Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.11.2010., 22:07   #61
Easy samo iz Dubrovnika do Orlya, Split i Zg do CDG. To mi nikako ne odgovara, ali vidjet ću u ponedjeljak cijene pa tko zna... :-)
mr.vinko is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2010., 00:39   #62
Ma, ako dobiješ kartu za 200 do 250 eur, onda se isplati mijenjat aerodrome u Parizu. Ja sam svojedobno dobio za 220 funti povratnu iz Londona, pa sam tamo do Lutona, pa na Stansted pa do Kuala Lumpura, pa do Filipina... Spavao u Lutonu, Kuala Lumpuru... Za tu cifru - nema frke.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2010., 10:12   #63
Nisi pisao o Filipinima. Kako to da si se za njih odlučio od svih ostalih zemalja?
__________________
brošić što se teško pribada... da me može oduvati najblaži nemirac... moj je šešir šatra pomična.. da je nebo moja livada...
Toma Sawyer is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2010., 13:00   #64
Išao u posjetu nekome tamo... Besplatan smještaj u Manili, lokalni tour guide... A i zemlja je vrijedna posjeta. Malo je sjevernije od Malezije, pa su temperature ipak malo niže. Što na vlagi od 100% jako puno znači.
Jedino je najveće razočaranje puta što radi tajfuna nisam uspio vidjet Mayon Vulcano...
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2010., 23:04   #65
Quote:
Toma Sawyer kaže: Pogledaj post
Air Asia me potakla da mijenjam planove za G.O.
Ukoliko ulovim dobar termin i povratnu za 300 eura letim.

Molim preporuke za neke druge destinacije iz Kuala Lumpura i s obzirom da nisam letio na tu stranu.
Koliko je optimalno dana dovoljno za put?
Ispod 2 tjedna ne vrijedi ići? :nezna:
Ove sam godine, u veljači, bio u Maleziji, nakon što sam obišao Mjanmar i Singapur. Osobno ću posvjedočiti kako se radi o odličnom odredištu, zanimljivoj zemlji prepunoj sadržaja i gdje čovjeku, zaista, nikada nije dosadno!

Malezija je skoro šest puta veća površinom od Hrvatske i ima vrlo raznoliko područje. Samo za primjer ću izdvojiti:

- povijesni gradovi i još k tome na UNESCO-ovoj listi svjetske baštine: Malacca i Georgetown

- velegrad: Kuala lumpur

- arhitektonski biser: novi glavni grad - Putrajaya i dijelovi Shah Alama

- nacionalni parkovi: Taman Negara na istočnom dijelu poluotoka, a tu je i presavršeni dio Malezije na Borneu sa planinskim vrhom Mount Kinabalu u istoimenom nacionalnom parku sa preko 4 000 metara visine...

- otoci: Perhentian, na istočnoj obali, izvrsno mjesto za ronjenje, kupanje, baš kao i otok Sipadan na Borneu (u istoj regiji gdje je i Mount Kinabalu), a tu su i Penang i Langkawi na zapadnoj obali, ovaj posljednji izvanredno odredište i duty free zona

- tu je i Jungle Railway, atrakcija sama po sebi

U svakom slučaju, unutar Malezije možeš putovati bilo udobnim autobusima, vlakovima ili Air Asiom, a tom istom Air Asiom za male novce stižeš na malezijski dio Bornea.

Dobra hrana, niska stopa kriminala, osobna sigurnost i spokoj, atrakcije, urednost, sve to jamči da se čovjek osjeti u Maleziji stvarno ugodno. Pored toga, moram priznati kako sam se iznenadio sa njihovim tehnološkim dostignućima i sređenom državom. Iskreno, Tajland mi je draži, ali Malezija je ispred njega za sedam kopalja...

Kada si tamo, a na Malaziju nije teško potrošiti desetak dana, osobno bi ti savjetovao odlazak do Indonezije gdje bi iskombinirao boravak na Javi i Baliju. Nipošto samo Bali jer se prave stvari poput Borobudura ili Prambanana nalaze na Javi, a tamo su i najzanimljiviji gradovi poput Đakarte i Bandunga. Za Indoneziju treba viza, ali to nije problem jer odmah po dolasku apliciraš u indonezijskom veleposlanstvu u Kuala Lumpuru i potom prašiš za taj najveći svjetski arhipelag.

Dok čekaš vizu obilaziš Kuala Lumpur, obližnje bisere poput Putrajaye i Shah Alama, a bome i istražiš Batu špilje, jedno od najvećih hinduističkih svetišta van Indije...

Kako god, ne možeš pogriješiti sa odabirom Malezije kao odredištem za odmor, bilo da je aktivan, bilo da si se odlučio cjelokupno vrijeme provesti na moru...

Na tvoj konkretan upit koliko bi najbolje bilo vremena posvetiti tom dijelu svijeta, reći ću ti kako bi to bila 4 tjedna. Dok obiđeš samo ovo što sam naveo, taman će ti preostati ponešto za Indoneziju. Ukoliko pak ne želiš u Indonesiju, pođi za Tajland do kojeg će te za male novce dovesti Air Asia.

Što se vremena tiče, to je tropska zemlja, a padaline su vrlo nejednako raspoređene duž istočne i zapadne obale, već u ovisnosti koji monsunski vjetar puše u određeno doba godine... Glavna kišna sezona na istočnom dijelu poluotoka je od studenog do veljače, a na zapadnom dijelu je najkišovitiji kolovoz. Što se malezijskog dijela Bornea tiče, tamo su kiše najčešće, baš kao i na istočnoj obali, od studenog do veljače...
flumen-day is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2010., 23:35   #66
Hvala.

Sve mi je još nestvarno jer kartu nemam, a draga i ja smo se napalili žestoko.
Bojim se ne bude razočarenja.

Mislio sam jedno 7 dana Malezije, 7 dana Balija, 7 dana Indonezije.
Preferiramo kombinaciju razgledavanja povijesnih i prirodnih znamenitosti (arhitektura).
Što bi sve stavio u nekih 7-8 dana Malezije?
__________________
brošić što se teško pribada... da me može oduvati najblaži nemirac... moj je šešir šatra pomična.. da je nebo moja livada...

Zadnje uređivanje Toma Sawyer : 20.11.2010. at 00:08.
Toma Sawyer is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2010., 23:28   #67
Prodaja karata na Air Asia kreće u ponedjeljak 00.00 po našem vremenu ako sam dobro razumio?

Kakva je procedura s prtljagom?
Našao sam ovo na stranici:
Cabin baggage allowance Size 56 cm x 36 cm x 23 cm, Weight 7 kg
Checked baggage allowance Size 81 cm x 119 cm x 119 cm, Weight 15 kg

Nosimo dva bacpacka 50x38x20 (svaki težak 10kg, ali možemo spustiti na 7kg ako treba).
Kad kupujem kartu koje opcije izaberem:
a) no checked bag
b) Regular - up to 15kg?

Po ovom backpackovi idu u regular up to 15kg?
Jel ih moguće prošvercati po dimenzijama za cabin bag i ne platiti ništa?

Eh da, pri povrtaku bi kupili dodatnu do 15kg.
__________________
brošić što se teško pribada... da me može oduvati najblaži nemirac... moj je šešir šatra pomična.. da je nebo moja livada...

Zadnje uređivanje Toma Sawyer : 20.11.2010. at 23:39. Reason: Dopuna
Toma Sawyer is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2010., 08:50   #68
Kod Airasia je prtljaga isto ko i kod Ryanaira, dodatno se plaća. Ako gledaš da je cijena par eur, nije tako skupo za destinaciju. Očito su smanjili za ručnu prtljagu, jer su prije imali 10 kg ručne. Znam da sam ja platio 15 kg za tamo a 20 kg za nazad, jer trebaš računati na shopping koji ćeš vjerojatno obaviti.
Moj savjet ti je kupiti i obrok unaprijed, jer onda na avionu ne možeš kupiti ništa drugo osim čipseva i tih gluposti, a ovih toplih obroka imaju na broj, koliko ih je kupljeno. Obavezno se prije na aerodromu snabdjeti s nekim jelom i takvim stvarima. Let ipak traje 14 sati.
Također savjetujem uzeti neki pokrivač, zato jer ga ne dobiješ kao kod normalnih aviokompanija, a zna biti zima u zraku. Isto tako, pošto vas je dvoje, dobro je rezervirat i sjedalo, jer bi vam se moglo dogodit na aerodromu da sjedite jedan naprijed, drugi iza. Mislim da su sjedala po 5 eur, što opet nije previše.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2010., 12:24   #69
Quote:
Toma Sawyer kaže: Pogledaj post
Hvala.

Sve mi je još nestvarno jer kartu nemam, a draga i ja smo se napalili žestoko.
Bojim se ne bude razočarenja.

Mislio sam jedno 7 dana Malezije, 7 dana Balija, 7 dana Indonezije.
Preferiramo kombinaciju razgledavanja povijesnih i prirodnih znamenitosti (arhitektura).
Što bi sve stavio u nekih 7-8 dana Malezije?
Ovo sa 3x7 jest vrlo dobra šema ! Pod time podrazumijevam sedam punih dana i bez onog leta Europa-Azija-Europa

Ukoliko želiš kombinirati prirodne znamenitosti i prirodu, tada možeš sve skupa izvesti na slijedeći način, samo sugestija, jelte :

1. dan - Kuala Lumpur, prije svega odite do Menara KL Towera (za samo 30-ak metara niži objekt od Petronasovih blizanaca,) gdje se za cijenu od 9 eura dolazi liftom do osmatračnice iz koje puca stvarno fenomenalan pogled. Važno je napomenuti kako je osmatračnica na Menari na 276, a na Petronasovim tornjevima na 170 metara, a da dobijete kartu za Petronasove tornjeve, doduše besplatnu, trebate stajati u redu već oko 07:00 ujutro!!! Kada ste kod Menare, znajte da ste usred grada u stvari usred sačuvanog komada doslovne šume, tj. džungle koja je zaštićena posebnim propisima. Vrlo atraktivno! Nakon toga, proučavajte sve ono što je zanimljivo u tom gradu, a ima toga u popriličnom broju i ono starije i modernije i vjersko i svjetovno, a u što ćete se i sami uvjeriti. Na listi vam svakako trebaju biti Masjid Jamek, Masjid Negara i Dataran Merdeka (Merdeka Square), između ostalog... Svakako nabavite dobru, ali baš dobru kartu sa šemom gradskog prometa koji je jako dobro organiziran i cjenovno povoljan.

2. dan - Kuala Lumpur, kada ste u tom gradu naravno da ćete obići i ponude brojnih shopping centara gdje ćete naći svašta, od visokosofisticiranih elektronskih uređaja, preko odjeće do suvenira, a ja znam da se nisam od tamo smio vratiti bez barem dvije boce ekstra djevičanskog, hladno prešanog kokosovog ulja . Draga naredila... Svakako posjetite Batu špilje (Batu caves) sjverno od centra grada, a do kojih se sada uredno stiže gradskom željeznicom za oko 0,32 eura. To je zanimljivo hinduističko svetište, kažu, najveće izvan Indije.

3. dan - Kuala Lumpur kao baza, ali svakako posjetite Putrajayu, novi glavni malezijski grad, planiran, sa jezerima, brojnim sadržajima, futurističkim objektima, a sve u nekoj, odlično izbalansiranoj mješavini tradicionalne i modernističke arhitetkture... Tamo sam, u podnožju pink džamije ( http://www.flickr.com/photos/emaraty_in_usa/320723413/ ) jeo najukusnije XXL škampe ... Ukoliko stignete, a da vam ne bude previše, nije zgorega skočiti niti do obližnjeg Shah Alama kako bi vidjeli Plavu džamiju ( http://www.wayn.com/waynphotos.html?...#pkey=17915369 ).

4. dan - Polazak Air asiom za Langkawi (što ranije, to bolje), odličan otok na zapadnoj obali sa značajno manjim cijenama nego drugdje u Maleziji budući da ima tretman duty free područja. Cijena povratne karte sa uračunatom prtljagom do 15 kg je prihvatljivih 55 eura... No, bolja je opcija do tamo avionom, a onda brod Penag, a sa Penanga za Jakartu. Odmarajte se nakon jurnjave po KL-u, obilazite prirodu, kupajte se...

5. dan - Langkawi, odmor i kupanje...

6. dan - Langkawi, malo kupanja, a onda u 14:30 brodom za Penang (plovidba traje oko 2 sata 45 minuta ( http://www.langkawi-ferry.com/Home/Schedule.aspx#penang ) i ugodna je, smještaj u Penangu. Umjesto u 14:30 možete uzeti i brod koji za Penang polazi 17:15, a karte možete kupiti online

7. dan - Penang, tu se ne zamarajte s plažama, nisu nešto (iako ih se nađe na sjeverozapadnom dijelu otoka), već se vi usredotočite na središte Georgetowna koji je upisan na UNESCO spisak svjetske baštine i krajnje je kozmopolitski, a svakako posjetite i Kek Lok Si kineski hram koji je opet u blizini čuvene Penang Hill Railway koja vas vozi na vrh otoka ( http://www.google.hr/imgres?imgurl=h...w=1024&bih=578 ).

8. dan - polazak sa Penanga Air Asiom za Jakartu (polazak u 12:10, a u Jakarti je u 13:30). Cijena leta u jednom smjeru je, sa uračunatom prtljagom do 15 kg, 51 euro. Dakle, nema potrebe za vraćanjem u KL.

Ovo vam savjetujem, no isto tako znam da shvaćaš kako tu ima još hrpetina hvale vrijednih odredišta, no po meni je, a ravnajući se baš osobnim iskustvom iz veljače ove godine, ovo najbolja opcija za doživjeti Maleziju u navedenom razdoblju. Eto, imaš baštine, moderne arhitekture, nešto mora, nešto od Indije, nešto od Kine, a da ne kažem kako je hrana u Maleziji vrlo zanimljiva i vrijedi joj posvetiti pozornost !

P.S. Svakako se pridružujem opaski forumaša nukca kako je jako razborito unaprijed kupiti (prilikom bukiranja karte) jedan topli obrok za tako dugačak let. Osobno sam, kada sam letio Air Asiom uvijek uzimao neki obrok jer nije skup, a vrlo je ukusan... Osim toga, nekako prikrati putovanje ... Osim toga, isto sam mišljenja kako ti je najjednostavnije, iako ne i najjeftinije (no nije neka paklena cijena) odmah bukirati i za prtljagu. Teško ćeš sve što nosiš svesti na 7 kg, a i onda je pitanje da li će oni dobrohotno prihvatiti ponešto vangabaritnu prtljagu...

Da, još nešto... Razmotri uzimanje Tune hotela ( http://www.tunehotels.com/ ) u KL i Penangu. Bio ja, povoljno, čisto i sasvim ok.
flumen-day is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2010., 12:42   #70
Car si.
Što ti radiš u RL? Živiš u JIA?

Budget nam je 1000 eura po osobi. namjeravamo i neku ležarinu uz more, Langkawi nam se čini cool.
Koje su cijene hrane?
__________________
brošić što se teško pribada... da me može oduvati najblaži nemirac... moj je šešir šatra pomična.. da je nebo moja livada...
Toma Sawyer is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2010., 12:54   #71
Quote:
mr.vinko kaže: Pogledaj post
Toma, tu su sve navedene

https://www.flylowcostairlines.org/l...e-airasia.html

Kako planirate doći do CDG? Easy ili?
Koliko je ovaj link točan jer je jedan prijatelj napravio simulaciju plaćanja i pokazao samo visu i mastercard kod AirAsia?

Tko zna bolje?

Bojim se da ako ne primaju amex ode moja akcija.
__________________
brošić što se teško pribada... da me može oduvati najblaži nemirac... moj je šešir šatra pomična.. da je nebo moja livada...
Toma Sawyer is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2010., 13:12   #72
Jedino ak im prolazi devizna Visa Electron od PBZ-a? :nezna:
__________________
brošić što se teško pribada... da me može oduvati najblaži nemirac... moj je šešir šatra pomična.. da je nebo moja livada...

Zadnje uređivanje Toma Sawyer : 21.11.2010. at 13:41.
Toma Sawyer is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2010., 14:02   #73
Quote:
Toma Sawyer kaže: Pogledaj post
Car si.
Što ti radiš u RL? Živiš u JIA?

Budget nam je 1000 eura po osobi. namjeravamo i neku ležarinu uz more, Langkawi nam se čini cool.
Koje su cijene hrane?
Langkawi jest cool i jedno je od najboljih malezijskih morskih odredišta. Ima Malezija i dobra odredišta na istočnoj obali i na Borneu, ali vama bi ta mjesta bila malo van ruke s obzirom na broj raspoloživih dana.

Cijene hrane u Maleziji variraju, to je jasno. KL najskuplji, a onda na niže sa izuzetkom Penanga. No, da ne filozofiram o očekivanom reći ću ti kako se u restoranima gdje idu lokalci (a, koje sam ja uglavnom pohodio), a oni ih nazivaju food courts, obrok, ali solidan plaća oko 2 eura u KL, a što dalje od KL ta je cijena manja. U restoranima koji su malo solidniji, a u koji zalaze turisti, cijene za obrok su oko 7 eura. Opet, ta cijena može varirati...

Evo jednog primjera iz restorana Haji Ramli:

http://www.langkawi-beaches.com/rest...aji-ramli.html

Pogledaj što je jedan par pojeo u tom restoranu i platio 27 ringita (oko 6,5 eura). Eto, to je nešto što se može očekivati, ali čovjek se treba dobro raspitati u svojem okruženju jer ima i skupih mjesta... Općenito, alkohol je skup jer na njega Maležani nameću dodatne poreze jer su ipak nominalno muslimanska zemlja, no na Langkawiju je to daleko jeftnijije jer je duty free područje .

Što se tiče tvojeg prvog pitanja, a očigledno je da sam se zaljubio u taj dio svijeta... Nema drugog objašnjenja, a i bio sam tamo relativno nedavno, pa mi je još sve svježe od dojmova, a i istrenirao sam se da postanem "usisavačem dojmova i podataka". Ipak se tamo ne ide svaki dan, pa što duže pamtiš, to ti je izlet bio isplativiji . Usput, nije da nebi volio tamo živjeti. Volio bi, ali bi onda umjesto KL radije izabrao neki manji grad, npr. Malaccu ( http://www.google.hr/imgres?imgurl=h...w=1024&bih=578 ).
flumen-day is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2010., 14:09   #74
Quote:
Toma Sawyer kaže: Pogledaj post
Koliko je ovaj link točan jer je jedan prijatelj napravio simulaciju plaćanja i pokazao samo visu i mastercard kod AirAsia?

Tko zna bolje?

Bojim se da ako ne primaju amex ode moja akcija.
Prema ovom članku, Air Asia prihvaća Amex:

http://www.asiatraveltips.com/news09...nExpress.shtml

Osobno nisam o tome razmišljao jer se koristim Visom i Mastersicom...

Nego, da budeš siguran, napravi simulaciju i prekini je kada dođeš do plaćanja, pa ćeš vidjeti da li primaju "zelenku" ili ne...
flumen-day is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2010., 14:11   #75
to sam vidio, ali kad simuliraš kupnju London-Klu jedine dvije kartice koje primaju su Visa i Master.
Kud baš u nedjelju navečer kad nemoš naći neku banku ili nekog s karticom?
__________________
brošić što se teško pribada... da me može oduvati najblaži nemirac... moj je šešir šatra pomična.. da je nebo moja livada...
Toma Sawyer is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2010., 14:42   #76
Quote:
Toma Sawyer kaže: Pogledaj post
Prodaja karata na Air Asia kreće u ponedjeljak 00.00 po našem vremenu ako sam dobro razumio?
Mislim da će prodaja početi u 17h po našem vremenu, odnosno u 00.00 u KL. U ponoć može početi jedino u Londonu, a to onda znači u 01.00 po našem.
mr.vinko is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2010., 14:48   #77
Ovdje jasno piše: http://www.facebook.com/home.php?sk=...39.18801397386
Po meni to je ponoć.

Please note that the timing for opening sales will be different this time – it will start from 07:00hrs (GMT+8, Malaysia) and 00:00hrs (GMT+1, Paris), 22 to 24 November 2010.

Malo zbunjuju s tim GMT-om. :nezna:
__________________
brošić što se teško pribada... da me može oduvati najblaži nemirac... moj je šešir šatra pomična.. da je nebo moja livada...
Toma Sawyer is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2010., 15:04   #78
Nisam vidio ovo na face-u, sad ima smisla.
mr.vinko is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2010., 17:11   #79
U ponoć. Trenutno smo mi gmt+1, ljeti smo gmt+2
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2010., 13:58   #80
Pozdrav ekipa...
evo da se malo umuvam u diskusiju Treba mi info ako je neko boravio na P.Perhantianu krajem januara ili pocetkom februara... kako stvari stoje sa vremenom i uopste sa padavinama? Ja u Maleziju dolazim sa Sri Lanke 20.01. pa sad dok pravim plan kretanja dvoumim se kada da odem na ovo ostrvo koje mi je nezaobilazno pa ne bih bas da pokisnem previse... ako neko ima pouzdan info bio bih zahvalan...
neboimore is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:43.