Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.11.2017., 22:11   #121
Prvo tjeranje da. U estrus je po mojoj laičkoj procjeni ušla nakon 8 dana od početka proestrusa jer je tada počela dizati rep koji je do tada bio spušten i općenito prčila guzicu psima
Po tome ispada da je već 17 dana u estrusu, ali mislim da će uskoro biti gotovo jer nas slijedi tu i tamo koji zalutali cucak, ali isto tako i brzo odustane kada ga potjeram. Ako se ne završi do kraja ovog tjedna, svakako sam mislila ići kod veterinara.
raverica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 22:24   #122
Quote:
raverica kaže: Pogledaj post
Ako se ne završi do kraja ovog tjedna, svakako sam mislila ići kod veterinara.
Tako bih i ja napravila. Najvjerojatnije će biti sve okej, ali bolje spriječiti nego liječiti.

Kod nas su sva ta tjeranja bila jako šarena. Prva sam dva spomenula. Onda se jedan ili dva puta kao nešto tjerala. Pa je došlo vrijeme za tjeranje, a ona ništa. Ja u panici pitala Timbu, što se to zbiva, a ona kaže - vrijeme. Bio je topao siječanj, ja šetala gaduru po Dotki i ne sluteći da se tjera. Da, neki su dilberi nešto njuškali, ona ih baš nije jako tjerala, ali se držala moje noge - mama, oni mene hoće ševiti. Uglavnom, tek je ovo posljednje tjeranje ispalo baš onako kako treba, po pe-esu: prase ima tri i pol godine, u najboljoj je dobi za prokreaciju, logično je da pošteno krvari i miriše.

Međutim, ja sam odustala od ambicije da postanem "baka".

P. S. No, zgodno ju je bilo gledati, prije nekih godinu-godinu i pol dana, kako se vrlo majčinski postavila prema jednom štenetu. Bleso.

P. P. S. Sitko je drugi karakter. Da nju nisam sterilizirala, najvjerojatnije bi se prokurvala. Drapačoza.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2017., 15:45   #123
ja svoju za dva tjedna vodim k vetu pa nek vidi u kojoj onda bude fazi
i malu treba cijepiti protiv zaraznih pa odma sve riješimo
__________________
...pronađi me osmijehom...
mala nemirna is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 15:00   #124
evo mene opet

daklem, maloj sutra budu tri tjedna, ovih dana smo imali jednog posjetioca pred dvorištem ali nije ništ ni pokušaval jer je bila pod nadzorom, a prek noći zatvorena

u srijedu idemo do veta, a do toga samo da pitam, jel to sad gotovo, to kritično razdoblje, ak sam dobro skužila po člancima koje sam čitala mala bi se sad trebala skockati od toga da pušta pse na sebe (prošlo je tjedan dana od kak je krenul iscjedak) i pomalo vraćati u normalu

i da, u dva navrata pustila je malca na sebe, al kak je on kastriran to nebi smjel biti problem (pročitah u nekom članku da kastrirani pas može pariti ženku ali da nema oplodnje)
__________________
...pronađi me osmijehom...
mala nemirna is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 15:51   #125
Da, ako su prošla tri tjedna od početka krvarenja, to bi trebalo biti to. Mi nismo nikada imali neki poseban iscjedak, a nemam iskustva da ti više kažem - samo bi se u jednom trenutku pojačalo krvarenje. Vjerojatno obje govorimo o istome, a to su moguće baš i bili oni dani kada je dopuštala malcu da se popne na nju.

Ćorak! Najbolji su Alex i Sita u Trnskome - on kastriran, ona sterilizirana, ali dečko ne gubi nadu.

Ako si pri lovi, a vet ima opremu i znanje, može i uzeti vaginalni bris pa provjeriti u kojoj je fazi. Ako ne, mislim da ne moraš, da ste izašli "iz mača".
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 16:08   #126
nisam ziher dal vet ambulanta ima opremu, ipak je "socijalna", al sam svakak mislila provjerit dal je došlo do čega, ima u blizini jedna privatna veterinarka pa mogu pri njoj napravit kontrolu, a jel se to može odma ili treba čekat koji dan i kolka je inače cijena, čisto da znam jer ova privatnica nema objavljen cjenik
__________________
...pronađi me osmijehom...
mala nemirna is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 16:18   #127
Pitaj je unaprijed za cijenu. Ne sjećam se. Mi smo to radile prije dvije i pol godine kad sam ja mislila da je Jucko bolesna. Uglavnom, znaš što trebaš tražiti: da uzme bris, napravi razmaz i pogleda pod mikroskopom u kojoj je fazi kuja.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 16:21   #128
okej, tnx
__________________
...pronađi me osmijehom...
mala nemirna is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2018., 14:00   #129
Nakon koliko vremena kujica može ići na kastraciju, nakon prvog tjeranja?


Tjeranje je počelo 18.02, s obzirom da traje 3-4 tjedna trebalo bi biti pri kraju.

Pobjeglo je za nekoliko dana, već je bila naručena i hop..u dva dana krenulo je...jedini simptom koji je imala je bilo pojačano mokrenje, ali mislila sam da je od novog dehidrata koji je u to vrijeme počela jesti

Cike i piša normalne veličine, još ju je jedna žena pregledavala u parku i rekla neće još
Lileana is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2018., 16:42   #130
Najbolje je na polovici između dva tjeranja. Pri prvom tjeranju odnosno nakon njega stidnica se uglavnom ne povećava toliko da bi to bilo jako vidljivo, razvija se tek poslije, a i to ovisi o pasmini odnosno kombinaciji gena.

S obzirom na to da joj je ovo prvo tjeranje, pretpostavi da će sljedeće biti za šest mjeseci pa je daj kastrirati otprilike za tri mjeseca. Razmak varira od kuje do kuje i od pasmine do pasmine (odnosno genetske kombinacije), ali se uglavnom kreće od šest do osam ili deset mjeseci (veće pasmine).
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2018., 14:14   #131
Hvala ti puno..tako su mi rekli i kod veta, znači načekat će se još, bitno da smo izdurali tjeranje..selo veselo
Lileana is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2018., 12:09   #132
Pozdrav! Imam kujicu, mješanku ovčara, staru oko 7 godina. Do sada su sva tjeranja bila uredna, svakih 6 mjeseci. Jedno tjeranje krajem veljače, drugo krajem kolovoza. Jučer sam primjetio sukrvicu na pločicama, a mužjaci su se počeli okupljati prekjučer. Ponovo se tjera nakon samo dva mjeseca. Zanima me da li može doći do kakvih komplikacija radi toga? Do sada nije bilo nikakvih čudnih pojava kao što je lažna skotnost ili majčinski nagoni prema igračkama.
Vulpes Vulpes is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2018., 12:27   #133
Ja bih na tvojem mjestu provjerila kod veta. Već je u godinama kada se kod pasa počinju javljati problemi. Konzultiraj se, možda bi je najbolje bilo kastrirati.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2018., 12:47   #134
Quote:
Vulpes Vulpes kaže: Pogledaj post
Pozdrav! Imam kujicu, mješanku ovčara, staru oko 7 godina. Do sada su sva tjeranja bila uredna, svakih 6 mjeseci. Jedno tjeranje krajem veljače, drugo krajem kolovoza. Jučer sam primjetio sukrvicu na pločicama, a mužjaci su se počeli okupljati prekjučer. Ponovo se tjera nakon samo dva mjeseca. Zanima me da li može doći do kakvih komplikacija radi toga? Do sada nije bilo nikakvih čudnih pojava kao što je lažna skotnost ili majčinski nagoni prema igračkama.
Može biti upala maternice, vrijeme proslo do zadnjeg tjeranja odgovara, pa svakako idite k veterinaru.
glenn is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2018., 19:35   #135
steriliziraj je dok je srce i ostali unutarnji organi dobro služe. brzo će biti prestara i za okot i za operacije koje nisu stvarno nužne.
pikuli is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2018., 13:05   #136
Evo samo da javim- nije se tjerala, imala je gnojnu upalu maternice. Operirana je (sterilizirana), super se oporavila i sve je ok.
Vulpes Vulpes is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2018., 13:45   #137
Hvala što si javila!

Tvoje će iskustvo biti dobro upozorenja svima nama da na vrijeme reagiramo na neuobičajene pojave/ponašanje kod ljubimca i odvedemo ga veterinaru. Piometra je posebno opasna kad je 'zatvorena', odnosno, kad nema gnojnog ili krvavog iscjetka, pa može doći do sepse.
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2018., 20:36   #138
Pozdrav, jedno pitanje..
Zanima me kolki je razmak od prvog tjeranja kujice do sljedeceg? Znaci kolko vremenski treba proc da se kujica opet tjera nakon prvog puta? Citao sam negdje da u principu zenke imaju tjeranja dva puta godisnje otprilike..

Hvala unaprijed
publicenemy1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2018., 20:52   #139
Quote:
publicenemy1 kaže: Pogledaj post
Pozdrav, jedno pitanje..
Zanima me kolki je razmak od prvog tjeranja kujice do sljedeceg? Znaci kolko vremenski treba proc da se kujica opet tjera nakon prvog puta? Citao sam negdje da u principu zenke imaju tjeranja dva puta godisnje otprilike..

Hvala unaprijed
Ovisi. O pasmini (veličini) i o pojedinom primjerku, da tako kažem.

Većinom je tako kako si čitao - svakih šest mjeseci. Kod većih pasmina taj razmak može biti i dulji pa ima i kuja koje se tjeraju samo jednom godišnje.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2019., 21:27   #140
Pozdrav, je li na lažnu trudnoću utječe kontakt s muškim psima za vrijeme tjeranja ili to ima veze samo sa hormonima? Hvala

Zadnje uređivanje korektur : 05.09.2019. at 21:50.
korektur is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:59.