Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija > Usporedbe mobitela

Usporedbe mobitela Usporedbe raznih modela, te savjeti i pomoć oko kupovine novog mobitela

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.10.2017., 08:47   #1
Molim preporuku za mobitel do 1600 kuna, 5" - 5.5"

Pozdrav,

Vrijeme je za nabaviti novi mobitel. Do sada sam imao lumiu 640, dobar telefon za moje potrebe ali nisam baš zadovoljan sa Windowsima.
Želio bih mobitel koji ima dobru kameru i dobru bateriju. I da se aplikacije otvaraju brzo. Gledao sam malo Lumiu 5 ali sam vidio komentare da ima i boljih mobitela za tu cijenu. Veličine od 5-5,5 inča.

do cijene 1500-1600

hvala vam unaprijed
lutkar is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 10:31   #2
Redmi Note 4
https://neutrinomobile.hr/xiaomi-red...ck-global.html

Top hardware s jakom baterijom, jedino je kamera prosječna - ali ne možeš sve dobiti za taj novac.
Uzmi si i preklopnu torbicu, jer je relativno "nježan" -
https://neutrinomobile.hr/torbica-pr...te-4-crna.html
mrad is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 12:05   #3
Nisi napisal jel moraš kupit kod nas ili može iz web shopa nekog
Inače iz webshopova možeš za te novce dobit bolji telefon, ako ti je bolji potreban.
I računaj da su kod nas telefoni skuplji oko 300-400kn nego iz webshopova...

btw...pogledaj malo tu na ovom podforumu imaš hrpetina tema sa istim pitanjima i još već hrpetina preporuka...pa da se opet i tu ne piše sve od početka bla bla...sigurno budeš našel kaj ti treba u par tema ovdje.
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 12:16   #4
Quote:
chillout23 kaže: Pogledaj post
Nisi napisal jel moraš kupit kod nas ili može iz web shopa nekog
Inače iz webshopova možeš za te novce dobit bolji telefon, ako ti je bolji potreban.
I računaj da su kod nas telefoni skuplji oko 300-400kn nego iz webshopova...

btw...pogledaj malo tu na ovom podforumu imaš hrpetina tema sa istim pitanjima i još već hrpetina preporuka...pa da se opet i tu ne piše sve od početka bla bla...sigurno budeš našel kaj ti treba u par tema ovdje.
ok... budem pogledao, ali mene zanima kako sam i rekao, samo kamera i baterija...

mislim naručivanti preko weba ali iz naših trgovina...

vidim da se u Nokiji 5 spominje neka kineska i univerzalna verzija. Kako se može prepoznati.

(u biti fan sam Nokie (uvijek dobra iskustva sa njima) ali ne i windowsa)
lutkar is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 12:41   #5
Quote:
lutkar kaže: Pogledaj post
ok... budem pogledao, ali mene zanima kako sam i rekao, samo kamera i baterija...
I onda postupi kako sam i rekao
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 13:14   #6
kod kineza za te novce dobiješ zver
ali dobro...
cruzer is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 07:41   #7
Nokia 5 je u rangu Moto G5 2GB RAM.neki dan je bila 1325kn u Extreme Digital.
po svemu usporediva.ljepše je dizajnirana i ima malo veći ekran,obećan je i android P,a dobiva sigurnosne zakrpe svaki mjesec.
Moto G5 ima ekran veće rezolucije i podržava brzo punjenje,a postoji i verzija 3/32 što je najvažnija prednost.G5 će dobit Oreo....
nezaobilazan je i Redmi 4X zbog goleme baterije i cijene...
Wodoo is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 15:17   #8
Da, vidio sam da je cijena bila 1325 kuna, a sutra je odmah poskupilo.

koja kamera je bolja Nokia 5 ili motorola G5?
lutkar is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 15:26   #9
to stvarno ne znam,ali vjerujem da su razlike minimalne.za 1500kn bolje idi na Moto G5 jer ima 3GB RAM,a nije za odbacit ni podrška za brzo punjenje,što Nokia nema.
da je Nokia 5 1300kn onda bi bila dobra za razmatranje.

kod kuće imam Redmi 4X koji je za svoju cijenu(1147kn) apsolutni best buy za te novce, ali i dalje mislim da je Moto G5 najbolji izbor u rangu do 1500kn...

od Redmi 4X ima bolju kameru,ekran,čisti android (stiže i 8.0) i Quick charge podršku(zasebno se kupuje takav punjač,a za Moto G5 Plus isporučuju Turbo punjač).Motorola ima i Dual SIM+micro SD,a Redmi hibridni utor,što nekad zna bit nespretno...
Xiaomi ima bolju bateriju i dosta je jeftiniji,ali zbog ovih prednosti koje ima Motorola mislim da je ta razlika u cijeni opravdana...
Wodoo is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 15:36   #10
Super, hvala ti na preporuci
lutkar is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 07:11   #11
Leeco Le S3 X626 4/32 na Geekbuyingu iz DE warehouse 970kn (u cijeni je shipping + 2$ tracking + 3$ za vraćanje u DE, a ne u Kinu ako nekaj bude s telefonom). U € ispadne manje nego u $ ukupna cijena.
Provjereno dolazi bez ikakvih davanja za 6-7 dana. Meni stigo jučer

I sigurno je apsolutni best buy u ovom trenutku (Wodoo sorry ) takav HW za tu cijenu se trenutno ne može naći nigdje, ako se ne varam.
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 13:56   #12
ma to je vrhunska kupnja.ni je ne bi dvojio ni sekunde.takav hardver za manje od 1000kn.imao sam LeEco i rade super.a za te novce uopće nema priče.
posebno je dobro što u slučaju kvara ne ide u Kinu
Wodoo is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2017., 15:29   #13
Quote:
chillout23 kaže: Pogledaj post
Leeco Le S3 X626 4/32 na Geekbuyingu iz DE warehouse 970kn (u cijeni je shipping + 2$ tracking + 3$ za vraćanje u DE, a ne u Kinu ako nekaj bude s telefonom). U € ispadne manje nego u $ ukupna cijena.
Provjereno dolazi bez ikakvih davanja za 6-7 dana. Meni stigo jučer

I sigurno je apsolutni best buy u ovom trenutku (Wodoo sorry ) takav HW za tu cijenu se trenutno ne može naći nigdje, ako se ne varam.
I sad nakon 15 dana koristenja jel mi mozes reci kakav je mob, i da li ima opciju za staviti ga na nas meni?
Bankina is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 22:30   #14
Xiaomi mobiteli vecinom nemaju frekvenciju 800 mhz sto je bitan detalj.
DrTony is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 16:17   #15
Quote:
Bankina kaže: Pogledaj post
I sad nakon 15 dana koristenja jel mi mozes reci kakav je mob, i da li ima opciju za staviti ga na nas meni?
Oprosti, nisam vidio post ranije...
Dijete ga koristi od početka...ja ga koristio samo 1 dan i definitivno mi je pre velik i ne odgovara mi u opće u ruci
Baš je pital prekjučer i veli da je pre pre zadovoljna nema apsolutno nikakvih problema. Sve radi kako treba
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 12:20   #16
I opet nisi odgovorio ima li hrvatski jezik
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 19:28   #17
previdio...nema. Barem nije bilo na početku kod početnog podešavanja...a ako ga nije bilo tamo, onda nema

btw..nema ga stock niti custom koji kćer koristi. Ali ima jedan custom koji ima patch za sve jezike i za koji isto kažu da super radi
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 19:50   #18
Ja sam poslao poruku ovima na geekbuy-u da li ima i kazu ljudi da ima

valjda nebi lagali
Bankina is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 13:20   #19
A gle, ja naručil sa Geeka i nema
S3 X626 nema stock rom sa hr ili je meni nekaj jako, jako promaklo

sad u opisu dole ispod slika vidim da ima hr ali na telefonu ga nije bilo 100%. Bio je izbor 4-5 jezika i to je sve

nek ti pošalju screenshot...i pitaj koji je to rom
na kćerinom probao 2 stocka i 2 customa. Niti jedan nema hr

S time da je sad na Geeku (IT) 130$ + shipp. Oko 910kn. I imaju samo rose gold.. I ista cijena sa DE i imaju zlatni.
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav

Zadnje uređivanje chillout23 : 13.12.2017. at 13:32.
chillout23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 13:10   #20
Posto nemam pojma kako staviti sliku normalne velicine, stavljam link na Goldwaya, provjeren je, izasao je Redmi 5 i Redmi 5 plus, cijena je u trazenom rangu, isplati se prouciti malo. Cini mi se skroz u redu za cijenu od 1300 kn


Original Xiaomi Redmi 5 Plus 3GB RAM 32GB ROM Mobile Phone Snapdragon 625 Octa Core 5.99" 18:9 Full Screen 4000mAh Battery
http://s.aliexpress.com/fuMFFJ7N
(from AliExpress Android)


Sent from my MI 5 using Tapatalk
Ango is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:25.