Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.10.2008., 15:50   #81
Smile

Quote:
mfcc kaže: Pogledaj post
Imate još dvije solucije.
Jedna da na krov zgrade (vrh dimnjaka) montirate ventilaror koji će biti vremenski upravljan preko vremenske sklopke (time switch, vremenski relej). On će vam služiti da sami odredite kada će se uključiti i isključiti (vrijeme kada ljudi najčešće kuhaju) ventilator i sa time štedite el. energiju. To je skuplja varijanta. Taj ventilator nije dovoljno samo montirati i priključiti ga na napon, sigurno će trebati napraviti na vrhu dimljanja i kakvu redukciju (limeni kanal) kako bi presjek (promjer) odgovarao ventilatoru. sa ovime dobivate mehaničko strujenja zraka kroz dimnjak što će imati za posljedicu dosta veči potdlak nego ga sada imate kada struju prirodnim putem (razlike temp. u dimnjaku i vanjske).
Druga varijanta (jeftinija!) sastoji se od toga da nabavite fleksibilno crijevo promjera ventilatora u vašoj mapi. Sa rukom ga provučete kroz vaš dio dimnjaka (bočna vertikala) koliko vam god ruja ide. Kada dohvatite sa crijevom vašu bočnu vertikalu usmjerite crijevo prema gore. Sa time ćete dobiti da će vaša razina zbog usmjerenja fleksibilnog crijeva biti nešto viša od one susjedove, sto će imati za posljedicu sprečavanje ulaska mirisa u vaš stan.
Inače najbolja varijanta vam je ona koju sam vam neki dan spomenuo (ugradnja žaluzina).
Još jednom hvala na pomoći. Gdje bih mogao kupiti te žaluzine, jer se pvi put s tim susrećem . Inače živim u Osijeku.
mglavoc2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2008., 08:01   #82
Otočne nape

Trebam kupiti otočnu napu i gledam cijene koje nisu nimalo jeftine. Gdje ima napa koje koštaju ispod 3000 kn?
catevs is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 15.10.2008., 16:13   #83
Otočne nape su, u pravilu, uvijek skoro duplo skuplje od zidnih.
laella is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2008., 07:08   #84
Ma i više nego duplo skuplje. A nažalost meni baš treba otočna.
catevs is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2008., 10:57   #85
hm
jel bi ova mogla na otok

http://www.eplus.hr/3-izlistgrupe.asp?xsifra=3388C
crvenkapica33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2008., 13:27   #86
Bi.
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2008., 13:38   #87
znam

samo hoću reći da evo ima i za manje para.

e sad, kakva joj je izvedba -
crvenkapica33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2008., 13:46   #88
Ovo je zaista više nego povoljno, a i napa izgleda lijepo . Samo uzmi u obzir ono što se prije pisalo da su te Excello nape dosta bučne, ali da dobro 'vuku'.
laella is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2008., 14:49   #89
A kako ta napa izgleda sa stražnje strane? Ne mogu nigdje naći sliku gdje se može vidjeti napa sa svih strana.

Koja je onda razlika između otočne, kaminske i samostojeće nape?
catevs is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2008., 16:37   #90
Quote:
catevs kaže: Pogledaj post
A kako ta napa izgleda sa stražnje strane? Ne mogu nigdje naći sliku gdje se može vidjeti napa sa svih strana.

Koja je onda razlika između otočne, kaminske i samostojeće nape?
Razlika je u tome da se otocne ili samostojece montiraju na plafon, a ostale na zid
__________________
Style isn't about conforming to fashions or following others; it's about expressing yourself and showing what's important in your life.
bulthaup is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2008., 18:20   #91
Quote:
catevs kaže: Pogledaj post
Koja je onda razlika između otočne, kaminske i samostojeće nape?
Da ti probam pomoći sa saznanjima koja sam ja skupio dok sam također tražio "jeftinu" otočku napu.

Općenito, postoje ugradbene i samostojeće nape.

Ugradbene su one koje se ugrađuju u neki element, one mogu biti integrirane ili teleskopske (dio se izvlači).

Samostojeće su one, kako im samo ime kaže, koje stoje same za sebe, tj. ne ugrađuju se u druge elemente. One mogu biti kaminske, zidne i otočne.
Točno razliku između kaminskih i zidnih ne bi znao reči sa sigurnošću, ali sam skužio da kaminske obično prodavači zovu one koje su ugrađuju u kut.

Razlika između zidnih(kaminskih) i otočnih napa je u tome što se otočna montira na plafon, za razliku od zidnih koje se montiraju na zid cijelom svojom stražnjom stranicom. Samim time zidne nape nemaju stražnju stranicu, te im je donja(horizontalna) stranica manja. Također otočne nape u pravilu imaju puno jaču snagu.

Najjeftinija otočna napa koju sam ja uspio nači je od Gorenja:
http://www.bijela-tehnika.hr/aparati/artikal/11242/
s tima da sam vidio da je koštala 4200 kn. Ispod toga nisam vidio ništa pametno.

Jedna od alternativnih ideja koja je meni pala na pamet je bila; kupiti ugradbenu integriranu napu, koje dođu oko 700 kn, napraviti kučište za nju, od iverala, mdf ili knaufa, znači jedan element dimenzija recimo 500x400xh700 koji bi pričvrstio na plafon obukao ga u "nešto" i ispod nje ugradio napu. Nažalost nisam došao dalje od samo ideje, ali bio sam našao par sličica gdje je to kučište "obučeno" u drvo istog tipa kao i ostatak kuhinje i to ne izgleda uopće loše.
Nilokee is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2008., 20:31   #92
Evo, puka san ka cvrčak dok san ih naša... Krivo san ih zva podtlačne žaluzine... Zovu se pretlačne zaklopke... I ima ih ova firma iz Samobora, 4S5- tip ZPC, izgleda ovako...

http://www.klimaoprema.hr/_gui/_assets/ZPC.jpg

U Splitu njihov program drži TEA PHARIA d.o.o., Boktuljin put kraj Kauflanda u zgardi SEM-a, telefon 367-454... Imaju i od drugih proizvođača istu stvar...

Ostali, pokušajte nazvat ovu firmu:

Klimaoprema d.d.
HR-10430 Samobor
Gradna 78A
Hrvatska
T. +385.1.33.62.513
F. +385.1.33.62.905
E. [email protected]

Oni sve živo proizvode za ventulaciju, pa tako i to...

Ta zaklopka se može stavit u bilo koju cijev da se spriječi povrat zraka kroz nju kad uređaj (ventilator, napa, odzračna sušilica...) ne radi i ne puše put van... Može riješit tonu problema ljudima po zgradama... Imaju ih raznih promjera... Kliknite na PDF dokument ovog linka ispod, na šifru za taj proizvod, tu sve piše...

http://www.klimaoprema.hr/_hr/proizv...20protoka.aspx

Nadan se da san bar nekome pomoga... Ja iden po svoje u petak... Javin jesu li čemu...
DoomsdayST is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2008., 10:00   #93
Quote:
DoomsdayST kaže: Pogledaj post
Evo, puka san ka cvrčak dok san ih naša... Krivo san ih zva podtlačne žaluzine... Zovu se pretlačne zaklopke... I ima ih ova firma iz Samobora, 4S5- tip ZPC, izgleda ovako...

http://www.klimaoprema.hr/_gui/_assets/ZPC.jpg

U Splitu njihov program drži TEA PHARIA d.o.o., Boktuljin put kraj Kauflanda u zgardi SEM-a, telefon 367-454... Imaju i od drugih proizvođača istu stvar...

Ostali, pokušajte nazvat ovu firmu:

Klimaoprema d.d.
HR-10430 Samobor
Gradna 78A
Hrvatska
T. +385.1.33.62.513
F. +385.1.33.62.905
E. [email protected]

Oni sve živo proizvode za ventulaciju, pa tako i to...

Ta zaklopka se može stavit u bilo koju cijev da se spriječi povrat zraka kroz nju kad uređaj (ventilator, napa, odzračna sušilica...) ne radi i ne puše put van... Može riješit tonu problema ljudima po zgradama... Imaju ih raznih promjera... Kliknite na PDF dokument ovog linka ispod, na šifru za taj proizvod, tu sve piše...

http://www.klimaoprema.hr/_hr/proizv...20protoka.aspx

Nadan se da san bar nekome pomoga... Ja iden po svoje u petak... Javin jesu li čemu...
Da to je to o čemu sam pisao ovdje, tj davao savjete na tu temu . Proizvode ih firme koje se bave izradom ventilacijskih elemenata. Osim firme koje ste naveli proizvodi ih i Klima kontakt,....
Treba samo malo progooglati.
mfcc is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2008., 11:30   #94
Je, progooglat, kako da ne...

KLima kontakt je pomalo fašistoidno nastorjena, ne možeš bez login-a i password-a pogledat PDF katalog...

http://www.klima-kontakt.hr/katalog_...e_zaklopke.php

A na slici pod pojmom koji mene zanima je kvadratna nadžbukna žaluzina, ne okrugla cijevna...

http://www.klima-kontakt.hr/ponuda/e...i-zaklopke.php

Pa, iako imaju poslovnicu u Splitu, nisan ih tija zvat za dišpet...
DoomsdayST is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2008., 00:10   #95
U uputama od moje teleskopske candy nape pise da minimalan razmak ploce do nape mora biti 65cm?! I to je minimum, bas me zanima sto je optimum! Recimo da je sve po standardu, znaci na 85 cm od poda ploca i 140 gorni element (znaci napa), jos je daleko od 65. Ja zelim napraviti donje elemente na 92 i gornje na 150. Jel problem tih par cm manjka u udaljenosti?
miskozd is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2008., 09:09   #96
Quote:
miskozd kaže: Pogledaj post
U uputama od moje teleskopske candy nape pise da minimalan razmak ploce do nape mora biti 65cm?! I to je minimum, bas me zanima sto je optimum! Recimo da je sve po standardu, znaci na 85 cm od poda ploca i 140 gorni element (znaci napa), jos je daleko od 65. Ja zelim napraviti donje elemente na 92 i gornje na 150. Jel problem tih par cm manjka u udaljenosti?
Ja ne mislim da bi to trebao biti problem. Kod mene ce razmak biti 62cm, a kuhinju ugradjuje renomirana firma.
__________________
Style isn't about conforming to fashions or following others; it's about expressing yourself and showing what's important in your life.
bulthaup is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2008., 09:28   #97
Čuj, ako je kuhanje na struju, generalno je manji problem... Za plin je uvik dobro poštivat upute proizvođača... Moja Bosch traži za plin min. 75 cm... Toliko je i dobila...

A šta se standardnih visina 85/140 tiče, standardni gornji elementi za ugradnju nape obično kad prime napu na sebe, napa nije u ravnini sa donjim bridom visećih elemenata, nego je cca. 10-tak cm povučena put gori... To ti je cca. ta razlika...

DoomsdayST is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2008., 09:47   #98
Jel netko zna nešto o Elica napama? Meni ih nešto hvale. Pa se sad mislim između etisa i elice.
Šima is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2008., 22:13   #99
Jel ima netko kombinaciju teleskopske nape (znaci 60cm) i onih sirih ploca (73cm) za kuhanje? Hoce li napa usisavati dim ako su kuhala izvan dimenzija nape? Ima li dovoljno snage za to povuci? Inace moja ima 550 m3/h zraka.
miskozd is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2008., 20:06   #100
Planiram uzet napu recimo ovu http://www.bijela-tehnika.hr/aparati/artikal/12058/ sad..imam kuhinju zajedno sa dnevnim koja iznosi 50ak kvadrata..zanima me dali mi je dovoljna usisna snaga 400 m3/h??
dalmmat is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:09.