Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.08.2017., 12:03   #1741
Bit cu slobodna za vikend u Moskvi (ako mi nesto ne organiziraju, sluzbeni put je). Mislila sam se jedan dan zalet do St Petersburga s onim super brzim vlakom (stize u 9:15, povrat oko 21h, vozi 4 sata), pogotovo sto mi je hotel kraj Leningradskaye. No karta bi bila oko 160 eura. No, drugih troskova nema pa....
Isplati li se i prijedlog sto vidjeti, mislim da bi bila nedjelja. Neda mi se dva dana i nespretno mi je zbog promjene hotela u subotu, osim ako ne uspijem srediti isti u medjuvremenu.

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
Bezveze is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 12:07   #1742
Quote:
ivana) kaže: Pogledaj post
Hoćeš reči da se ne zamaram dnevnim kartama za ta dva dana, što planiram te izlete..već da kupujem pojedinačno - logistika kupnje uvijek kod vozača i financijski nije neka razlika?
Koje ste redovne linije trajekta koristili za Peterhof?


To su ti oni mAli gradski autobusi,kupis kartu kod vozaca i nemos jeftinije proc...s katamaranom nisam isa jer je skuplji 10 puta od tog autobusa.


Sent from my iPhone using Tapatalk
chevchelios is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 10:04   #1743
St. Peterburg

ok, voda nije za preporuku što se pića tiče, ali čitam po netu...da ne preporučuju ni za tuširanje ni pranje zubi
vi koji ste bili..što kažete?
ivana) is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 21:40   #1744
Post

To su gluposti, možeš se normalno tuširati i prati zube, samo pazi da ne gutaš baš vodu jer ako je previše popiješ može ti tijelo loše reagirati.
parikmaher is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 21:48   #1745
Quote:
Bezveze kaže: Pogledaj post
Bit cu slobodna za vikend u Moskvi (ako mi nesto ne organiziraju, sluzbeni put je). Mislila sam se jedan dan zalet do St Petersburga s onim super brzim vlakom (stize u 9:15, povrat oko 21h, vozi 4 sata), pogotovo sto mi je hotel kraj Leningradskaye. No karta bi bila oko 160 eura. No, drugih troskova nema pa....
Isplati li se i prijedlog sto vidjeti, mislim da bi bila nedjelja. Neda mi se dva dana i nespretno mi je zbog promjene hotela u subotu, osim ako ne uspijem srediti isti u medjuvremenu.

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk

Ovisi o vremenu. Ukoliko ne bude kišovito ima se itekako toga vidjeti na otvorenom, naravno ako ti nije mrsko puno hodati. Priličan broj znamenitosti u St. Petersburgu se nalazi u relativno malom krugu.
parikmaher is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2017., 15:43   #1746
St Petersbourg:

sunshinestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2017., 19:34   #1747
Quote:
parikmaher kaže: Pogledaj post
Ovisi o vremenu. Ukoliko ne bude kišovito ima se itekako toga vidjeti na otvorenom, naravno ako ti nije mrsko puno hodati. Priličan broj znamenitosti u St. Petersburgu se nalazi u relativno malom krugu.


Nazalost, nisam otisla. Trebalo je biti oko 15-17 stupnjeva, polusuncano/poluoblacno. Istina da sam ponijala ljetniju robu u Moskvu, tek se vratila s ljetnog godisnjeg ... ali i dan prije sam se toliko napjesacila po Moskovskim ulicama (i vidjela da imam jos sta gledati po Moskvi), da sam bila presretna da ne idem na vlak ujutro.

Uz to, povratna se popela na 200 eura, pa nisam mogla kupit za svaki slucaj, da se nadje, a vec za tu cijenu mogu i avionom iz Zagreba, ako dobro planiram.


Sent from my iPad using Tapatalk
Bezveze is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 20:46   #1748
St. Petersburg - osvrt

Evo da ostavim par informacija, možda nekome pomogne. Moram priznati da je tema dosta loša što se tiče informacija koje nisu na temu vize...

smještaj smo uzeli ovdje https://www.booking.com/hotel/ru/oct...al&#map_closed

nas je bilo 7 u ekipi, uzeli dvije dvokrevetne i jednu trokrevetnu, ispalo nas cca 600 kn po osobi sa doručkom (akcija preko bookinga, još u veljači uzeli)....hotel za svaku preporuku, lokacija fenomenalna, čisto, zaposlenici
susretljivi, pričaju engleski

hotel nam sredio viza support, poslali sve mailom, to smo njima platili nekih 43 kn.

preko njih smo dogovorili i prijevoz aerodrom/hotel/aerodrom, to smo po osobi platili nekih 52 kn. Kako nas je bilo puno nije nam se onda dalo zezati javnim prijevozom, što bi nas u konačnici ispalo jeftinije, ali ovo nam je bilo praktičnije, jer smo navečer dolazili i tako odlazili, pa da se ne gnjavimo sa koferima.

avion, uboli akciju CA u veljači karta 199€
Voda...nismo je pili i pazili smo po restoranima, ali normalno smo je koristili za pranje zubi i tuširanje, nikome ništa nije bilo

Grad fenomenalan, iznenadilo nas kako je živ u bilo koje doba dana. Restorani rade do 1 u noći, dućani 0-24, navečer na cestama hrpa ljudi, stalno neka događanja, besplatni koncerti na svakom kanalu. Grad je nevjerojatno čist.
Ujutro sve radio od pola 10, 10 sati, čak i banke. Novce smo mijenjali u banci jer je bio bolji tečaj.

Što se tiče cijena, sve je kao kod nas, čak nešto i jeftinije. Cigarete se isplate tamo kupiti, šteka po 120 kn, hrana možete fino jesti već od 20 kn..alkohol je malo skuplji kao i svugdje vani, pive kao kod nas. Ljubitelji craft pive bi uživali, ponuda ogromna, čak imaju i dućane specijalizirane baš za tu vrstu pive. Suveniri su jeftini, suvenirnice su na svakom uglu. Ne ostavljaj te ništa da kupite u povratku, Duty aerodrom ...cijene su sve *3 nego što su u gradu.

Javni prijevoz je jeftin, bus, trolebujs karta 4 kn (nema zona, vrijedi dok ne izađeš), metro je 4,5 kn. Taksi je isto povoljan, samo unaprijed pitajte cijenu, na prvu će vam bubnut neku cijenu, ali ako kažete da je to previše, pita vas koliko bi dali i za toliko vas voze.

Peterhof - kako nas je bilo puno, preko hotela dogovorili auto za tamo, platili 25 kn po osobi, a vračali se trajektom. Pripremite se na gužve. Grupe imaju prednost u smislu da mogu ranije uči, a individualni posjetitelji u dvorac mogu ući tek od 12 sati. Međutim unutar palače, zbog tih grupa takve gužve, stalno vas stopiraju radnici koji odvajaju grupe, pa zapnete s nekom grupom u dvorani i ne možete se pomaknuti. To nam je malo pokvarilo ugođaj jer smo na kraju jurili iz jedne dvorane u drugu, izbjegavajući gužve. Taj dio su stvarno loše organizirali.

Carsko selo - isto išli autom, platili oba smjera nekih 42 kn po osobi. MI smo došli rano ujutro oko 10 sati, prvo smo obišli park, za to na posebnom ulazu platite upad, a palača je upad za individualce opet od 12 sati. Ista priča, gužva, logistika loša, rat sa grupama...

Ermitaž - posjetili ga jedno poslijepodne kada radi do 20:45, preporuka ići kasnije jer tu nismo ništa čekali. Prvi četvrtak u mjesecu je besplatan upad, što je nas potrefilo ali su gužve bilo kilometarske, a upad je samo 70 kn, tako da se baš i nije isplatilo čekat u koloni. Ostali muzeji ne čeka se ništa, crkve se plača upad 25 kn.

Malo pojačana kontrola na izlazu iz zemlje (više nego što smo ulazili) među ostalog zaustavili nas sa pitanjem koliko novaca imamo za sobom...uglavnom odgovor je ništa, plaćali ste karticom.

Što se tiče sporazumjevanja, restorani, pričaju super engleski, imaju meni na engleskom, tako da nismo imali nikakvih problema, jedino kad smo plaćali karte za neke upade, tamo rade više stariji, koji pričaju isključivo ruski, ali sporazumiš se nekako
tko zna čirilicu, malo je u prednosti
ivana) is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2017., 17:39   #1749
Imam par pitanja vezanih za put u Rusiju, bio bih zahvalan ako mi netko može odgovoriti na njih i ustediti vrijeme guglanja.

Planiram put u rusiju u 2. mjesecu pa me zanima jel mi potrebna viza za ostanak manje od tjedan dana, planirao sam biti 4 do 5 dana. Trenutno sam redovan student i imam zdravstveno osiguranje preko faxa, ako je bitno. Planirao sam putovati avionom, i odjesti u Moskvi u hotelu. Također, ako mi je potrebna viza koji su njeni troškovi i koje je vrijeme izrade.

Unaprijed hvala na odgovorima
Deschamps is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2017., 22:12   #1750
Treba ti viza. Za vizu trebas imati dokumentaciju ukljucujuci sliku, pozivno pismo ili potvrdu od hotela, putno osiguranje koje pokriva i Rusiju na odredjenu svotu. Proguglaj dokumentaciju na stranicama konzulata. .

Nakon sto predas dokumentaciju u ruski vizni centar, viza je gotova u roku od tjedan dana. Za vizni centar se rezervira termin, ali nije neka guzva.

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
Bezveze is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2017., 13:11   #1751
http://vhs-croatia.com/page/571?domain=13&language=45
ivana) is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 21:21   #1752
Može preporuka za neki povoljan smještaj u Moskvi?
passionfan is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 23:59   #1753
Pozdrav ljudi,

Može li netko preporučiti web stranicu preko koje je najbolje kupiti letter support za dobijanje vize? Zasad sam naletio na waytorussia.net, oni naplaćuju $30.

Odsjedati ćemo preko airbnb-a, već smo i rezervirali.

Je li ona registracija vize kada se stigne obavezna? Možemo li to pitati u nekom hotelu da nam uz nekakvu naknadu srede? može li ili čak mora to vlasnik apartmana u kojem smo odsjeli?

Hvala na odgovorima
novitzki is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2018., 13:22   #1754
procitaj ranije postove, sve ti pise.
anovi1971 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2018., 11:29   #1755
Quote:
anovi1971 kaže: Pogledaj post
procitaj ranije postove, sve ti pise.
Istina, ali vidim da tema nije toliko aktivna pa pitam za svjeze informacije, mozda se nesto promijenilo. Hvala svejedno.
novitzki is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2018., 12:31   #1756
Zadnjih par stranica.

Nisam nikad vadila vizu za privatan put, ali vidim da ljudi rezerviraju hotel i od njih dobiju sto treba. Ponekad cak i od vlasnika apartmana. Kasnije mozes i otkazati, ako ne zelis hotel.

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
Bezveze is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2018., 13:45   #1757
Moskva - must see - B strana!

Dragi poznavatelji Moskve,
što bi jedna obitelj mogla obići u Moskvi, pokušati uhvatiti taj neki duh grada, a da se NE nalazi u svim mogućim vodičima? Predložite nam neko posebno mjesto - pa makar kafić, slastičarnu ili restoran...

i još: smije li se tamo pušiti po kafićima?
Rurik is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2018., 22:15   #1758
Može li mi netko kazat kad odsjedam preko air bnb-a kako onda nabaviti potvrdu o prihvatu ruske organizacije koja obavlja turoperatorsku djelatnost koju traže za vizu?
passionfan is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2018., 22:20   #1759
prvo pitaj vlasnika app. da li je u mogucnosti sredit visa support, ako nije mozda trazit onog tko moze, jer ima ih koji imaju to rijeseno, ako ne na temi je ekipa ostavljala linkove gdje su to rjesavali pa pogledaj unatrag
ivana) is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2018., 17:13   #1760
visa support

Naišao sam na stranicu hotela u St. Petersburgu (https://okhtinskaya.com/visasupport/) koji nudi visa support za 26 dolara USD po osobi. Čitao sam na ranijim postovima savjete da se isto to može kupiti u hotelu Izmailovo Beta u Moskvi (pretpostavljam i mnogim drugim hotelima) ali obzirom da slijećemo u St. Petersburg uzeli bismo radije od nekog hotela iz tog grada.

Ima li netko iskustva s kupovinom pozivnog pisma od jednog od hotela u St. Petersburgu tj. možete li nešto preporučiti? Hvala!

Pretpostavljam da je to sve isto, zar ne?
novitzki is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:43.