Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.12.2017., 19:08   #121
Quote:
Mamekica kaže: Pogledaj post
Vrijedi li živaca?

Meni vrijedi kad vidim naše klince kako se odlično slažu. Prvi koncerti sa starijom braćom, izlasci, povjeravanja oko prvih ljubavi, pomaganja...Oni su si međusobno najbolji. I to je neprocjenjivo.

Moja stepdjeca su prvi ljudi na koje u životu računam. Zbilja. I oni mogu na mene. To im sa ćaćom više nema nikakve veze. To su već odrasli ljudi.

Na to sam mislila, kad sam rekla da se vrati. Vrati se kroz odnose koje ne možeš baš planirati, ali znaju ugodno iznenaditi.
To je druga stvar ako ste oboje rastavljeni i imate djecu iz prvog braka.
Onda se oboje trudite oko te djece. Ali ako je npr. on rastavljen i ima djecu, a ti ih nemaš, onda je to neka druga priča.
__________________
Najveća od svih sloboda je kad si možeš dopustiti biti ono što uistinu jesi
My time is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 19:10   #122
Quote:
My time kaže: Pogledaj post
To je druga stvar ako ste oboje rastavljeni i imate djecu iz prvog braka.
Onda se oboje trudite oko te djece. Ali ako je npr. on rastavljen i ima djecu, a ti ih nemaš, onda je to neka druga priča.
Ja nemam djecu iz prvog braka. On ima dvoje iz prvog braka i imamo zajedničkih dvoje.
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 19:19   #123
Quote:
Mamekica kaže: Pogledaj post
Ja nemam djecu iz prvog braka. On ima dvoje iz prvog braka i imamo zajedničkih dvoje.
S kolko si ih upoznala? Kad su bili mali ili tinedjeri?

Ja sad mogu reci, kad imam tantruma doma, da ga ne bi mogla hendlat da nije moje
Jaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 19:20   #124
Quote:
Mamekica kaže: Pogledaj post
Ja nemam djecu iz prvog braka. On ima dvoje iz prvog braka i imamo zajedničkih dvoje.
Divim se ljudima kao ti. Nadam se da njegova djeca iz prvog braka to znaju cijeniti, a naravno i on.
__________________
Najveća od svih sloboda je kad si možeš dopustiti biti ono što uistinu jesi
My time is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 19:25   #125
Quote:
Jaya kaže: Pogledaj post
S kolko si ih upoznala? Kad su bili mali ili tinedjeri?

Ja sad mogu reci, kad imam tantruma doma, da ga ne bi mogla hendlat da nije moje
Jako mali, prije osnovne škole. On je još bio u razmatranju kad sam se u njih zaljubila. I ostala.
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 19:36   #126
Quote:
Mamekica kaže: Pogledaj post
Jako mali, prije osnovne škole. On je još bio u razmatranju kad sam se u njih zaljubila. I ostala.
Jako lijepo, no nije kod svih tako. Ja sam stroga logistika, emocionalno distancirana. Ima tatu i mamu za emocije. Ja samo kuham što voli.
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 19:42   #127
Quote:
Jaya kaže: Pogledaj post
S kolko si ih upoznala? Kad su bili mali ili tinedjeri?

Ja sad mogu reci, kad imam tantruma doma, da ga ne bi mogla hendlat da nije moje


Iskren odgovor.
Ja ne bi mogla biti maćeha. Ne zato što nisam dobra (naprotiv ) već zato što znam koliko živaca ti odnese odgoj djece, a život tako brzo prolazi.
__________________
Najveća od svih sloboda je kad si možeš dopustiti biti ono što uistinu jesi
My time is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 19:48   #128
Pa dobro, kad sad gledam svoje pubertetlijke, zbilja puno puta pomislim kako ih samo vlastiti majka i otac mogu voljeti. Drugačije je to sa vlastitom djecom. Veća su očekivanja i kritike.
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 19:56   #129
Quote:
Mamekica kaže: Pogledaj post
Pa dobro, kad sad gledam svoje pubertetlijke, zbilja puno puta pomislim kako ih samo vlastiti majka i otac mogu voljeti. Drugačije je to sa vlastitom djecom. Veća su očekivanja i kritike.
Vjerojatno si imala i srece sto si kliknula s njegovom djecom ako su te tako lijepo prihvatila.
Pretpostavljam da bi bilo drugacije da si se morala boriti s njima.
avelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 20:02   #130
Quote:
avelina kaže: Pogledaj post
Vjerojatno si imala i srece sto si kliknula s njegovom djecom ako su te tako lijepo prihvatila.
Pretpostavljam da bi bilo drugacije da si se morala boriti s njima.
Da sam se morala boriti s njima, ja bi se makla. Ozbiljno. Ja to ne mogu.
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 20:09   #131
Quote:
Mamekica kaže: Pogledaj post
Da sam se morala boriti s njima, ja bi se makla. Ozbiljno. Ja to ne mogu.
I to je u redu. Ali nije isto dati sebe u toj situaciji kad imas dijete ili djecu koju samo moras opomenuti i usmjeriti povremeno , banalno receno, i situaciju gdje se moras prilicno potruditi oko djeteta.

Ali je sigurno vrijedno paznje i divljenja kad bez obzira na situaciju i karakter djece, das svoju ljubav i sebe u tu djecu kao da su tvoja.

Mog direktora je odgojila druga tatina zena i mame se niti ne sjeca. Umrla je kad je imao 2g.
Ali je jednom prilikom rekao da ga s toliko ljubavi vjerojatno ni vlastita majka ne bi odgajala.
avelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 20:10   #132
Quote:
Mamekica kaže: Pogledaj post
Pa dobro, kad sad gledam svoje pubertetlijke, zbilja puno puta pomislim kako ih samo vlastiti majka i otac mogu voljeti. Drugačije je to sa vlastitom djecom. Veća su očekivanja i kritike.
Eto, ovo je ključ svega. Vlastita djeca su ipak nešto drugo.
__________________
Najveća od svih sloboda je kad si možeš dopustiti biti ono što uistinu jesi
My time is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 20:15   #133
Normalno da je drugačije sa vlastitom djecom, tu ne treba fantazirati. Ali da možeš pripaziti da se i ona koju nisi rodila ne osjećaju isključeno u hrpi stvari, možeš.
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 23:50   #134
Meni bude drago kad mi se mali od muza pozali na tatu, bilo pretjerano ili ne, jer onda znam da ima povjerenja u mene i da ga nesto muci

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
__________________
Jizz it
Tze is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 00:08   #135
ništa pametno nemam za reć, divim se svima na volji i energiji, bla bla
samo moram tu nešto na brzinu obavit,

Quote:
Modrobradi kaže: Pogledaj post


Muž nije ni svjestan kakav si ti bingo.
Ili je.
Je.
a mica
Orak is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 01:29   #136
Quote:
Mamekica kaže: Pogledaj post
Normalno da je drugačije sa vlastitom djecom, tu ne treba fantazirati. Ali da možeš pripaziti da se i ona koju nisi rodila ne osjećaju isključeno u hrpi stvari, možeš.
Mislim da to "prilagođavanje" više ovisi o novom partneru nego o djeci. Imaš jednostavno ljude koji (zvucacu možda grozno) lakše zavole i lakše budu voljeni. Mislim da meni nikada ne bi bio problem biti sa nekim ko ima djecu, ni sada ni prije. Da vidim da povrijeđujem tuđe djete svojim prisustvom (vezom) mislim da bih se povukla iz te veze, ili da moja djeca užasno reagiraju na nekog novog, ali imam puno živaca i pokušavam uvijek shvatiti zašto dijete reaguje tako. I to preduprijediti. A ne pizditi što dijete od osam godina ne kuži nešto kako ja kužim.
. Pominjala sam prije prije slučaj susjede koja je bukvalno zabranila curici iz prvog braka svog muža da im dolazi doma, pa je mala bila za vikende kada je trebala biti kod tate -bila kod njegove tete u istom dvorištu. A ona je obožavala svoju novu seku i jako je patila što ne može biti više sa sekom i tatom, mada se nikad nije ružno ponijela prema maćehi. No -drugoj ženi je smetala svojim postojanjem. I ako sam prije bila ok sa tom ženom, kasnije mi se zgadila zbog toga. Sorry, ali znala je da ima kćer, i da je to djetešce isto željno ljubavi i da je,kvragu, do prije godinu dana tu živjelo, tu mu je dom. (By the way, druga je bila u priči prije nego se rastao od prve)
Ertrinken is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 02:13   #137
Quote:
Ertrinken kaže: Pogledaj post
Mislim da to "prilagođavanje" više ovisi o novom partneru nego o djeci. Imaš jednostavno ljude koji (zvucacu možda grozno) lakše zavole i lakše budu voljeni. Mislim da meni nikada ne bi bio problem biti sa nekim ko ima djecu, ni sada ni prije. Da vidim da povrijeđujem tuđe djete svojim prisustvom (vezom) mislim da bih se povukla iz te veze, ili da moja djeca užasno reagiraju na nekog novog, ali imam puno živaca i pokušavam uvijek shvatiti zašto dijete reaguje tako. I to preduprijediti. A ne pizditi što dijete od osam godina ne kuži nešto kako ja kužim.
. Pominjala sam prije prije slučaj susjede koja je bukvalno zabranila curici iz prvog braka svog muža da im dolazi doma, pa je mala bila za vikende kada je trebala biti kod tate -bila kod njegove tete u istom dvorištu. A ona je obožavala svoju novu seku i jako je patila što ne može biti više sa sekom i tatom, mada se nikad nije ružno ponijela prema maćehi. No -drugoj ženi je smetala svojim postojanjem. I ako sam prije bila ok sa tom ženom, kasnije mi se zgadila zbog toga. Sorry, ali znala je da ima kćer, i da je to djetešce isto željno ljubavi i da je,kvragu, do prije godinu dana tu živjelo, tu mu je dom. (By the way, druga je bila u priči prije nego se rastao od prve)
Pa kakav je to covjek koji je takav tretman naspram vlastite kceri dozvolio!

Ne znam da li joj je mama znala za to....da se meni takvo sto dogodi, uredila bih da mi kcer vise tamo ne ide, da se ne izlaze takvim ponizenjima.
Atticus Finch is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 02:57   #138
Quote:
dramaqueen kaže: Pogledaj post
Ja sam druga i imam problem. U zivot svog sadasnjeg muza sam usla kad se vec bio rastao od prve zene. Imaju kci od 8 god.Njih dvoje ne komuniciraju nego se kom. odvija preko male, bake itd. S malom imam dobar odnos, ali svako malo mi servira neku gadost usmjerenu protiv oca kad smo zajedno. Npr. neki dan mi je rekla da ju je otac kad je bila mala tako jako udario da joj je dvije godine bila masnica na nozi. Ja fakat u to ne vjerujem, to su mamine price kojima joj puni glavu. Ali mala to tvrdi i gleda me u oci mrtva ozbiljna. Ne da mi se to vise slusat, da netko blati mog muza kojeg volim pa makar bilo i njegovo dijete. Muz je ne zna stavit na mjesto nego to trpi bez da ista kaze i onda se svadjamo oko toga kad mala ode. Ne cini nista kako bi me zastitio od tih sranja. Jesam li duzna to tolerirati? Mislim da ne, pogotovo jer znam da to nije istina nego manipulacija majke. Razmisljam da nestanem negdje te dane dok je mala u nas pa da vidi da me njezine rijeci bole i da ne moze ljudima svasta govorit.
Sto se ti imas svadjati oko toga? pa nije tebe vrijedjala vec rekla nesto o svom ocu i ako njemu ne smeta,sto tebi smeta?
sarajka89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 06:56   #139
Quote:
Mamekica kaže: Pogledaj post
Pa dobro, kad sad gledam svoje pubertetlijke, zbilja puno puta pomislim kako ih samo vlastiti majka i otac mogu voljeti. Drugačije je to sa vlastitom djecom. Veća su očekivanja i kritike.
Da, ja mislim da je stvar u odgovornosti. Za svoje imas punu odgovornost a njegovo ima mamu i tatu, ti si samo potpora. Bar ja tak gledam.
No i tu znaju step djeca prigovarati, da ti nije dovoljno stalo ako svojima dajes zabrane, spotas, a njima ne. Kao da ti ja manje stalo.
A jbga, tvoji imaju samo tebe, logicno da dajes vise.
Jaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 08:51   #140
Quote:
Atticus Finch kaže: Pogledaj post
Pa kakav je to covjek koji je takav tretman naspram vlastite kceri dozvolio!

Ne znam da li joj je mama znala za to....da se meni takvo sto dogodi, uredila bih da mi kcer vise tamo ne ide, da se ne izlaze takvim ponizenjima.
I ja bih isto smanjila vrijeme koje bi moje dijete "smetalo" novoj, ali ovdje je onda došlo do "ona njemu ne da da viđa dijete, šta je on, samo da joj plati..." standardna procedura...
Ja uvijek idem po tome da se to i mom djetetu može desiti, a vodim se po "ne čini drugima ono što ne želiš da čine tebi" (što sam mladoj dami i rekla,pa ni ona mene više ne voli previše)
Jaya, naravno da je kod pačvork obitelji stvar odgovornosti i neprestupanja na tuđu teritoriju. Niti ti trebaš biti mama njegovoj djeci u pravom smislu riječi. Mada mislim da se i ta djeca mogu puno voljeti . Ne pričam iz iskustva, ali znam koliko se čovjek veže i za djecu koju,recimo, čuva. Ja dan danas volim klince koje sam čuvala kao studentica (a ima tome par godinica ) , a i oni mene još pamte. Mislim da mi je najsimaticnije bilo kada me "bebac" od 18 godina i dva metra podigao i bukvalno odnio curi predstaviti sa "e, ovo je moja sitterica, naučila me vezati tenisice"
Ertrinken is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:53.