Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.11.2017., 17:03   #41
Stvar je zapravo jako jednostavna - tko ima para i može čekat i održavat hladni pogon 5-6 godina kupnja kuće u kontinentu sa zemljom može biti fantastičan deal. Zašto? Zato što u sebi sadrži u startu dvije mogućnosti s enormnim potencijalom - a to je ili pametna upotreba u poljoprivredne svrhe gdje bi se sadila neka isplativa kultura ili u turističke svrhe. Da se sad maknemo od poljoprivrede, jer je očito da nam u državi nedostaje ljudi koji razmišljaju na takav način (ili pak oni koji tako razmišljaju su nažalost dekintirani i nemaju kapital za takav ulog).

Znači turizam! Kakav? Vidio sam tu ideje o nekakvim tulumarama ili o mjestima za klasičan odmor pokraj bazena - ok. može se i to, ali mislim da je tu puno manji potencijal. Ono što bi se u kontinentu trebalo gurati je agroturizam - preko smještajno-poljoprivrednih imanja ljudima koji traže takvu vrstu odmora bliže prirodi i miru, a ujedno i nešto fizičko aktivniji tip odmora. Takvih turista u europi ima jako puno koji traže takve sadržaje, a taj broj će samo rasti. Kod nas zagorje već kreće ozbiljnije s tim, a uskoro bi ga mogli početi pratiti Osječko-baranjska županija i ostatak istočne slavonije uz dunav. Tu bih još dodao vinkovce, đakovo i slavonski brod koji sada ne izgledaju baš predobro, ali imaju dugoročno strašan potencijal. Sve što je potrebno jest pristupna cesta, nekakva ambulanta na 30 min. vožnje od pozicije kuće, nekakav centar sa trgovinom i apotekom isto na 30 min. vožnje, početni kapital i malo volje i ideje.....

A potencijal u prodaji prirodnih proizvoda, ako ih se ima, ili pak od susjeda koji nešto uzgajaju je ogroman - i tu ne mislim samo na prodaju na licu mjesta, već danas s internetom možete činiti čuda i bez plasmana robe kroz trgovine. S vremenom biste dobili ogromnu bazu kupaca - što od vaših gostiju, a još više od njihovih prijatelja i poznanika u njihovim matičnim zemljama....

Netko je kritizirao turizam, jer ide na uštrb proizvodnje - masovni da, koji melje sve pred sobom, ali ovakav turizam zapravo potiče proizvodnju i omogućuje prodaju cijele palete proizvoda, a s time se rješava još jedan veliki problem slavonije i drugih kontinetalnih djelova zemlje, a to je plasman proizvoda!!!!

Na kraju uvijek dolazimo na gorući prioblem HR, a to je početni kapital i još više nedostatak IDEJE.....
hilderik is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 17:06   #42
Netko ovdje dobiva inspiraciju !?

Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Ovako nešto za max 4 osobe :
https://www.airbnb.com/rooms/4003700

Tipično staro , rustikalno , jednostavno seosko malo imanje.
Ali se izgleda isto dobro iznajmljuje.
A radi se o jednoj starini koja može biti obnovljena za malim novcima.
Jer kada vidimo bolje sve je to drvo starije od biblije ali dobro iskorišteno u cjelini ambijenta.
Netko ovdje na forumu hr dobiva inspiraciju !?
http://www.telegram.hr/zivot/19-famo...-lose-pobjeci/

1. TUCINA KUĆA U STAROJ KAPELI

Tucina kuća se nalazi u Eko-etno selu Stara Kapela. Ovo malo slavonsko selo je smješteno u Požeškoj gori i udaljeno je oko 170 kiliometara od Zagreba.

Broj spavaćih soba: 1 (4 osobe)
Cijena: 303 kune/noć
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 17:22   #43
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Netko ovdje na forumu hr dobiva inspiraciju !?
http://www.telegram.hr/zivot/19-famo...-lose-pobjeci/

1. TUCINA KUĆA U STAROJ KAPELI

Tucina kuća se nalazi u Eko-etno selu Stara Kapela. Ovo malo slavonsko selo je smješteno u Požeškoj gori i udaljeno je oko 170 kiliometara od Zagreba.

Broj spavaćih soba: 1 (4 osobe)
Cijena: 303 kune/noć
Većina ovih objekata stvarno izgleda izvrsno, a one s autohtonim elementima razvaljuju. To je to, a ako se uz to pogura i plasman domaćih proizvoda dobije se osnova koja može generirati napredak u kontinentu koji će se preljevati na sve sfere društva.
hilderik is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 17:26   #44
Quote:
hilderik kaže: Pogledaj post
Netko je kritizirao turizam, jer ide na uštrb proizvodnje - masovni da, koji melje sve pred sobom, ali ovakav turizam zapravo potiče proizvodnju i omogućuje prodaju cijele palete proizvoda, a s time se rješava još jedan veliki problem slavonije i drugih kontinetalnih djelova zemlje, a to je plasman proizvoda!!!!

Na kraju uvijek dolazimo na gorući prioblem HR, a to je početni kapital i još više nedostatak IDEJE.....
Ne bih rekao da je problem ni kapitala ni ideja nego to (poljoprivreda) nije posao za svakoga. A i broj tih potencijalnih turista čini mi se premali za ozbiljan plasman proizvoda.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 17:40   #45
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Ne bih rekao da je problem ni kapitala ni ideja nego to (poljoprivreda) nije posao za svakoga. A i broj tih potencijalnih turista čini mi se premali za ozbiljan plasman proizvoda.
Uf koja pogrešna procjena. Gledaj - zamisli nekakav kraj sa 20-ak takvih objekata u širem arealu koji imaju popunjenost od recimo 25-30% godišnje. To je ugrubo znači 100 dana - to možemo pomnožiti bar sa 2, ako ne i s 3, ali neka bude 2. Znači dvjesto ljudi po objektu, pomnožimo ih s 20-ak objekata i u 1 godini si provukao bar 4000 ljudi. Ti ljudi koji idu prema ovakvom turizmu u pravilu kupuju i konzumiraju lokalne proizvode (naravno ako su kvalitetni, a ne otrovno smeće). Što znači da si u prvoj godini ostvario bar 3000 kupaca lokalnih proizvoda. Ti ljudi odu doma i ako im daš mogućnost naručuju te proizvode povremeno i preko interneta. U tu jednadžbu ubaci njihove šire obitelji i prijatelje ili poznanike i eto te nakon 1. godine na bazi od bar 5000 kupaca. Za četiri godine bi ta baza porasla na 15-20 tisuća povremenih kupaca. E sad zamisli što tolika masa može značiti za neki kraj od 10 000 ljudi.

To zapravo može donjeti eksploziju i kroz par godina dići standard za 100%...

A gdje su druge mogućnosti da preko tih ljudi uspiješ plasirati robu u specijalizirane trgovine u njihovim matičnim državama. Potencijali su ogromni.


Naravno da jedna lasta ne čini proljeće, ako imamo samo jedan takav objekt na 100 km, onda on ne može puno toga generirati, ali ako ih na 50-ak kilometara imaš 20-ak, onda počinješ ekonomski razvaljivat s vremenom, ako imaš imalo mozga i znanja....

Ljudi kod nas nisu jednostavno naučili razmišljat na takav način - samo gledaju gdje će se zaposlit ili na drugom kraju kako će vrtiti nekakve dionice ili ne znam kakve milijune iz ne znam čega. Ovakav sitno-srednji koncept je idealan po cijelom nizu polja za HR. To je pravi način i život po mjeri čovjeka, s dobrim primanjima, kvalitetnim radom, a opet da se toliko ne izraubaš da u 60-oj možeš samo leći u grob....


I za kraj, ne moraš se ti baviti poljoprivredom, ako ne želiš - valjda ima netko uokolo tko ima kvalitetan domaći proizvod - u tom slučaju tvoj posao jest da spojiš proizvod i gosta - ti dižeš s tim ponudu svoje kuće, a proizvođač dobija plasman i to je to


Još ću nadodati jednu računicu - ako od ovih potencijalnih 20 000 ljudi uspiješ dobit godišnje narudžbu od bar 50 eura robe - tebi se u kraj od 10 000 ljudi slijeva milijun eura godišnje i to ljudima, a ne institucijama - e pa sad pogledaj što to znači za jedan takav kraj.....

Ako to ne počnemo radit, doći će hebeni briti, austrijanci, nijemci i ostala bijelosvjetska žgadija i oni će vrtiti posao....

Zadnje uređivanje hilderik : 17.11.2017. at 17:53.
hilderik is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 18:00   #46
Quote:
hilderik kaže: Pogledaj post
Uf koja pogrešna procjena. Gledaj - zamisli nekakav kraj sa 20-ak takvih objekata u širem arealu koji imaju popunjenost od recimo 25-30% godišnje. To je ugrubo znači 100 dana - to možemo pomnožiti bar sa 2, ako ne i s 3, ali neka bude 2. Znači dvjesto ljudi po objektu, pomnožimo ih s 20-ak objekata i u 1 godini si provukao bar 4000 ljudi. Ti ljudi koji idu prema ovakvom turizmu u pravilu kupuju i konzumiraju lokalne proizvode (naravno ako su kvalitetni, a ne otrovno smeće). Što znači da si u prvoj godini ostvario bar 3000 kupaca lokalnih proizvoda. Ti ljudi odu doma i ako im daš mogućnost naručuju te proizvode povremeno i preko interneta. U tu jednadžbu ubaci njihove šire obitelji i prijatelje ili poznanike i eto te nakon 1. godine na bazi od bar 5000 kupaca. Za četiri godine bi ta baza porasla na 15-20 tisuća povremenih kupaca. E sad zamisli što tolika masa može značiti za neki kraj od 10 000 ljudi.

To zapravo može donjeti eksploziju i kroz par godina dići standard za 100%...

A gdje su druge mogućnosti da preko tih ljudi uspiješ plasirati robu u specijalizirane trgovine u njihovim matičnim državama. Potencijali su ogromni.


Naravno da jedna lasta ne čini proljeće, ako imamo samo jedan takav objekt na 100 km, onda on ne može puno toga generirati, ali ako ih na 50-ak kilometara imaš 20-ak, onda počinješ ekonomski razvaljivat s vremenom, ako imaš imalo mozga i znanja....

Ljudi kod nas nisu jednostavno naučili razmišljat na takav način - samo gledaju gdje će se zaposlit ili na drugom kraju kako će vrtiti nekakve dionice ili ne znam kakve milijune iz ne znam čega. Ovakav sitno-srednji koncept je idealan po cijelom nizu polja za HR. To je pravi način i život po mjeri čovjeka, s dobrim primanjima, kvalitetnim radom, a opet da se toliko ne izraubaš da u 60-oj možeš samo leći u grob....


I za kraj, ne moraš se ti baviti poljoprivredom, ako ne želiš - valjda ima netko uokolo tko ima kvalitetan domaći proizvod - u tom slučaju tvoj posao jest da spojiš proizvod i gosta - ti dižeš s tim ponudu svoje kuće, a proizvođač dobija plasman i to je to
Bojim se da je to samo teorija. Uostalom ako je do prodaje proizvoda oni se mogu reklamirati i na druge načine.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 18:12   #47
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Bojim se da je to samo teorija. Uostalom ako je do prodaje proizvoda oni se mogu reklamirati i na druge načine.
ovo je teorija samo iz jednog razloga, jer nedostaje početni kapital i ideja kod ljudi - a sve ostalo imaš, pa čak i proizvodnju koja odumire, ali bi se vrlo brzo s potražnjom oporavila. Pogledaj malo po centralnoj europi kako oni rade posao. Ništa ovo što sam napisao nije nuklearna fizika, niti je veliko otkriće - to je zapravo topla voda koja je sve svoje kvalitete pokazala u praksi koja traje već više od 100 godina.....

I ova "teorija" je pravi put za cijeli niz proizvodnih grana u HR - i to je jedan od načina kako bi se HR trebala razvijat, kroz sitne i srednje pogone, a ne kroz nekakve multi gigante koji otvaraju radna mjesta. Kako ih jedan dan otvore, tako ih drugi dan zatvore i šutnu 5000 ljudi na ulicu. Tu je problem što naši ljudi uglavnom traže mogućnost zaposlenja i još uvijek se slabo okreću samostalnim djelatnostima i kao takvi kad ih se šutne se pogube i ne mogu se ponovno zaposlit i onda imaš socijalu koja se vuće uokolo neznajući što napravit. To ne znači da svi trebaju biti samostalni poduzetnici, ali da njihov broj mora narasti ne za 100% već za 1000% je neupitno. S takvom disperziranom ekonomijom će se lakše naći rješenje i za 50-godišnjake koje puknu na ulicu, a priljev kapitala u ruke običnih ljudi bi se uduplao....


Ili misliš da su briti, austrijanci ili nijemci... možda blesavi? A ne oni su zahebani kur... sinovi koji će sve počistiti ako im se to omogući i raditi posao, ako mi nećemo - oni nisu nimalo blesavi i ovo sve skupa ne doživljavaju kao teoriju, već to rade u praksi - a ja smatram da bi mi mogli poći i korak dalje od njih. Utopija? Možda, ali dok ti potencijali potpuno ne nestanu, uvijek ću ih gurati i propagirati....
hilderik is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 18:27   #48
Quote:
hilderik kaže: Pogledaj post
ovo je teorija samo iz jednog razloga, jer nedostaje početni kapital i ideja kod ljudi - a sve ostalo imaš, pa čak i proizvodnju koja odumire, ali bi se vrlo brzo s potražnjom oporavila.
Kapitala za što? Rekoh ne trebaš sagraditi 20 kuća da bi reklamirao poljoprivredne proizvode.
A ako govorimo o stranim turistima mogu ti iz prve ruke reći da ništa od toga. Mi imamo kuću u Istri, nije jeftin najam i ne dolaze najsiromašniji gosti. Nudimo večere, znam ugostitelje u okolici, na kraju krajeva vidim smeće koje ostave i mogu ti reći da je njihov najveći domet dostavljena pizza. Ista stvar sa autohtonim elementima, boli njih briga za to. Danas sa vrata pitaju koji je pass za wifi i najbitnije im je napraviti i postati cool slike.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 18:39   #49
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Kapitala za što? Rekoh ne trebaš sagraditi 20 kuća da bi reklamirao poljoprivredne proizvode.
A ako govorimo o stranim turistima mogu ti iz prve ruke reći da ništa od toga. Mi imamo kuću u Istri, nije jeftin najam i ne dolaze najsiromašniji gosti. Nudimo večere, znam ugostitelje u okolici, na kraju krajeva vidim smeće koje ostave i mogu ti reći da je njihov najveći domet dostavljena pizza. Ista stvar sa autohtonim elementima, boli njih briga za to. Danas sa vrata pitaju koji je pass za wifi i najbitnije im je napraviti i postati cool slike.
Ti govoriš o masovnom turizmu na obali, a ja govorim o agroturizmu u kontinentu - takav profil gostiju neće nikada doći na poljoprivredno/ugostiteljsko imanje u kontinentu jer mu je tamo dosadno i takva ga ponuda ne zanima.... To je nešto sasvim drugo i neusporedivo.


Ali čak i u tvom slučaju siguran sam da bi se moglo nešto plasirati - možemo i probati napravit i eksperiment. Nažalost trebat će mi barem 3-4 godine, ali ako uspijem napravit ekološku marmeladu od naranača pošaljem ti besplatno 50-ak onih najmanjih staklenki i lijepo ih ponudi besplatno svojim gostima, samo im ostaviš u apartmanu, rečeš da je ekološko i domaće i da je to kao poklon - ako proizvod bude dobar, garantiram ti da će 10% gostiju pitat je li se toga može nabaviti još....
hilderik is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 18:49   #50
Quote:
hilderik kaže: Pogledaj post
Ti govoriš o masovnom turizmu na obali, a ja govorim o agroturizmu u kontinentu - takav profil gostiju neće nikada doći na poljoprivredno/ugostiteljsko imanje u kontinentu jer mu je tamo dosadno i takva ga ponuda ne zanima.... To je nešto sasvim drugo i neusporedivo.
Nije na moru, mislim nije prvi red do mora nego ima nekih 12 km do plaže i manje-više nema neke razlike dali bili kod mene ili na kontinentu. Klinci su u bazenu, oni malo stariji za fejsu, odrasli piju u hladovini i kad ogladne svi jedu dostavljenu pizzu. Rijetko kupuju i u trgovini jer dovezu svoju hranu.
Quote:
hilderik kaže: Pogledaj post
Ali čak i u tvom slučaju siguran sam da bi se moglo nešto plasirati - možemo i probati napravit i eksperiment. Nažalost trebat će mi barem 3-4 godine, ali ako uspijem napravit ekološku marmeladu od naranača pošaljem ti besplatno 50-ak onih najmanjih staklenki i lijepo ih ponudi besplatno svojim gostima, samo im ostaviš u apartmanu, rečeš da je ekološko i domaće i da je to kao poklon - ako proizvod bude dobar, garantiram ti da će 10% gostiju pitat je li se toga može nabaviti još....
Moguće ali rekoh prezentaciju možeš napraviti i na tržnici u svim većim gradocima.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 19:28   #51
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Nije na moru, mislim nije prvi red do mora nego ima nekih 12 km do plaže i manje-više nema neke razlike dali bili kod mene ili na kontinentu. Klinci su u bazenu, oni malo stariji za fejsu, odrasli piju u hladovini i kad ogladne svi jedu dostavljenu pizzu. Rijetko kupuju i u trgovini jer dovezu svoju hranu.

Moguće ali rekoh prezentaciju možeš napraviti i na tržnici u svim većim gradocima.
Može, daleko od toga da ne može - to su svi oni brojni potencijali koji se nedovoljno koriste za plasman naših proizvoda. ono što sam htio istaknuti jest, koliko se može toga pogurati kroz agroturizam gdje gosti/kupci dolaze na vrata našim malim proizvođačima koji su u debelim problemima po pitanju ideja kako plasirati svoje proizvode - i to posebno vrijedi kad govorimo o kontinentu.


A za ovo po pitanju tvog smještaja - to ti je ista publika koja ide na samu obalu. Korisnici ovog pravog agroturizma su zapravo na obali ili pri oblai rijetki, jer je i takav koncept rijedak. Najveći potencijal koji sam vidio jest u zagori - tamo se stvari u tom pravcu počinju polako kretat, ali im je još dug put do ozbiljnih pogona...

Zahebi obalu, kontinent ne može imati isti koncept kao na moru - odnosno točnije rečeno može imati takav koncept sa 10-15% pogona, a ovo ostalo treba gurati u turizam kakav je karakterističan za centralnu europu. Tu možemo govorit o jakom zdrastvenom turizmu, ili pak turizmu baziranom na gastronomiji, sportskom lovu i ribarenju, i uz to mala poljoprivredno/ugostiteljska imanja koja bi trebala po meni biti glavni nositelj i sa svojim konceptom preljevati najveća sredstva među žive ljude - hebiga to je živi novac bez velikih posrednika koji uzimaju svoj dio...., a to je jako bitan faktor kad govorimo o plasmanu proizvoda...

Zaboravio sam još spomenuti kulturni/rekreativni turizam u kontinentu - od dvoraca do ostali sranja kao planinarenje, biciklizam itd., ali mislim da se takva ponuda podrazumijeva kao i na obali - svak sa svojim specifikumima....

Zadnje uređivanje hilderik : 17.11.2017. at 19:39.
hilderik is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 22:13   #52
Vidim da većina tih kuća nema svoje poljoprivredne djelatnosti.
A jedno od tih kuća : https://zadovoljna.dnevnik.hr/clanak...---485583.html

Ili ova iz tog popisa: http://www.malner.com.hr/?page_id=232
To je obična stara djedovina jednostavno i jeftino ali ukusno uređena.
Dakle uopće nije uvjet da se mora imati nešto od svoga poljoprivrednog proizvoda.
Pitati ću dva umirovljena ribara-profesionalca koji se na mome otoku bave i turizmom, kako ide plasman ribe njihovim gostima.http://smjestaj.najputovanja.com/smj...n-marijo/2351/

Zadnje uređivanje krena : 17.11.2017. at 22:36.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 04:52   #53
Quote:
comi1 kaže: Pogledaj post
vidim da ne kuzis...

dakle poanta price je u druzenju i prici tog objekta i dvorista tj dozivljaju
a ne samom krevetu i velicini sobe
,
jer ekipa koja hoce samo krevet/sobu ide u Dubaji..tome nemozes konkurirat..

dakle to sam ovak izvadio iz glave...
u tih cca 70m2 glevnog objekta/kuce...+1-2 pomocna objekta...
ovak iz glave to je cca nekih cca 7-10soba a u svakoj po 2 osobe+ jos eventaulno pomocni krevet..ak to zahtjeva kolicina ljudi i tu si vec na skoro 20-30ljudi,al ponavljam ovdje se ne radi o kvaniteti vec kvaliteti..
to je danas moderno u svijetu...bilo za tulume,rodjendane,svadbe..
proslo je vrijeme DVDa i masovinih tih shema...

i to su vise lezajevi pomocnog karaktera,ono da ti se neda ici doma pa prespavas do ujutro..

jer ak imas takav prostor i stimung,ekipa ce ti doci i stisnuti u manjoj shik-sobi njih 3 bez beda..


evo kolega gore je stavio link s time da je ovo bas ono obicna soc-kuca od cigle...
nista posebno...to eto ima prodju,al to nije to na kaj mislim..vec nekaj drveno nekaj sa pricom i IDEJOM i to su ljudi voljni sigurno platit..
isto kao i kod kafica ne ides u birtiju samo radi tog piva,vec radi vibre,exterijera/interijera....jer ak ces sam popit pivo,uzet ce gajbu&otvarac i sjest ispred ducana i cugat jel tak..

Znaci, ti bi u superdepresivna i polumrtva sela gdje zivi pedeset baba i tri djeda koje djeca nisu obisla vec godinu dana jer nemaju love za trosit gorivo dofural urbanu ekipu i to u memljive polurusevine bez osnovnog sanitarnog cvora da tam tulumare. Cak i da se to dogodi - mozes li uopce organizirati takva javna okupljanja u stambenim zonama? Ono, osiguranje, security, protupozarne mjere, blizina ambulante, policije i vatrogasaca za nedajboze...frende, s pet tisuca eura nigdje neces napraviti biznis, ma koliko dobru ideju imao.
kradljivac is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 06:26   #54
Ja bih tako nešto čak i uzeo ali ne za rentanja (nije mi to za airbnb ili sličnu spiku), nego bih uzeo kuću sa dobrom zemljom za proizvodnju zdrave hrane uz plasman na američko tržište pod jednim fancy brandom (imam kontakte). No bojim se hrvatske birokracije najviše...

Zaposlio bih ljude a tu kuću koristio kao poslovni prostor i mjesto za prespavati kad sam tamo.
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 09:33   #55
za bilo šta da radiš u Hrvatskoj ovisiš o lokalnom šerifu koliko dobro ga podmažeš inače ne možeš niti da lopatu zabodeš u zemlju...

super su ideje, ali nažalost teško ostvarive u ovoj vukojebini od države
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 11:19   #56
Quote:
homosapiens kaže: Pogledaj post
za bilo šta da radiš u Hrvatskoj ovisiš o lokalnom šerifu koliko dobro ga podmažeš inače ne možeš niti da lopatu zabodeš u zemlju...

super su ideje, ali nažalost teško ostvarive u ovoj vukojebini od države
Ma naravno (i nažalost...), šteta jer je zemlja po Slavoniji jako dobra i plodna (puno bolja no ovo sranje kaj imamo u Floridi, manje zatrovana...). A mogao bi to biti fin "niche" business za manji lanac restorana čije vlasnike znam...
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 14:26   #57
citaj pazljivije moje postove ili nemoj komentirat!

Quote:
kradljivac kaže: Pogledaj post
Znaci, ti bi u superdepresivna i polumrtva sela gdje zivi pedeset baba i tri djeda koje djeca nisu obisla vec godinu dana jer nemaju love za trosit gorivo dofural urbanu ekipu i to u memljive polurusevine bez osnovnog sanitarnog cvora da tam tulumare. Cak i da se to dogodi - mozes li uopce organizirati takva javna okupljanja u stambenim zonama? Ono, osiguranje, security, protupozarne mjere, blizina ambulante, policije i vatrogasaca za nedajboze...frende, s pet tisuca eura nigdje neces napraviti biznis, ma koliko dobru ideju imao.

Prvo bi trebao procitat par moji upisa na ovoj temi,
onda bi ti bilo jasno i razvidno da ja nigdje nisam rekao da bi se to odnoslio na konkretno te primjere iz pokretacevog linka,
dapace rekao sam da su te kuce samo za bager a nikakav potencijal drugi..

al pokretac teme@krena je na dobar nacin po meni nanjusio nesto sto bi imalo prolaz u globalu i ovosno o vlastitim okolnosima i afinitietima osobe koja bi bila zeljna u takovo nesto se upustiti...
cak sam naveo i neki hipotetski primjer
osobe iz npr Zg koja u svom stanu zivotari,grad&dotepenci ga guse,zeli nesto novo,nema snage otici van..zelja mu je uvijek bila neka priroda i svoj biznis,ima neka osnovna znanja i NAJVAZNIJE;ZELJU,VOLJU I IDEJU...
I eto ga,
moze krenut u neku vrst te realizacije..

*proda stan u zg(sada us ok cijene za prodaju zg)

*kupi neko imanje(ne nuzno stara oronula kuca) sa nekim potencijalom za to sto ono zeli ili misli da ima prolaz..na podruciju kontinentalne HR(gdje su cijene u gravitacijskom padu)
dakle to moze bit i kvalitetan komad samo zemlje...pa si sam slozi imanje.
ljudi danas je 2017godina,kinezi prave nebodere za par dana...
covjek sa idejom i kesom od zg stana valjda moze napravit imanje ili sto vec mu je cilj..
*druga faza bi bila,bavljenje nekom vrst samoodrzivog gospodarstva...ono svoja hrana
*treca faza,rentanje i neka vrst seokskog turizma sa naglaskom na KVALITETU I PRICU(dakle tu je ta IDEJA opet)..
*cetvrata faza,komercijaliziranje,sirenje,PR i ta ekonomska sranja...

I u takvim nekim konstalacijama to bi definitivno po meni imalo prolaz kod ljudi...bilo nasih bilo stranih,
a osim toga ovo sto sam ja napisao nije nikakva topla voda,vec ima ljudi koji su to prije mene napravili i uredno i vise od toga zive u HR.
Naravno nema ih puno,jer puno kvalitetnih ljudi nema u nicemu..hehe


Naravno obzirom da je vecina ove nacije su cisti lezilebovici koji nisu sposobni nit do konzuma otici,
vec gledaju kako ukrasti,oteti,opljackat ili ogrebat se od drzavni budget..
To pada u vodu jer je ovo prica gdje nema kruha bez motike,doslovno...:klap:
Al ne svi bi zivjeli u Zagrebu,ispijali kave sa S Mehnukom,putovali po svijetu i jebali najskuplje manekenke balkana...
Al onda je probelm kod ZG sto su stanovi "precijenjeni" bilo da ih kupuju ili rentaju...a kad rentaju to je onda jos i gore...samo ormari iz daleke proslosti i slike bez buducnosti..


Vidim da nemas pojama,cim spominjes nekakve stambene zone,sekjuriti,blizina ambulante...
pa brate moj,gdje ti zivis u kojem dobu si zapeo...
danas u Dubajiu ekipa uskoro uvodi samovozne dron letjelice,ti spominjes albulantu....zivote moj...

Pa jel ti znas kakvih ima imanja okolo Zg da ti mozak stane,kakvih imas imanja u Kambodzi,Indoneziji,Maleziji,Filpinima...
brate mili,upali bar TV pa pogledaj nemoj zivjet u zemunici,rat je gotov-izadji...


negdje sam citao(portal) da neki ljudi su se skrivali po sumama jer su brijali da jos traje WWII...al ono za ozbac,cak mislim da nije kod nas zacudo..
pa su ih nasli..kao WWII je gotov a ovi u shoku,ma nemoj me sraaat,kao mi se skrivali ovdje vec 50god...

ps
kolega @hilderik je isto nesto pozivitno pisao na tom tragu ove price..
__________________
2Pac Wonder Why They Call You Bitch--2Pac Pain--2Pac Dear Mama--2Pac Life Goes On--2Pac Do For Love-----2PacLil Homies(svi clanovi na forum.hr..)
comi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 14:54   #58
zaboravio sam napomenut,

upravo za ove ljude koji su to vec odradili na neki nacin ili dio onoga sto sam ja spominjao u ranijim postovima..

Neznam koliko ste upuceni,al danas pusi cijeli razvijeni svijet tu neku kvazi ekoproizvodnu i samoodrzivost,pa im se ta prica lako i skupo moze servirati bez da trepnu...
Kila cvaraka kosta kao sv,petra kajgana...o kulenu necu nit pricati..
Ima raznih OPGa koji su od toga npravli takve biznise da se smrznes...
od rakije,pekmeza,sapuna pa do cokolada,meda ili raznih likera..
a da ne pricam da znam da neki imaju malo vece apetite,pa malo i svercaju preko granica i kupuju i ovdje samo etiketiraju i tako...
da si mogu umjesto 2bmwa kupit o onaj novi model 3.koji je izasao na trziste..:klap:
koji usudio bi se reci bolje zive od onog londosnog maratonca...a usput zive kvalitetno,za njih nitko nit nezna tko netreba..
ima takvih po istri,okolo zagreba,slavoniji,polu/otocima...itd..
Da ne govorim da su neki dosli u tu fazu bahatosti da onako svoje artikle cijene kao da su doslovno od zlata,
a zasto..pa zato jer nemogu proizvest koliko trziste moze popusit..:klap:

Ima ljudi(a bit ce ih sve vise i vise) koji su to spremni i hoce platit i to ne mali broj!!
To su artikli koji imaju visoku dodanu vrijednost..upravo u toj prici..
ono bocica tartufa,malslinova ulja i rakije...a nemas kaj vidjet,doslovno kao da su lakovi za nokte,paf...ode soma kunica..

Evo primjer i jednog glazbenog maga,koji je otkrio doslovno cokoladu..
i to nema nit imanje neg valjda hendla u svom stanu negdje po zapadnoj periferiji grada...
da kupi jos jedan stan/pogon imao bi posla...al onda mozda nebi morao dizat cijene..

https://www.24sata.hr/show/buntovni-...okolade-530784
__________________
2Pac Wonder Why They Call You Bitch--2Pac Pain--2Pac Dear Mama--2Pac Life Goes On--2Pac Do For Love-----2PacLil Homies(svi clanovi na forum.hr..)
comi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 18:12   #59
Quote:
comi1 kaže: Pogledaj post
al pokretac teme@krena je na dobar nacin po meni nanjusio nesto sto bi imalo prolaz u globalu i ovosno o vlastitim okolnosima i afinitietima osobe koja bi bila zeljna u takovo nesto se upustiti...
cak sam naveo i neki hipotetski primjer
osobe iz npr Zg koja u svom stanu zivotari,grad&dotepenci ga guse,zeli nesto novo,nema snage otici van..zelja mu je uvijek bila neka priroda i svoj biznis,ima neka osnovna znanja i NAJVAZNIJE;ZELJU,VOLJU I IDEJU...
I eto ga,
moze krenut u neku vrst te realizacije..

*proda stan u zg(sada us ok cijene za prodaju zg)

*kupi neko imanje(ne nuzno stara oronula kuca) sa nekim potencijalom za to sto ono zeli ili misli da ima prolaz..na podruciju kontinentalne HR(gdje su cijene u gravitacijskom padu)

Ideju mi je dao prijatelj koji upravo prodaje neku svoju ruševinu na otoku.
Misli kupiti neki stan u Zadru, a u mirovinu će za manje od godinu dana.
Pošto za 40-50 000 eura može kupiti u Zadru garsonijeru, počeo je razmišljati da kupi nešto u unutrašnjosti za te novce. Jer kao penzioner koji će imati mirovinu oko 3500 kuna i za sada ga zdravlje dobro služi, a uz to je riješio djecu (i ženu ) , mogao bi se nečim baviti. U Zadru može samo ići sa štapićem loviti ribu sa Donje rive.

Ova bi kuća bila za njega idealna jer bu mu ostalo nešto i za investicije:
http://www.njuskalo.hr/nekretnine/ku...oglas-13070589

[I] Kuća: Daruvar (Markovac), kuća + 3 jutra zemlje (prodaja) Približno: 35.000€

[I]
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 19:57   #60
Imate na temi "cijene nekretnina" kolegu forumaša koji je bivši agent za nekretnine koji je prodao kuću u ZG, napustio posao agenta i kupio imanje negdje u Samoborskom gorju i sad tamo živi drugačiji način života...
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:21.