Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.06.2017., 15:52   #281
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
ne znam baš, stvarni ljudi, upravo sada, idu na MPO a nisu ubračeni.
nitk ih nije pitao bračni status, jesu li u braku, susjedi, veza, rođaci, našli se na cesti. otkud ti to da moraju biti bračni partneri?
Pročitaj si stavku u zakonu koja govori o tome To što možda neke bolnice ili privatni doktori izabiru ignorirati zakon je sasvim druga stvar.
To ne znači da ja podržavam takav zakon.

Quote:
kod nas nema banki spermi ni jajnih stanica, za to se ide u Češku (primjer).
A što misliš, zašto ih nema i što misliš hoće li ih ikada biti ovdje?
Zapravo, mislim da ih čak i ima ili je predviđeno mjesto za njih, ali gle čuda - prazne su.

Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
I nije li, majkumu, logičnije da oni koji žele prava i obaveze koji proizlaze iz bračnog ugovora moraju potpisati bračni ugovor, nego da su oni koji to ne žele primorani potpisivati da nisu u braku, iako nikad nisu bili u braku?
apsurdistan.

Ne kužim zakaj se ovdje jedna forumska struja pravi da ne zna i ne može čitati.
__________________
čak i sunce ima pjege
Dalje krunice od moje vunice
:Serek:
The White Rabbit is offline  
Old 10.06.2017., 15:53   #282
Quote:
pussy galore kaže: Pogledaj post
Ali zasto bi ja Slavena tjerala na nesto sto ne zeli?
Nije mi to nekako dobra osnova za partnerstvo.

Samo pokusavam reci da ima hrpa situacija i nije sve crno/bijelo.
A recimo da si ti u Slavenovim cipelama.

Zarađuješ 15k, Slaven 5k. Živite skupa preko 3 godine. Niste se ubračili jer se ti ne želiš ubračiti. Prekinete. Slaven izgubi posao. Slaven tuži Pussy da ga uzdržava na temelju izvanbračne zajednice. Slaven dobije tužbu jer su Slaven i Pussy bili zakonski u izvanbračnoj zajednici iako Pussy nije htjela potpisati papir.
Jel ti i dalje okej?
Aese is offline  
Old 10.06.2017., 15:54   #283
Quote:
The White Rabbit kaže: Pogledaj post
Ne kužim zakaj se ovdje jedna forumska struja pravi da ne zna i ne može čitati.
Zakon i jest takav zbog takvih koji se prave nevješti. Do prekida ili ostavinske rasprave, onda im odjednom sve bude jasno.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Old 10.06.2017., 15:55   #284
Quote:
pussy galore kaže: Pogledaj post
Ali zasto bi ja Slavena tjerala na nesto sto ne zeli?
Nije mi to nekako dobra osnova za partnerstvo.

Samo pokusavam reci da ima hrpa situacija i nije sve crno/bijelo.
A meni nije ok osnova za partnerstvo da slaven želi kruva preko motike, djecu, auto, kredit, ženu, kuću, al on ne bi papir hjao niti bi se obvezao za našu sigurnost. Nepoštivanje partnera.
Odjebi, slavene, nema i ovce i novce, grow a pair.
__________________
"Da se Fažola uda ... e to je već za čestitati (ali i sramota)"
Afrika paprika is offline  
Old 10.06.2017., 15:56   #285
Quote:
Aese kaže: Pogledaj post
A recimo da si ti u Slavenovim cipelama.

Zarađuješ 15k, Slaven 5k. Živite skupa preko 3 godine. Niste se ubračili jer se ti ne želiš ubračiti. Prekinete. Slaven izgubi posao. Slaven tuži Pussy da ga uzdržava na temelju izvanbračne zajednice. Slaven dobije tužbu jer su Slaven i Pussy bili zakonski u izvanbračnoj zajednici iako Pussy nije htjela potpisati papir.
Jel ti i dalje okej?
Lijepo je to gledati i iz njegove perspektive, ali još je zabavnije ako se ona silno želi udati a Slaven je ne želi oženiti jer je to samo papir i njemu to ništa ne znači, voli je i bez papira... I onda je 'oženi' za 200 tisuća kuna "bračne stečevine".
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Old 10.06.2017., 15:58   #286
Joj materijalistice obične, samo lovu gledate, di je liubav, romantika, povjerenje
__________________
čak i sunce ima pjege
Dalje krunice od moje vunice
:Serek:
The White Rabbit is offline  
Old 10.06.2017., 15:59   #287
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
I odlučili su da im je redu da im partner nakon smrti mora dokazivati izvanbračnu zajednicu da ne popuši taj stan za koji plaća kredit?
mislim da su ovi jedni skupa kupili stan, itako je pola pola, ovi drugi nemaju problem da svako zadrži samo ono što je bilo njegovo inicijalno, a to su vlastite nekretnine.

Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Ili da možda ne može k njima na intenzivnu?
ne znam zašto ne bi mogli, mislim da je dovoljno da kažu da su partneri.

Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Tebi bi isto bilo svejedno?
nikad nisam čula da itko ima ikakav problem s ičim zato što nije službeno u braku, nego u izvanbračnoj zajednici, pa vođena time, mislim da e ne bih imala oko čega sekirati.
My Name Is... is offline  
Old 10.06.2017., 15:59   #288
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Onda pretpostavljam da ne bi Slavena ganjala za pola bračne stečevine, uzdržavanje (hvala, Aese ) ili tražila svoj dio nasljedstva u slučaju njegove smrti, jer da je htio da imaš to pravo, potpisao bi papir?

Ili ga ne bi tjerala da potpiše da je u braku, ali ti vrlo odgovara što će ga država unatoč tome natjerati u brak, a ti ćeš ostati neuprljanih ruku?
Ne moras imat pravo samo zato sto si potpisao papir.
To je meni staromodno razmisljanje.

Htjela sam ti samo reci da isto tako kako ti mozes od Mladena najebat tako i ja mogu od Slavena.

U idelano svijetu, a mi nismo u njemu bi stvari bile drugacije.

Ti i Mladen bi se u prijateljskim odnosima razisli svako na svoju stranu, ja i Slaven bi nekako nasli kompromis na pola.

Ja sam i uvijek cu bit za to da izvabracne zajednice imaju zakonska pravo bez obzira na papir ili ne.

Ne ocekujem od moji prijatelja da se zene ako to ne zele, ali isto tako zelim da su zasticeni.
__________________
Delay is the deadliest form of denial.

"If you are going through hell, keep going" ; W. Churchill
pussy galore is offline  
Old 10.06.2017., 16:01   #289
Quote:
pussy galore kaže: Pogledaj post
Ali zasto bi ja Slavena tjerala na nesto sto ne zeli?
Ali bi ga nakon prekida ipak tjerala da te nekako/nesto isplati?
__________________
Et viens avec moi!
Xiang Chi is offline  
Old 10.06.2017., 16:04   #290
Quote:
The White Rabbit kaže: Pogledaj post
Joj materijalistice obične, samo lovu gledate, di je liubav, romantika, povjerenje
also sprach kaninchen
baja is offline  
Old 10.06.2017., 16:04   #291
Quote:
Aese kaže: Pogledaj post
A recimo da si ti u Slavenovim cipelama.

Zarađuješ 15k, Slaven 5k. Živite skupa preko 3 godine. Niste se ubračili jer se ti ne želiš ubračiti. Prekinete. Slaven izgubi posao. Slaven tuži Pussy da ga uzdržava na temelju izvanbračne zajednice. Slaven dobije tužbu jer su Slaven i Pussy bili zakonski u izvanbračnoj zajednici iako Pussy nije htjela potpisati papir.
Jel ti i dalje okej?
Ako Slaven to istjera na sudu i ima zakonsku osnovu,
koliko god pussy bila ljuta pussy ce morat platit.

Koliko ima razvoda gdje su zene dobile uzdrazanje a mozda moralno nisu trebale? I govorim moralno, ne zakonski.

Pa jebemu zene, ili cemo jednakost ili necemo.
__________________
Delay is the deadliest form of denial.

"If you are going through hell, keep going" ; W. Churchill
pussy galore is offline  
Old 10.06.2017., 16:05   #292
Quote:
The White Rabbit kaže: Pogledaj post
Joj materijalistice obične, samo lovu gledate, di je liubav, romantika, povjerenje
mislim da je brak puno više materijalističkija tvorevina od izvanbračne zajednice
My Name Is... is offline  
Old 10.06.2017., 16:06   #293
Quote:
pussy galore kaže: Pogledaj post
Ne moras imat pravo samo zato sto si potpisao papir.
To je meni staromodno razmisljanje.
Nekako mi se cini da su usmeni dogovori, pregovori, razmjene, prodaje bez racuna postojali prije papira
__________________
Et viens avec moi!
Xiang Chi is offline  
Old 10.06.2017., 16:07   #294
Quote:
My Name Is... kaže: Pogledaj post
mislim da su ovi jedni skupa kupili stan, itako je pola pola, ovi drugi nemaju problem da svako zadrži samo ono što je bilo njegovo inicijalno, a to su vlastite nekretnine.
Dakle, pola pola je. U slučaju smrti jednog od njih, ako nema djece nasljednici te jedne polovice su partner i roditelji, ako ima djece partner i djeca. Izvanbračni partner mora na sudu dokazivati izvanbračnu zajednicu, muž ili žena samo donesu vjenčani list.

Quote:
ne znam zašto ne bi mogli, mislim da je dovoljno da kažu da su partneri.
Nije. (Ili nije uvijek.)

Quote:
nikad nisam čula da itko ima ikakav problem s ičim zato što nije službeno u braku, nego u izvanbračnoj zajednici
Brak uglavnom i jest nepotreban, većinu vremena. Potreban postane u slučaju nevolja. Intenzivna njega, smrt, ružan prekid i slično.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Old 10.06.2017., 16:08   #295
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post

Brak uglavnom i jest nepotreban, većinu vremena. Potreban postane u slučaju nevolja. Intenzivna njega, smrt, ružan prekid i slično.
pa da, isto kao i izvanbrak.
My Name Is... is offline  
Old 10.06.2017., 16:12   #296
Quote:
pussy galore kaže: Pogledaj post
Ako Slaven to istjera na sudu i ima zakonsku osnovu,
koliko god pussy bila ljuta pussy ce morat platit.
Ima zakonsku obavezu, ali ne bi je trebala imati ako nisi potpisala da ti je Slaven muž.


Quote:
Pa jebemu zene, ili cemo jednakost ili necemo.
Nemam ništa protiv toga da mi muž ima pravo na pola bračne stečevine ako sam je ja zaradila više (ako imam, riješit ćemo to zasebnim ugovorom) ni da ima pravo na uzdržavanje u slučaju razvoda, ni da ima pravo na nasljedstvo.

Ali imam protiv toga da država proglasi nekog dripca mojim mužem i da mu prava na temelju toga što je par godina živio sa mnom, servisirao me, jeo šta sam skuhala i popravljao kapajuće pipe.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Old 10.06.2017., 16:12   #297
Quote:
The White Rabbit kaže: Pogledaj post
Joj materijalistice obične, samo lovu gledate, di je liubav, romantika, povjerenje

pazi ovo...
neki dan na poslu potegne se tema braka/buducih partnera/i sl...
i ekipa koja je u braku i ekipa koja se rastala i mi soleri/u vezi al bez primisli na udaju/zenidbu u raspravi oko materijalnog.

i ovi u braku u slucaju da se rastanu i ovi sta vec jesu rastavljeni su
slozno rekli da bi prilikom iduceg braka gledali da se zene/udaju za nekog bogatog.



koji qurac stari moj?
mari_2011 is offline  
Old 10.06.2017., 16:15   #298
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post

Ali imam protiv toga da država proglasi nekog dripca mojim mužem i da mu prava na temelju toga što je par godina živio sa mnom, servisirao me, jeo šta sam skuhala i popravljao kapajuće pipe.
upravo si opisala tipičan bračni život. kuki, ne udaji se!!!


Quote:
mari_2011 kaže: Pogledaj post



koji qurac stari moj?
prudent planning, stara moja.
My Name Is... is offline  
Old 10.06.2017., 16:16   #299
Čudno, ova rasprava je od početne doživjela totalni spin.

Kao oni "mi smo za obitelj, nismo protiv gay zajednica", a u pozadini ključa licemjerje

I u stvari dosadne ste.
pipi21 is offline  
Old 10.06.2017., 16:16   #300
Quote:
mari_2011 kaže: Pogledaj post
i ovi u braku u slucaju da se rastanu i ovi sta vec jesu rastavljeni su
slozno rekli da bi prilikom iduceg braka gledali da se zene/udaju za nekog bogatog.



koji qurac stari moj?
Eto šta se desi kad ljudi ne prate šta piše u zakonu.

Treba se vjenčat s nekime tko puno zarađuje radom ili na temelju autorskih prava, i malo troši. Ako je netko naslijedio i/ili prije početka braka/izvanbračne zajednice stekao par apartmana, stan na Jarunu i kakve dobre dionice, i zarađuje od toga, to nije bračna stečevina i ne dijeli se u slučaju razvoda.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:20.