Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.01.2008., 16:40   #61
da...sa 30 eurakosa, dnevno, mozes uredno zivjeti....imas menua po 7-8 eura, predjelo, glavno jelo, desert i jedno pice...potrazi restoran "Museo de jamon", ima ih na svakom cosku. Sumnjam da ces biti odusevljen klopom....slicno klopi u hr....ali vrijedi probati...druga stvar..pazi na djepare..ima ih k'o u prici..znaci ruksake i torbice ne furati na ledjima, ak' ti se priblize neke cure s kartom Madrida u rukama i pocnu te nesto ispitivati ili nekome ispadnu kovanice bas tebi pred noge pa ih pocne skupljati..... pazi na stvari. Nema straha jer niko od njih ne napada fizicki....samo u trenutku skuzis da nemas novcanik, digitalac i sl....
U Barceloni ih ima puuuuno vise nego u Madridu.
__________________
Croacia
trn is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2008., 17:08   #62
Quote:
djizus1 kaže: Pogledaj post
dal je bolje posjetiti madrid ili barcelonu? vjerojatno je najbolje i jedno i drugo ali ako bi se moralo birati, sta radije preporucate??
nekako mi se cini da ljudi prije idu u barcelonu nego madrid. a mene madrid, ne znam zasto, vise kopka
Posjetio sam i jedan i drugi grad, ali meni se osobno Madrid vise svida nego Barcelona. To je vjerojatno zbog povijesnog stiha kojeg Madrid itekako ima za razliku od Barcelone. Barcelona je noviji grad, i ako zelis iskusiti moderan grad, modernu umjetnost i arhitekturu zacinjenu fenomenalnim Gaudijem, tada je Barcelona najbolji izbor. Ako pak zelis uzivati u povijesti, spanjolskom baroku, prijestolnici nekadasnjeg najveceg svjetskog imperija, u najboljim evropskim muzejima, tada je izbor svakako Madrid. Kada ides u Madrid, ne ides samo u Madrid - obavezna je posjeta obliznjem El Escorialu, rezidenciji i mauzoleju spanjolskih kraljeva, i Toledu, vjerojatno najljepsem srednjevjekovnom spanjolskom gradicu, sa zidinama i kulama, malim uskim ulicama i atmosferom izravno iz Cervantesovog Don Quijota - doslovno mozes zamisliti kako te iza slijedeceg coska ocekuje kakav spanjolski vitez ili konkvistador na smedem konju.

Madrid ima vrlo vjerojatno najbolje muzeje u Evropi - ne samo po svom 'inventaru', vec i po organizaciji i prezentaciji muzeja (uz bok Londonu i Parizu). Pod 'must' su muzeji:
1. Prado - najveci, nacionalni muzej - prvenstveno spanjolski klasicni majstori El Greco, Velasquez i drugi
2. Reina Sofia - fascinantna zbirka, vjerojatno najbolja zbirka spanjolskih modernih autora - Picasso, Dali. Najveca zbirka Dalijevih djela nako njegovog rodnog grada Figueresa. Sredinji eksponat cini vjerojatno najpoznatija Picassova slika - Guernica.
3. Museo Thyssen - najljepse ureden muzej, zbirka modernih slikara od 17. stoljeca na ovamo.

Ja sam u Madridu bio 5 dana, i jos nije dovoljno jer sam 2 dana potrosio na Toledo i Escorial. Inace, spanjolska ima jos jedan biser kojeg svakako treba posjetiti pod svaku cijenu - Granada i palaca Alhambra.
__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog
El Tomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2008., 00:22   #63
ja bi popisu muzeja dodala Museo Naval iliti Pomorski muzej... ulaz je cak besplatan, a stvarno je fora za vidjet...
charlotte is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2008., 12:12   #64
Quote:
El Tomo kaže: Pogledaj post
Ja sam u Madridu bio 5 dana, i jos nije dovoljno jer sam 2 dana potrosio na Toledo i Escorial. Inace, spanjolska ima jos jedan biser kojeg svakako treba posjetiti pod svaku cijenu - Granada i palaca Alhambra.
Potpisujem, El Tomo

Korekcija jednom nižem postu, Corto Inglese baš i nije naša Nama, prilično skuplja robna kuća i za njihove pojmove, ali dosta dobar opći izbor. Od dućana su mi se najviše svidjele knjižare 24/7, kako se već zovu...
Viva Atletico
agm is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2008., 12:25   #65
planiram posjetit madrid pa me zanima dal netko zna za neki pansion u gradu i dali ih ima u centru jer npr kad sam bila u Lisabonu tamo su pansioni na svakom kutu po centru grada i jos uz to jeftini. sad me zanima dal je tako ili bar slicno i s madridom i ako netko zna adresu on jednog bila bi jako zahvalna!!!
*dea* is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2008., 22:16   #66
Quote:
*dea* kaže: Pogledaj post
planiram posjetit madrid pa me zanima dal netko zna za neki pansion u gradu i dali ih ima u centru jer npr kad sam bila u Lisabonu tamo su pansioni na svakom kutu po centru grada i jos uz to jeftini. sad me zanima dal je tako ili bar slicno i s madridom i ako netko zna adresu on jednog bila bi jako zahvalna!!!
je..u samom centru...ima ih na svakih par metara...neki, od 15 eura noc, su katastrofalni jer u njima zive svakojaki probisvijeti (marokanci) i kreveti i posteljina u sobama su u losem stanju..proseci po calle Leon, Huertas, plaza Santa Ana...zgrade po centru su 5-6-eterokatnice i po ulazu ima i do 5-6 pansiona iliti hostala jer nema bas neke velike razlike...
__________________
Croacia
trn is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2008., 23:13   #67
Vidim da nitko ne trazi/preporuca privatni smjestaj koji je super jeftin i moze parirati hotelima samo sto je jos dosta komotniji.
Evo cisto za usporedbu nas 3 smo bile u stanu za 4 i placale 23.-EUR na dan (da smo bile 4 prosle bi dakle jos jeftinije). Stan je bio u centru (Chueca) 5 minuta hoda do Puerta del sol. Super uređen i opremljen. Nasi prijatelji su bili u super luksuznom stanu jos blize centru i placali su 2-4 EUR na dan vise

Inace u Madridu se da proci i sa 20-ak Eur dnevno(bez smjestaja). 30-ak? eh to je vec kraljevski odmor

Savjeta o tome sto treba vidjeti je bilo vec dosta pa necu ponavljat. Ako treba savjet raspisat cu se drage volje.

Evo samo nekoliko savjeta koji mi padaju na pamet ovako nabrzaka:

- Prado idite nedjeljom popodne. Besplatno je i nije prevelika guzva
- prije nego sto odete u Prado u nedjelju jutro odidite na El Rastro, buvljak koji se odrzava svake nedjelje. U principu je to obican pazar i velika guzva ali je zanimljivo
- na sve trazite studentske popuste, dobit cete ih (u kraljevsku palacu sam usla sa iskaznicom student servisa...stvarno su ljubazni)..ako ste studenti naravno
- ne kupujte karte grada na kioscima. Na Plaza Mayor imate veliki turistički ured sa super ljubaznim tetama i besplatnim kartama
- u istom tom uredu imate i besplatan internet
- ne koristite metro. Osim sto se sve moze obici pjeske bez pretjeranog napora, u gradu lijepom kao sto je Madrid je grijeh voziti se pod zemljom
- u puno pivnica imate besplatne tapas (super za popodnevnu marendu)
- u puno pivnica ce vam dati besplatne uzorke svih mogucih piva ako pitate da vam objasne kakvo je koje pivo
- chueca je cetvrt u centru grada i puna je (dosta alternativnih) barova i klubova. Na mnogima od njih medutim pise: solo chicos/chicas
- oko Puerta del sol ima super mjesta za izlazak, nesto manje alternativnih nego u Chueci
- Prije nego bilo gdje izadete nabavite novine Guia del Ocio u kojima cete naci popis svih mogucih mjesta za izlazak, opis muzike i sl. Naznaceno je i koliko kosta ulaznica, dali je ulaz besplatan...
- ne placajte ulaznice u klubove. Previse je dobrih barova i klubova s besplatnim ulazom (ako cete bas u neki koji se placa onda prosetajte po Puerta del sol taj dan i pokupite one letke koje klinci dijele uokolo...tako da ipak besplatno udete ili bar dobijete neko pice!)
- cure obratite pozornost na pripadnike suprotnog spola...jedva se suzdrzah
- otidite u Toledo ako imate vise od 3 dana u Madridu. Isplati se.
- jedno jutro doruckujte u Museo del Hamon, stojecki, kako doruckuju Spanjolci. Jedan dorucak (kava, tost sa maslom i marmeladom, jaja i slanina, sok) 4.-EUR...da da...to jutro smo se bile raspistoljile!
- prije nego sto odete iz Madrida jos jednom pogledajte sve one muskarce...gdje god dalje da idete...takvih nece biti
*eva* is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2008., 12:36   #68
Eva, super korisne informacije!

Ako se sjetiš još nečega, tipa dobrog mjesta za pojest dobru paellu, tapase podijeli s nama.

I još jedno pitanje. Planiramo odvojit jedan dan za Toledo pa me zanima kako ste se snalazili tamo. Da li su većina znamenitosti u "walking distance" ili?
J.Poljak fan club is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2008., 13:04   #69
Quote:
*eva* kaže: Pogledaj post
Vidim da nitko ne trazi/preporuca privatni smjestaj koji je super jeftin i moze parirati hotelima samo sto je jos dosta komotniji.
Evo cisto za usporedbu nas 3 smo bile u stanu za 4 i placale 23.-EUR na dan (da smo bile 4 prosle bi dakle jos jeftinije). Stan je bio u centru (Chueca) 5 minuta hoda do Puerta del sol. Super uređen i opremljen. Nasi prijatelji su bili u super luksuznom stanu jos blize centru i placali su 2-4 EUR na dan vise

Inace u Madridu se da proci i sa 20-ak Eur dnevno(bez smjestaja). 30-ak? eh to je vec kraljevski odmor

Savjeta o tome sto treba vidjeti je bilo vec dosta pa necu ponavljat. Ako treba savjet raspisat cu se drage volje.

Evo samo nekoliko savjeta koji mi padaju na pamet ovako nabrzaka:

- Prado idite nedjeljom popodne. Besplatno je i nije prevelika guzva
- prije nego sto odete u Prado u nedjelju jutro odidite na El Rastro, buvljak koji se odrzava svake nedjelje. U principu je to obican pazar i velika guzva ali je zanimljivo
- na sve trazite studentske popuste, dobit cete ih (u kraljevsku palacu sam usla sa iskaznicom student servisa...stvarno su ljubazni)..ako ste studenti naravno
- ne kupujte karte grada na kioscima. Na Plaza Mayor imate veliki turistički ured sa super ljubaznim tetama i besplatnim kartama
- u istom tom uredu imate i besplatan internet
- ne koristite metro. Osim sto se sve moze obici pjeske bez pretjeranog napora, u gradu lijepom kao sto je Madrid je grijeh voziti se pod zemljom
- u puno pivnica imate besplatne tapas (super za popodnevnu marendu)
- u puno pivnica ce vam dati besplatne uzorke svih mogucih piva ako pitate da vam objasne kakvo je koje pivo
- chueca je cetvrt u centru grada i puna je (dosta alternativnih) barova i klubova. Na mnogima od njih medutim pise: solo chicos/chicas
- oko Puerta del sol ima super mjesta za izlazak, nesto manje alternativnih nego u Chueci
- Prije nego bilo gdje izadete nabavite novine Guia del Ocio u kojima cete naci popis svih mogucih mjesta za izlazak, opis muzike i sl. Naznaceno je i koliko kosta ulaznica, dali je ulaz besplatan...
- ne placajte ulaznice u klubove. Previse je dobrih barova i klubova s besplatnim ulazom (ako cete bas u neki koji se placa onda prosetajte po Puerta del sol taj dan i pokupite one letke koje klinci dijele uokolo...tako da ipak besplatno udete ili bar dobijete neko pice!)
- cure obratite pozornost na pripadnike suprotnog spola...jedva se suzdrzah
- otidite u Toledo ako imate vise od 3 dana u Madridu. Isplati se.
- jedno jutro doruckujte u Museo del Hamon, stojecki, kako doruckuju Spanjolci. Jedan dorucak (kava, tost sa maslom i marmeladom, jaja i slanina, sok) 4.-EUR...da da...to jutro smo se bile raspistoljile!
- prije nego sto odete iz Madrida jos jednom pogledajte sve one muskarce...gdje god dalje da idete...takvih nece biti


ovo si fakat super objasnila Koliko bi ti dana preporučila za obići Madrid?
5ivy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2008., 14:57   #70
hajde super! živnulo je malo.
Ja sam za 20-ak dana tamo....imam 4,5 dana a od toga planiram jedan potrošiti na Toledo.
Što se tice smještaja....mene zanimaju hosteli ili nešto u rangu njihovih cijena....dakle izmedju 17-20eura.
Znam da se mnogo pisalo o tome "što vidjeti" no može li netko napisti rutu...tako da se ne gubi previše vremena na trčanje iz jednog kraja grada u drugi, ili bar kako obilaziti koje četvrti.
beare is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2008., 22:08   #71
Quote:
beare kaže: Pogledaj post
Znam da se mnogo pisalo o tome "što vidjeti" no može li netko napisti rutu...tako da se ne gubi previše vremena na trčanje iz jednog kraja grada u drugi, ili bar kako obilaziti koje četvrti.
Ja bih ti predložila sljedeće: odeš metroom do stanice Ventas, čim izađeš tu ti se nalazi Plaza de toros - arena za borbe sa bikovima, meni lično najljepša građevina u Madridu.
Onda nastaviš ulicom Alcala (prema centru), nakon 10, 15 minuta hoda ćeš stići do trga Plaza de la independencia i spomenika Puerta de Alcala (vrata koja su nekad služila kao zapadni ulaz u grad).
Na tom trgu se nalazi i glavni ulaz u park Retiro, divan ali ogroman park (specijalnu atrakciju predstavlja dio za rekreaciju penzića ).
Kad izađeš nastaviš ulicom Alcala još 10min, doći ćeš do trga Plaza de la Cibeles, sa spomenikom žene u kočiji, ako se dobro sjećam. Ako želiš u Prado i Reinu Sofiu, skreni lijevo u Paseo del Prado.
Nakon muzeja, vratiš se opet u Alcala i hodaš još 20tak min, doći ćeš na Puerta del Sol, glavni trg. Tu se slikaš pored medvjeda.
Onda nađeš ulicu Calle Mayor pa hodaš sve dok ne naiđeš sa lijeve strane na Plazu Mayor (muy bonita ).
Vratiš se na Calle Mayor i hodaš sve do kraljevske palače.
Znači ideš samo ravno rutom Ventas-Calle de Alcala-Puerta de sol-Calle Mayor-Palacio Real.

Ako treba još nešto - nemoj se ustručavati!
Wapa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2008., 00:51   #72
Drago mi je da sam od pomoci.

Sto se tice razgledavanja znmenitosti Madrida svarno jesu dovoljna 3 dana. I to ne pretjerano nabrzaka nego laganini.
Medutim grad je toliko ultra-uber-super-posve cool (nemam drugog izraza) da je nama i nakon 8 dana bilo zao sto idemo. Jednostavno ima toliko prostora i nacina za uzivanje u tom gradu. Ne znam sto me vise odusevilo, sam grad i njegova arhitektura i to kako je sreden (vidi se da su popljackali po svita), ljudi, hrana, glazba, parkovi, muzeji...bas sve.

Meni bi neki minimum bio 3 dana za ragledavanje i jos 1 ili 2 za cisto setanje i uzivanje po gradu. 1 dan bi ostavila za Toledo. Predivan je i blizu je tako da ga je stvarno steta ne vidjeti ako ste u Madridi. Dake 5 dana minimum!

Sto se tice rute...wapa je dosta dobro i detaljno objasnila. samo sto je velike nekako dir za sve odjednom.

Mi smo isli otprilike ovako:
Na Puerta del sol (glavni trg i centar centra - Slikajte se kraj mede i kraj kilometre zero) pa na Plaza Mayor (tamo imate veliki turisticki ured) pa niz male ulicice (Calle de Toledo, Calle de Colegiata...) ispod Plaze Mayor koje su pune restorancica. Pa nazad prema Plaza de la Villa.
Onda smo se vratile u one ulicice i sjele na rucak!
Nakon toga laganini do katedrale i do Palazio Real (tu imate studentski popust). Palazio Real i katedrala se nalaze odmah jedno do drugoga. Kad zavrsite sa Palazio Real sjednite na rub dvorišta koje gleda u ogroman park (mislim da je to Campo del Moro) i uzivajte u pogledu i atmosferi. Ako sacekate puni sat cut cete da katedrala zvoni melodiju a ne obicno zvono. Savrseno!

Iza Palazio Real imate super parkic sa modernim skulpturama. Nama se jako svidio (Sabatini gardens ili tako nesto).

Nakon toga smo isle do Plaze de la Ville, pa do Plaza de Espana na kojoj je ogroman Cervantesov kip. Odmah ispod njega su Don Quixote, Sancho Panza i Dulcinea.

Odatle se nekako (nisam vise sigurna kako) zavrsi na Gran Via koja je najveca i najprometnija ulica. Puna je ducana i bezveznih fast food restorana. Nismo nesto shoppingirale pa smo samo prosle tuda.

E sad vas vec sigurno bole noge i sve zivo pa idie na veceru i odmor jer veceras sigurno izlazite

U drugom diru smo otisle u Paeseo del Prado. Preko ulice Calle de Alcala do Plaza de Cibeles pa do Puerta de Alcala. Odatle u Parque del Retiro. Tu smo izgubile nekoliko sati jer smo setuckale i gustale. U ovom djelu se nalaze 3 najpoznatija muzeja. Mi smo prvi dan otisle u Reina Sofia. (Odmah do se nalazi Estacion de Atocha. Zapamtite. Ako cete u Toledo, odatle cete). Muzej moderne umjetnosti. Ja bas ne volim ali ajde...Ispred muzeja imate trgic sa dosta kafica i tapas barova...malo su skupi i prenapuceni. Nekako je sve bilo puno amera i kineza pa smo nastavile dalje kroz razno razne ulicice (malo smo se bile izgubile) do Plaza de Santa Ana. Ovaj trg je takoder krcat restorancica i tapas barova. Takoder sve prenakrcano turista. Samo par ulicica dalje (malo provrludate) ima super pivnica i pravih tapas barova.

Tredi dir razgledavanja bi namjestila da bude nedjelja...ujutro na El Rastro, setnja medu gomilom ljudi i razgledavanje...svega i svacega...
Nakon toga u Prado (ovo nije bas blizu jedno drugoga ali mi smo svejedno picili pjeske...dobrih 30-40 min). Za Prado si ostavite neko vrijeme cak i ako ne cijenite pretjerano likovnu umjetnost. Postava je....nevjerojatna. Malo je rec.

Treci muzej za koji ja stvarno nisam imala volje je Thyssen-Bornemisza. Ima super postavu za one koji vole impresionizam.

Nikako ne propustite napravit dir po cetvrti Chueca. To je najbolje navecer. Ima jako puno barova i klubova. Uglavnom su to gay ili alternativna mjesta. Svejedno napravite dir. Dobra je atmosfera. Chueca nije bila bas za nas tip izlazaka ali smo jednu vecer otisle do glavnog trga (trgica) na kojem su kafici (tu je odmah i stanica metroa Chueca ako vam nije blizu pjeske). Uzele smo po pivo i gustale u predstavi. Doslovno. Na sred trga se odjednom pojavio neki stari lik od 80 godina i 50 kila (ne pretjerujem) u crnoj minici i sa ljubicastom perikom. Stavio frajer radio na sred trga medu stolove i udri plesat! ma genijano! Chueca je izmedu ostalog jedina cetvrt u kojoj cete navecer skoknut to obliznjeg ducana po pive i ugledat predivnu curu u vecernjoj haljini sa casom sampanjca u ruci kako ide po ulici kao da seta u starkama i nosi vrecicu sa kruhom! (ne izmisljam svega mi)
Iz Chuece vam je blizu pjeske do Puerta del Sol i odatle u cetvrt La latina. I u jednoj i u drugoj ima super mjesta za izslaske.

Ne znam imena restorana ni barova. Jele smo tamo gdje bi nam se svidjelo...usput smo nailazile na restorancice. A izlazile uglavnom prema onim novinama Guia del Ocio. U neke barove oko Puerta del Sol sa glazbom uzivo (najbolji je bio jedan kubanski bar).

Jednu vecer otidite na Flamenco! Opet ne negdje gdje se placa (ima predstava i za 30EUR) nego u neki bar gdje cete osjetit pravu atmosferu (Guia del Ocio = Biblija za izlaske).

Mislim da je to otprilike to...neke najglavnije stvari. Dosta sam se raspisala pa sam sigurno stogod i zaboravila. Ovo je onako otprilike kako smo mi isli. I u cemu smo uzivali (u svemu smo uzivali). Pa si vi izvucite sto vam pase i prilagodite svom planu.
*eva* is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2008., 01:13   #73
Toledo...

U Toledo smo krenuli rano rano ujutro (oko 7 sati). Nije potrebno krenuti tako rano ali je predivno jer tako u Toledo stizete dok se dize sunce.

Toledo je predivan srednjovjekovni gradic na brezuljku. Stanica za vlak kojim smo stigli iz Madrida je malo van grada, ali moze se stici laganini pjeske za 20-ak minuta. Taman dok smo isli sa stanice do grada se dizalo sunce i obasjavalo brzuljak i grad. To vam ne mogu opisati...predivno nesto. Znam da zvuci ofucano i jadno ali takva se slike i jutra pamte cijeli zivot.

Toledo je mali gradic i apsolutno sve se razgledava pjeske. Mozete potrositi cijeli dan ili jedno popodne. Ovisi koliko detaljno razgledavate. Katedrala je predivna, kao i sve ulicice, kuce, prozori, krovovi...sve je bajkovito. Nesto tipa San Gimignano ili Motovun. Samo jos lijepse i bajkovitije.

Ako odete do sinagoge (tri su, ne sjecam se vise kako se zove...ova je njpoznatija...bjela sinagoga ili tako nesto) na rubu starog grada odmah do nje je parkic iz kojeg puca predivan pogled na susjedne brezuljke i mai kanjon. Tu smo odvalili pravu siestu. Potrefio se suncan vruc vruc dan (a 10mj). Klupice u sijeni ,u parku pored kanjona, na rubu srednjovjekovnog gradica, usred Spanjolske...kud ces bolje za ubit oko nakon razgledavanja!

stvarno sam se previse raspisala. necu vise...sto cu kad me uhvatila nostalgija...
wapa sigurno kuzi

pitajte sve sto hocete. vidite da sam voljna pisati!
*eva* is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2008., 11:02   #74
Quote:
*eva* kaže: Pogledaj post

stvarno sam se previse raspisala. necu vise...sto cu kad me uhvatila nostalgija...
wapa sigurno kuzi
Uh sestro, nemaš pojma kako!!
Ali vidjet će mene Madrid još, nadam se već u 6.mj. ili ako ne, onda u devetom.
Za one koji planiraju tamo, neka samo odštampaju *evinu* turu (mogu se poslužiti i mojom, mada je za nju potrebno dva dana), kupe kartu grada i .... eh kako vam zavidim, ljudi!
Wapa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2008., 12:06   #75
ljudi ajd malo help pliz nukac & co.

trebam ici u madrid 28.5. i najjeftinija karta koju sam nasao je iz budimpeste preko londona,a nazad madrind-berlin-budimpesta za nekih 140 eurica (to racunam sa onom provizijom koju uzimaju za amex,inace je 110 eura...) znam da to nije puno,ali mi se neda toliko presjedat i spavati na aerodromu,pa ako netko zna neku jednostavniju rutu i po mogucosti da bude u istom cijenovnom rangu neka slobodno kaze

gracias
__________________
the motherfucker
ČmareC is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2008., 15:04   #76
wapa i eva hvala!!!! puno ste mi pomogli....užitak vas je čitati

Uglavnom rekli su mi da za Toleda ima neki bus koji vozi za samo 4 eura, jedino me zanima gdje je tamo autobusni, točnije je li daleko od grada?
beare is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2008., 22:08   #77
Quote:
beare kaže: Pogledaj post
wapa i eva hvala!!!! puno ste mi pomogli....užitak vas je čitati

Uglavnom rekli su mi da za Toleda ima neki bus koji vozi za samo 4 eura, jedino me zanima gdje je tamo autobusni, točnije je li daleko od grada?
De nada, carinyo! (nemam španjolski nj na tastaturi)
Našla sam u knjižici Top 10 Madrid da je glavni autobusni kolodvor u M Estacion sur de autobuses, ugao Calle de Mendez Alvaro i Calle Retama, ali čini mi se da od tamo idu busevi za veće udaljenosti. Kad sam ja išla u San Sebastian de los Reyes (20tak km od Madrida), išla sam sa Plaza de Castilla, od tamo idu busevi za bliža mjesta, pa je moguće da otud idu busevi za Toledo. Ali nisam ti sigurna, možda netko drugi zna.
P.S. Do Plaza de Castille stigneš metroom.
Wapa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2008., 16:16   #78
od ljeta pocinje iberia letit iz dubrovnika za madrid, 3 x tj.
richi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2008., 18:14   #79
Quote:
ČmareC kaže: Pogledaj post
ljudi ajd malo help pliz nukac & co.

trebam ici u madrid 28.5. i najjeftinija karta koju sam nasao je iz budimpeste preko londona,a nazad madrind-berlin-budimpesta za nekih 140 eurica (to racunam sa onom provizijom koju uzimaju za amex,inace je 110 eura...) znam da to nije puno,ali mi se neda toliko presjedat i spavati na aerodromu,pa ako netko zna neku jednostavniju rutu i po mogucosti da bude u istom cijenovnom rangu neka slobodno kaze

gracias
Direktan let za Madrid 28.05-og u 12.40 iz Venecije i povratak (eh...jos da si spomenuo datum povratka...) 05.06-og u 09.50 iz Madrida za Veneciju 106.89 €
sa vueling-om
Zicas nekog frenda koji ima auto i romanticnu cura koja bi htjela vidjeti Veneciju da te odbaci (3-4 sata voznje od Zagreba)...
__________________
Croacia
trn is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2008., 18:28   #80
Quote:
Forumas-zg kaže: Pogledaj post
.....Naveo bih samo primjer, koji sam također isprobao: Od Madrida do Cordobe (udaljenost gotovo kao Zagreb-Dubrovnik) se stigne za oko 3 sata, dakle nikome ne bi palo na pamet tamo letiti! ....!
Sada Madrid - Cordoba AVE-om traje sat i 45 minuta. Do Malage iz Madrida 2 sata i 40 minuta. Ako kasni vise od 15minuta...vracaju ti lovu
Da nam je takav vlak u Hrvatskoj, u Splitu bi bili za sat i pol.
__________________
Croacia
trn is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:41.