3762
Pa nema nikakve naknade, to je stjecanje bez osnove. Trazi povrat a ak si bas nabrijan i zakonske zatezne kamate

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
one.org is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 08:39   #3763
Quote:
one.org kaže: Pogledaj post
Pa nema nikakve naknade, to je stjecanje bez osnove. Trazi povrat a ak si bas nabrijan i zakonske zatezne kamate

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
dobio prošli tjedan, bez naknade i za dvije minute u poslovnici
PabloN is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 15:27   #3764
koliko najkraće moraš imat za stalno u nekoj firmi da bi ti banka odobrila kredit?
silas2012 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 16:07   #3765
Hm, možda 6 mjeseci? Nagađam
JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 22:19   #3766
Koliko ja znam, banci nije bitno koliko dugo si ti vec za stalno. Ja sam podnijela zahtjev tjedan dana nakon novog ugovora. Znam da je decko cekao 3 mjeseca jer mu je s ugovorom za stalno dosla i povisica, pa je cekao da naraste prosjek zadnje tri place.
Tinkach is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 11:21   #3767
Treba mi frend uplatiti nešto novaca na tekući račun (Zagrebačka banka), koji broj mu trebam dati?
Ovaj 16znamenkasti broj u sredini ili ovo ispod mojeg imena što počinje sa HR(+ 19 znamenki)?
pic is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 11:53   #3768
Quote:
pic kaže: Pogledaj post
Treba mi frend uplatiti nešto novaca na tekući račun (Zagrebačka banka), koji broj mu trebam dati?
Ovaj 16znamenkasti broj u sredini ili ovo ispod mojeg imena što počinje sa HR(+ 19 znamenki)?


HR i 19 znamenki


Sent from my iPhone using Tapatalk
maronaldo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2017., 12:20   #3769
Pozz, trebam brzi gotovinski kredit od 6000kn na 12 mjeseci pa me zanima samo koju banku preporucate (osim PBZ, njima isplacujem dug)? Znaci, po mogucnosti bez ikakve posebne dokumentacije, vidim da skoro svi to nude samo nisam pametan koga odabrati.
cAu is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2018., 14:02   #3770
erste banka nudi uz stambeni kredit, koji ću dići za kupnju kuće, da se digne i manji kredit s istom kamatom, za adaptaciju novokupljene nekretnine.

da li neka banka, pogotovo pbz čiji sam korisnik, nudi slično?

npr 45000 eur za nekretninu, 5000 eura za adaptaciju i troškove prijepisa? sve pod iste kamate i rok otplate
__________________
tinyurl.com/seftetrebatinjegane
allenp is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2018., 14:18   #3771
Da li svaka banka traži energetski certifikat prilikom odobravanja stambenog kredita za kupnju kuće?
__________________
tinyurl.com/seftetrebatinjegane
allenp is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 11:27   #3772
Pozdrav, imam jedno pitanje vezano za minus na tekućem računu u PBZ-u i promjenu poslodavca. Ne mogu nigdje naći da je netko imao ovo situaciju, pa molim za pomoć ako netko zna.

Imam dopušteni minus u PBZ-u, koji sam naravno iskoristila ulazeći u minus i plaćajući na rate. U PBZ-u se minus i rate otvaraju tako što se donese potvrda od poslodavca u kojoj je vidljiv rad na neodređeno.
Ja bih mijenjala posao te ću na novom poslu sigurno dobiti probni rok od 6 mjeseci i 6 mjeseci neću imati ugovor na neodređeno. Što se u tom slučaju događa s računom? Zbog minusa će mi blokirati račun? Banka će sigurno vidjeti promjenu uplatitelja plaće te će sigurno tražiti potvrde poslodavca, koju ja neću moći u tom trenutku dostaviti, i što onda? Blokada, ovrha? Ili idu po principu - ako ide plaća, ide i minus i nema promjena?

Pomagajte jer ne znam koga više da pitam, a banci ne vjerujem.
lalaba is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 11:33   #3773
Koliko se čeka otprilike za odobrenje kredita u ZABI? Gotovinski nenamjenski, 40 000kn
-chester- is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2018., 23:08   #3774
Otvorio sam tekući i devizni tekući račun u Erste banci. Htio bih prebaciti novce s kunskog tekućeg i deviznog računa u OTP banci na nove račune u Erste banci. Nakon toga bih zatvorio račune u OTP banci.

Zanima me kako prebaciti devize bez fizičkog podizanja novaca na blagajni OTP banke i fizičkog polaganja novaca na blagajni u Erste banci? Je li to moguće, malo sam progooglao i nije baš jednostavno kao prebacivanje kuna.
Prebacivanje kuna ću jednostavno odraditi preko Internet bankarstva, dok za devize nemam te opcije.

Mogu li izbjeći odlazak barem u Erste banku, najbliža mi je u drugom gradu 30 km od poslovnice OTP banke?
raštevićan is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 10:35   #3775
Ima li u RBA još onih tip-top kredita (sličnih ko Addiko blic)? Iz nekog razloga su me već dvaput odbili u Addiku (ne žele reći zašto, a ne znam sam), imam kredit tri godine koji se uredno otplaćuje, jednom sam doduše kad sam mijenjao posao zakasnio mjesec dana s ratom, imam minus po tekućem, neurednosti nema ni po njemu, od plaće mi kad se odbije rata kredita ostane 5500 kn, a s tim kojeg mi nisu dali bi ostalo 5000, tako da prezaduženost sigurno nije razlog odbijanja. Pa ako RBA još ima te brze kredite išao bih kod njih probat
PabloN is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 09:37   #3776
Pozdrav svima!
Dakle imam jedno pitanje, u PBZ banci sam oko 2 godine, radim na neodredeno (3 godine u firmi)i imam dozvoljeni minus od cc. 12.000 kuna.
Dakle, uzeo bi u banci nekakav gotivinski kredit/pozajmicu kako se vec to zove od 5.000 kuna......Sad mi nije jasno dali mogu, nemam nikakav drugi kredit a nikad mi nije dosla na mpbzu obavijest da mogu koristit pozajmicu
Kad odem na stranicu od PBZa vidim da u opcijama nenamjenski krediti nema opcije za manje od 30 tisuca kuna ako se ne varam
I sad me zanima samo dali da se trudim uopce trazit u poslovnicu pozajmicu ili?
I moram li to obaviti u poslovnici di mi je otvoren racun?
CuvarKuce is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 17:43   #3777
Koja banka daje kredit ako ste u blokadi????
helena1605 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 20:19   #3778
Pozdrav,
Molila bih vas savjet ili sugestiju..
Dakle , odlucih kupiti stan .. Odem u maticnu banku (Rba), upitam kolika mi je kreditna sposobnost i temeljem te informacije , pronadem stan.
Sa konkretnom ponudom , cak 10 tis eura nizom od kreditne sposobnosti , od banke ponovno dobivam potvrdu da sam kreditno sposobna . Odlicno
Naravno , zapocinjem prikupljati dokumentaciju, potpisujem predugovor i uplacujem akontaciju za stan . 21.12. donosim SVE dokumente u banku i zaprima se moj zahtjev za kredit ..
Cekajuci procijenu , 04.01. dolazim u banku i teta bankarica kaze -Joooj , znate promjenio se zakon , nismo imali nikakvu najavu , nazalost, vise niste kreditno sposobni za konkretnu nekretninu (za koju sam vec dala kaparu!!!! ).
I sto sad??
Ok , zakon se promjenio od 01.01.. treba ga postivati ,ali zasto ne vrijedi za nove kredite , zasto ovi zaprimljeni nemogu ici po starom ovrsnom zakonu ?
Sto je sa ljudima kojima su banke davale potvrde o kreditnoj sposobnosti i sad vise nisu nisu kreditno sposobni ?.. pa na kraju krajeva sto je i sa investitorima?
Molim vas neki savjet.. sto napraviti , kako se postaviti ..
Da li traziti i inzistirati na izuzecu ???
Roxenee is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 20:43   #3779
Do koje ocijene u hroku daju kredit, smeta li ocijena 2
helena1605 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 11:43   #3780
Quote:
Roxenee kaže: Pogledaj post
Pozdrav,
Molila bih vas savjet ili sugestiju..
Dakle , odlucih kupiti stan .. Odem u maticnu banku (Rba), upitam kolika mi je kreditna sposobnost i temeljem te informacije , pronadem stan.
Sa konkretnom ponudom , cak 10 tis eura nizom od kreditne sposobnosti , od banke ponovno dobivam potvrdu da sam kreditno sposobna . Odlicno
Naravno , zapocinjem prikupljati dokumentaciju, potpisujem predugovor i uplacujem akontaciju za stan . 21.12. donosim SVE dokumente u banku i zaprima se moj zahtjev za kredit ..
Cekajuci procijenu , 04.01. dolazim u banku i teta bankarica kaze -Joooj , znate promjenio se zakon , nismo imali nikakvu najavu , nazalost, vise niste kreditno sposobni za konkretnu nekretninu (za koju sam vec dala kaparu!!!! ).
I sto sad??
Ok , zakon se promjenio od 01.01.. treba ga postivati ,ali zasto ne vrijedi za nove kredite , zasto ovi zaprimljeni nemogu ici po starom ovrsnom zakonu?
Sto je sa ljudima kojima su banke davale potvrde o kreditnoj sposobnosti i sad vise nisu nisu kreditno sposobni ?.. pa na kraju krajeva sto je i sa investitorima?
Molim vas neki savjet.. sto napraviti , kako se postaviti ..
Da li traziti i inzistirati na izuzecu ???
nije se ovršni zakon mijenjao od nove godine, lažu u banci
PabloN is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:17.