Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.09.2007., 09:04   #41
kako si ti isao tamo ?[/QUOTE]

avionom preko frankfurta
telmo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 11:44   #42
da ne otvaram novu temu..

idemo krajem svibnja u Španjolsku, tj. iz Graza do Girone Ryanairom, plan je da budemo u Barceloni dva-tri dana, a onda u Pirineje, u Aragon, konkretnije u/oko Huesce, Alquezar, Torlu pa u nacionalni park Ordesa itd..

zanim me da li je netko bio, a ako je kakvi su im refugios, tj. ona brdska prenoćišta za spavanje

uglavnom, nećemo pješačiti ovog puta jer s nama ide kćer koja u to vrijeme neće još napuniti četiri godine

također, ima li snijega i hladnoće jer im je glavna sezona tek od sredine lipnja?
itapita is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2007., 14:52   #43
ja mislim slično putovanje no u ozujku 3 dana barcelone i 2 dana jednodnevni izlet
.. isto Graza do Girone Ryanairom ...

malo je informacija o barceloni jer uglavnom se ide u grupnim putovanjima..

jedna dobra stvar je sto 7 dana najma automobila košta 120 eura ..
alabrale is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2007., 11:27   #44
Quote:
telmo kaže: Pogledaj post
kako si ti isao tamo ?
avionom preko frankfurta[/QUOTE]


a ja idem za tri dana sa momkom, u bilbao ali samo na aerodrom, nastavljam u la rioju u logrono..inace vec 14 godina putijem u sjeverni dio spanjolske i prekrasan je!
__________________
la enfanta
majamcic is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2007., 18:53   #45
Quote:
majamcic kaže: Pogledaj post
avionom preko frankfurta

a ja idem za tri dana sa momkom, u bilbao ali samo na aerodrom, nastavljam u la rioju u logrono..inace vec 14 godina putijem u sjeverni dio spanjolske i prekrasan je! [/QUOTE]

ajooooj iso bi i ja,bilbao mi se tak svidjaaaaaa.......
__________________
the motherfucker
ČmareC is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2008., 22:30   #46
Valencija

Dakle ovako.
Planiram oko 30.05.2008 ici u Valenciju na neki koncert (obecao zeni, sta cu) i zadrzati se par dana, pa me zanima ima li neko odredenih iskustava, po pitanju putovanja, smjestaja, prehrane, zanamenitosti..itd.
Svaka info. je dobro dosla.
Manon is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2008., 05:29   #47
Quote:
Manon kaže: Pogledaj post
Dakle ovako.
Planiram oko 30.05.2008 ici u Valenciju na neki koncert (obecao zeni, sta cu) i zadrzati se par dana, pa me zanima ima li neko odredenih iskustava, po pitanju putovanja, smjestaja, prehrane, zanamenitosti..itd.
Svaka info. je dobro dosla.
bio sam ja tamo,lijep je grad i dosta velik,ima puno cigana,a neki kazu i da smrdi,mada ja nisam osjetio nista,za vidjet imas dosta toga,ima puno crkava a za vidjet hmmm,ima isto dosta toga,ona arena za borbu sa bikovima pored glavnog zeljeznickog kolodvora,pa onaj vodeni svijet (neznam kako se tocno zove,to ti je par modernih gradjevina,a unutra su kitovi,dupini,morski lavovi...) najbolje ti je istrazivati sam,ima dosta toga za vidjeti,mi smo bili tri dana i presli vecinu valencije na nogama....spavao sam kod frendice tako da ti po pitanju smjestaja nemam puno za reci,prehrana,hmmm ona nam je kuhala,ali jeli smo i po trgovinama salamu i fast food,najpopularnije trgovine su "consum" kao nas konzum dosta je jeftino,npr 12 pack amstel piva 0.5l u trgovini je 6 eura

nadam se da sam ti pomogao donekle,ako te jos nesto zanima pitaj,a ja ak se sjetim jos necega napisat cu
__________________
the motherfucker
ČmareC is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2008., 15:58   #48
pozdrav svima...planiram na ljeto otići do Španjolske. Uspjela sam ulovit dosta povoljne povratne karte Zagreb-Madrid pa sam ih kupila već sad. Ukupno ostajem desetak dana...zanima me kaj sve preporučate za vidjet od gradova? Dakle, planiram napravit turu po čitavoj Španj. U Barceloni sam već bila i oduševila me . Definitivno ću otići i ovaj put do tamo! Kaj još? Razmišljam o Sevilli i Granadi...

Kak bi bilo najbolje otić do juga? Sa vlakom ili avionom?

Help pliiiz
5ivy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2008., 19:07   #49
Quote:
5ivy kaže: Pogledaj post
Razmišljam o Sevilli i Granadi...
izvrstan izbor! kad se već muvaš tamo, između njih je i Cordoba koju valja posjetiti ako ideš i na sjever(oistok) onda vrijedi pogledati Bilbao, a meni je San Sebastian jako lijep iako ne znam zašto jer nema baš nešto specijalno u njemu. ali je lijep.
Quote:
5ivy kaže: Pogledaj post
Kak bi bilo najbolje otić do juga? Sa vlakom ili avionom?
vlakom
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2008., 00:24   #50
Quote:
x-type kaže: Pogledaj post
izvrstan izbor! kad se već muvaš tamo, između njih je i Cordoba koju valja posjetiti ako ideš i na sjever(oistok) onda vrijedi pogledati Bilbao, a meni je San Sebastian jako lijep iako ne znam zašto jer nema baš nešto specijalno u njemu. ali je lijep.


vlakom
tnx!

a jel se isplati ić do Gibraltara?

I jel ima netko savjet koji vodič da kupim za Španjolsku...do sad sam na putovanjima koristila Top 10 od Eyewithnessa za pojedine gradove, al sad mi treba ona neka od onih knjižurina koja pokriva čitavu Španj.
5ivy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2008., 10:05   #51
nisam nikad bio u Gibraltaru, moja predodžba toga je nekoliko ogromnih stijena po kojima skaču majmuni, aerodrom uglavljen na samoj obali i nezanimljive zgrade. možda sam u krivu. a ono, ak ništ drugo, fora će ti imat gibraltarski štambilj u putovnici
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2008., 16:45   #52
Quote:
5ivy kaže: Pogledaj post
tnx!

a jel se isplati ić do Gibraltara?

I jel ima netko savjet koji vodič da kupim za Španjolsku...do sad sam na putovanjima koristila Top 10 od Eyewithnessa za pojedine gradove, al sad mi treba ona neka od onih knjižurina koja pokriva čitavu Španj.
Bio sam u Gibraltaru prije 2 godine . Grad iako nije velik vrlo je interesantan
sa političkog gledišta usput to je i zadnja europska kolonija. Kako ti je X-type
napisao na vrhu brda imaš za vidjeti majmune i spilju koja se treba vidjeti.
Zapravo to je jedna egzotika koja bi se svakako trebala posjetiti ako se netko nalazi u blizini. Primjerice ja sam išao tamo isključivo vidjeti Gibraltar pa sam usput posjetio Tangier u Maroku i Ceutu (španjolsku grad u africi) !
conan is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2008., 16:55   #53
oho! majmuni znači

a kak si došao do tamo? I btw. dal je netko možda koristio Rough Guide ili Fodor's vodič kroz Španjolsku?
5ivy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2008., 17:02   #54
Quote:
5ivy kaže: Pogledaj post
oho! majmuni znači

a kak si došao do tamo? I btw. dal je netko možda koristio Rough Guide ili Fodor's vodič kroz Španjolsku?

Išli smo iz Bergama za Sevilju Ryanom , uzeli rent-a-car i krenuli prema Malagi .
Bili u Toremolinosu pa krnuli obalom prema Gibraltaru kasnije do Algecirasa pa trajektom do Tangiera pa taxijem do Ceute pa opet trajektom do Algecirasa pa autom do Seville itd itd.... uglavnom...super
conan is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2008., 17:03   #55
Quote:
5ivy kaže: Pogledaj post
oho! majmuni znači

a kak si došao do tamo? I btw. dal je netko možda koristio Rough Guide ili Fodor's vodič kroz Španjolsku?

Išli smo iz Bergama za Sevilju Ryanom , uzeli rent-a-car ...
Sada imaš i Vuelingom iz Venecije za Sevillu...
conan is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2008., 20:56   #56
Quote:
5ivy kaže: Pogledaj post
oho! majmuni znači
pa da. Gibrtaltar je jedino prirodno stanište majmuna u Europi
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2008., 09:30   #57
Quote:
conan kaže: Pogledaj post
Primjerice ja sam išao tamo isključivo vidjeti Gibraltar pa sam usput posjetio Tangier u Maroku i Ceutu (španjolsku grad u africi) !
A kak ti se svidio Maroko? Razmišljam da iz ture izbacim Barcelonu u kojoj sam već bila i odem do Maroka...
5ivy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2008., 11:41   #58
Quote:
5ivy kaže: Pogledaj post
A kak ti se svidio Maroko? Razmišljam da iz ture izbacim Barcelonu u kojoj sam već bila i odem do Maroka...
Totalno različito od našeg svijeta pa ti mogu kazati da koliko je veliki
kontrast Španjolske i Gibraltara isto toliko ako ne i više ti je nemoguće usporediti Ceutu i Tangier. Maroko je vrlo liberalna država barem ako gledamo sa
arapske perspektive . Mislim da ne bi bilo loše posjetiti i Maroko ako si u blizini
jer stavrno imase šta za vidit...
conan is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2008., 13:56   #59
Quote:
5ivy kaže: Pogledaj post
pozdrav svima...planiram na ljeto otići do Španjolske. Uspjela sam ulovit dosta povoljne povratne karte Zagreb-Madrid pa sam ih kupila već sad.
Gdje si našla te povoljne karte? Preko koje kompanije i koliko su? Ja sam išla u Madrid dva puta prošle godine i nijednom me nije koštala povratna ispod 260 do 280e. Ako nadjem jeftinu kartu, odoh ja opet!!!

U Madridu obavezno treba vidjet arenu za borbe sa bikovima Plaza de toros, mislim da je to stanica metroa Ventas, i Plazu Mayor, naravno. Ima još, ali se ne mogu sad sjetiti.....
Wapa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2008., 14:07   #60
Jeftine karte za Madrid imas iz Venecije, leti Vueling, moze se naci vec za 40-50 EUR za povratnu kartu.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:56.