Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.12.2017., 11:52   #1
Pitanje

Pozdrav, imam pitanje... Prodajem account za jednu aplikaciju i sada bi ja kupcu dao pristup svom account a on meni uplatio novce na račun. Pitanje je ako ja njemu dam svoj broj tek. računa HR383....... moze li on taj broj racuna kako zloupotrijebiti tj krasti mi novce kasnije i sl??
Chocolate Thunder is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 12:36   #2
Ako mu uz broj računa ne daš i broj kartice, cvv, datum izdavanja kartice, svoj oib, datum rođenja i sve ostalo po želji, ne može. Ako ti je taj račun koji prodaješ vezan za osobni mail ili neki drugi važni koji koristiš promijeni ga u neki novi, koji bilo jer ti može ako mu se baš da navuć spam ili te registrirati na kakve stranice koje ne traže potvrdu npr... i napomeni liku da promijeni šifru nakon transakcije.
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 13:39   #3
hvala na odg, rjesil sam stvar...

samo jos jedno pitanje nevezano za ovo prethodno... ako ocu u banci uplatit novce na svoj racun trebam li platit kakvu proviziju ili to samo ako uplacujem na tuđi racun?
Chocolate Thunder is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 13:44   #4
Quote:
Robbie12 kaže: Pogledaj post
hvala na odg, rjesil sam stvar...

samo jos jedno pitanje nevezano za ovo prethodno... ako ocu u banci uplatit novce na svoj racun trebam li platit kakvu proviziju ili to samo ako uplacujem na tuđi racun?
nema provizije na svoj, za tuđe neke banke imaju ali većina ne osim ako je riječ o poslovnim računima, to sve banke naplaćuju bar 1%
PabloN is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2017., 16:44   #5
kredit

POSTOVANI !

KUPIO SAM AUTO NA KREDIT, NISAM MOGAO DALJE TE SAM PREKO INTERNETA TRAZIO OSOBU KOJA BI SAMO NASLJEDILA OTPLACIVATI RATE BEZ ZNANJA BANKE,JEDINO OVJERA BILJEZNIKAA.U MEDJU VREMENU TUZENIK JE USPIO AUTO RAZBITI POTOM JE UMRO STO NISAM NITI ZNAO DA SE NISAM SAM INF. NITI NEMAM RIJESENJA OD SUDA.NAVODNO DA TUZENIK NIJE OSTAVIO NISTA TE DA NEMAM STO TRAZITI.
STO NAPRAVITI . ZELJKO HVALA
zzaga10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 19:54   #6
Quote:
zzaga10 kaže: Pogledaj post
POSTOVANI !



KUPIO SAM AUTO NA KREDIT, NISAM MOGAO DALJE TE SAM PREKO INTERNETA TRAZIO OSOBU KOJA BI SAMO NASLJEDILA OTPLACIVATI RATE BEZ ZNANJA BANKE,JEDINO OVJERA BILJEZNIKAA.U MEDJU VREMENU TUZENIK JE USPIO AUTO RAZBITI POTOM JE UMRO STO NISAM NITI ZNAO DA SE NISAM SAM INF. NITI NEMAM RIJESENJA OD SUDA.NAVODNO DA TUZENIK NIJE OSTAVIO NISTA TE DA NEMAM STO TRAZITI.

STO NAPRAVITI . ZELJKO HVALA


Najbolje da zamolis javnog biljeznika da ode s tebom u banku i objasni situaciju. Javi sto je bilo!


Sent from my iPhone using Tapatalk
nasunis is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 08:34   #7
Quote:
zzaga10 kaže: Pogledaj post
POSTOVANI !

KUPIO SAM AUTO NA KREDIT, NISAM MOGAO DALJE TE SAM PREKO INTERNETA TRAZIO OSOBU KOJA BI SAMO NASLJEDILA OTPLACIVATI RATE BEZ ZNANJA BANKE,JEDINO OVJERA BILJEZNIKAA.U MEDJU VREMENU TUZENIK JE USPIO AUTO RAZBITI POTOM JE UMRO STO NISAM NITI ZNAO DA SE NISAM SAM INF. NITI NEMAM RIJESENJA OD SUDA.NAVODNO DA TUZENIK NIJE OSTAVIO NISTA TE DA NEMAM STO TRAZITI.
STO NAPRAVITI . ZELJKO HVALA
a ništa, ti si dužan banci a pokojnik eventualno tebi, samo što banka ima ovršnu ispravu a ti bi trebao pokrenuti parnicu protiv nasljednika pokojnika. ukratko, j*** si ježa.
PabloN is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 09:02   #8
Quote:
nasunis kaže: Pogledaj post
Najbolje da zamolis javnog biljeznika da ode s tebom u banku i objasni situaciju. Javi sto je bilo!


Sent from my iPhone using Tapatalk
A što će bilježnik u banci i zašto bi ga za to uopće bila briga?
PabloN is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 09:07   #9
Kad radi gluposti, zasto da ne proba jos jednu. Veca je vjerojatnost da ce biljeznik otici u banku i srediti situaciju, nego da ce sve proci dobro i bez da je ovaj umro. Pazi: preko interneta!!!!!

Poslano sa mog LG-M160 koristeći Tapatalk
nasunis is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 09:15   #10
Quote:
nasunis kaže: Pogledaj post
Kad radi gluposti, zasto da ne proba jos jednu. Veca je vjerojatnost da ce biljeznik otici u banku i srediti situaciju, nego da ce sve proci dobro i bez da je ovaj umro. Pazi: preko interneta!!!!!

Poslano sa mog LG-M160 koristeći Tapatalk
što bilježnik može sredit? oživit pokojnika i natjerat ga da nastavi plaćat kredit?
uostalom, bilježnik tu nema nikakvog interesa isto ko ni ja i ti i ako slučajno pristane otići u banku ja se dobrovoljno javljam da nastavim plaćat rate umjesto pokojnika
PabloN is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 10:25   #11
Dobro, postavlja se pitanje cija je olupina. Moralno

Poslano sa mog LG-M160 koristeći Tapatalk
nasunis is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 10:52   #12
Nema tu moralnog. I nema tebi šta sud slati obavijesti o nečijoj smrti, kao što ni javni bilježnik tu nema šta raditi. Bolje angažiraj odvjetnika da vidi kakav si uopće ugovor ovjeravao kod jb, te da li si po ugovoru o kreditu uopće imao pravo prijenosa. Ako si imao, a nasljednici se nisu odrekli ostavine možeš njima prišiti dugovanje. Ako nisi mogao prenositi kredit, plaćaj dalje. Ne kužim, da li je ovaj uopće uspio prenjeti autu na sebe?
klavkalas is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 11:47   #13
Pa iz posta se vidi da je auto u vlasnistvu korisnika kredita, nije isto da li je pokojni platio par rata ili npr 80% dogovorenog iznosa. Pravno vjerojatno je ali....

Poslano sa mog LG-M160 koristeći Tapatalk
nasunis is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:39.