Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.05.2009., 10:24   #21
opet ću napisati pedesetak redaka.
u ovih par dana dobio sam jedno dvadesetak mejlova kolega fizioterapeuta, fiziotehničara i par masera koji su pročitali moj post ovdje.
dakle, činjenica je da je kriza u ovom našem području rada velika i da se teško dolazi do adekvatnog zaposlenja...

radim na putničkim brodovima kao spa terapeut što je zapravo na pola puta između bodyworkera i fizioterapeuta. kad sam počinjao daleke 1994. radio sam isključivo masaže, sad radim i par tretmana koje sam sam razvio vremenom.
nastojim raditi što manje rukama a što više jezikom, jer se manje umaram i puno više zarađujem tako. ugovor je dug, 8mjeseci, iako sam u mogućnosti razbiti ga na dva dijela i ubaciti home break od 2-4 mjeseca između ta dva dijela. s obzirom da u ovakvom poslu plaćam sam SVE troškove, putne i ostale do broda i od njega, to mogu, naravno u dogovoru s kompanijom. s obzirom da sam jedan od veterana tamo, da znam sve što treba znati, znam igru imam drugačiji tretman od first/second contractora, mladih ljudi u dobi 19-25 mahom.

htio sam odgovoriti na nekoliko najučestalijih pitanja kolega i drugih koji su mi pisali na [email protected]. nisam stigao svima odgovoriti, pitanja su uglavnom slična.
dakle, redom:
TROŠKOVI; sve plaćaš sam i odlazak na intervju, najbolje u london, direktno, ako se ide preko lokalnih posrednika čeka se predugo -- u međuvremenu se gubi NOVAC koji se može zaraditi, živci i vrijeme. izbjegava se i provizija lokalnim agencijama bilo našim,bilo slovenskim. lijepo se pošalje mejl administratorici u london, kaže se da ćeš biti u londonu od-do i zamoliš da ti odrede date interviewa. ako se pita uljudno, sve bude ok.
treba prevesti na engleski: diplomu/mat.svjedodžbu, plan i program školovanja, potvrdu o pol.str.ispitu, napisati resume, cover letter, 2 slike ne preko 150kb svaka (face closeup i cijela figura u svečanoj odjeći)., sve se ovo može skenirati i zipovati i držati na sticku/disketi/sd kartici,svejedno.
prilikom prijave/requesta za intervju šalje se resume, slike, cover letter.
poslije ostalo a hard copies treba imati sa sobom. dobro je sve plastificirati jer tako se bolje čuva, manje oštećuje. svi dokumenti moraju biti ovjereni žigom ovlaštenog sudskog tumača za engleski jezik.

kad se prođe intervju --- dobije poziv na training, računajte s daljnjim troškovima od oko 1500 GBP (oko 12500HRK), to bi trebalo pokriti SVE troškove do prve isplate u cashu na brodu. bez novca nemojte uopće razmišljati o započinjanju ovog puta.

na brodu -- ovisi o kojem je riječ, tj. koja kompanija, spa therapist/massage therapist/fitness instructor može raditi u rasponu od 2000-6000 USD. raspon je velik, ovisi o puno toga, svi koji uđu u finish igre znat će zašto.

ovo je najbitnije od svega: engleski(govorna razina),odlično zdravlje(ENG1 standard), neovisnost o opijatima, dobra fizička kondicija, 150h registriranog traininga u švedskoj masaži (sss/bacc, pt + pripr.staž odrađen je prihvatljiv standard), novci koje sam prije naveo.

seaair consulting drži pripremne tečajeve iz public presentation skillsa, self guided promotion skillsa, interview for salon/spa empl., ...
tko je zainteresiran neka pošalje mejl na: [email protected] ili na engleskom na [email protected] i raspita se. dosta koštaju, ali meni se isplatilo, svaki put sam bolje zarađivao potom, puno se nauči. ja sam išao u opatiji zadnji put, održavaju se i u rijeci i valjda zagrebu. pitajte.

toliko i puno sreće svima koji krenu ovim putem!
ako pametno krenete -- pametno ćete i završiti -- improviziranja nema!

cruise pt
cruise pt is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2010., 19:40   #22
ljudi,jer mi moze netko reci koje sve skole mogu ici i onda kasnije na fizioterapeutski fakultet,i koliko godina se ide?i ako netko zna kako se za psihijatra ici
theebom5o is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2010., 20:45   #23
Prouči natječaje za upis na studij fizioterapije, sad s državnom maturom je sve drugačije. Uglavnom, neka škola koja daje dobre temelje za polaganje državne mature. Studij traje 3 godine, može se upisati još 2 godine specijalističkog studija.

Za psihijatra treba završiti studij medicine, zatim još i specijalizaciju.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2010., 11:13   #24
Je li stvarno tako teško se zaposlit za fizio danas, ja sam čuo da je taj smjer tražen i da će biti sve traženiji????
Grujo man is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2010., 14:41   #25
Quote:
lahor kaže: Pogledaj post
Prouči natječaje za upis na studij fizioterapije, sad s državnom maturom je sve drugačije. Uglavnom, neka škola koja daje dobre temelje za polaganje državne mature. Studij traje 3 godine, može se upisati još 2 godine specijalističkog studija.

Za psihijatra treba završiti studij medicine, zatim još i specijalizaciju.
hvala puno
theebom5o is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2010., 21:50   #26
Quote:
lahor kaže: Pogledaj post
Prouči natječaje za upis na studij fizioterapije, sad s državnom maturom je sve drugačije. Uglavnom, neka škola koja daje dobre temelje za polaganje državne mature. Studij traje 3 godine, može se upisati još 2 godine specijalističkog studija.

Za psihijatra treba završiti studij medicine, zatim još i specijalizaciju.
a jer veterina traje 8 godina studij?
theebom5o is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2010., 18:56   #27
Cruise pt

Svaka čast na snalažljivosti i hvala što ste ovo podijelili s nama.
Bez muke nema nauke. Vaš se trud isplatio...
Posao o kojem pričate meni je posao iz snova.
Jakoo dobro pričam engleski,dobro izgledam haha....ali
Ali sve je lakše ako imaš nekog tko će ti pomoć i pogurati te naprijed.

Htjela bih reći svima samo ZNANJE JE MOĆ. kad imate znanja možete kud hoćete.
aishwarya is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2010., 20:05   #28
Isprike ako sam fulala temu, trazi fiziterapeuta koji dolazi masirati u kucu. Ako netko radi masaze ledja od vas, neka mi se javi s cijenom na PM. Hvala lijepo ekipa fizioterapeuti
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2010., 12:10   #29
RH JE U KURCU,SAVJETUJEM SVIM MLADIMA PRAVAC VANKA,
MALO SE JE TEŽE NA TO ODLUČIT,ALI TE VIŠE CIJENE VANI NEGO U VLASTITOJ DEMOKRATSKO SLOBODNOJ DRŽAVI,JA SAM PO ZANIMANJU MED.TEH,IMAO SAM SREĆE I DEBELU VEZU I PARE,(PLAČAJ RUČKOVE VEČERE)DA SAM SE ZAPOSLIO U DRŽAVNOJ USTANOVI,.MOJ BRAT JE FIZIOTERAPEUT I RADI U DEU,5 GODINA I PLAĆA MU JE CCA.2000 EURIĆA,.
ZNAČI BEZ VEZE NIKUDA PA NI ZAMOLBE DOK SE NOSE TREBA TE NETKO NAJAVIT INAČE KAD IZAĐEŠ IDE TI DIREKTNO U KOŠ.
Josip Protega is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2010., 14:55   #30
Može li mi tko objasniti kakvu zamolbu trebam dati za državni stručni. Kako ona treba izgledati svu ostalu dokumentaciju imam. Hvala
aishwarya is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2010., 18:58   #31
jer mi moze netko reci koliku placu ima veterinarski tehnicar koliku veterinar,koliku fizio.tehnicar koliku fizioterapeut i koliku medicinski tehnicar i koliku doktor i nemojte filozofirati samo brojke napisite i to je to
theebom5o is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2010., 20:33   #32
ajme ljudi ja san 3 god. bila uvjerena da cu upisat visu fizioterapeutsku al nakon sta san procitala komentare sa ove str.........iden u opcu gim. i stvarno mi nikad nis dugo nije dolazilo u obzir nego visa fizioterapetuska..... al izgleda ka da nema posla ni nis.......dajte ljudi stvarno........to bi treba bit trazen i dobro placen posal
barbara007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2010., 14:06   #33
Pozdrav kolege! Jel mi plizzz može netko reći kolike su plaće terapeuta u staračkim domovima? Imam ponudu za starački i za patronažu,sad neznam di da idem.Patronaža nudi 4000plaću...ali kaj,cjeli dan si vani na kiši,snijegu,suncu...
Dok starački,ipak si u zatvorenom...al nemam pojma kolke su tamo plaće,a nemam koga pitat.Ima tko iskustva?-Starački je u Bistri,a patronaža u Zg.:misli
Fizicara is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2010., 15:19   #34
ja sam zavrsila teoloski fakultet. normalno da ne radim u struci ... nemam crkvenjeckih veza....

u administraciji sam... dosta mi je papira i imam u planu ove godine upisati ZVU - smjer fizioterapeuta..

po ovom sto citam... nije dobra ideja..ili????
tonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2010., 14:26   #35
Molila bih ako netko zna da mi kaže da li moram polagati stručni ispit nakon završene više škole za fizioterapeute, iako sam nakon završene srednje škole za fizioterapeute uredno stažirala (bez plaće) i položila stručni ispit.
Hvala
Mila593 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2010., 13:24   #36
pozdrav svima!
Da li mi netko može pomoći...? Naime, zanima me..ako sklopim ugovor o radu sa jednim poslodavcem, da li to utječe na na činjenicu da sam predala papire za pripravnički na zadnjem natječaju..mislim da li gubim prava da dobijem staž ili tako nešto...? KOja kinta u džepu do staža je dobrodošla... Malo sam konfjuzd...pomagajte..
iva87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2010., 15:36   #37
ajme...koji smjeh kad nisi ufuran u "forumiranje" :-)

i ispravak, ugovor o djelu!
iva87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2010., 17:01   #38
Svašta, tu nema posla a u Kanadi i Australiji se trgaju za fizioterapeute sa radnim iskustvom. Plaće 100-150kn po satu nakon poreza, troškovi života isti kao i ovdje. Prekovremeni +50% satnice i nema boga da vam ne plate.
Imate sreće.

http://www.jobbank.gc.ca/res_eng.asp...ist&Student=No
Quote:
Title: Physiotherapist (Physiotherapist - 2010-12502) (NOC: 3142)
Terms of Employment: Permanent, Full Time, Day
Salary: $34.58 to $45.94 Hourly for 40 hours per week, As per collective agreement
Anticipated Start Date: As soon as possible
Location: Athabasca, Alberta (1 vacancy)


Wage/Salary Info: $30 to $45 per hour, depending on experience.
Posted Date: 05/11/2010
Location: REGINA


itle: Physiotherapist (NOC: 3142)
Terms of Employment: Permanent, Part Time, Day
Salary: $27.46 to $31.83 Hourly for 37.75 hours per week, As per collective agreement, Medical Benefits, Dental Benefits, Disability Benefits, Life Insurance Benefits, Group Insurance Benefits, Pension Plan Benefits, Vision Care Benefits
Anticipated Start Date: As soon as possible
Location: Winnipeg and Area, Manitoba (1 vacancy)


Wage/Salary Info: $28.013 - $34.237 per hour
Posted Date: 05/05/2010
Location: MOOSE JAW
__________________
Sent from my NOKIA 3310
papa štrumf is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2010., 17:55   #39
Da, samo ne priznaju naš trogodišnji studij. Možda ovaj petogodišnji da.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2010., 18:58   #40
Quote:
lahor kaže: Pogledaj post
Da, samo ne priznaju naš trogodišnji studij. Možda ovaj petogodišnji da.
Njih večinom ne zanima škola nego radno iskustvo. Trebalo bi se raspitat.
__________________
Sent from my NOKIA 3310
papa štrumf is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:24.