Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.11.2017., 20:13   #1
Patrijarh Irinej: "Đavoli su osudili Ratka Mladića!" :flop:

Patrijarh srpski Irinej: „Znali da će Mladić biti osuđen i mi tu ništa ne možemo da učinimo. Sve se to dešava jer silni svetski moćnici rade đavolska dela, a mi trpimo posledice”

http://www.alo.rs/davoli-su-osudili-...mladica/132709

Quote:
Patrijarh srpski Irinej ekskluzivno za „Alo!“ je prokomentarisao hašku presudu izrečenu Ratku Mladiću, generalu Vojske Republike Srpske, koji je osuđen na doživotnu robiju, rečima da je to nešto što je bilo sasvim očekivano.

On je istakao da je uveren da je i ta presuda, kao i svaka druga protiv Srba tu „jer silni svetski moćnici rade đavolska dela“.

- Još jedan Srbin osuđen je u Hagu. Mi smo znali da će Ratko Mladić biti osuđen i da će sve biti tako i mi, nažalost, tu ništa ne možemo da učinimo. Sve se to dešava jer silni svetski moćnici rade đavolska dela, a mi trpimo posledice - kaže na samom početku poglavar SPC za naš list. ...
Dakle, izgleda da kod SPC nema niti neće biti ništa nova glede njihove podrške velikosrpskoj ideologiji.
Hlebyn is offline  
Old 24.11.2017., 22:54   #2
Zar ima ikakvog smisla raspravljati o stavu "nase govno ne smrdi" ?
Nista gore od nacionalizma, udruzenog sa fanaticnom verom.
Da li ste videli one fasisticke proteste u Poljskoj/Madjarskoj, od strane kao vernika ?
Sve je to ista bagra.
Dragan is offline  
Old 24.11.2017., 23:15   #3
Kad će beatifikacija?
Liudewitus is offline  
Old 25.11.2017., 01:13   #4
SPC nema nikakvog moralnog kompasa zadnjih dvadesetak godina barem i sluzi samo svrsi obrane najgoreg zlocinca. Abominacija.
__________________
Agni Parthene Despina I believe. Heroji žive vječno. .
Uranija is offline  
Old 25.11.2017., 01:38   #5
Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
Ali zato ćeš ti imati podršku moderature pri zatvaraju teme, na religiji pod obrazloženjem da spada pod politiku
Utjeha za srBski narod. Ovo sa vjerom, na žalost nema dodira,
iako samo to što pop nešto trkelja, može se komenrtirati na podforumu religija.
Kudum is offline  
Old 25.11.2017., 07:33   #6
Quote:
Dragan kaže: Pogledaj post
Zar ima ikakvog smisla raspravljati o stavu "nase govno ne smrdi" ?
Nista gore od nacionalizma, udruzenog sa fanaticnom verom.
Da li ste videli one fasisticke proteste u Poljskoj/Madjarskoj, od strane kao vernika ?
Sve je to ista bagra.
Da, nema, niti je to itko počeo osim tebe.
Pričati će mo radije o tamo nekim poljacima, ali ne o četnicima...
__________________
Evo, pobijedi Lav iz plemena Judina, Korijen Davidov, on će otvoriti knjigu i sedam pečata njezinih
Alatnicar is offline  
Old 25.11.2017., 10:29   #7
Quote:
Uranija kaže: Pogledaj post
SPC nema nikakvog moralnog kompasa zadnjih dvadesetak godina barem i sluzi samo svrsi obrane najgoreg zlocinca. Abominacija.
Isto kao i Katolička Crkva, s time da je za nijansu gora, kao što je HDZ za nijansu gori od SDP-a.
konjokradica is offline  
Old 25.11.2017., 10:43   #8
Quote:
Liudewitus kaže: Pogledaj post
Kad će beatifikacija?
Kad umre. Grehota je živog sveca proglašavati svetim. Kad umre, bit će svetac i mučenik jer su ga zapadnoeuropski nekrsti nevinog razapeli kao Isusa na križu.
Očekujem da patrijarh Hrvatske Katoličke Crkve Bozanić uzvrati istom mjerom i proglasi Antu Pavelića hrvatskim nacionalnim svecem i mučenikom koji je umro nevin od posljedica ranjavanja jugokomunističkim mecima. Neka zagrebačku katedralu nazove po njemu. Većeg Hrvata i katolika Hrvatska u 20. stoljeću nije imala (Stepinac ima crkve i ulice nazvane po svom imenu, pa se on ne računa).
konjokradica is offline  
Old 25.11.2017., 10:52   #9
Quote:
konjokradica kaže: Pogledaj post
Kad umre. Grehota je živog sveca proglašavati svetim. Kad umre, bit će svetac i mučenik jer su ga zapadnoeuropski nekrsti nevinog razapeli kao Isusa na križu.
Očekujem da patrijarh Hrvatske Katoličke Crkve Bozanić uzvrati istom mjerom i proglasi Antu Pavelića hrvatskim nacionalnim svecem i mučenikom koji je umro nevin od posljedica ranjavanja jugokomunističkim mecima. Neka zagrebačku katedralu nazove po njemu. Većeg Hrvata i katolika Hrvatska u 20. stoljeću nije imala (Stepinac ima crkve i ulice nazvane po svom imenu, pa se on ne računa).
A Bog ćuti i gleda...
Kudum is offline  
Old 25.11.2017., 12:58   #10
Quote:
konjokradica kaže: Pogledaj post
Kad umre. Grehota je živog sveca proglašavati svetim. Kad umre, bit će svetac i mučenik jer su ga zapadnoeuropski nekrsti nevinog razapeli kao Isusa na križu.
Očekujem da patrijarh Hrvatske Katoličke Crkve Bozanić uzvrati istom mjerom i proglasi Antu Pavelića hrvatskim nacionalnim svecem i mučenikom koji je umro nevin od posljedica ranjavanja jugokomunističkim mecima. Neka zagrebačku katedralu nazove po njemu. Većeg Hrvata i katolika Hrvatska u 20. stoljeću nije imala (Stepinac ima crkve i ulice nazvane po svom imenu, pa se on ne računa).
Ti si zaista zanimljiv slučaj opsesivne mržnje Katoličke crkve - ovo je tko zna koji put da ti se priviđa simetrija koje nema, samo da bi silom proizveo veze kojih nema, kako bi bez veze s temom napao predmet svoje mržnje ... Uz takve će djelovanje osoba poput Irineja uvijek imati bar nekog uspjeha.

Tvoj stav je posve iracionalan, a tolika mržnja je sigurno razorna. Zbilja bi ti bilo dobro da potražiš pomoć.
Hlebyn is offline  
Received Infraction
Old 25.11.2017., 13:46   #11
Quote:
Hlebyn kaže: Pogledaj post
Ti si zaista zanimljiv slučaj opsesivne mržnje Katoličke crkve - ovo je tko zna koji put da ti se priviđa simetrija koje nema, samo da bi silom proizveo veze kojih nema, kako bi bez veze s temom napao predmet svoje mržnje ... Uz takve će djelovanje osoba poput Irineja uvijek imati bar nekog uspjeha.

Tvoj stav je posve iracionalan, a tolika mržnja je sigurno razorna. Zbilja bi ti bilo dobro da potražiš pomoć.
Uz otvoreni klerofašizam Katoličke Crkve iz Glasa Koncila i onog što prenose mediji s javnih propovijedi, revizionizma NDH, huškanje i govor mržnje Košića i svih ostalih kojima vrišti internet, ti se usuđuješ ovako lagati? :klap:
Laži bolje i uvjerljivije.
Patrijarh Irenej i episkop Košić. Gdje je razlika?
https://www.vecernji.hr/vijesti/pred...velica-1082717
http://www.index.hr/vijesti/clanak/s...oj/989151.aspx
http://www.autograf.hr/pater-ustasa-...a-velicao-ndh/
http://www.autograf.hr/cemu-se-cudit...uspostavu-ndh/
konjokradica is offline  
Old 27.11.2017., 08:36   #12
Quote:
konjokradica kaže: Pogledaj post
Isto kao i Katolička Crkva, s time da je za nijansu gora, kao što je HDZ za nijansu gori od SDP-a.
Ne mora sve i sja biti u služi izjednačavanja nekakve krivnje.

Ako nisi znao, neki Srbi zločine ratova iz devedesetih pravdaju odnosom prema Srbima u četrdesetima. Tvoji stavovi im idu niz dlaku i, u najmanju su ruku, pomaknuti.
__________________
Agni Parthene Despina I believe. Heroji žive vječno. .
Uranija is offline  
Old 27.11.2017., 09:21   #13
Quote:
Uranija kaže: Pogledaj post
Ne mora sve i sja biti u služi izjednačavanja nekakve krivnje.

Ako nisi znao, neki Srbi zločine ratova iz devedesetih pravdaju odnosom prema Srbima u četrdesetima. Tvoji stavovi im idu niz dlaku i, u najmanju su ruku, pomaknuti.
Jebe mi se za Srbe i Hrvate. Ovdje je riječ o Crkvama. Dok je Kuharić imao pomirljivi ton tijekom 90-ih, Košić, Pozaić, Bozanić i 99% ostalih rade na tragu SPC. Isto sranje, drugo pakovanje.
Po meni bi sve te mrzitelje i huškače trebalo staviti na jednu livadu (Hrvatsku Katoličku Crkvu i Srpsku Pravoslavnu Crkvu), dati im oružje da se pobiju među sobom da ih bude manje ili da ih uopće ne bude. Bolje to nego novi rat, a gdje ćeš veće sreće nego da korov sam sebe istrijebi.
konjokradica is offline  
Old 27.11.2017., 09:44   #14
Japanci i Nijemci se 70 i kusur godina izvinjavaju za ono što je počinjeno u njihovo ime. tražiti oprost za nešto što je učinjeno u njihovo ime je odlika samo velikih nacija.

a mali bijedni ljudi uvijek misle da su u pravu.
__________________
https://mislislam.blogspot.com/ U plodnom predjelu raste bilje voljom Gospodara njegova, a u neplodnom tek s mukom.
Vojnik Gorčin is offline  
Old 27.11.2017., 09:49   #15
vrijeme je da se za hrvatske pravoslavce ustroji pravoslavna crkva nevezana s manijacima koji dan danas dalmaciju ne smatraju dijelom hrvatske.
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Old 27.11.2017., 09:50   #16
Quote:
konjokradica kaže: Pogledaj post
Jebe mi se za Srbe i Hrvate. Ovdje je riječ o Crkvama. Dok je Kuharić imao pomirljivi ton tijekom 90-ih, Košić, Pozaić, Bozanić i 99% ostalih rade na tragu SPC. Isto sranje, drugo pakovanje.
Po meni bi sve te mrzitelje i huškače trebalo staviti na jednu livadu (Hrvatsku Katoličku Crkvu i Srpsku Pravoslavnu Crkvu), dati im oružje da se pobiju među sobom da ih bude manje ili da ih uopće ne bude. Bolje to nego novi rat, a gdje ćeš veće sreće nego da korov sam sebe istrijebi.
Pa, jedno je istina. Da su htjeli, davno bi si pružili ruku u ime malog naroda koji obilato koriste i zato su svi idioti.
__________________
Agni Parthene Despina I believe. Heroji žive vječno. .
Uranija is offline  
Old 27.11.2017., 09:53   #17
Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post
vrijeme je da se za hrvatske pravoslavce ustroji pravoslavna crkva nevezana s manijacima koji dan danas dalmaciju ne smatraju dijelom hrvatske.
Necemo valjda opet o tome

Iako su pravoslavne crkve neovisne i nacionalne, nije bas niti da nicu kako se tko sjeti poput amerskih protestantskih grupica.

Uglavnom tu postoji neko duze povijesno nasljedje, a za neku novu trebalo bi priznavanje i prihvacanje ostalih, nije se dovoljno samoproglasit. Mislim, moze se, neki su to i napravili, ali to ostaje u domeni neozbiljnog sektaskog kurioziteta.
Ergo, zaboravi.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Old 28.11.2017., 08:47   #18
SPC je opet dokazala da nije vjerska već politička organizacija stvorena da da legitimitet srpskim osvajanjima.
__________________
Ja imam onu pravu, nepatvorenu školu, školu života(Mica T.)
mukotrpak is offline  
Old 28.11.2017., 09:17   #19
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Necemo valjda opet o tome

Iako su pravoslavne crkve neovisne i nacionalne, nije bas niti da nicu kako se tko sjeti poput amerskih protestantskih grupica.

Uglavnom tu postoji neko duze povijesno nasljedje, a za neku novu trebalo bi priznavanje i prihvacanje ostalih, nije se dovoljno samoproglasit. Mislim, moze se, neki su to i napravili, ali to ostaje u domeni neozbiljnog sektaskog kurioziteta.
Ergo, zaboravi.
Nije stvar u tome. Obzirom da se pravoslavne crkve dijele na nacionalnoj razini, izostanak iste u Hrvatskoj znači da pravoslavci prirodno gravitiraju prema Beogradu tj. SPC. Uključujući i sve što ta ista propagira. Dobar dio pravoslavaca je u prošlosti prihvatio posrbljavanje upravo zbog toga, iako se u originalu neki nisu osjećali tako. Ima primjera i danas, uključujući osobu kod koje sam radio svojedobno i njegova familija. Kaže mi taj čovjek: "odjednom nam počeše govoriti "vi ste srbi" ", naravno, za vrijeme rata. I totalno glupa situacija, niti se osjećaju "ustašama" a niti "četnicima" (ratna retorika), nego samo žele normalno živjeti u RH kao i svi ostali, bez da se moraju ideološki opredjeljivati.

Tako da, nema to veze sa sektašenjem nego organizacijom, vjerska učenja ostaju na dlaku ista, samo se mijenja političko-nacionalni "polaritet".
__________________
"Čitam stare knjige - jer radije učim od onih koji su izgradili civilizaciju nego od onih koji ju uništavaju."
Khulus is offline  
Old 28.11.2017., 09:19   #20
Quote:
Vojnik Gorčin kaže: Pogledaj post
Japanci i Nijemci se 70 i kusur godina izvinjavaju za ono što je počinjeno u njihovo ime. tražiti oprost za nešto što je učinjeno u njihovo ime je odlika samo velikih nacija.

a mali bijedni ljudi uvijek misle da su u pravu.
Bingo, upravo o tome je riječ. Izostanak preuzimanja odgovornosti za (ne)djela iz prošlosti.
__________________
"Čitam stare knjige - jer radije učim od onih koji su izgradili civilizaciju nego od onih koji ju uništavaju."
Khulus is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:50.