Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.11.2017., 10:29   #541
Quote:
Detek-reten kaže: Pogledaj post
Aquaestil nudi sve solucije posaljite mi skicu sto tocno trebate i rijesit cu vam sa najpovoljnijom varijantom.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
kolika je prosječna cijena,prosječno kvalitetne staklene kabine dimenzija 80 x 80 ,visine 180 cm sa jednom fiksnom stranicom i vratima
__________________
svi hrvatine a svaki skace ka klokan cim cuje cecu il' neki hit turbo folka
ultras-harlem is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 12:53   #542
Gdje ima za kupiti univerzalnih guma za tus kabine? Gdje uopce mogu pogledati sto sve imaju? Imam dvije kupaone, jedna je takozvana "radna" u kojoj je sve i svasta i ta ima kabinu kojoj fale gume a ne znam tko je proizvodjac kabine. Druga je koju bas koristimo, malo urednija, ta ima tuskabinu u ok stanju ali gume su pozutile i za tu kabinu znam tko je proizvodjac (koji se trenutno ne mogu sjetiti )
woobie is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 09:30   #543
Quote:
woobie kaže: Pogledaj post
Gdje ima za kupiti univerzalnih guma za tus kabine? Gdje uopce mogu pogledati sto sve imaju? Imam dvije kupaone, jedna je takozvana "radna" u kojoj je sve i svasta i ta ima kabinu kojoj fale gume a ne znam tko je proizvodjac kabine. Druga je koju bas koristimo, malo urednija, ta ima tuskabinu u ok stanju ali gume su pozutile i za tu kabinu znam tko je proizvodjac (koji se trenutno ne mogu sjetiti )
Trebali bi znato cija je kabina i onda se javiti ovlastenom servisu, za kolpa san je duo-step, za aquaestil je naznaceno da se javite bilo kojem distributeru a ako se radi o voxort kabinama iz kine morat cete kupit neku univerzalnu brtvu u ferotermu ili novu kabinu

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Detek-eramika is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 09:32   #544
Quote:
ultras-harlem kaže: Pogledaj post
kolika je prosječna cijena,prosječno kvalitetne staklene kabine dimenzija 80 x 80 ,visine 180 cm sa jednom fiksnom stranicom i vratima
Nikako ne preporucujem visinu 180 cm jer kad cete ispirati glavu voda ce spricati van isto tako standard je 190 cm a moja preporuka je 200 cm jer i vizualno puno lijepse izgleda vislja kabina.
Cijene se krecu od 1500 kn pa na vise

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Detek-eramika is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 15:03   #545
Quote:
Detek-reten kaže: Pogledaj post
Nikako ne preporucujem visinu 180 cm jer kad cete ispirati glavu voda ce spricati van isto tako standard je 190 cm a moja preporuka je 200 cm jer i vizualno puno lijepse izgleda vislja kabina.
Cijene se krecu od 1500 kn pa na vise

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
ovu visinu sam uzeo jer namjeravam napraviti svojevrsno "coklo" od keramike,odnosno zidić visine 5-10 cm na koji cu staviti stakla tako da ukupna visina bude 190 cm(190 jer se radi o potkrovlju pa nema bas mjesta za 200 cm)

na pod nebih stavljao tuš kadu vec bi pod bio od keramike

nešto ovakvo...http://staklo-konstrukt.hr/wp-conten...tus-kabine.jpg


poslao sam jedan upit za ponudu (bokart) i cijena koju su mi oni ponudili za jednu takvu kabinu sa jednom fiksnom i jednom stranicom koja su zapravo vrata je sa ugradnjom 8700 kn..to mi je presmiješno

aquaestil kaže da imaju samo od 2 metra pa ako mi odgovara da im se javim...mislio sam da i oni imaju niže..ili da rade po narudzbi?
__________________
svi hrvatine a svaki skace ka klokan cim cuje cecu il' neki hit turbo folka
ultras-harlem is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 10:54   #546
Quote:
ultras-harlem kaže: Pogledaj post
ovu visinu sam uzeo jer namjeravam napraviti svojevrsno "coklo" od keramike,odnosno zidić visine 5-10 cm na koji cu staviti stakla tako da ukupna visina bude 190 cm(190 jer se radi o potkrovlju pa nema bas mjesta za 200 cm)

na pod nebih stavljao tuš kadu vec bi pod bio od keramike

nešto ovakvo...http://staklo-konstrukt.hr/wp-conten...tus-kabine.jpg


poslao sam jedan upit za ponudu (bokart) i cijena koju su mi oni ponudili za jednu takvu kabinu sa jednom fiksnom i jednom stranicom koja su zapravo vrata je sa ugradnjom 8700 kn..to mi je presmiješno

aquaestil kaže da imaju samo od 2 metra pa ako mi odgovara da im se javim...mislio sam da i oni imaju niže..ili da rade po narudzbi?
Rade po narudzbi samo se niste obratili na pravom mjestu.
Ok je ovo kako ste zamislili tus, tako neka bude.



Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Detek-eramika is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 11:17   #547
Ima li netko iskustva s Nordovim tuš kabinama?
Kakve su kvalitete?
__________________
Život je putovanje, a ne odredište.
Coco Vanilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 16:45   #548
Quote:
ultras-harlem kaže: Pogledaj post
kolika je prosječna cijena,prosječno kvalitetne staklene kabine dimenzija 80 x 80 ,visine 180 cm sa jednom fiksnom stranicom i vratima
Preporučam kolpa san jer bar sljedecih 10.god su raspoloživi dijelovi...(brtve,kotači...)
__________________
https://t.me/pump_upp
Cossworth is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 16:46   #549
Quote:
ultras-harlem kaže: Pogledaj post
ovu visinu sam uzeo jer namjeravam napraviti svojevrsno "coklo" od keramike,odnosno zidić visine 5-10 cm na koji cu staviti stakla tako da ukupna visina bude 190 cm(190 jer se radi o potkrovlju pa nema bas mjesta za 200 cm)

na pod nebih stavljao tuš kadu vec bi pod bio od keramike

nešto ovakvo...http://staklo-konstrukt.hr/wp-conten...tus-kabine.jpg


poslao sam jedan upit za ponudu (bokart) i cijena koju su mi oni ponudili za jednu takvu kabinu sa jednom fiksnom i jednom stranicom koja su zapravo vrata je sa ugradnjom 8700 kn..to mi je presmiješno

aquaestil kaže da imaju samo od 2 metra pa ako mi odgovara da im se javim...mislio sam da i oni imaju niže..ili da rade po narudzbi?

Kolpa*san ...
__________________
https://t.me/pump_upp
Cossworth is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 09:36   #550
Pitanje.... da li je bolje odabrati paravan kojem su vrata klizna na kotacice i onaj kojem se vrata otvaraju na van? Doma imam ovaj na kotacice od aquaestila i ajde, nije se nista raspalo ili potrgalo, al mi pazimo kako to otvaramo/zatvaramo i njezni smo. Sad gledam tus kadu za stan koji ce ic u rent i nekako mi se cini da bi pametniji izbor bilo nesto bez kotacica? Ima tko iskustva?

Dalje... imam prozor koji je glupo smjesten :doh: Isprva sam mislila staviti 90x90 i cinilo mi se da nece bit problem jer rupa od prozora zavrsava na 87 cm i to je tocno ok... kad ono mjerim doma kod sebe i paravan stakleni se zapravo busi na 84 cm I sad ne znam sto... pokusat pronac 90x90 kojem bi paravan isao vise na van ili ugurat nekako pravokutnu 100x80 radje pa da je sto posto da to stane
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2018., 15:02   #551
Da malo dignem temu. Je li netko imao losih iskustava sa zidanim tus kabinama ili bi se rado predomislili s nekom koju imate. Razmisljam izmedju potpuno niske walk-in, srednje niske i zidane. Inace, to bi bila jedina kada u stanu.
Bezveze is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 13:49   #552
Pozdrav,

Planiram u vikendici zamijeniti tuš kadu, pa me zanima koja je bolja opcija Aquart iz Buahaus-a ili Voxort iz Feroterm-a (cijena im je približnpo ista oko 650 kuna). Treba mi samo tuš kada koja će biti obzidana bez obloge, visine 15-16cm. Malo kvalitetnija tuš kada je oko 1.700,00 kuna što mi je malo previše.

Hvala ...
tomtom12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 16:06   #553
Ovo je dobra tuš kada, u jeftinijoj varijanti. Uz dodatno osiguranje kod uzidavanja u zid i pod , mogla bi dobro poslužiti.

Rubove ove kade treba uštemati u zid do cigle (skida se žbuka sa zida u širini ruba kade) tako da rubovi kade budu naslonjeni na ciglu u vodoravnoj ravnini i malo dolje na žbuku. Ispod poda kade svakako treba staviti ljepila za pločice, siporeks ili napraviti rijedak cementni mort. U takvu se smjesu kada jednostavno utopi, poravna po horizontalii ostavi da se sve stegne. U šliceve oko ruba kade uz zid stavi se malo jači mort i dobro se sve zapuni. Tako postavljena kada , kasnije se još obzida i stvarno je jako čvrsta i sigurna za upotrebu.
__________________
"Otišel, otišel sem z mala vu svet na kraju se vrnul pun briga i let'. Skrivećki, skrivećki sem došel nazaj
vu selo mi drago, vu hrvatski kraj." (Vice Vukov)
Majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 18:26   #554
Quote:
Majstor kaže: Pogledaj post
Ovo je dobra tuš kada, u jeftinijoj varijanti. Uz dodatno osiguranje kod uzidavanja u zid i pod , mogla bi dobro poslužiti.

Rubove ove kade treba uštemati u zid do cigle (skida se žbuka sa zida u širini ruba kade) tako da rubovi kade budu naslonjeni na ciglu u vodoravnoj ravnini i malo dolje na žbuku. Ispod poda kade svakako treba staviti ljepila za pločice, siporeks ili napraviti rijedak cementni mort. U takvu se smjesu kada jednostavno utopi, poravna po horizontalii ostavi da se sve stegne. U šliceve oko ruba kade uz zid stavi se malo jači mort i dobro se sve zapuni. Tako postavljena kada , kasnije se još obzida i stvarno je jako čvrsta i sigurna za upotrebu.
Rub tus kade nikad ne uzidavam u zid do cigle vec do žbuke, jedino sto znam napravit je spustit keramiku na tus kadu znaci maks 1,5 cm racunavsi sa ljepilom mada ni to nekad nije dobro ako se postavlja pravi kamen na zid koji je debljine 2 i vise cm.
Razlog tus kada 90x90 je namijenjena za tus kabinu 90x90 koja uvijek ima manju mjeru od same tus kade i onda se dogodi u nekim slucajevima da kabina dodje na vanjski rub tus kade sto niti jedan proizvodac ne preporucuje.
U ovom vasem slucaju tus kada bi bila minimalno 3 cm uzidana i kako onda mislite montirat tus kabinu?
Ima hrpa sluzbenih videa na youtube tako da se tamo sve lijepo moze vidjet.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Detek-eramika is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 19:05   #555
Hvala na odgovorima. Neće ići tuš kabina jer je sa tri strane zid, nego ide samo tuš zavjesa, tako da će biti ugrađena do zida ... Koja od ove dvije marke bi bila bolji izbor ...
tomtom12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 19:42   #556
Quote:
tomtom12 kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovorima. Neće ići tuš kabina jer je sa tri strane zid, nego ide samo tuš zavjesa, tako da će biti ugrađena do zida ... Koja od ove dvije marke bi bila bolji izbor ...
Onda nema frke slobodno ugradite kako je i majstor rekao.
Bilo koju po meni su iste kvalitete.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Detek-eramika is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2018., 15:13   #557
Quote:
Coco Vanilla kaže: Pogledaj post
Ima li netko iskustva s Nordovim tuš kabinama?
Kakve su kvalitete?
od 4.1. imam Nordovu tuš kabinu i kadu, 90x90, ne znam koji model
na računu ne piše, moram zvati majstora i pitati jel bilo nešto u kutijama što se tiče modela, možda je sve to bacio

platio sam ih (kabinu i kadu) oko 3100 kn, zasad sam jako zadovoljan, lako se održavaju

mislim da je tuš kabina ovaj model

https://www.vitos.hr/proizvodi/tus-k...0x90x185/1005/
pearljam is online now  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2018., 14:42   #558
Razmišljam o ovoj tuš-kabini. Za sada samo znam da mi se sviđa kako se otvara (po dužini samo jedan dio)

https://www.trgovina-ekstra.hr/hr/tu...ravokutna.html

Piše da je HRV proizvod...ali sugdje je raspordana...
IvRo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 21:59   #559
Bok društvo.
Već neko vrijeme tražim kabinu za klasičnu kadu. Tražim po netu razne opcije gotovih i izrade po mjeri, ali nema baš puno primjera i opcija za klasične kade te nigdje ne mogu nać ni cijene.
Čitam već neko vrijeme i ovaj forum i vidim da su neki radili kabine po mjeri, ali nitko nije napisao cijenu koliko ga je to koštalo, pa vas molim ako je netko nešto radio da stavi neku okvirnu cijenu da se mogu orjentirati.
Da li netko zna kako se kreću cijena Aquaestil zatvorenih paravana tipa Pandora D+W ili 2D+W?
Ja sam zatražio ponudu kod jednog staklara (Istra) za izradu kabine ili paravana L oblika 180cm X 70 cm i visine 145 cm i ponuda je za mene nevjerojatnih i nedostižnih 11 750 kn.
U ponudi imamo 3,7 m2 stakla 8 mm, 2 rukohvata, 4 pante (za 2 vrata) 2 nosača stakla za zid + montaža (montaža je 300 kn + pdv, a materijal je sve ostalo).
Tako da bih volio znati kakve su cijene bile kod vas koji ste radili slične stvari.
Hvala
Benquki is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 22:43   #560
Quote:
Benquki kaže: Pogledaj post
Bok društvo.
Već neko vrijeme tražim kabinu za klasičnu kadu. Tražim po netu razne opcije gotovih i izrade po mjeri, ali nema baš puno primjera i opcija za klasične kade te nigdje ne mogu nać ni cijene.
Čitam već neko vrijeme i ovaj forum i vidim da su neki radili kabine po mjeri, ali nitko nije napisao cijenu koliko ga je to koštalo, pa vas molim ako je netko nešto radio da stavi neku okvirnu cijenu da se mogu orjentirati.
Da li netko zna kako se kreću cijena Aquaestil zatvorenih paravana tipa Pandora D+W ili 2D+W?
Ja sam zatražio ponudu kod jednog staklara (Istra) za izradu kabine ili paravana L oblika 180cm X 70 cm i visine 145 cm i ponuda je za mene nevjerojatnih i nedostižnih 11 750 kn.
U ponudi imamo 3,7 m2 stakla 8 mm, 2 rukohvata, 4 pante (za 2 vrata) 2 nosača stakla za zid + montaža (montaža je 300 kn + pdv, a materijal je sve ostalo).
Tako da bih volio znati kakve su cijene bile kod vas koji ste radili slične stvari.
Hvala
Aquaestil ce vam sve odradit po mjeri za puno manje novaca

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Detek-eramika is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:10.