Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.06.2007., 19:53   #81
Quote:
maaalaaa kaže: Pogledaj post
nama je tip iz catering agencije rekao da odstupanje od broja uzvanika može biti 10 % i možda sitno više.Kaže da se ljudi prevare misleći da će hrane biti previše.Ljudi dođu gladni kod mladenke a večera je tek oko 7-8.
Mi smo racunali 90ljudi kod mene doma, ipad necu svi koji su pozvani doc doma, neki cu odman u crkvu ili tek u salu doc. Sat me nesto vata panika da nije to premalo kod 170gostiju u kupno.!
__________________
[
Mrs B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2007., 22:30   #82
nas će 20 malih pladnjeva svakakvih narezaka doći oko 1800 kn, ali od toga planiramo da bude dosta i za kod nas kući i kod dragog i još 2-3 za salu (da ljudi ne umru od gladi do večere)i 2-3 za sutradan. htjela sam vas samo upozoriti da sam za bill u čula loša iskustva a i sama ih imam jer kad god smo uzimali nareske od njih sutradan bi sve bilo zeleno po rubovima, tako da uopće više nemam apetit kad pomislim na to. naravno da nismo od njih naručili. ako netko od vas ima domaće kobasice/kulene ... može pitati catering bi li vam to uključili u svoje pladnjeve i samim time umanjili cijenu. mi ćemo tako (i bit će manja cijena od 180 kn po pladnju). pročitala sam ovdje (mislim da je magg napisala) da neki catering ima pladnjeve s voćem. isplati li se to? sviđa mi se jako kao ideja i uštedi mi na vremenu za birkanje po trgovini i aranžiranje, samo me zanima koliko bi to moglo koštati i koliko voća tj. pladnjeva bi bilo ok za ljetno vjenčanje od 80-ak gostiju?
__________________
...spustila te zvijezda na planetu da mi budeš radost... Klub 777

purpurna kiša is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2007., 08:25   #83
Quote:
Magg kaže: Pogledaj post
nama je rekao tip za catering posto planiramo za oko 250 ljudi doma da uzmemo za 100 ljudi max. 150... jer je mama odmah pa za 100 je malo.. on je rekao vjeruj te mi da nece biti malo ali vise od 150 nikako nebi isao...
Magg gdje si ti na kraju naručila? Ja više ni sama ne znam šta bi.. i kolika ti je cijena po osobi?
__________________
Sve je dobro :)
Volim te malena
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2007., 11:52   #84
Pomoc oko svedskog stola!!!

Zamolila bi za ideje, naime mi smo se odlucili napraviti neobaveznu zabavu za prijatelje, dok na svadbenom rucku ce bit samo obitelj. Buduci da je ipak to zabava povodom vjencanja pa ako moze malo ideja oko menija za svedski stol. Sta odabrat od jela, da bude prakticno , ne zahtjeva posebno odrzavanje itd.
__________________
mali bubnjar
LelaSt is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2007., 12:08   #85
Quote:
LelaSt kaže: Pogledaj post
Zamolila bi za ideje, naime mi smo se odlucili napraviti neobaveznu zabavu za prijatelje, dok na svadbenom rucku ce bit samo obitelj. Buduci da je ipak to zabava povodom vjencanja pa ako moze malo ideja oko menija za svedski stol. Sta odabrat od jela, da bude prakticno , ne zahtjeva posebno odrzavanje itd.
a gdje cete to imat? kod vas doma? samo vasi prijatelji, mladji ljudi?
__________________
**Covjek pokazuje svoju velicinu nacinom kojim se odnosi prema "malim" ljudima**
ofcica
crna ovčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2007., 12:14   #86
Imat cemo u kaficu. Podjeljeno je na amo rec dvi prostorije, svaka ima sank i ima dosta prostor. Bit ce samo mladi ljudi, prijatelji. Recimo 30-tak ljudi.
__________________
mali bubnjar
LelaSt is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2007., 12:21   #87
Znaš šta bi ja na tvom mjestu napravila?
Kontaktirala bih par cateringa u gradu, objasniš im situaciju ovako kao nama i onda ti oni ponude par varijanti što bi moglo + njihove cijene. Da li ti recimo pašu kanapei i nešto što se može jesti stoječki, ili ipak i "konkretnija hrana", ali da je možda već zgodno aranžirana na nekim tanjurićima ili zdjelicama pa da ljudi samo uzmu, a ne moraju trpat na tanjure...
Čak ako i nisi mislila uzeti catering, uvijek možeš uzeti neke ideje od njih, iako mislim da s obzirom na uslugu koju pružaju (konobar koji se brine da sve bude ok, čisti iza zabave, raspremi, dobiješ stolnjake i stol ako treba, a i sve ti je složeno unaprijed) da bi ti dobro došli pa da ne brineš cijelo vrijeme o klopi.

Naravno, ako je to u ljeto, definitivno pripremi par onih izdubljenih lubenica natrpanih sa raznim komadima voća unutra, a može (i ne mora) biti i preliveno sa votkom.
__________________
potpis. zadovoljni?
Brančika is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2007., 12:24   #88
Quote:
Brančika kaže: Pogledaj post
Znaš šta bi ja na tvom mjestu napravila?
Kontaktirala bih par cateringa u gradu, objasniš im situaciju ovako kao nama i onda ti oni ponude par varijanti što bi moglo + njihove cijene. Da li ti recimo pašu kanapei i nešto što se može jesti stoječki, ili ipak i "konkretnija hrana", ali da je možda već zgodno aranžirana na nekim tanjurićima ili zdjelicama pa da ljudi samo uzmu, a ne moraju trpat na tanjure...
Čak ako i nisi mislila uzeti catering, uvijek možeš uzeti neke ideje od njih, iako mislim da s obzirom na uslugu koju pružaju (konobar koji se brine da sve bude ok, čisti iza zabave, raspremi, dobiješ stolnjake i stol ako treba, a i sve ti je složeno unaprijed) da bi ti dobro došli pa da ne brineš cijelo vrijeme o klopi.
to sam i ja htjela predlozit, zato sam i pitala gdje
__________________
**Covjek pokazuje svoju velicinu nacinom kojim se odnosi prema "malim" ljudima**
ofcica
crna ovčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2007., 12:29   #89
Quote:
crna ovčica kaže: Pogledaj post
to sam i ja htjela predlozit, zato sam i pitala gdje
Tocno to sto kaze brancika! Skroz se slazem... usporedis i par ponuda, ako ti catering nije preskup, to ti je super varijanta jer ti daju i sve konobare i sve.
Moja frendica je tako imala jednu proslavu doma sa cateringom i bilo je odlicno (ona je imala Favory i hvali ih jako da su bili jako profesionalni, konobari iznimno ljubazni i simpaticni i hrana odlicna).
txiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2007., 12:34   #90
i ja mislim da je catering najbolja opcija
__________________
prodaja
marina3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2007., 12:41   #91
Nije lose za dobit ideje
Ja sam vise za 'stojecku hranu' bez trpanja u pijat al ako stisne mali izbor, morat cemo uvest i pijate
Buduci da je zabava za dusu, nebi htjela sve to stavljat u neke formate. Nista fenci. Jer dosta mi je oko organizacije samog pira i rucka i haljine i konfeta i slikanje i crkve i termina i svega ne zelim jos neke dodatne organizacije.
Ovo je da se zabavim!! isto tako prijatelji su voljni pomoc u spremanju hrane, tj da svatko donese po nesto. Ja samo trebam reci sta bi trebalo biti.
Imam mjesto gdje se mogu narucitit razliciti koktel sendvinci, od tunjevine, prsuta.. svasta.
To ce bit. Sad, htjela bi uz to jos.. necemo samo sendvice
Ideja sa vocem je super, al biti ce u hladnije vrijeme pa nista od toga.
Zato sam nacela temu da uz te sendvice dobijem mozda jos kojih ideja za obogatiti stol.
__________________
mali bubnjar
LelaSt is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2007., 12:43   #92
Quote:
LelaSt kaže: Pogledaj post
Nije lose za dobit ideje
Ja sam vise za 'stojecku hranu' bez trpanja u pijat al ako stisne mali izbor, morat cemo uvest i pijate
Buduci da je zabava za dusu, nebi htjela sve to stavljat u neke formate. Nista fenci. Jer dosta mi je oko organizacije samog pira i rucka i haljine i konfeta i slikanje i crkve i termina i svega ne zelim jos neke dodatne organizacije.
Ovo je da se zabavim!! isto tako prijatelji su voljni pomoc u spremanju hrane, tj da svatko donese po nesto. Ja samo trebam reci sta bi trebalo biti.
Imam mjesto gdje se mogu narucitit razliciti koktel sendvinci, od tunjevine, prsuta.. svasta.
To ce bit. Sad, htjela bi uz to jos.. necemo samo sendvice
Ideja sa vocem je super, al biti ce u hladnije vrijeme pa nista od toga.
Zato sam nacela temu da uz te sendvice dobijem mozda jos kojih ideja za obogatiti stol.
ba lakse ti je organizirat catering nego organizirat tko ce kaj napravit, ovako - onako, i ti i prijatelji ce te biti bez brige
__________________
**Covjek pokazuje svoju velicinu nacinom kojim se odnosi prema "malim" ljudima**
ofcica
crna ovčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2007., 12:49   #93
Istina. Kad malo bolje razmislim, najbolje narucit
Hvala na odgovorima
__________________
mali bubnjar
LelaSt is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2007., 13:09   #94
Mala, ja ti nemam pojma... Nama ce radit jedan privatno catering.. Tip je prije kuhao za Strauß-a u Becu....Oni ce to sami uradit sve, to je neki prijatelj od moje tetke. Uglavnom se oni s time bave i djeca, oni ce kao konobariti.
On ce vec doci u petak i pripremit topla jela za ove koji dolaze od dalje, da imaju sta za rucati... Bit ce 3 topla glavna jela, predjela.. Plate sa mezom, voce, na dan vjencanja ce biti kanapea, plata opet, voca, nekih pica i nemam pojma jos nekih sitnica.. i sve to ce nas oko 7000kn izaci... ili 8000kn ne sjecam se vise.. pitat cu mamu..

edit: pitala mamu, oko 1000 eura kaze... i to sa toplim jelom i platama na dan vjencanja i dan prije toplo jelo... neki fileju u umaku, cobanac bla bla.. to je za sad dogovor.
__________________

Zadnje uređivanje Magg : 28.06.2007. at 14:01.
Magg is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2007., 13:58   #95
Lela, ma najbolje ti je to što ti oni stvarno to sve onako lijepo organiziraju, i ako imaš neku drugu hranu (osim mini sendviča) npr. tjesteninu s plodovima mora, možeš im reći da ti to stave u male zdjelice pa svatko samo zgrabi zdjelicu i jede, a to bude tako lijepo dekorirano, onako svaka zdjelica za sebe sa nekim jestivim ukrasima...
Isto tako ti mogu napraviti i nešto kao ražnjiće od čega god želiš (meso, povrće) ali na manjem štapu i da ima mjesta za primiti rukom, pa se to onako uzme i gricka...
Uglavnom, kontaktiraj cateringe, mislim da će ti se definitivno isplatiti!
__________________
potpis. zadovoljni?
Brančika is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2007., 14:58   #96
Brančika thx!!
__________________
mali bubnjar
LelaSt is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2007., 15:08   #97
Quote:
Mrs B. kaže: Pogledaj post
Mi smo racunali 90ljudi kod mene doma, ipad necu svi koji su pozvani doc doma, neki cu odman u crkvu ili tek u salu doc. Sat me nesto vata panika da nije to premalo kod 170gostiju u kupno.!
To ti stvarno ovisi koliko ti ljudi dolazi doma.Kod nas je običaj da svi dodju.Njegovi gosti idu njemu pa svi kod mene.Nitko ne ide samo u crkvu ili restoran.Meni bi bilo malo bezobrazno da samo odem nekome na večeru.Pa valjda me ljudi zovu na vjenčanje,a najbitniji je obred vjenčanja(znam da je najdosadniji)....ali....bo, valjda svatko ima svoje običaje.
Pokušaj skužit tko ,odnosno koliko ljudi će doči kod tebe pa ćeš lakše odlučiti za catering.
maaalaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2007., 19:53   #98
Ja sam se takodjer odlučila za catering jer iz iskustva znam (sekina svadba) da je to živa strka oko klope na sam dan, a i prije, tako da mi je bilo žao da mi mama opet završi u kuhinji pripremajući klopu.
Meni će biti oko 60 ljudi doma tako da smo se odlučili uzeti za 40. Na svadbama uglavnom žene paze da se ne prejedu radi uskih haljina, a muški rod pije tako da se kod mladenke valjda iz tih razloga malo jede
micikamikic is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2007., 16:37   #99
Quote:
maaalaaa kaže: Pogledaj post
nama je tip iz catering agencije rekao da odstupanje od broja uzvanika može biti 10 % i možda sitno više.Kaže da se ljudi prevare misleći da će hrane biti previše.Ljudi dođu gladni kod mladenke a večera je tek oko 7-8.
Ne vjerujem da je odstupanje samo 10%, to mi se čini premalo, s obzirom da stvarno ostane jako puno hrane, govorim o zadnjih 5-6 vjenčanja na kojima sam bila od kraja prošle godine.
Naravno sve ovisi i o tome kada počinje vjenčanje i poslije toga večera. Odnosno, koliko ima nazovimo to mrtvog hoda između dolaska po mladu i crkve, te kasnije od vjenčanja do dolaska u restoran.

Nedavno sam bila na jednom vjenčanju gdje je okupljanje počelo oko 14, vjenčanje u 17, a večera je bila tek u 20, pa su ljudi stvarno ogladnili čekajući u restoranu, ali se zato kod kuće jako malo pojelo, i to najviše sir, pršut, salata od plodova mora i pohani račići, kozice, naravno i masline, krastavci, paprike i sl. salete, sve drugo je bilo suvišno.
maraleo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2007., 09:18   #100
evo kako je na kraju bilo s cateringom kod mene u subotu:
narucili smo hranu za 40 ljudi, a bilo ih je oko 80.
i jos je hrpa narezaka i salate ostala.
tako da mislim da odstupanje od 10% je premalo....
__________________
...Elvis is dead......
snupy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:39.