Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.09.2007., 16:51   #41
ZAGREB, Europski dom, 25.10. u 18h
firestarter_17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2007., 20:56   #42
ja sam 2004. bila u cedar pointu...
ajme, dođe mi da još jednom upišem faxu da mogu opet otići...
predobro mi je bilo
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2007., 09:20   #43
taj orjentaciski sastanak je samo u zg? ili ima i u drugim gradovima? jel zna ko za split?kad i di?
ja bi isla ove 2008 god. ima li jos zainteresiranih?al definitivno ne za lovu,vise za putovanja?
e di je najbolje ic,ako namjeravas sta vise vidit,a nije ti bas stalo do neke love?
fala
knezy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2007., 19:30   #44
Ja sam se evo vratio prije dva tjedna. Samo jedna riječ. Fenomenalno!!! Ljudi idite dok ste studenti i dok ste mladi jer ovakvo nešto se pamti cijeli život! Nevjerovatno iskustvo, Ameriku jednostavno moraš doživjeti.
Upoznaš brdo ljudi iz cijeloga svijeta. Još ja nisam uspio putovati jer sam se morao vratiti da položim neke ispite, ali uistinu je bilo nevjerovatno. Sad bi se vratio tamo da mogu.
CCUSA agencija ti je u Rijeci, i u biti oni ti održavaju sastanke po cijeloj Hrvatskoj. Na ovom prvom sastanku u Zagrebu nećeš vjeruj mi propustiti ništa bitno, ja sam bio samo na jednom sastanku, onome koji je bio obavezan, a to ti je negdje u 5. mjesecu ako se ne varam.
Adresa agencije:
Henckeova 1/2
Rijeka
51 000
Croatia
(051) 213 203
(051) 323 203
Mail i web adresa:
[email protected]
[email protected]
www.ccusa.com

Pošalji im mail i oni će ti sve objasniti.
Pozdrav.
Enigma Gazoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2007., 19:30   #45
Pozdrav, evo, imam jedno pitanje!

Naime sljedece godine sam apsolvent i zainteresiran sam za odlazak na 2-3 mjeseca! Zanima koja bi bila najbolje opcija za mene, imam tamo smještaj i frend koji tamo zivi ce mi naci posao. Da li bas moram preko CC USA i koja opcija je za mene? hvala!
MarkoPerko is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2007., 20:55   #46
Quote:
Enigma Gazoo kaže: Pogledaj post
Ja sam se evo vratio prije dva tjedna. Samo jedna riječ. Fenomenalno!!! Ljudi idite dok ste studenti i dok ste mladi jer ovakvo nešto se pamti cijeli život! Nevjerovatno iskustvo, Ameriku jednostavno moraš doživjeti.
Upoznaš brdo ljudi iz cijeloga svijeta. Još ja nisam uspio putovati jer sam se morao vratiti da položim neke ispite, ali uistinu je bilo nevjerovatno. Sad bi se vratio tamo da mogu.
.
a di si ti bio?i šta si radio?
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2007., 19:58   #47
Quote:
Enigma Gazoo kaže: Pogledaj post
Samo jedna riječ. Fenomenalno!!! Ljudi idite dok ste studenti i dok ste mladi jer ovakvo nešto se pamti cijeli život! Nevjerovatno iskustvo, Ameriku jednostavno moraš doživjeti.
Upoznaš brdo ljudi iz cijeloga svijeta.
to je to...mogu samo preporuciti svima, pod uvjetom da se ne ide zbog zarade, jer ce to biti vec teze preko ccusa...ali uvijek se mogu isplatiti svi troskovi i zaradit za ugodan zivot u americi...sta je rekao gazoo, iskustvo koje se pamti cijeli zivot...
anubis00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2007., 23:38   #48
Čitam ovaj thread i sve mi ovo zvuči super..ima li netko od vas ikakvih negativnih iskustva radeći u Americi ili je sve bilo divno i krasno?jel netko od vas išao sam ili ste imali frendove kao potporu?
kljukica kvakić is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2007., 20:12   #49
i još nešto, dali ste uspjeli povratiti sve novce radeći tamo koje ste platili, a da ste radili jedan posao..koji su najbolje plaćeni poslovi?
kljukica kvakić is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2007., 00:52   #50
Uf, sudeći prema ovim postovima svim, isplati se otići i super je iskustvo tako nešto... I zato sam baš zbediran, jer ja na FER-u imam samo 2 mjeseca slobodno, dakle od početka 7.mjeseca do početka 9. mjeseca, a krajem 6. mj. i početkom 9. mj. imam obaveze na faksu i pao bih godinu ako bih u to vrijeme bio u americi . Čini mi se da nitko ne ide na 2 mjeseca samo... A ak odeš na 2 mj. onda samo radiš tamo i niš drugo, ne stigneš proputovat, a ostatak ekipe ostane kad ti odeš putuje okolo... Baš me zanima jel išao tko na 2 mjeseca samo i je li zadovoljan... I još k tome da je išao sam, bez ikog... Ja nemogu nikog nagovorit da ide samnom... Baš sam zbediran... Da bar nisam čuo uopće za taj ccusa... A nisam inače dugo već uopće bio bilo gdje izvan hrvatske...
cmiiii is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2007., 14:54   #51
Nisam ziher al mislim da je minimalac 3 mjeseca ak oćeš radit prek ccusa-e..odi na info sastanak 25.10. pa se raspitaj, tak ću i ja..i meni je problem što bi išla sama jer svi su truli za tak neš
kljukica kvakić is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2007., 16:20   #52
Quote:
kljukica kvakić kaže: Pogledaj post
Nisam ziher al mislim da je minimalac 3 mjeseca ak oćeš radit prek ccusa-e..odi na info sastanak 25.10. pa se raspitaj, tak ću i ja..i meni je problem što bi išla sama jer svi su truli za tak neš
Hm, nije baš fer da je minimalac 3 mjeseca... A i da nije to nekakav minimalac koliko možeš ići, bezveze je ići na 2 mjeseca ako svi ostaju još mjesec dana... Ne kužim baš kako tak puno studenata ima 3 mjeseca slobodno? Obično studenti imaju rokove u 9. mjesecu, ali dobro, studenti koji daju sve nemaju problema, njima to paše ako su dali sve do kraja 6. mjeseca i onda nemaju niš do 10. mjeseca kada počne faks... Mi na bolonjskom FER-u nemamo nikakve rokove jesenske jer imamo potpuno drugačiji način polaganja predmeta ali nam predavanja počinju 10.9. već, dakle mjesec dana ranije nego drugim faksovima, a faks nam završava krajem 6. mjeseca... Kako bezveze
cmiiii is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2007., 16:24   #53
Ja planiram ići u Ocean City, Maryland preko placemant opcije krajem 5. mjeseca. Gdje bi vi išli?
IvanOs is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2007., 17:30   #54
Posto se do Amerike bez CCUSA agencije ne moze, tj niti jedan vas poslodavac putem maila nece zaposlit i jos vam pribavljat preko departmenta potrebnu dokumentaciju, ja vam savjetujem da odaberete najjeftiniju opciju,vise se ne sjecam da li je to ona gdje si sami nalazite posao( a vjerujte sami cete si sigurno bolje nac nego oni), kad napokon dospijete do USA pocnite si sami trazit dalje posao..Ja kome god sam mailala vecinom su me primali..i to u mjestima tipa Los Vegas, California, Long Island..Napisete im u mailu razloge zasto napustate sadasnjeg poslodavca( cim im spomenes da ti agencija nasla posao u vukojebini di nema ni pasa), shvatit ce i bez pitanja prihvatit vas..I obavezno spiskajte pare i mjesec dana put pod noge po zemlji..Jer kad odstudirate svoje, biti ce to malo teze..
Annwyn_alg is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2007., 19:41   #55
Quote:
Annwyn_alg kaže: Pogledaj post
Posto se do Amerike bez CCUSA agencije ne moze, tj niti jedan vas poslodavac putem maila nece zaposlit i jos vam pribavljat preko departmenta potrebnu dokumentaciju, ja vam savjetujem da odaberete najjeftiniju opciju,vise se ne sjecam da li je to ona gdje si sami nalazite posao( a vjerujte sami cete si sigurno bolje nac nego oni), kad napokon dospijete do USA pocnite si sami trazit dalje posao..Ja kome god sam mailala vecinom su me primali..i to u mjestima tipa Los Vegas, California, Long Island..Napisete im u mailu razloge zasto napustate sadasnjeg poslodavca( cim im spomenes da ti agencija nasla posao u vukojebini di nema ni pasa), shvatit ce i bez pitanja prihvatit vas..I obavezno spiskajte pare i mjesec dana put pod noge po zemlji..Jer kad odstudirate svoje, biti ce to malo teze..
Znači bolje je ići preko independent opcije, gdje si sam pronalaziš posao? Jeftinija je nekih 200-ak € od ostalih...
A kako pronašla posao? Preko koje stranice...etc..
IvanOs is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2007., 20:04   #56
MI smo u pocetku trazile preko independent...nasle ful ok poslice..ono uvijek mozes naci u Coloradu posao za 12$ i to neki djibriv, jer je slaba potraznja..ali smo nasle ful ok poslove i dobro placene na obali, poslodavac nudio kucu na plazi za nas sedmero..ma idila..i mi glupacice mislile da ce nam agencija mozda cak i bolje nac..pa se prebacili na placement opciju i zavrsili u vukojebini..
Nadji si sam posao preko indip. ako na vrijeme krenes u potraznju, mozes zavrsit i na floridi..uopce nije tesko nac..Samo nek vam je Cv jako dobro napisan..i saljete svima isti ali svaki upucen bas tom poslodavcu
Ovi iz CCUSA ce ti dat sve mailove..i samo salji..
Ali uglavnom ako ti agencija ili sam nadjes nesto s cime nisi zadovoljan..jos je lakse kad si vec u Americi nac posao..Samo treba dospijet do gore..Jao sjecam se nekog posla u mackinaw island..mjesto kao iz bajke..promet jedino bicikljetom..ma svega se moze nac gore..
aj samo slaji,salji..

Sretno..
Annwyn_alg is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2007., 14:53   #57
Mislim ići na istočnu obalu, Ocean City. Možeš li poslati primjer životopisa ili neki link da vidim kako treba jer znam da se američki razlikuje od europskog CV-a.
Hvala na savjetima!
IvanOs is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2007., 18:10   #58
Ja neznam još di ću ić, jer nisam ziher dal ću opće ići..moram se još raspitat sad na sastanku 25.10. Zašto baš ideš u Ocean city?meni je zasad u biti svejedno di idem, sve zavisi od toga di ti nađu posao koji želiš, kaj ne?ja bi možda radila u zabavnom ili nacionalnom parku...
kljukica kvakić is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2007., 21:16   #59
Znam dosta ljudi koji su išli u Ocean City, pa mi se svidjelo što su rekli. Turistički grad, super zarada, ok poslovi, smještaj... Washington i New York su blizu... Pa mi se čini dobar izbor.
Mislim ići preko independet opcije gdje si sam tražiš posao gdje želiš, tako da me ne bace u neku vukojebinu pa da radim na nekoj farmi s amišima...

Zadnje uređivanje IvanOs : 21.10.2007. at 22:35.
IvanOs is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2007., 22:41   #60
Hajde neka mi netko potvrdi... Jel se može stvarno samo raditi minimalno 3 mjeseca? Ja mogu raditi samo 2 mjeseca...
cmiiii is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:04.