Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.04.2011., 20:50   #81
Quote:
superpera kaže: Pogledaj post
po njegovim slikama mi izgleda treba sumanuto vezbati pre ...a vis da ima i neku sportsku facu...sto znaci samoodricanje,napor i to
jel taj s 40 imo isto neku sportsku facu il nako vise neku gradsku
i meni je isto bolivija uzasno kul
nisi se hteo vratiti?
jesi li bio u severnom i istocnom delu?
To ti je ovaj sa šeširom, pa ti vidi. Ako može on, mo'š i ti

A tu ti je pravac mog kretanja. Za istok nije bilo vremena.

Inače, uvijek se želim vratiti u Boliviju. U to nema sumnje samo što ima previše ''ali''....
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2011., 22:14   #82
da u pravu si..ako on moze mogo bi i ja
mada mi je sumnjivo to sto kupuje banane..mozda je neki za zdravlje pomahnitali tip koji jede samo neko zelje,pije vitamine,ustaje rano i ko zna sta jos sto je previse zdravo
steta sto nisi uvatio facu u gro planu da bolje analiziram da li je zdrastveno manijakalan tip a oni se mogu verati po planinama i noktima
da ti si se juzno kretao sto i vecina cini a i najkomfornije je
ja mislim da sam dosta propustio tamo i da sam se trebo duze motati tamo..jedino me nervira da kad imam najvise vremena ..tamo lije i najvise kise
superpera is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2011., 22:21   #83
Ja mislim da sam štošta propustio gdje god sam bio. Isto bi mislio čak da u svakoj zemlji provedem i po tri mjeseca. Nema tu pomoći, ne kužim zašto je to tako ali navodno se ne može vidjeti sve šta se hoće
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2011., 10:09   #84
bas tako..u sustini mislim da je najbitnije videti ono sto je na neki nacin razlicito od onog sto si pre video...ko recimo ta livada s drvecem u kolumbiji...kako to nisam video pre potrudio bi se da recimo to vidim pre nego recimo nesto sto mi je slicno drugim stvarima
kako ti odabiras sta ces videti?...ja uglavnom po onoj prednjoj mapi u LP gde obelezeno sta je kao kul pa onda sta naleti usput
za ti nisi trebao ici u norvesku kako me secanje sluzi?
superpera is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2011., 20:48   #85
Između ostaloga koristim se i s onom LP mapom ali tamo nema uvijek svega najboljega. Pogledam i one njihove predložene pravce pa pogledam šta je od tamo zanimljivo. Onda pogledam i google earth tamo gdje ima puno malih plavih kvadratića (fotografije). Neke stvari zapamtim sa mail forwarduša, nešto poberem tu, nešto tamo, nešto poberem slučajno... I tako, nemam nekog pravila.

Npr. za Boliviju za ove lagune sam doznao tek kad sam uzeo LP u ruke i vidio naslovnicu. Tada još nisam gubio vrijeme po forumima
Uyuni tour i sve šta on donosi (lagune i flamingosi) je ionako dosta nepoznat među ljudima. Ne sjećam se da sam tokom svih ovih godina s ikime pričao a da zna za to. Čak i ljudi koji često putuju po svijetu ne znaju za lagune šta je nevjerovatno jer je to fenomenalan kraj. Nikad nisam gledao dokumentarac na tu temu (ne kažem da ih nema), imam osjećaj kao da je to dosta zanemareno.
Izuzetak su samo ljudi koji su bili ili planiraju ići u Boliviju.

Namjeravam stvarno opet ići u Norvešku, na dva tjedna nadam se rentanim kamperom, ali kako mi za to treba puno više novaca nego sam ih spreman potrošiti u naredih godinu, dvije... pričekati ću barem godinu, dvije.
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2011., 23:41   #86
jos bih se nadovezala kako me je ovdje u Brazilu zacudilo kako ni brazilci nemaju pojma za salare u Boliviji kome god tu spomenem da idem tamo ponasaju se kao da je to zadnja rupa na svijetu
svi zude za europom kao da je od zlata

za tocno mjesec dana ce moje dupe krociti na bolivijsko tlo
jedva cekam
idemo do uyunija, salari, pa do la paza - za cestu smrti cemo vidjeti ovisno o zdravstvenom stanju, mene su uhvatile zdravstvene tegobe vjerojatno od brazilske hrane
al cu probat sve specijalitete briga me
lijalaura is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2011., 23:43   #87
p.s. jos su mi rekli da sam jako hrabra jer idem tamo
lijalaura is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2011., 10:53   #88
Bome sam se i ja naslušao i načitao priča o Boliviji i opasnostima.
Osim dobrog sna šofera autobusa ostalih neugodnosti nigdje nije bilo. Čak i bez onih banalnih pokušaja da te prevare za lovu dok vraćaju ostatak.

I da, vrlo malo ljudi zna za Salare... Tek sam nedavno dobio prvi mail ( one forwarduše ) sa ppt o Salarima.
J.Poljak fan club is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2011., 11:14   #89
i ja isto sam se naslusala opasnosti prije nego sma isla u boliviju, u stvari kad bolje promislim, uvik slusam svakojake price o opasnostima prije putovanja, bilo di da idem... a to je tako, ljudi viruju svemu i svacemu, a isto tako kad uzmes vodic za hrvatsku upozoravaju na svasta, a u nas je stvarno sigurno... veci ljudi ce za npr. madrid rec da je 100% siguran grad, sigurniji od neke tamo bolivije... kad ono bomba u podzemnoj...
rambla is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2011., 16:42   #90
Quote:
aaston kaže: Pogledaj post
Između ostaloga koristim se i s onom LP mapom ali tamo nema uvijek svega najboljega. Pogledam i one njihove predložene pravce pa pogledam šta je od tamo zanimljivo. Onda pogledam i google earth tamo gdje ima puno malih plavih kvadratića (fotografije). Neke stvari zapamtim sa mail forwarduša, nešto poberem tu, nešto tamo, nešto poberem slučajno... I tako, nemam nekog pravila.

Npr. za Boliviju za ove lagune sam doznao tek kad sam uzeo LP u ruke i vidio naslovnicu. Tada još nisam gubio vrijeme po forumima
Uyuni tour i sve šta on donosi (lagune i flamingosi) je ionako dosta nepoznat među ljudima. Ne sjećam se da sam tokom svih ovih godina s ikime pričao a da zna za to. Čak i ljudi koji često putuju po svijetu ne znaju za lagune šta je nevjerovatno jer je to fenomenalan kraj. Nikad nisam gledao dokumentarac na tu temu (ne kažem da ih nema), imam osjećaj kao da je to dosta zanemareno.
Izuzetak su samo ljudi koji su bili ili planiraju ići u Boliviju.

Namjeravam stvarno opet ići u Norvešku, na dva tjedna nadam se rentanim kamperom, ali kako mi za to treba puno više novaca nego sam ih spreman potrošiti u naredih godinu, dvije... pričekati ću barem godinu, dvije.
da jeste to s gogle earth..tu su slicice od svugde..jedino me nervira sto ih je na dosta mesta bas previse pa malo smara gledajuci ih
ja mislim da je ono ko neko lobiranje...zemlje trose silne novce za reklamu i da se o njima cuje..a drugo kad vec privuku turiste ljudi ulazu i za njihov komfor pa tako i vise dolaze turisti s vise para i onda se valjda i zemlja daleko cuje
dok bolivija ama bas nista neradi za svoju reklamu a ni na komfor turista previse pa se valjda ni necuje tako daleko
ni ja nisam nesto hteo previse da se muvam tamo al me cileanka navukla da je zemlja kul a salari pogotovo pa eto...treba neki put i slusati

ma netreba ti previse para za norvesku..ako te ne oderu za kamper i uz prethodno tovarenje hrane iz nemacke u njega..uskoro cemo i hranu donositi i na balkan iz nemacke kolke su cene po balkanu tajkuni nabili
a mozes i nadoknaditi nesto troskova...usput pokupiti koji set namestaja iz vikendica i kako mi jedan norvezanin rece da je najnoviji hit pokupiti koji motor za camac..ponesi samo motornu testeru jel tako kaze se skida najbrze
a i lukava ti je ideja s nemackom tablicom..nes upadati previse u oci ko oni s rumunskom ili bugarskom
superpera is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2011., 22:34   #91
Quote:
superpera kaže: Pogledaj post
...
dok bolivija ama bas nista neradi za svoju reklamu a ni na komfor turista previse pa se valjda ni necuje tako daleko
....
Radi toga je više nekako divlja, valjda je zato i volimo

Meni su se isto čudili čak i u Buenos Airesu kad sam rekao kamo idem, kao da idem u ratnu zonu. Moji frendovi i poznanici su se tada isto križali, (ali tek kad sam kasnije kretao u Kolumbiju su onako zapravo izobličavali face).

Mislim da se ne treba čuditi kako se ostali u JA odnose prema ''zaostaloj'' Boliviji. Sjetimo se kako se kod nas gleda na Albaniju ili npr. Rumunjsku. Ok, nemaju takva čudesa kao Bolivija (ni blizu) ali isto su te zemlje debelo podcijenjene i malo ljudi s ovih prostora misli da tamo ima ičega zanimljivoga.


Pa ja mislim da mi treba dosta novaca za N: najam vozila na dva tjedna (barem 100e/dan), gorivo, cestarine, trajekti... hrana je tu sića. Skupi se dosta. Još bi ga rentao oko Hamburga kako bi smanjio trošak goriva i uštedio dva dana rentanja... o ovome bi eventualno dalje trebali na odgovarajućoj temi...
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2011., 15:27   #92
da kad cujes za rumuniju odmah ti dodje slika bede i roma..a kad cujes za albaniju dodje ti slika onih belih bunkera i enver hodja..mozda i predjasnji sistem namerno radi na skrivanju zemlje da se ne bi i narod osvestio prilikom kontakta sa strancima
jesi li primetio da je narod u boliviji nekako smrknut i naizgled depresivan u odnosu na zemlje u okruzenju
da li je to sto bedno zive ili imaju osecaj nize vrednosti jel je vecina i niskog rasta
superpera is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2011., 15:38   #93
Smrknut? Nemam pojma, bio sam okupiran nekim sasvim drugim stvarima pa nisam to vidio
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2011., 01:08   #94
@aaston preslatki ti je peso ! malo sam ti putopis citala
imam i ja pesicu tj. kravu moju veliku
psi su zakon !

mozete se malo osvrnitu na hranu u boliviji ?
sad bas gledam za zemlje gdje cu ici kakva je hrana sto se nudi da ne propustim nesto slucajno
i obavezno piva ! koja je najbolja pa da osobno procijenim na licu mjesta dal ste u pravu
najblize sto sam probala je bila peruanska hrana na festivalu perua u barceloni ljuto ? zacinjeno ?
dobila sam gastritis inace tu u Brazilu pa pijem neke tablete
uzela sma linex za proibavu jer svi govore da se proljev obavezno dobije u boliviji i peruu .. kakva su vasa iskustva
da ga poznem piti vec prije bolivije ...
informiram se jer eto sma nazalost iskusila kako je to uzasno imati probavne tegobe u drugoj zemlji , nemogu vjerovat da u tajlandu i kambodji gdje sam jela cijeli dan ko svinja najveca nula bodova nista - ozarena prasica bez ikakvih tegoba

eto mali info oko hrane pliz za 3 tjedna krecem na put
odlucili smo ici na cestu smrti
jos me zanima naziv ´cesta smrti´citala sma zastose tako zove i sve , al ako gledamo te toure sa biciklom to je onda potpuno sigurno ?
lijalaura is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2011., 13:22   #95
Quote:
lijalaura kaže: Pogledaj post
@aaston preslatki ti je peso ! malo sam ti putopis citala
imam i ja pesicu tj. kravu moju veliku
psi su zakon !

mozete se malo osvrnitu na hranu u boliviji ?
sad bas gledam za zemlje gdje cu ici kakva je hrana sto se nudi da ne propustim nesto slucajno
i obavezno piva ! koja je najbolja pa da osobno procijenim na licu mjesta dal ste u pravu
najblize sto sam probala je bila peruanska hrana na festivalu perua u barceloni ljuto ? zacinjeno ?
dobila sam gastritis inace tu u Brazilu pa pijem neke tablete
uzela sma linex za proibavu jer svi govore da se proljev obavezno dobije u boliviji i peruu .. kakva su vasa iskustva
da ga poznem piti vec prije bolivije ...

informiram se jer eto sma nazalost iskusila kako je to uzasno imati probavne tegobe u drugoj zemlji , nemogu vjerovat da u tajlandu i kambodji gdje sam jela cijeli dan ko svinja najveca nula bodova nista - ozarena prasica bez ikakvih tegoba

eto mali info oko hrane pliz za 3 tjedna krecem na put
odlucili smo ici na cestu smrti
jos me zanima naziv ´cesta smrti´citala sma zastose tako zove i sve , al ako gledamo te toure sa biciklom to je onda potpuno sigurno ?
ja sam bil 3 tjedna u Boliviji, bez tabletica za probavu i sve bilo pet.
Njihova piva Pacena je meni bila super ....bolje od peruanske a pogotovo puno bolja od onog argentinskog smeca Quilmesa.....jebote na kraju tko jos pije pivu u Cileu i Argentini kraj fenomenalnog 'vino tinto'
Cesta smrti...........ne nije bas 100% sigurno..........tjedan dana prije nego sam ja pohodio cestu smrti imali su smrtni slucaj di je amer odletio prek ruba....izvukli su ga ali mu vise nije bilo pomoci,jebiga ako slusas vodice nema zime....
ZUJAN_BJ is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2011., 17:45   #96
Na ovome bih mogla živjeti: salteña i Paceña

.

Sva sreća pa uvoze ovo pivce u Čile. Ima slatkastu notu malo, al je fino.

Inače, hrana u Boliviji...ne sjećam je se baš nešto posebno. Peruanska je fina, raznovrsna, zanimljivih kombinacija od mesa do morske papice, i pikantna. I čini se da redovito uzrokuje probavne probleme kod posjetitelja. Samo se pojaviš u ljekarni ako bude trebalo, znat će čiča u čem je problem.

U Boliviji se ne sjećam baš da sam upoznala nekog s problemima...na cesti se nađe finih stvarčica...neki ih izbjegavaju...niš, ponesi si neke tabletice...nadam se da ne bu trebalo.

----

ZUJAN
Nes vjerovat, ali ima nas i koji ne volimo vino tinto, makar smo okruzeni jeftinim i dobrim vinima. Tako bar kažu, jel. Quilmes je loš, ali u Čileu ima par dobrih piva šire proizvodnje tipa Austral i Kunstmann, ili njihove pive artesanal. Meni fino pivo s medom.

----

Lijalaura, sretan put
daria25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2011., 21:13   #97
Quote:
lijalaura kaže: Pogledaj post
@aaston preslatki ti je peso ! malo sam ti putopis citala
imam i ja pesicu tj. kravu moju veliku
psi su zakon !

Hvala. Malo teže hoda i duge šetnje su nažalost prošlost ali još se to staro pseto drži


Hrana u Boliviji je bila prosječna. Ništa po čemu bi ju pamtio. Nemoj previše slušati priče o ''obaveznim proljevima''. Da sam ga dobio svaki put kad sam išao negdje gdje je obavezan i gdje ga SVI dobiju, pisao bi samo o tim stvarima

Znaju se neka osnovna pravila o higijeni i odabiru restorana čime se ti ''obavezni'' proljevi smanje na minimum. A nešto loše za probavu možeš pobrati i u kao dobrim restoranima. Ja se oko tih priča ne bi previše zamarao.


Kad smo kod ceste smrti, mislim da neću puno pogriješiti ako kažem da su tamo sve ceste - ceste smrti s obzirom kako se tamo vozi
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2011., 23:27   #98
daria zadavit cu te sline mi cure sad
otvorih upravo brazilsku brahmu slaba sam na hranu i pice
uvijek kad putujem ugojim se za 10 kila

dakle peruanska je the top,a bolivijsku ne hvalite bas, ajde vidjet cemo, onu peruansku sto sam jela na sajmu u barceloni je bila fantasticna, zanimljivo kupila sam jedan suvenir iz perua tamo i rekla si moras ici u peru i sada idem
inace tu kod posla ima jedan peruanski al svaki put kad ga vidim nasmijem se jer znam da cu jesti u originalu hranu

kad smo kod hrane sutra kuham domacinima sataras i zagrebacki odrezak

@aaston dakle sve je opasno ,onda necu brinut vise
sestra je fraze dobila kad je vidjela sliku

e da, ovako imam novi fotic profi 600 grama tezak, planiram ga u ruksaku nositi, sad kolko treba biti oprezan sa vadjenjem istog, jel uopce sigurno ga nositi u ruksaku, netko ga moze recimo straga uzet,otvorit ruksak i bris sa foticem ,da sprijeda furam ruksak onda
frka me jer je novi i bome je kostao
lijalaura is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2011., 01:21   #99
Nisam znala da je 1. Brahma brazilsko pivo. Bolja mi je Pacena.
Ili 2. čileanska Austral Calafate ale, voćnasta nekakva, malo slatkasta, s bobicama calafate tam iz Patagonije.
3. Za posebne prilike Kunstmann miel (s medom). Slika govori tisucu rijeci:


E sad, sjetih se...ne znam jel visina ima kakve veze s tim, man je kisika, vise sunca sta ja znam ali u Potosiju (na oko 4000 metara nadmorske v., La Paz je oko 3600) me oprao jedan od najvecih mamurluka od njihove pivice, i to ne popih puno. Jel ima visina kakve veze s tim? Lupetam.

(Visina me inace pocela strecati tek tamo iznad 5000 metara kad smo bili na Uyuni touru, kasnije Potosi sasvim ok a La Paz je mala beba..bilo je to sve ok jer je bilo postepeno...frendica isla avionom drito s obale u La Paz pa ju je ruknulo, prvi dan joj se jako tesko bilo kretati. )

(ispricavam se, necu vise slike piva stavljat )
daria25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2011., 02:22   #100
Ne pokusavajte ovo kod kuce (Isla del pesado, Uyuni) AUCH


Ja sam cactus-hugger, tree-hugger, biljko-hugger, svašta-hugger, daj sta das.
Samo ponekad stisnem prejako.

Nego, logicno mi je nekako da se manje vise ponavlja ista ruta kojom ljudi idu, pogotovo ako prolaze Bolivijom na potezu Arg-Peru ili recimo Čile-Peru...a sto je s istokom?

Jel itko bio u Santa Cruzu? (na stranu pol. situacija, separatisticke teznje, i umijesanost hrvatskih imena u isto)
daria25 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:54.